2011-2013 жылдарға арналған Жамбыл ауданының аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 29/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 24 қаңтарда N 13-7-141 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуірдегі N 3/7 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2012.04.16 N 3/7 Шешімімен
Ескерту. Атау жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет Кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2011-2013 жылдарға, соның ішінде 2011 жылға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 868 106 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 213 95 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер – 3 800 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 6 287 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 636 624 мың теңге;
2) шығындар – 2 818 345,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 104 276,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 104 928,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 652 мың теңге;
4) қаржылық активтерінің операциялары бойынша сальдо – 5 620 мың теңге;
қаржылық активтерді алу – 5 620 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60 136 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру ( профицитті пайдалану) – 60 136 мың теңге;
қарыздар түсімі – 104 804 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 98 652 мың теңге;
бюджет қаражаттарынының пайдаланылатын қалдықтары – 53 984 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
2. 2011 жылға арналған аудандық бюджет кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) өз қызметтерін бір реттік талондармен атқаратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы;
2) 100 % көлемінде жергілікті бюджетке төленетін әлеуметтік салық;
3) жеке тұлға, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалардың мүлкіне салық;
4) жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) көлік құралдарына салық;
7) акциздер бензин (авиациялықтан басқа) және дизель отынға;

О районном бюджете Жамбылского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 29/1. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 24 января 2011 года N 13-7-141. Утратило силу - решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16 апреля 2012 года N 3/7
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 16.04.2012 N 3/7
Сноска. Заголовок в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 868 106 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 213 95 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 800 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 287 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 636 624 тысячи тенге;
2) затраты – 281 8345,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 104 276,2 тысяч тенге»:
бюджетные кредиты – 104 928,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 652 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 620 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 5 620 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60 136 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 60 136 тысяч тенге:
поступление займов – 104 804 тысячи тенге;
погашение займов – 98 652 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 53 984 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2011 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
2) социальный налог в размере 100% зачисления в местный бюджет;
3) налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельный налог;
5) единый земельный налог;
6) налог на транспортные средства;
7) акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;

8) жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
9) жеке кәсіпкерлердің мемлекеттік тіркеу үшін алым;
10) жеке қызметымен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
11) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдардан мен өкілдіктерді есептік тіркеу, сондай-ақ қайта тіркеуден алым;
12) көлік құралдарын мемлекеттік тіркеуден сондай-ақ қайта тіркеуден алым;
13) жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеуден және онымен мәліме жасағаны үшін алым;
14) жылжымалы мүлікті кепілзатқа бергені үшін және кеменің ипотекасына немесе салынып жатқан кемені мемлекеттік тіркеуден алым;
15) жалпы қолданатын аудан маңызы бар автокөлік жолдарында және елдімекендерде орналастырылған сыртқы (визуалды) жарнама үшін төлем;
16) мемлекеттік баждан басқа республикалық бюджет есебіне алынатын мемлекеттік баж және консулдық алым.
3. Аудандық бюджет кірістері салыққа жатпайтын мына түсімдер есебінен қалыптасатыны белгіленсін:
1) коммуналдық меншікте тұрған мүлікті жалға алудан түсімдер;
2) аудан бюджетінен қаржыландыратын, тауарларды (жұмысын, қызметін) мемлекеттік мекемелер өндірілгеннен түсетін түсімдер;
жергілікті бюджетке түсетін өзге салықтан тыс түсімдерден.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
3-1. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптасатыны орнатылсын:
1) жер тілімдерін сатудан түскен түсімдер.
Ескерту. 3-тармақ 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
4. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1
5. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарында ауылды жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына отын алуға әлеуметтік көмек көрсету үшін төлемдер бір маманға 1000 теңге көлемінде белгіленсін.
7. Ауылды жерлерде жұмыс істейтін және мемлекеттік қызметші болып табылмайтын әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт мамандарына лауазымдық жалақыларын (тарифтік ставкаларын) осы қызмет түрлерімен қалалы жерлерде айналысатын мамандар ставкаларымен салыстырғанда 25 процентке ұлғайту сақталсын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен

8) плата за пользование земельными участками;
9) сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
10) лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
11) сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
12) сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
13) сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
14) сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
15) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
16) государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности района;
2) поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
прочие неналоговые поступления в бюджет района.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
3-1. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
1) поступление от продажи земельных участков.
Сноска. Пункт 3 дополнен пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
4. - исключен - решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
5. исключен - решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
6. Установить в расходах бюджета района на 2011 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива, в размере 1000 тенге на одного специалиста.
7. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1

