2010 жылы Жамбыл ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы N 23/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 16 сәуірде N 13-7-124 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 3 сәуірдегі N 03-31/43 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 03.04.2013 N 03-31/43 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, «2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 21/1 шешімін іске асыру мақсатында аудандық мәслихат сессиясы ШЕШТІ:
1. Жамбыл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1. Жамбыл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін 500 теңге сомасында ай сайын;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге, ұсынылған шот-фактура құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металл-пластикадан, метал-керамикадан, металл-акрилден протездерден басқа) жылына бір рет;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне; жеңілдіктер және кепілдіктермен Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға; жеңілдіктер және кепілдіктермен соғысқа қатысушыларға теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің екінші қайта некеге тұрмаған жесірлеріне; Кеңес Одағының Батырларына; үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; Социалистік Еңбек Ері және «Халық Қаһарманы» атағын алған тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы қайсарлық еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасы алдында айрықша еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; саяси қуғын-сүргіннен зардап шеккен зейнеткер болып табылатын тұлғаларға; мүгедектерге; 1988-1989 жылдары Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысушылар қатарынан тұлғаларға, көшіру күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда Қазақстан Республикасындағы шеттету және қоныс аудару аймағынан көшірілгендерге (өз еріктерімен шығып кеткендерге) санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдама құны мөлшерінде.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан Жамбылского района на 2010 год
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2010 года N 23/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 16 апреля 2010 года N 13-7-124. Утратило силу (письмо маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 3 апреля 2013 года N 03-31/43)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 03.04.2013 N 03-31/43)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», в целях реализации решения сессии районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 21/1 «О районном бюджете на 2010-2012 годы», сессия районного маслихата РЕШИЛА:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Жамбылского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань и парикмахерских в сумме 500 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам приравненным к ним на зубопротезирование, в размере стоимости представленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; Героям Советского Союза; Кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лицам, удостоенным званий Героя Социалистического Труда и "Халык Қаһарманы"; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Советского Союза за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алка", "Кумыс алка" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами «Материнская Слава» первой и второй степени; лицам которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; лицам, пострадавшим от политических репрессий, являющимся пенсионерами; инвалидам; лицам из числа ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии на санаторно-курортное лечение один раз в год в размере стоимости путевки.

2. Анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш түскен айдан бастап тағайындалатыны және өтініш берушінің қайтыс болуына байланысты немесе ауданнан тысқары кеткеннен тоқтатылатыны. Төлем нұсқалған жағдайлар басталған айдың келесі айынан тоқтатылады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге әлеуметтік көмек лицензиясы бар медицина ұйымында ұсынылған шот-фактура құны мөлшерінде (бағалы металлдардан, металл-пластикадан, металл-керамикадан, металл-акрилден протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражат шегінде жүзеге асырылатыны;
3) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер банктік операция түрлеріне тиісінше екінші деңгейлі банктер немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйым арқылы әлеуметтік көмек алушының жеке шотына есептелінген ақшалай қаражаты аудару жолымен жүзеге асырылатыны;
4) әлеуметтік көмекті қаржыландыру сыныптаудың шығындар сыныптамасының «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451.007.000 коды бойынша өндірілетіні.
3. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
4. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихат
кезектен тыс XXIII сессиясының             хатшысының м.а.
төрайымы
Л. Шатохина                                Н. Лазарева
КЕЛІСІЛДІ:
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы            А. Дюсембин

2. Определить что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование, осуществляется медицинской организацией, имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) в пределах средств, предусмотренных бюджетом района;
3) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций;
4) финансирование социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по коду функциональной классификации расходов 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов».
3. Данное решение распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2010 года.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель внеочередной                  И.о.секретаря
ХXIII сессии районного маслихата           районного маслихата
Л. Шатохина                                Н. Лазарева
СОГЛАСОВАНО:
Начальник отдела занятости
и социальных программ                      А. Дюсембин