Мәслихаттың 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 "Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 қазандағы № 351 шешімі. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қазанда № 9-14-136 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Қостанай ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 21 қазандағы № 589 "2010-2012 жылдарға арналған Қостанай ауданының аудандық бюджеті туралы" 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" мәслихат шешімінің жобасын Қостанай аудандық мәслихаты сессиясының бекітуіне енгізу туралы" қаулысын қарап, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 254 (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-14-116 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 15 қаңтарында аудандық "Арна" газетінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4400733,1 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері - 1407699,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер - 5359,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 28442,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 2959233,1 мың теңге;
2) шығындар - 4407938,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 16549,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 16902,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 352,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операция бойынша сальдо - 17000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (артығы) - -40755,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артығын пайдалану) - 40755,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағында:
"3320,0" деген сандар "3409,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-2 тармағында:
"171,0" деген сандар "70,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-3 тармағында:
"24600,0" деген сандар "23100,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-4 тармағында:
"33011,0" деген сандар "32991,0" сандармен ауыстырылсын;
"16388,0" деген сандар "16380,0" сандармен ауыстырылсын;
"16623,0" деген сандар "16611,0" сандармен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 254 "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 22 октября 2010 года № 351. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 27 октября 2010 года № 9-14-136
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", рассмотрев постановление акимата Костанайского района от 21 октября 2010 года № 589 "О внесении на утверждение сессии Костанайского районного маслихата проекта решения маслихата "О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 23 декабря 2009 года № 254 "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2010-2012 годы" от 23 декабря 2009 года № 254 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 9-14-116, опубликовано 15 января 2010 года в районной газете "Арна") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 4400733,1 тысячи тенге в том числе:
налоговым поступлениям - 1407699,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5359,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 28442,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 2959233,1 тысячи тенге;
2) затраты - 4407938,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -16549,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 16902,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 352,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 17 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -40755,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 40755,7 тысяч тенге.";
в пункте 4 указанного решения:
цифры "3320,0" заменить цифрами "3409,0";
в пункте 4-2 указанного решения:
цифры "171,0" заменить цифрами "70,0";
в пункте 4-3 указанного решения:
цифры "24600,0" заменить цифрами "23100,0"
в пункте 4-4 указанного решения:
цифры "33011,0" заменить цифрами "32991,0";
цифры "16388,0" заменить цифрами "16380,0";
цифры "16623,0" заменить цифрами "16611,0";

көрсетілген шешімнің 4-6 тармағында:
"2385,0" деген сандар "5256,3" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-11 тармағында:
"600000,0" деген сандар "662482,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-12 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4-12. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасындағы 2008-2010 жылдарға арналған Мемлекеттік тұрғын үй құрылысы бағдарламасына сәйкес 518605,0 мың теңге сомасында инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Затобол кентінің "Восточный" шағын ауданын 49011,0 мың теңге сомасына электрлік жабдықтау;
Затобол кентінің "Восточный" шағын ауданының жеке құрылыс бағыты үшін су құбыры, канализация және газ құбыры желілерін 60979,0 мың теңге сомасына салу;
Затобол кентінің Механизатор, Обручев, Леонов, Целинный, 40 лет Октября, Павлов көшелері шегіндегі көп қабатты құрылысына су құбыры мен канализация желісін 45633,0 мың теңге сомасына қосу;
Затобол кентінің Терешкова көшесі - Қалабаев көшесі, 25 лет Целины - Қостанай қаласына автокөлік кіреберісі шегіндегі көшелерді 52452,0 мың теңге сомасына сумен жабдықтау;
Қостанай ауданының Заречный селосындағы "Северный" шағын ауданының инженерлік желілеріне 310530,0 мың теңге сомасы.";
көрсетілген шешімнің 4-13 тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4-13. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 94605,0 мың теңге сомасында сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілген республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы даму трансферттері сомасының түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 80000,0 мың теңге сомасына;
"Қостанай облысы Қостанай ауданының Жамбыл селосындағы сумен жабдықтау жүйесін қайта құру" объектісі бойынша жоба-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 4605,0 мың теңге сомасына;
Жамбыл селосындағы су құбырын тарататын желілерді қайта құруға 10000,0 мың теңге сомасына.";
көрсетілген шешімнің 4-15 тармағы жойылсын;
көрсетілген шешімнің 4-17 тармағында:
"2321,0" деген сандар "2304,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-19 тармағында:
"1800,0" деген сандар "1765,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-20 тармағында:
"50000,0" деген сандар "125000,0" сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім 4-214-224-23 тармақтарымен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"4-21. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 24120,0 мың теңге сомасында жаңадан енгізілген білім объектілерін ұстауға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.

