2010 жылға облыстың тұншығу қаупі бар су айдындарында жаппай ауыру, дүлей зiлзала кезiнде және басқа себептер салдарынан қырылу қаупі төнген жағдайларда жануарларға көмек көрсетудің кейбір мәселелері туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2010 жылғы 18 қарашадағы N 296 қаулысы. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2010 жылғы 30 желтоқсанда N 2580 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының  2004 жылғы 9 шілдедегі № 593 "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Заңының 1102134-баптарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1456 "Қазақстан Республикасында балық шаруашылығын жүргізу Ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген 2010 жылға облыстың тұншығу қаупі бар су айдындарында жаппай ауыру, дүлей зiлзала кезiнде және басқа себептер салдарынан қырылу қаупі төнген жағдайларда жануарларға көмек көрсету бойынша облыстың тұншығу қаупі бар су айдындарының (учаскелерінің) және балық шаруашылығының жауапты субъектілерінің (келісім бойынша) тізбесі бекітілсін.
2. Жайық-Каспий облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекциясына (келісім бойынша):
1) Атырау облыстық аумақтық орман және аңшылық шаруашылығы инспекциясымен (келісім бойынша) бірлесе отырып, облыстың тұншығу қаупі бар су айдындарында жаппай ауыру, дүлей зілзала кезінде және басқа себептер салдарынан қырылу қаупі төнген жағдайларда жануарларға көмек көрсету бойынша іс-шаралардың тізбесін белгілеу;
2) тұншығу қаупін болдырмау үшін орындалу мерзімдерін көрсетіп, су объектілері балық шаруашылығы мелиорациясының іс-шаралар тізбесін белгілеу;
3) 2010 жылға облыстың тұншығу қаупі бар су айдындарында жаппай ауыру, дүлей зілзала кезінде және басқа себептер салдарынан қырылу қаупі төнген жағдайларда жануарларға көмек көрсету бойынша балық шаруашылығының жауапты субъектілерімен келісім-шарттар жасасу;
4) балықтардың сөзсіз қырылуына әкеп соғатын қырылу қаупі туындаған және су объектілерін немесе оның бөліктерін ағымдағы балық шаруашылығы мелиорациялауды жүргізу жолымен мұндай қауіпті мүмкін болмаған жағдайларда "Қазақ балық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Атырау филиалының (келісім бойынша) ғылыми ұсынысы негізінде балықтарды мелиорациялық аулау туралы шешім қабылдау;
5) құрамына Атырау қаласы және аудандарының әкімдіктері, селолық округтер аппараттарының, Атырау облыстық Жайық-Каспий экология департаментінің (келісім бойынша), "Қазақ балық шаруашылығының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Атырау филиалының (келісім бойынша) және балық шаруашылығы жауапты субъектілерінің өкілдерін (келісім бойынша) енгізумен тұншығу қаупін болдырмау бойынша жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияны құру ұсынылсын.

О некоторых вопросах оказания помощи животным в случаях массовых заболеваний, угрозы их гибели, при стихийных бедствиях и вследствие других причин на замороопасных водоемах области на 2010 год
Постановление Атырауского областного акимата от 18 ноября 2010 года N 296. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 30 декабря 2010 года за N 2580
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 1102134  Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года № 593 "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1456 "Об утверждении Правил ведения рыбного хозяйства в Республике Казахстан" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень замороопасных водоемов (участков) области и ответственных субъектов рыбного хозяйства (по согласованию) по оказанию помощи животным в случаях массовых заболеваний, угрозы их гибели при стихийных бедствиях и вследствие других причин на замороопасных водоемах области на 2010 год.
2. Рекомендовать Урало-Каспийской межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства (по согласованию):
1) совместно с Атырауской областной территориальной инспекцией лесного и охотничьего хозяйства (по согласованию) определить перечень мероприятий по оказанию помощи животным в случаях массовых заболеваний, угрозы их гибели при стихийных бедствиях и вследствие других причин на замороопасных водоемах области;
2) определить перечень мероприятий рыбохозяйственной мелиорации водных объектов для предотвращения возникновения угрозы замора, с указанием сроков их выполнения;
3) заключить договоры с ответственными субъектами рыбного хозяйства по оказанию помощи животным в случаях массовых заболеваний, угрозы их гибели при стихийных бедствиях и вследствие других причин на замороопасных водоемах области на 2010 год;
4) в случаях возникновения угрозы замора, который неизбежно приведет к гибели рыб, и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов или их частей на основании рекомендации Атырауского филиала товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт рыбного хозяйства" (по согласованию) принять решение о мелиоративном лове рыб;
5) создать комиссию по приемке работ по предотвращению возникновения угрозы замора, с включением в состав представителей акиматов города Атырау и районов, аппаратов сельских округов, Жайык- Каспийского департамента экологии (по согласованию), Атырауского филиала товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт рыбного хозяйства" (по согласованию) и ответственных субъектов рыбного хозяйства (по согласованию).