2011 жылы Алматы қаласында жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы N 4/916 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 29 желтоқсанда N 868 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 1 наурыздағы N 1/148 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2012.03.01 N 1/148 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» заңдарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 «Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы» қаулысын басшылыққа алып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылға арналған ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері және көлемдері бекітілсін.
2. Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасына қоғамдық жұмыстарды орындауға жұмыс берушілермен шарттар жасауға өкілеттік берілсін.
3. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың айлық еңбекақысы ең төменгі екі айлық жалақы мөлшерінде белгіленсін.
4. Алматы қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы:
1) 2011 жылға арналған Алматы қаласы бюджетінде қоғамдық жұмыстарды өткізуге қарастырылған қаражат шегінде жұмыссыздарды қоғамдық жұмыстарға жіберуді жүзеге асырсын;
2) қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбекақысын төлеу олардың екінші деңгейдегі банктердегі жеке шоттарына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырсын.
5. Алматы қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 1 ақпандағы № 1/67 «2010 жылы Алматы қаласында жұмыссыздарды және толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерді қоғамдық жұмыстарға жіберу туралы» қаулысының күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылы 12 ақпанда № 837 болып тіркелген, «Алматы Ақшамы» газетінің 2010 жылғы 18 ақпандағы № 20 санында, «Вечерний Алматы» газетінің 2010 жылғы 18 ақпандағы № 21 санында жарияланған).
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа жүктелсін.
7. Осы қаулы оның ресми түрде бірінші жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                        А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің

О направлении безработных на общественные работы в городе Алматы в 2011 году
Постановление Акимата города Алматы от 6 декабря 2010 года N 4/916. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 декабря 2010 года за N 868. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 1 марта 2012 года N 1/148
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 01.03.2012 N 1/148.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 23 января 2001 года «О занятости населения» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды и объемы общественных работ на 2011 год.
2. Уполномочить Управление занятости и социальных программ города Алматы на заключение договоров с работодателями на выполнение общественных работ.
3. Установить оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, в размере двух минимальных заработных плат в месяц.
4. Управлению занятости и социальных программ города Алматы:
1) осуществлять направление безработных на общественные работы в пределах средств, предусмотренных на их проведение в бюджете города Алматы на 2011 год;
2) оплату труда безработных, участвующих в общественных работах, производить путем зачисления денежных средств на их лицевые счета в банках второго уровня.
5. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы «О направлении безработных и работников, занятых в режиме неполного рабочего времени, на общественные работы в городе Алматы в 2010 году» от 1 февраля 2010 года № 1/67 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 837 от 12 февраля 2010 года, опубликовано 18 февраля 2010 года в газете «Алматы Ақшамы» № 20, 18 февраля 2010 года в газете «Вечерний Алматы» № 21).
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы                      А. Есимов
Утвержден
постановлением акимата города Алматы

2010 жылғы 6 желтоқсан № 4/916
қаулысымен бекітілген
2011 жылға арналған ұйымдардың тізбесі,
қоғамдық жұмыстардың түрлері және көлемдері*
№ р/с
Жұмыс түрлері
Жұмыс
істей-
тін
адам
саны
Ұйымдар
1.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық ұйымдарына аумақтарды жинауға көмек
1692
«Ісмер» үй-жай иелері кооперативтерінің қауымдастығы, «KZ Building Co.Ltd» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, «Гаумер» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, Алматы қаласы Алатау, Медеу, Жетісу, Түрксіб аудандары әкімдері аппараттарының коммуналдық шаруашылық бөлімдері, Алматы қаласы Әуезов, Бостандық, Жетісу аудандары әкімдері аппараттарының көріктендіру бөлімдері, Медеу ауданы Алатау кентінің әкімінің аппараты, «Жетісу» қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігі, «Тұран» үй-жайлардың иелері кооперативтерінің қауымдастығы және тағы басқалар
2.
Құрылыс және жол жөндеу
66
Жол-пайдалану учаскелері және тағы басқалар
3.
Өңірді экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және көріктендіру)

от 6 декабря 2010 года № 4/916
ПЕРЕЧЕНЬ
организаций, виды и объемы общественных работ на 2011 год*
п/п
Виды работ
Количество
занятых
человек
Организации
1.
Помощь организациям жилищно- коммунального хозяйства в уборке территорий
1692
ассоциация кооперативов собственников помещений «Исмер», товарищество с ограниченной ответственностью «KZ Building Co.Ltd», товарищество с ограниченной ответственностью «Гаумер», отделы коммунального хозяйства аппаратов акимов Алатауского района, Медеуского района, Жетысуского района, Турксибского района, отделы благоустройства аппаратов акимов Ауэзовского района, Бостандыкского района, Жетысуского района, аппарат акима поселка Алатау Медеуского района, объединение юридических лиц «Ассоциация «Жетысу», ассоциация кооперативов собственников помещений «Туран» и другие
2.
Строительство и ремонт дорог
66
Дорожно-эксплуатационные участки и другие
3.
Экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустройство)

147
«Жасылжелекқұрылыс» акционерлік қоғамы, «Тәртіп» акционерлік қоғамы және тағы басқалар
4.
Өңірлік қоғамдық науқандарды ұйымдастыруға көмек
1312
«Қазақ тілі» қоғамдық бірлестігі, Алматы қаласы аудандарының «Қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемелері, Алматы қаласы аудандарының әділет басқармалары, «Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясының Алмалы, Түрксіб аудандық филиалдары, Әуезов, Түрксіб аудандары әкімдері аппараттарының жергілікті өзін-өзі басқару комитеттері, Алматы қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы «Еңбек биржасы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны, Алмалы, Бостандық аудандары әкімдері аппараттарының полицияға қоғамдық жәрдемдесу штабы, «Алматы қалалық құқық тәртібін сақтауға жәрдемдесу қоғамы» қоғамдық бірлестігі, Медеу аудандық Ішкі істер басқармасы, Алматы қаласы Қорғаныс істері жөніндегі департаментінің жинақтау орны, Бостандық ауданының көші-қон полициясының басқармасы және тағы басқалар
5.
Қарттар мен мүгедектерге күтім жасау, балалармен жұмыс, әлеуметтік қызмет көрсетуге байланысты өзге де жұмыстар

