2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № XXIV-4 шешімі. Әділет департаменті Қызылқоға ауданының әділет басқармасында 2011 жылғы 17 қаңтарда N 4-5-140 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2013 жылғы 19 сәуірдегі № ХІІІ-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Қызылқоға аудандық мәслихатының 2013.04.19 № ХІІІ-4 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағы 1 тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 226 қаулысы мен ұсынысына сай, аудандық мәслихат ХХІV сессиясында ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қызылқоға ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 746 599 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 604 749 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 837 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4500 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері бойынша – 2 109 092 мың теңге;
бюджет қаражатының бос қалдықтары – 11 599 мың теңге.
2) шығындар – 2 423 265 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 353 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 353 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді -  Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.12.15 № ХХХІV-1 Шешімімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексіне сәйкес 2011 жылға салықтық түсімдер бекітілсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық; жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы.
салықтық емес түсімдер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдер;
аудан бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алу;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

О районном бюджете на 2011-2013 годы
Решение Кызылкогинского районного маслихата Атырауского области от 14 декабря 2010 года № XXIV-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылкогинского района Атырауской области 17 января 2011 года за № 4-5-140. Утратило силу - решением Кызылкогинского районного маслихата от 19 апреля 2013 года № ХІІІ-4
Сноска. Утратило силу - решением Кызылкогинского районного маслихата от 19.04.2013 № ХІІІ-4.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-ІV, подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района постанавление от 13 декабря 2010 года № 226 "О районном бюджете на 2011–2013 годы", районный маслихат на XХIV сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 746 599 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 604 749 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 837 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 522 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 109 092 тысяч тенге;
свободные остатки бюджетных средств – 11 599 тысяч тенге.
2) затраты – 2 423 265 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета – -13 353 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета - - 13 353 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области от 15.12.2011 № ХХХІV-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
2. Утвердить согласно Бюджетного Кодекса Республики Казахстан на 2011 год налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог.
Неналоговые поступления:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.

3. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2011 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұстайтын табыстан - 100%;
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтын табыстан -100%;
біржолғы талон бойынша қызмет жасайтын жеке тұлғалардан жеке табыс салығы бойынша - 100%;
әлеуметтік салық бойынша жергілікті бюджетке - 50%.
4. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке алынатын субвенция мөлшері 2011 жылға - 1 672 602 мың теңге сомасында болып белгіленсін.
5. 2011 жылға арналған республикалық бюджеттен аудандық бюджетке мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыруға ("Балапан" бағдарламасы бойынша) –   33 364 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер - 7 199 мың теңге;
3) эпизоотияға қарсы iс-шараларды жүргiзуге – 32 536 мың теңге;
4) "Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 3 120 мың теңге;
5) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 4 466 мың теңге;
6) Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына (қамқоршысына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 4 087 мың теңге;
7) Жұмыспен қамту орталықтарын құру - 7 246 мың теңге;
8) Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға республикалық трансферттер есебінен – 13 746 мың теңге.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерту енгізілді - Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.11.10 № ХХХІІІ-1 Шешімімен.
6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйесін дамыту бағдарламасы бойынша республикалық бюджеттен – 59 100 мың теңге көлемінде нысаналы даму трансферті берілгені ескерілсін, оның ішінде:
Қарабау-Қаракөл топтық су құбырының құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 11 200 мың теңге;
Қоныстану-Жасқайрат топтық су құбырының құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын жасақтауға – 11 500 мың теңге;
Тасшағыл-Қаракөл су құбыры желісінің құрылысына - 18 004 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға облыстық бюджеттен – 19 788 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға облыстық бюджеттен – 2000 мың теңге.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту және толықтыру енгізілді -  Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.12.15 № ХХХІV-1 Шешімімен.

