Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2010 жылғы 15 ақпандағы N 29 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 24 ақпанда N 1742 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 17 қазандағы N 326 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2011.10.17 N 326 Қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңы 27-бабы 1-тармағы 17) тармақшасына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңы 7-бабы 5-4) тармақшасы18-1-бабына сәйкес, «Солтүстік Қазақстан облысының 2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 20 желтоқсандағы № 20/1 шешімі негізінде, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Халықтың нысаналы топтарындағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін әлеуметтік жұмыс орындары (бұдан әрі - әлеуметтік жұмыс орындары) ұйымдастырылсын.
2. Әлеуметтік жұмыс орындары алты айға дейінгі мерзімге ұйымдастырылады.
3. Әлеуметтік жұмыс орындары меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда (бұдан әрі - жұмыс беруші) ұйымдастырылады.
4. Әлеуметтік жұмыс орындарын құру ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органымен шарт негізінде жұмыс берушімен жүзеге асырылады. Шартта тараптардың міндеттері, жұмыстың түрлері мен көлемі, еңбекақының мөлшері мен шарттары және әлеуметтік жұмыс орындарын қаржыландырудың мерзімі мен көздері болуы тиіс.
5. Жұмыс берушінің әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыссыздың еңбекақысын төлеуге шығындары тиісті жергілікті бюджет қаржысынан ай сайын 20 000 мөлшерінде ішінара өтеледі. Осы ретте жұмыс берушілер қосымша ақыны өз бетінше анықтайды.
6. Жұмыс жағдайы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс беруші мен әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналастырылған жұмыссыз арасында жасалған еңбек шартымен айқындалады.
7. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімдері осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шаралар қабылдасын.
8. «Әлеуметтік жұмыс орындарын ұйымдастыру туралы» Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 93 қаулысының күші жойылды деп танылсын (2009 жылғы 4 мамыр Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1708 тіркелді, 2009 жылғы 15 мамыр «Солтүстік Қазақстан» газетінде, 2009 жылғы 15 мамыр «Северный Казахстан» газетінде жарияланды).

Об организации социальных рабочих мест
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 15 февраля 2010 года N 29. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 февраля 2010 года N 1742. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 326
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 326
В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 5-4) статьи 7, статьей 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», на основании решения маслихата Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2009 года № 20/1 «Об областном бюджете Северо-Казахстанской области на 2010-2012 годы», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать социальные рабочие места для трудоустройства безработных из целевых групп населения (далее – социальные рабочие места).
2. Социальные рабочие места организуются сроком до шести месяцев.
3. Социальные рабочие места организуются на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее – работодатель).
4. Создание социального рабочего места осуществляется работодателем на основе договора с местным исполнительным органом района (города областного значения). Договор должен содержать обязанности сторон, виды, объемы работ, размер и условия оплаты труда, срок и источники финансирования социальных рабочих мест.
5. Расходы работодателя на оплату труда безработного, трудоустроенного на социальное рабочее место, частично возмещаются из средств соответствующего местного бюджета, в размере 20 000 тенге ежемесячно.
При этом работодатели самостоятельно определяют дополнительную оплату.
6. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между работодателем и безработным, трудоустроенным на социальное рабочее место, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
7. Акимам районов и города Петропавловска принять необходимые меры для реализации настоящего постановления.
8. Признать утратившим силу постановление акимата Северо-Казахстанской области от 14 апреля 2009 года № 93 «Об организации социальных рабочих мест» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации № 1708 от 4 мая 2009 года, опубликовано в газетах «Солтүстік Қазақстан» от 15 мая 2009 года, «Северный Казахстан» от 15 мая 2009 года).

9. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.
10. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С. Біләлов

9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Смаилова Ж.А.
10. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               С. Билялов