в пункте 4-6 указанного решения:
цифры "2385,0" заменить цифрами "5256,3";
в пункте 4-11 указанного решения:
цифры "600000,0" заменить цифрами "662482,0";
пункт 4-12 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-12. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 518605,0 тысяч тенге, в том числе:
на электрическое снабжение микрорайона "Восточный" поселка Затобольск в сумме 49011,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водопровода, канализации и газопровода для перспективной индивидуальной застройки микрорайона "Восточный" поселка Затобольск в сумме 60979,0 тысяч тенге;
на подключение многоэтажной застройки поселка Затобольск в границах улиц Механизаторов, Обручева, Леонова, Целинная, 40 лет Октября, Павлова к сетям водопровода и канализации в сумме 45633,0 тысячи тенге;
на водоснабжение поселка Затобольск в границах улиц 25 лет Целины – автомобильного подъезда к городу Костанай, улицы Терешковой - улица Калабаева в сумме 52452,0 тысячи тенге;
на инженерные сети микрорайона "Северный" в селе Заречное Костанайского района в сумме 310530,0 тысяч тенге.";
пункт 4-13 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-13. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов на развитие системы водоснабжения в сумме 94605,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения в селе Жамбыл в сумме 80000,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция системы водоснабжения в селе Жамбыл Костанайского района Костанайской области» в сумме 4605,0 тысяч тенге;
на реконструкцию разводящих сетей водопровода в селе Жамбыл в сумме 10000,0 тысяч тенге.";
пункт 4-15 указанного решения исключить;
в пункте 4-17 указанного решения:
цифры "2321,0" заменить цифрами "2304,0";
в пункте 4-19 указанного решения:
цифры "1800,0" заменить цифрами "1765,0";
в пункте 4-20 указанного решения:
цифры "50000,0" заменить цифрами "125000,0";
дополнить указанное решение пунктами 4-214-224-23 следующего содержания:
"4-21. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на содержание вновь вводимых объектов образования в сумме 24120,0 тысяч тенге.

4-22. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 5605,0 мың теңге сомасында орта мектептердің материалды-техникалық базасын нығайтуға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.
4-23. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте 17900,0 мың теңге сомасында жылыту мерзіміне дайындалуға облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер сомасының түсімі көзделгені ескерілсін.";
осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес көрсетілген шешімнің 146-қосымшалары жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы          С. Есментаев
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ:
Қостанай ауданы әкімдігінің
"Экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______________ З.Кенжегарина
Мәслихаттың

4-22. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы средних школ в сумме 5605,0 тысяч тенге.
4-23. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на подготовку к отопительному сезону в сумме 17900,0 тысяч тенге.";
приложения 146 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель внеочередной
сессии Костанайского
районного маслихата                        С. Есментаев
Секретарь Костанайского
районного маслихата                        А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
акимата Костанайского района
_____________ З. Кенжегарина

1412,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде
әлеуметтiк көмек көрсету
17982,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақылар
43101,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес мұқтаж
мүгедектерді міндетті гигиеналық
құралдарымен қамтамасыз етуге
және ымдау тілі мамандарының,
жеке көмекшілердің қызмет көрсету
3769,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушыларына және мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша
жол жүруін, сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін адамдарға
Мәскеу, Астана қалаларындағы
мерекелік іс-шараларға қатысу
үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарды
төлеуді қамтамасыз ету
70,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа
босатылған (отставка), "1941-1945
жж. Ұлы Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін"
медалімен марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық
көмек төлеу

1412,0
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
17982,0
016
Государственные пособия на
детей до 18 лет
43101,0
017
Обеспечение нуждающихся
инвалидов обязательными
гигиеническими средствами и
предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации
инвалида
3769,0
019
Обеспечение проезда участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны по странам
Содружества Независимых
Государств, по территории
Республики Казахстан, а также
оплаты им и сопровождающим их
лицам расходов на питание,
проживание, проезд для участия
в праздничных мероприятиях в
городах Москва, Астана к
65-летию Победы в Великой
Отечественной войне
70,0
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам
и инвалидам Великой
Отечественной войны, а также
лицам, приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
ходивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне