Мәслихаттың 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 "2010-2012 жылдарға арналған Сарыкөл ауданының аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2010 жылғы 22 қазандағы № 211 шешімі. Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 27 қазанда № 9-17-105 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы негізінде Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2010-2012 жылдарға арналған Сарыкөл ауданының аудандық бюджетi туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 28 желтоқсандағы № 162 шешiмiне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-17-90 нөмірімен тіркелген, 2010 жылдың 4 ақпанында "Сарыкөл" газетінде жарияланған) келесі өзгерiстер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Сарыкөл ауданының 2010-2012 жылдарға арналған, оның ішінде 2010 жылға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға келісе мынадай көлемде қабылдансын:
1) кірістер – 1946649,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 424919 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер бойынша – 1653 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1086 мың теңге;
трансферттік түсімдер бойынша – 1518658 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу бойынша – 333,6 мың теңге;
2) шығыстар – 1948942,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 16012 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк несиелер – 16012,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -18304,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 18304,6 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 4-тармағында:
2) тармақшасында:
"2012,0" сандары "2245" сандарына ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
"866,0" сандары "860,0" сандарына ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 4-1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiнде физика, химия, биология бөлмелерiн оқу құралдарымен жабдықтауға – 12285,0 мың теңге;
бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң мемлекеттiк мекемелерiнде лингафондық және мультимедиялық бөлмелерiн құруға – 11074,0 мың теңге;
бiлiм берудiң мектеп жасына дейiнгi ұйымдарын, орта, техникалық және кәсiптiк ортадан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарында, "Өзiн-өзi тану" бiлiктiлiк көтеру институттарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге" – 2123,0 мың теңге;
білімнің мектеп жасына дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға – 5250 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 28 декабря 2009 года № 162 "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 22 октября 2010 года № 211. Зарегистрировано Управлением юстиции Сарыкольского района Костанайской области 27 октября 2010 года № 9-17-105
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и на основании подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Сарыкольского района на 2010-2012 годы" от 28 декабря 2009 года № 162 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-17-90,опубликовано 4 февраля 2010 года в газете "Сарыколь") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2010-2012 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1946649,6 тысяч тенге,в том числе по:
налоговым поступлениям – 424919 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1653 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1086 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1518 658 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 333,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1948942,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16012 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16012,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -18304,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 18304,6 тысяч тенге";
в пункте 4 указанного решения:
в подпункте 2):
цифры "2012,0" заменить цифрами "2245";
в подпункте 4):
цифры "866,0" заменить цифрами "860,0";
пункт 4-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть,что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
12285,0 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11074,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
2123,0 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
5250 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi төлеуге – 1204,0 мың теңге;
күн көрiс минимумының мөлшерiнiң өсуiне байланысты 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақыны төлеуге – 10129,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, "1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін" медалімен немесе "Жапонияны жеңгені үшін" медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шығарылғандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет істеген) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге – 5947,0 мың теңге;
ветеринария саласында жергiлiктi атқарушы органдардың бөлімдерін ұстауға – 14291,0 мың теңге;
жануарлар iндетiне қарсы iс-шаралар өткізуге – 8702,0 мың теңге;
ауылдық халықтық пункттерiнiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау iс-шараларын жүзеге асыруға – 2259,0 мың теңге;
әлеуметтiк жұмыс орындары және жастар практикасы бағдарламаларын кеңейтуге – 13200,0 мың теңге";
көрсетілген шешімнің 4-2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер түсімнің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Ишим топтық су құбырын қайта жаңартуға - 640000,0 мың теңге;
"Қостанай облысы Сарыкөл ауданының Ишим топтық су құбырын қайта жаңарту" объектісі бойынша жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге – 4605,0 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына келісе жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс
сессияның төрайымы                         К. Базарбаева
Аудандық
мәслихатының хатшысы                       У. Айғұлақов
КЕЛІСІЛДІ:
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
_________________ Лысяк Т.И.
"Сарыкөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Насыров И.М.
Мәслихаттың

1204,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10129,0 тысяч тенге – на выплату ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
5947,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов" или медалью "За победу над Японией", проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
14291,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
8702,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2259,0 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
13200,0 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики";
пункт 4-2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
640000,0 тысяч тенге – на реконструкцию Ишимского группового водопровода в Сарыкольском районе Костанайской области;
4605,0 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция Ишимского группового водопровода в Сарыкольском районе Костанайской области";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель
внеочередной сессии                        К. Базарбаева
Секретарь
районного маслихата                        В. Айгулаков
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата Сарыкольского района"
__________________ Лысяк Т.И.
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Сарыкольского района"
_________________ Насыров И.М.
Приложение 1
к решению маслихата

300,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк
көмек көрсету
6473,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақылар
20629,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке
бағдарламасына сәйкес, мұқтаж
мүгедектерді міндетті гигиеналық
құралдарымен қамтамасыз етуге және
ымдау тілі мамандарының, жеке
көмекшілердің қызмет көрсету
684,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне
Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
елдері бойынша, Қазақстан
Республикасының аумағы бойынша жол
жүруін, сондай-ақ оларға және
олармен бірге жүретін адамдарға
Мәскеу, Астана қалаларында
мерекелік іс-шараларға қатысуы
үшін тамақтануына, тұруына, жол
жүруіне арналған шығыстарын
төлеуді қамтамасыз ету
0,0
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65
жылдығына орай Ұлы Отан соғысының
қатысушылары мен мүгедектеріне,
сондай-ақ оларға теңестірілген,
оның ішінде майдандағы армия
құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22
маусымнан бастап 1945 жылғы 3
қыркүйек аралығындағы кезеңде
әскери бөлімшелерде, мекемелерде,
әскери-оқу орындарында әскери
қызметтен өткен, запасқа
босатылған (отставка), "1941-1945
жж. Ұлы Отан соғысында Германияны
жеңгенi үшiн" медалімен немесе
"Жапонияны жеңгені үшін" медалімен
марапатталған әскери
қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы
жылдарында тылда кемінде алты ай
жұмыс істеген (қызметте болған)
адамдарға біржолғы материалдық
көмек төлеу

300,0
014
Оказание социальной помощи
нуждающимся гражданам на дому
6473,0
016
Государственные пособия на детей
до 18 лет
20629,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов
обязательными гигиеническими
средствами и предоставление услуг
специалистами жестового языка,
индивидуальными помощниками в
соответствии с индивидуальной
программой реабилитации инвалида
684,0
019
Обеспечение проезда участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны по странам Содружества
Независимых Государств, по
территории Республики Казахстан,
а также оплаты им и
сопровождающим их лицам расходов
на питание, проживание, проезд
для участия в праздничных
мероприятиях в городах Москва,
Астана к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне
0,0
020
Выплата единовременной
материальной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной
войны, а также лицам,
приравненным к ним,
военнослужащим, в том числе
уволенным в запас (отставку),
проходившим военную службу в
период с 22 июня 1941 года по 3
сентября 1945 года в воинских
частях, учреждениях, в
военно-учебных заведениях, не
входивших в состав действующей
армии, награжденным медалью "За
победу над Германией в Великой
Отечественной войне 1941-1945
гг." или медалью "За победу над
Японией", проработавшим
(прослужившим) не менее шести
месяцев в тылу в годы Великой
Отечественной войны к 65-летию
Победы в Великой Отечественной
войне