Жамбыл ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы N 29/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 24 қаңтарда N 13-7-142 тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 қаңтардағы N 24/1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық мәслихатының 28.01.2014 N 24/1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2014 жылдың 1 қаңтарынан туындаған құқық қатынастарына таралады)
Қазақстан Республикасындағы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Жамбыл ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін 500 тенге ай сайын;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге, ұсынылған шот фактура құны мөлшерінде (бағалы металдардан, метал-пластикадан, метал-керамикадан, метал-акрил протездерден басқа) жылына бір рет;
3) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, жеңілдіктер және кепілдіктемелер Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, жеңілдіктер және кепілдіктермен соғысқа қатысушыларға теңістірілген тұлғалардың басқа да санаттарына; Ұлы Отан соғысы жылдары қаза тапқан жауынгерлердің екінші қайта некеге тұрмаған жесірлеріне; Кеңес Одағының Батырларына; үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне; Социалистік Еңбек Ері және «Халық Қаһарманы» атағын алған тұлғаларға; Ұлы Отан соғысы жылдары тылдағы қайсарлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңес Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғаларға; «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен мерапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын, сондай-ақ бірінші және екінші дәрежелі «Ана даңқы ордендерімен» марапатталған көп балалы аналарға; Қазақстан Республикасы алдында айырықша еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға; саяси қуғын сүргіннен зардап шеккен зейнеткер болып табылатын тұлғаларға; мүгедектерге; 1988-1989 жылдары Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысушылар қатарынан тұлғаларға, көшіру күні құрсақта болған баларды қоса алғанда Қазақстан республикасындағы шеттеу және қоныс аудару аймағынан көшірілгендерге (өз еріктерімен шығып кеткендерге) санаторлық-курорттық емделуге жылына бір рет жолдама құны мөлшерінде;

Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан Жамбылского района
Решение маслихата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2010 года N 29/3. Зарегистрировано Управлением юстиции Жамбылского района Северо-Казахстанской области 24 января 2011 года N 13-7-142. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 января 2014 года N 24/1
Сноска. Утратило силу решением Жамбылского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.01.2014 N 24/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2014 года)
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Жамбылского района:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на посещение бань и парикмахерских в сумме 500 тенге ежемесячно;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним на зубопротезирование, в размере стоимости представленной счет-фактуры (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила) один раз в год;
3) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны; вдовам воинов, погибших в годы Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак; Героям Советского Союза; Кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней; лицам, удостоенным званий Героя Социалистического труда и "Халык Қаһарманы"; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Советского Союза за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны; многодетным матерям, награжденным подвеской "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня"; а также награжденных орденами «Материнская слава» первой и второй степени; лицам которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан; лицам, пострадавшим от политических репрессий, являющимся пенсионерами; инвалидам; лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии на санаторно-курортное лечение один раз в год в размере стоимости путевки;

4) үйде тәрбиеленіп оқытатын мүгедек балаларға әр тоқсан сайын 6,5 айлық көрсеткіш шамамен қосымша әлеуметтік көмек.
2. Анықталсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша мен шаштаразға бару үшін ай сайынғы әлеуметтік көмек өтініш түскен айдан бастап тағайындалатыны және өтініш берушінің қайтыс болуына байланысты немесе ауданнан тысқары кеткеннен тоқталатыны. Төлем нұсқалған жағдайлар басталған айдың келесі айынан тоқтатылады;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға тіс протездеуге әлеуметтік көмек лицензиясы бар медицина ұйымында ұсынылған шот-фактура құны мөлшерінде (бағалы металдардан, метал-пластикадан, метал-керамикадан, метал-акрилден протездерден басқа) аудан бюджетімен қарастырылған қаражат шегінде жүзеге асырылатыны;
3) үйде тәрбиеленіп оқытатын мүгедек балаларға, әр тоқсан сайын, Ведомствоаралық психолого-медико-педагогикалық консультациялық комиссиясының баланы үйде оқытуды (тәрбиелеуді) қажеттілігі туралы қорытындыда берілген кезеңіне қосымша әлеуметтік көмек;
4) жергілікті бюджеттен әлеуметтік төлемдер банктік операция түрлеріне тиіснше екінші деңгейлі банктер немесе Қазақстан республикасының ұлттық банкінің лицензиясы бар ұйым арқылы әлеуметтік көмек алушыныңжеке шотына есептелінген ақшалай қаражаты аудару жолымен жүзеге асырылатыны;
5) әлеуметтік көмекті қаржыландыру сыныптаудың шығындар сыныптамасының «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» 451.007.000 коды бойынша өндіріледі, «Үйде тәрбиеленіп оқытатын мүгедек балаларға материалдық қамтамасыз ету» 451.010.000 коды бойынша өндіріледі.
3. Осы шешім бұқаралық ақпарат құралдарында бірінші рет ресми жарияланған күннен он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың                Аудандық мәслихат
кезектен тыс ХХІХ сессиясының          хатшысы
төрайымы
Ғ.Құсаинов                           Б.Мұсабаев

4) детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому дополнительную социальную помощь в размере 6,5 месячных расчетных показателей ежеквартально.
2. Определить,что:
1) ежемесячная социальная помощь для посещения бань и парикмахерских участникам и инвалидам Великой Отечественной войны назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью заявителя или его выбытия за пределы района. Выплата прекращается с месяца следующего за месяцем, в котором наступили указанные события;
2) социальная помощь на зубопротезирование осуществляется медицинской организацией имеющей лицензию на зубопротезирование, назначается участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним в размере стоимости зубопротезирования (кроме драгоценных металлов, протезов из металлопластики, металлокерамики, металлоакрила), в пределах средств предусмотренных бюджетом района;
3) дополнительная социальная помощь детям-инвалидам, воспитывающимся и обучающимся на дому оказывается ежеквартально, на указанный период в заключении о необходимости обучения (воспитания) ребенка-инвалида на дому, выданной Межведомственной психолого-медико-педагогической консультативной комиссией;
4) социальные выплаты из местного бюджета осуществляются путем перечисления денежных средств на лицевой счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций;
5) финансирование социальной помощи производить за счет средств местного бюджета, предусмотренных на эти цели в финансовом году по кодам функциональной классификации расходов 451.007.000 «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», 451.010.000 «Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому».
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования в средствах массовой информации.
Председатель                           Секретарь
ХХIХ очередной сессии
районного маслихата               районного маслихата
Г. Кусаинов                           Б.Мусабаев