8. 2011 жылы бюджет саласындағы қызметшілерге жалақыны толық көлемінде төлеуді қамтамасыз ету.
9. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестерге жатпайтыны 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
10. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж болған жеке санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмектің 2011 жылға арналған бюджеттік бағдарламасы 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. «Мүгедектерді жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мұқтаж болған мүгедектерді арнайы гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ым-қимыл мамандарының қызметтерін ұсыну, жеке көмекшілер беру» бюджеттік бағдарламасы 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2011 жылға арналған аудан бюджетінде селолық округтердің бюджеттік бағдарламалары 8-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.
13. «Жалпы білім беру» бюджеттік бағдарламасы 9-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мына көлемдерде ескерілсін:
1) дамудың инвестициялық бағдарламаларына барлығы 369 014 мың теңге, соның ішінде:
Есіл топтық су құбырына Жамбыл ауданы Жамбыл селосына дейінгі қайыруды қайта құру – 53 189 мың теңге;
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек жер асты суларының Мирный учаскесі) – 126 346 мың теңге;
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек жер асты суларының Калиновка учаскесі) – 98 028 мың теңге;
Пресновка селосындағы 18 пәтерлі тұрғын-үй салу – 7 290 мың теңге;
Пресновка селосындағы 18 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына – 46 161 мың теңге;
«2020 жұмыспен қамту бағдарламасы» аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту – 38 000 мың теңге;
2) білім берудің мектепке дейінгі мекемелерін мемлекеттік жалпы білім беру тапсырысын іске асыру – 93 949 мың теңге;
3) негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелеріндегі биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жарақтандыруға – 12 288 мың теңге;
4) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемемелерінде мультимедиялық кабинеттер құруға – 10 816 мың теңге;
5) селолық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарына әлеуметтік қолдау көрсетуге – 5 474 мың теңге;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар – 9 575 мың теңге;
7) мұқтаж адамдарға үйде арнайы әлеуметтік көмек көрсету – 743 мың теңге;

8. Обеспечить в 2011 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
9. Установить, что в процессе исполнения местного бюджета на 2011 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 5.
10. Утвердить бюджетную программу социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2011 год согласно приложению 6.
11. Утвердить бюджетную программу «Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида» согласно приложению 7.
12. Предусмотреть на 2011 год в бюджете района бюджетные программы сельских округов согласно приложению 8.
13.Утвердить бюджетную программу «Общеобразовательное обучение» согласно приложению 9.
14. Учесть в районном бюджете на 2011 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) на инвестиционные программы развития всего – 369 014 тысяч тенге, в том числе:
реконструкция отвода от Ишимского группового водопровода до села Жамбыл Жамбылского района – 53 189 тысяч тенге;
строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (третья очередь – Мирный участок подземных вод) - 126 346 тысяч тенге;
строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (третья очередь – Калиновский участок подземных вод - 98 028 тысяч тенге;
строительство восемнадцати квартирного жилого дома в селе Пресновка 7 290 тысяч тенге;
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к восемнадцати квартирному жилому дому в селе Пресновка – 46 161 тысяч тенге;
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках «Программы занятости 2020» - 38 000 тысяч тенге;
2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 93 949 тысяч тенге;
3) на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 288 тысяч тенге;
4) на создание мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 10 816 тысяч тенге;
5) на оказание социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 5 474 тысяч тенге;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий – 9 575 тысяч тенге;
7) на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому – 743 тысячи тенге;

8) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз етуді қамсыздандыру – 4978 мың теңге;
9) ата-ананың қамқорынсыз қалған жетім баланы (жетім балаларды) ұстауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге – 6 139 мың теңге;
10) «Бизнестің Жол картасы-2020» бағдарламасы шегінде жеке кәсіпкерлерді қолдауға – 2 704 мың теңге;
11) мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуға – 13 317 мың теңге;
12) «2020 жұмыспен қамту бағдарламасы» іс шараларын жүзеге асыруға – 10 040 мың теңге, оның ішінде:
жалақыны бөлшектеп қаржыландыруға – 2 860 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын ұстауға – 7 180 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
15. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) білім объектілерінде өртке қарсы дабылдаманы орнатуға, өрт сөндіру құжаттарын алуға, ағаш өтемін өндеуге (құрылымдар) – 9 817 мың теңге;
2) «Ұрпақ Қоры» бала туушылықты ынталандыру бойынша - 49 836 мың теңге.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1; 2011.07.28 N 34/1 Шешімдерімен
3) көмір сатып алуға - 4 653 мың теңге;
4) Жамбыл ауданы Пресновка селосындағы «Айнагүл» балабақшасын күрделі жөндеуге - 9 606 мың теңге.
5) электрондық құжат айналымын жүйесінің еңгізілуіне – 905 мың теңге.
16. 2011 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемде нысаналы трансферттер қарастырылсын:
Есіл топтық су құбырына Жамбыл ауданы Жамбыл селосына дейінгі қайыруды қайта құру – 3 284 мың теңге;
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек – жер асты суларының Мирный учаскесі) – 9 032 мың теңге;
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек – жер асты суларының Калиновка учаскесі) – 9 803 мың теңге;
Пресновка селосындағы 18 пәтерлі тұрғын-үй салу – 65 312 мың теңге;
Пресновка селосындағы 18 пәтерлі тұрғын үйге инжинерлік-коммуникациялық инфрақұрылымына – 3 314 мың теңге;
«2020 жұмыспен қамту бағдарламасы» шегінде тұрғын-үй құрылысы» – 26 000 мың теңге.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен

8) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей- инвалидов, обучающихся на дому – 4 978 тысяч тенге;
9) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 6 139 тысяч тенге;
10) на поддержку частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020» - 2 704 тысячи тенге;
11) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 13 317 тысяч тенге;
12) на реализацию мероприятий «Программы занятости 2020» - 10 040 тысяч тенге, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы - 2 860 тысяч тенге;
на создание центров занятости - 7 180 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области 17.11.2011 N 38/1
15. Учесть в районном бюджете на 2011 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования - 9 871 тысячу тенге;
2) по стимулированию рождаемости "Фонд поколений" - 49 836 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1; от 28.07.2011 N 34/1
3) на приобретение угля - 4 653 тысяч тенге;
4) на проведение капитального ремонта детского сада «Айнагуль» в селе Пресновка Жамбылского района - 9 606 тысяч тенге.
5) на внедрение системы электронного документооборота – 905 тысяч тенге.
16. Учесть в районном бюджете на 2011 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
реконструкция отвода от Ишимского группового водопровода до села Жамбыл Жамбылского района 3 284 тысячи тенге;
строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (третья очередь – Мирный участок подземных вод) 9 032 тысячи тенге;
строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (третья очередь – Калиновский участок подземных вод) 9 803 тысячи тенге;
строительство восемнадцати квартирного жилого дома в селе Пресновка 65 312 тысяч тенге;
строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к восемнадцати квартирному жилому дому в селе Пресновка 3 314 тысяч тенге;
строительство жилья в рамках «Программы занятости 2020» – 26 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области 17.11.2011 N 38/1

17. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер қарастырылсын – 6 928,2 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
17-1. «2020-жұмыспен қамту бағдарламасын» жүзеге асыру аясында тұрғын-үй сатып алу және (немесе) құрылысы сый берудің нөлдік ставкасы бойынша республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылсын – 98 000 мың теңге;
Ескерту. 17-тармақ 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
17-2. Қаржы жылының басында қалған бос бюджеттік қаражаттың қалдықтары есебінен аудандық бюджеттің шығындары және 7 қосымшаға сәйкес 2010 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылсын;
Ескерту. 17-тармақ 17-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.03.28 N 32/1 Шешімімен
18. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Аудандық мәслихаттың                       Аудандық мәслихаттың
ХХIХ сессиясының төрағасы                  хатшысы
Ғ. Құсаинов                                Б. Мұсабаев
Аудандық мәслихат сессиясының

17. Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 6 928,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области 17.11.2011 N 38/1
17-1 Предусмотреть бюджетные кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации «Программы занятости 2020» – 98 000 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-1 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
17-2 Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2010 году, согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 17 дополнен пунктом 17-2 в соответствии с решением маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 28.03.2011 N 32/1
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель                               Секретарь
XXIX очередной сессии                      районного маслихата
районного маслихата
Г. Кусаинов                                Б. Мусабаев
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата

