"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 233 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2010 жылғы 15 қаңтардағы № 236 шешімі. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 қаңтарда № 9-18-107 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2010–2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 233 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізіміндегі тіркелген нөмірі 9-18-106, "Шамшырақ" аудандық газетінде 2010 жылғы 7 қаңтарда жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2010–2012 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 558 209,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 724 297,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 800,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 1 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 831 112,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 637 523,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 14 233,0 мың теңге;
4) қаржы активтермен операция бойынша сальдо – 15 200,0 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – -108 747,0 мың теңге;
6) дефицитті қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 108 747,0 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте қарастырылған 0,5 мың теңге сомасында мақсатты трансферттер, оның ішінде республикалық бюджеттен бөлінген, 0,3 мың теңге, облыстық бюджеттен бөлінген трансферттер 0,2 мың тенге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 7-17-27-3 тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. 2010 жылға республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер мынадай мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын, "Өзін өзі тану" пәні бойынша біліктілігін арттыру институттарын оқу құралдармен жабдықтауға – 2 475,0 мың теңге;
ең төменгі күнкөріс мөлшерінің өсуіне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек пен 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 10 593,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске 65 жыл толуына байланысты Ұлы Отан соғысына қатысқандар мен мүгедектерге біржолғы материалдық көмек төлеуге – 9 780,0 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 25 декабря 2009 года № 233 "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 15 января 2010 года № 236. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 26 января 2010 года № 9-18-107
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете на 2010-2012 годы" от 25 декабря 2009 года № 233 (номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 9-18-106, опубликовано 7 января 2010 года в районной газете "Маяк") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 558 209,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 724 297,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 800,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 831 112,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 637 523,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 233,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 200,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -108 747,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 108 747,0 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 0,5 тысяч тенге, в том числе трансфертов, выделенных из республиканского бюджета, 0,3 тысяч тенге, трансфертов, выделенных из областного бюджета, 0,2 тысяч тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 7-17-27-3 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 475,0 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание";
10 593,0 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
9 780,0 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65 – летию Победы в Великой Отечественной войне;

жергілікті атқарушы органдардың ветеринария саласындағы бөлімшелерін ұстауға – 15 461,0 мың теңге;
эпизоотикаға қарсы іс – шараларды өткізуге – 9 916,0 мың теңге, әлеуметтік жұмыс орнын құруға және жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 20 400,0 мың теңге.
7-2. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2 008,0 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттер;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 14 233,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
7-3. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасында 2005–2010 жылдарға арналған білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 23 373,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға – 12 291,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға – 11 082,0 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 146-қосымшалары осы шешімнің 123 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жиырма екінші, кезектен
тыс сессиясының төрағасы
Аудандық мәслихатының хатшысы              Ж. Шинкин
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ В. Пирог
2010.01.15
Мәслихаттың

15 461,0 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
9 916,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
20 400,0 тысяч тенге – на расширение программы молодежной практики и создание социальных рабочих мест.
7-2. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета:
целевых текущих трансфертов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2 008,0 тысяч тенге;
бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 14 233,0 тысяч тенге.
7-3. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы в сумме 23 373,0 тысяч тенге, в том числе:
12 291,0 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
11 082,0 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования".
Приложения 146 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель двадцать второй,
внеочередной сессии
Секретарь районного маслихата              Ж. Шинкин
СОГЛАСОВАНО:
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Тарановского района"
__________________ В. Пирог
15.01.2010
Приложение 1
к решению маслихата