Бір бас аналық малды (сиырды) ұстауға жұмсалатын шығындардың 2010-2011 жылдардағы қыстама кезеңіне арналған нормативтерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 12 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 желтоқсанда N 2540 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2011 жылғы 29 наурыздағы № 1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімінің 2011.03.29 № 1 шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабының 2-тармағына, 37-бабының 3-тармағына сәйкес, «Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1285 қаулысын іске асыру мақсатында, ШЕШЕМІН:
1. Осы шешімге 1, 2 қосымшаларға сәйкес бір бас аналық малды (сиырды) ұстауға жұмсалатын шығындардың 2010-2011 жылдардағы қыстама кезеңіне арналған нормативтері бекітілсін.
2. Осы шешім ол алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                             Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 12 шешіміне 1-қосымша
Бір аналық малды (өнімділігі ет бағытындағы сиырды) ұстауға
жұмсалатын шығындардың нормативтері
Мал түрі: мүйізді ірі қара малы (ет бағытында)
Өндірістік топ: 8 айға дейінгі төлдердің негізгі табыны
Негізгі өнім: ет

Об утверждении нормативов затрат на содержание одной головы маточного поголовья (коров) на период зимовки 2010 - 2011 годов
Решение акима Восточно-Казахстанской области от 13 декабря 2010 года N 12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 декабря 2010 года за N 2540. Утратило силу решением акима Восточно - Казахстанской области от 29 марта 2011 года № 1
Сноска. Утратило силу решением акима Восточно - Казахстанской области от 29.03.2011 № 1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 29, пунктом 3 статьи 37 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», в целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2010 года № 1285 «О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан», РЕШИЛ:
1. Утвердить нормативы затрат на содержание одной головы маточного поголовья (коров) на период зимовки 2010 - 2011 годов, согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                         Б. Сапарбаев
Приложение 1 к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 13 декабря 2010 года № 12
Нормативы
затрат на содержание одной головы маточного поголовья (коров
мясного направления продуктивности)
Вид животных: крупный рогатый скот (мясного направления)
Производственная группа: основное стадо с молодняком до 8 месяцев
Основная продукция: мясо

Өнімділік: 1 бас малдан тірі салмақта 150 кг ет шығару
Шығындардың баптары
Өлшем бірлігі
8 айға дейінгі төлдердің негізгі табынындағы 1 бас малға жұмсалатын шығын
Еңбек шығыны
адам-сағат
120
Есептелген еңбекақы
теңге
23400
Жем
Жем бірлігі центнер
30,0
теңге
17550
Негізгі құралдарды ұстауға жұмсалатын шығындар
теңге
1141
Отын (жанар-жағармай)
теңге
2445
Электр қуаты
теңге
1032
Су шығындары
теңге
638
Көлік шығындары
теңге
469
Қосалқы бөлшектер, құрылыс-жөндеу жұмыстары
теңге
2293
Қызметтер төлемі
теңге
284
Басқа шығындар
3386
1 бас малға жұмсалатын тікелей шығындар
теңге

Продуктивность: выход мяса на 1 структурную голову 150 кг в живой массе
Статья затрат
Единица измерения
Затраты на 1 голову основного стада с молодняком до 8 месяцев
Затраты труда
человек-час
120
Оплата труда с начислениями
тенге
23400
Корма
центнеров корма единиц
30,0
тенге
17550
Затраты на содержание основных средств
тенге
1141
Топливо (горюче-смазочные материалы)
тенге
2445
Электроэнергия
тенге
1032
Затраты на воду
тенге
638
Транспортные услуги
тенге
469
Запчасти, ремонтно-строительные работы
тенге
2293
Оплата услуг
тенге
284
Прочие затраты
тенге
3386
Всего прямых затрат на 1 голову
тенге

52638
Шығыс Қазақстан облысы
ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы                   Д. Селиханов
Шығыс Қазақстан облысы әкімінің
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 12 шешіміне 2-қосымша
Бір аналық малды (өнімділігі сүт бағытындағы сиырды) ұстауға
жұмсалатын шығындардың нормативтері
Мал түрі: мүйізді ірі қара мал (сүт бағытында)
Өндірістік топ: 8 айға дейінгі төлдердің негізгі табыны
Негізгі өнім: сүт
Өнімділік: 1 бас сиырдан 2800 кг сүт, 1 бас малдан тірі салмақта 110 кг ет шығару
Шығындардың баптары
Өлшем бірлігі

52638
Начальник управления
сельского хозяйства
Восточно-Казахстанской области             Д. Селиханов
Приложение 2 к решению акима
Восточно-Казахстанской области
от 13 декабря 2010 года № 12
Нормативы
затрат на содержание одной головы маточного поголовья (коров
молочного направления продуктивности)
Вид животных: крупный рогатый скот (молочного направления)
Производственная группа: основное стадо с молодняком до 8 месяцев
Основная продукция: молоко;
Продуктивность: 2800 кг молока на 1 корову, выход мяса на 1 структурную голову 110 кг в живой массе
Статья затрат
Единица измерения