3075
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) қаржы бөлімі
14512
001
Жергілікті деңгейде аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетті атқару және аудандық (облыстық маңызы бар қала)коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру қызметтері
13069
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
192
004
Бір реттік талондарды беруді ұйымдастыру және бір реттік талондарды өткізуден түсетін сомалардың толық жиналуын қамтамасыз ету
929
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
290
018
Мемлекеттік органдарды күрделі шығындары
32
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қалалар) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
9761
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9489
004
Мемлекеттік органдардың күрделі шығындары
272
02
Қорғаныс
2361
122
Аудан (облыстық маңызы бар қалалар) әкімінің аппараты
2361
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2361
006
Аудан (облыстық маңызы бар қалалар) масштабында төтенше жағдайлардың алдын алу және болдырмау
0
007
Мемлекеттік өртке қарсы органдары құрылмаған елді мекендерде, аудандық (қалалық) масштабтарда дала өрттерін сөндіру және алдын алу бойынша іс-шаралар
0
04
Білім беру
1758738
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім бөлімі
1758738
009
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту мекемелерінің қызметін қамтамасыз ету
86853
003
Жалпы білім беру
1613057
006
Балаларға қосымша білім беру
14265
001
Жергілікті деңгейде білім саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру бойынша қызметтер
7789
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) білім беру мемлекеттік мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2068
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар, оқу әдістемелік жинақтарын сатып алу және жеткізу
10047
007
Мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шаралар мен аудандық (қалалық) ауқымдағы байқаулар өткізу
225
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қорғаншысыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
6139
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтау және бағдарламалық қамтамасыз ету
4978
021
Мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне және мұғалімдерге біліктілігіне қосымша төлем көлемін арттыру
13317
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
165579
451
Ауданның /облыстық маңызы бар қала/ жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

3075
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14512
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
13069
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
192
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
929
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
290
018
Капитальные расходы государственных органов
32
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
9761
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
9489
004
Капитальные расходы государственных органов
272
02
Оборона
2361
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2361
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2361
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
0
04
Образование
1758738
464
Отдел образования района (города областного значения)
1758738
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
86853
003
Общеобразовательное обучение
1613057
006
Дополнительное образование для детей
14265
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7789
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2068
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10047
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
225
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6139
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
4978
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
13317
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
165579
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

161
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10630
001
Экономикалық саясатты, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10630
02
Қорғаныс
2761
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2761
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2119
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
321
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
321
04
Білім беру
1763284
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1763284
009
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
57741
003
Жалпы білім беру
1670381
006
Балаларға қосымша білім беру
13514
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8444
004
Ауданның (облыстық маңызы мар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2213
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
10750
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шаралар мен байқаулар өткiзу
241
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
107527
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
107527
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
19366
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1651
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5780
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
5296
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
757
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
17800
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
36468
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметін көрсету
1249
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

161
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10630
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
10630
02
Оборона
2761
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2761
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2119
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
321
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
321
04
Образование
1763284
464
Отдел образования района (города областного значения)
1763284
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
57741
003
Общеобразовательное обучение
1670381
006
Дополнительное образование для детей
13514
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8444
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2213
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10750
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
241
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
107527
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
107527
002
Программа занятости
19366
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1651
005
Государственная адресная социальная помощь
5780
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5296
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
757
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17800
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
36468
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1249
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

012
Сумен қамтамасыз ету жүйелерін дамыту
299 682
Жамбыл ауданының Жамбыл селосына дейін Есілдің топтық суқұбырын қайта қалпына келтіру
64 473
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек – жер асты суларының Мирный учаскесі)
127 378
Жамбыл ауданында жер асты суларынан кусталық ұңғымалық суартқы салуға (үшінші кезек – жер асты суларының Калиновка учаскесі)
107 831
Аудандық мәслихат сессиясының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне
5-қосымша
2011 жылға арналған аудан бюджеттін аткару процесінде жатпайтын жергілікті бюджет бағдарламаларының тізімі
Атауы
Білім
Жалпы білім беру
Аудандық мәслихат сессиясының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне
6-қосымша
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына берілетін әлеуметтік көмек - 451007000 бағдарлама