3. Установить на 2011 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100%
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100%
по социальному налогу – 50%
4. Установить на 2011 год объемы субвенций из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 1 672 602 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в последующей сумме:
1) 33 364 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа (по программе "Балапан") в дошкольных организациях образования;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 7 199 тысяч тенге;
3) 32 536 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) 3 120 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020";
5) 4 466 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 4 087 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) на создание центров занятости – 7 246 тысяч тенге;
8) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования за счет республиканского трансферта – 13 476 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями и дополнены пп.7, 8 внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области от 10.11.2011 № ХХХІІІ-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые трансферты на развития бюджета из республиканского бюджета по программе развития питьевого водоснабжения в сумме – 59 100 тысяч тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документаций строительства группового водопровода Карабау-Каракол – 11 200 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций строительства группового водопровода Коныстану-Жаскайрат – 11 500 тысяч тенге;
на строительства группового водопровода Тасшагил-Каракол – 18 004 тысяч тенге;
на развития коммунального хозяйства из областного бюджета –  19 788 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования из областного бюджета – 2 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с  изменением, внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области от 15.12.2011 № ХХХІV-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).

7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетке білім беруді дамыту бойынша мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 38 552 мың теңге берілгені ескерілсін, оның ішінде:
1) негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 16 384 мың теңге;
2) негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерін лингафондық және мультимедиалық кабинеттермен жабдықтау үшін – 22 164 мың теңге.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.11.10 № ХХХІІІ-1 Шешімімен.
8. 2011 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
1) Жамансор елді мекенінен ашылған бастауыш мектепті ұстау шығындарына – 7 121 мың теңге;
2) Миялы және Мұқыр селолық округтеріне көшелерді жарықтандыру жұмыстарына – 36 000 мың теңге;
3) Мемлекеттік мекемелерге қызмет бабында пайдалануға 3 автокөлік сатып алуға – 6 000 мың теңге;
4) орденмен марапатталған тыл еңбеккерлерінің коммуналдық шығындарының төлемдеріне – 264 мың теңге;
5) жаңадан ашылған білім беру объектілерін ұстауға – 110 758 мың теңге;
6) қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 2 599 мың теңге;
7) Тайсойған-Қоныстану-Қосқұлақ" су құбыры желісіне күрделі жөндеу жүргізуге – 172 142 мың теңге.
8) Білім беру ұйымдарының ағымдағы шығындарына – 35 945 мың теңге;
9) қысқы мерзімге дайындыққа – 19 000 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.12.15 № ХХХІV-1 Шешімімен.
9. Ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 18 144 мың теңге көлемінде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Қызылқоға аудандық мәслихатының 2011.11.10 № ХХХІІІ-1 Шешімімен.
10. 2011 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 7 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде облыстық мәслихаттың шешімімен белгіленген бағдарламалар ескеріле отырып, секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2011 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында әрбір селолық округ әкімі аппаратының бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру мөлшері 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены на реализацию государственной программы по развитию образования в сумме – 38 552 тысяч тенге, в том числе:
1) 16 384 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 22 164 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области 10.11.2011 № ХХХІІІ-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областногого бюджета в последующей сумме:
1) 7 121 тысяч тенге – на содержание текущих расходов начальной школы в селе Жамансор;
2) 36 000 тысяч тенге – на освещение улиц селах Миялы и Мукур:
3) 6 000 тысяч тенге – на приобретение 3 служебных автомашин;
4) 264 тысяч тенге – для оплаты коммунальных услуг тыловиков награжденные орденами;
5) 110 758 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
6) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 2 599 тысяч тенге;
7) на капитальный ремонт водопроводной линий "Тайсойган-Коныстану-Коскулак" – 172 142 тысяч тенге;
8) на текущие затраты учреждений образования – 35 945 тысяч тенге;
9) на подготовку к зимнему периоду – 19 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области от 15.12.2011 № ХХХІV-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
9. Утвердить бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов на сумму 18 144 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Кызылкогинского района Атырауской области от 10.11.2011 № ХХХІІІ-1 (вводится в действие с 1 января 2011 года).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2011 год на сумму 7 000 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2011 год согласно приложению 4.
12. Утвердить на 2011 год в районном бюджете каждому по отдельности бюджетные программы аппарата акима сельских округов согласно приложению 5.