147
Акционерное общество «Зеленстрой», акционерное общество «Тәртіп» и другие
4.
Помощь в проведении региональных общественных кампаний
1312
Общественное объединение «Қазақ тілі», государственные учреждения «Управление по делам обороны» районов города Алматы, управления юстиции районов города Алматы, Алмалинский, Турксибский районные филиалы народно-демократической партии «Нур Отан», комитеты местного самоуправления аппаратов акимов Ауэзовского района, Турксибского района, коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Биржа труда» акимата города Алматы, штаб общественного содействия полиции аппаратов акимов Алмалинского района, Бостандыкского района, общественное объединение «Алматинское городское общественное объединение по содействию в охране правопорядка», управление внутренних дел Медеуского района, городской сборный пункт Департамента по делам обороны города Алматы, управление миграционной полиции Бостандыкского района и другие
5.
Уход за престарелыми и инвалидами, работа с детьми, иные работы, связанные с оказанием социальных услуг

783
«Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана» мемлекеттік мекемесі, «Жас Ұрпақ» қоғамдық қоры, «Қазақстан Республикасының ардагерлер ұйымы» қоғамдық бірлестігінің Алмалы, Әуезов аудандық филиалдары, «Көпбалалы отбасылар одағы» қоғамдық бірлестігі, Алматы қаласының жастар саясатын дамыту мемлекеттік қоры, «Көмектес» көзі көрмейтін мүгедектердің қоғамдық қайырымдылық қоры, Алмалы ауданының білім бөлімі, «Қарулы Күштердiң мүгедектеріне жәрдемдесу қоры» қоғамдық қоры, Алматы қаласының «Алатау» мүгедектер қоғамы, «Алатау ауданының мүгедектер қоғамы» қоғамдық бірлестігі, «Қарасу» қоғамдық бірлестігі, «Ұлжан Ұлысы» қоғамдық бірлестігі, «Жігер» мүмкіндігі шектеулі адамдардың жастар ұйымы» қоғамдық бірлестігі, «Намыс» жоғары білімі бар мүгедектердің қоғамдық бірлестігі, «№ 1 оқушылар үйi» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны, Жетісу ауданының мүгедектер қоғамы, «ЖҚТБ-ның алдын алу және оған қарсы күрес орталығы» мемлекеттік мекемесі, «Шапағат» Ауғанстан соғысы ардагерлерінің және мүгедектерінің қоғамдық қоры, Түрксіб аудандық мүгедектер ерікті қоғамы, Түрксіб аудандық қайырымдылық қоры, «Қазақ зағиптар қоғамы қоғамдық бірлестігінің «Алматы № 2 оқу-өндірістік кәсіпорны» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, «Әскер» құқықтық орталығы» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі және тағы басқалар
БАРЛЫҒЫ

783
Государственное учреждение «Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан», общественный фонд «Жас ұрпақ», Алмалинский, Ауэзовский районные филиалы общественного объединения «Организация ветеранов Республики Казахстан», общественное объединение «Союз многодетных семей», Государственный фонд развития молодежной политики города Алматы, общественный благотворительный фонд инвалидов по зрению «Комектес», отдел образования Алмалинского района, общественный фонд «Фонд содействия инвалидам Вооруженных Сил», общество инвалидов «Алатау» города Алматы, общественное объединение «Общество инвалидов Алатауского района», общественное объединение «Карасу», общественное объединение «Улжан Улысы», общественное объединение «Молодежная организация людей с ограниченными возможностями «Жигер», общественное объединение инвалидов «Намыс», имеющих высшее образование, государственное коммунальное казенное предприятие «Дом школьников № 1», общество инвалидов Жетысуского района, государственное учреждение «Центр по профилактике и борьбе со СПИДом», общественный фонд «Ветеранов и инвалидов войны в Афганистане «Шапагат», Добровольное общество инвалидов Турксибского района, Турксибский районный благотворительный фонд, товарищество с ограниченной ответственностью «Алматинское учебно-производственное предприятие № 2» общественного объединения казахского общества слепых, товарищество с ограниченной ответственностью «Правовой центр «Воин» и другие
ИТОГО

4000
ескертпе
* жұмыс түрлеріне қатысатын адамдар саны, қатысу ұзақтығы сұраныс пен ұсынысқа қарай қоғамдық жұмыстарды өткізуге 2011 жылы қала бюджетінде қарастырылған қаражат шегінде өзгеруі мүмкін.
Жұмыссыздарды қоғамдық жұмыста пайдаланатын ұйымдар қосымша ақы төлей алады. Халықты жұмыспен қамту заңнамасының қоғамдық жұмыстарда жұмыссыздарға еңбекақы төлеу бөлігінде өзгерістер болған жағдайда еңбекақының мөлшері өзгеруі мүмкін.

4000
примечание
* в зависимости от спроса и предложения количество участников в тех или иных работах, продолжительность участия и перечень организаций могут меняться в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Алматы на проведение общественных работ на 2011 год.
Организации, использующие труд безработных на общественных работах, могут устанавливать им доплату. В случае изменения законодательства о занятости населения в части оплаты труда безработных на общественных работах, размер оплаты может быть изменен.