012
Развитие объектов водного хозяйства
299 682
Реконструкция отвода от Ишимского группового водопровода до с. Жамбыл Жамбылского района
64 473
Строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (3 очередь - Мирный участок подземных вод)
127 378
Строительство кустовых скважинных водозаборов из подземных вод в Жамбылском районе (3-очередь - Калиновский участок подземных вод)
107 831
Приложение 5
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2010 г. N 29/1
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2010 г. N 29/1
Программа 451007000 – Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
Төлем түрлері
Сомасы
(мың
теңге)
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына әлеуметтік көмек көрсету (монша және шаштараз қызметтеріне)
145
Азаматтардың жекелеген санаттарына санаторлық-курорттық емделулеріне әлеуметтік көмек: Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, оларға теңестірілген тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің екінші қайта некеге тұрмаған жесірлеріне; Ұлы Отан соғысы жылдарындағы қайсарлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері және медальдарымен марапатталған тұлғаларға; "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқасымен марапатталған немесе ертеде "Ардақты ана" атағын алған көпбалалы аналарға; зейнеткер болып табылатын саяси қуғын сүргіннен зардап шеккендерге; Социалистік Еңбек Ері және "Халық Қаһарманы" атағын иеленген тұлғаларға; мүгедектерге

Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
Виды выплат
Сумма тысяч тенге
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (на услуги бань и парикмахерских)
145
Социальная помощь на санаторно-курортное лечение отдельным категориям граждан:участникам Великой Отечественной войны, лицам, приравненым к ним; инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненым к ним; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего советского Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвесткой "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня"; лицам, пострадавшим от политических репрессий, являющимся пенсионерами; лицам, удостоенным званий Героя Социалистического труда и "Халык Қаһарманы"; инвалидам

1342
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына және оларға қатысты тіс протездеуге әлеуметтік көмек көрсету
679
Белсенді туберкулезбен ауыратын азаматтарды қосымша тағаммен қамтамасыз ету үшін әлеуметтік көмек
221
Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушыларына әлеуметтік көмек
1736
"Ұрпақ қоры" бағдарламасы бойынша балатуушылықты ынталандыру үшін әлеуметтік көмек көрсетуге
49836
Барлығы:
53959
Аудандық мәслихат сессиясының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне
7-қосымша
451017000 "Мүгедектерді жеке оңалту бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетулерін ұсыну" бағдарламасы бойынша сомаларды бөлу
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
Шығындар сомасы
Соның ішінде
Міндетті гигиеналық құралдар
Жеке көмекшілердің қызметін ұсыну
1219
874
345
Аудандық мәслихат сессиясының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне
8-қосымша
Селолық округтер бойынша 2011 жылға шығындар
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипатты мемлекеттік қызметтер

1342
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненным к ним на зубопротезирование
679
Социальная помощь для обеспечения дополнительного питания граждан больным активным туберкулезом
221
Социальная помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги
1736
На выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости "Фонд поколений"
49836
Итого:
53959
Приложение 7
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2010 г. N 29/1
Распределение сумм по программе 451 017 000 "Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида"
Сноска. Приложение 7 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
Сумма расходов
В том числе
Обязательные гигиенические средства
Предоставление услуг индивидуальными помощниками
1219
874
345
Приложение 8
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2010 г. N 29/1
Расходы по сельским округам на 2011 год
Сноска. Приложение 8 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
1
Государственные услуги общего характера

1195
013
Аудандық маңызы бар қалалардағы, кенттердегі, ауылдардағы /селолардағы/, ауылдық /селолық/ округтердегі автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1195
Жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен
1195
Преснов селолық округі
1195
Аудандық мәслихат сессиясының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 29/1 шешіміне
9-қосымша
Жамбыл ауданында 464 003 000 "Жалпы білім беру" бағдарламасы бойынша сомаларды бөлу
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2011.11.17 N 38/1 Шешімімен
Шығындар сомасы, барлығы
Соның ішінде
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
Республикалық бюджеттен трансферттер есебінен

1195
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
1195
За счет средств местного бюджета
1195
Пресновский сельский округ
1195
Приложение 9
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2010 г. N 29/1
Распределение сумм Жамбылского района по программе 464 003 000 "Общеобразовательное обучение"
Сноска. Приложение 9 в редакции решения маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 17.11.2011 N 38/1
Сумма расходов, Всего
В том числе
за счет средств местного бюджета
за счет трансфертов из республиканского бюджета