Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2010 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 15 ақпандағы N 114 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 26 наурызда N 5-2-124 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі N 205 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2011.04.06 N 205 (жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабы 1 тармағының 13)14) тармақшаларына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 5 бабының 2 тармағына және 7 бабының 2)6) тармақшаларына, 18-1 бабының 3 тармағының 1) тармақшасына, «Шығыс Қазақстан облысы тұрғындарының нысаналы топтарға жататын адамдарының қосымша тізбесі туралы» Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2009 жылғы 22 мамырдағы № 75 қаулысына сәйкес, еңбек нарығындағы жағдайды ескере отырып, жұмыспен қамтудың мемлекеттік саясатын іске асыру және жұмыспен қамту саласында косымша мемлекеттік кепілдіктерді қамтамасыз ету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Семей өңірі аумағында тұратын нысаналы топтар белгіленсін, оларға мыналар:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлға қызметінің тоқтауына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) есірткіге тәуелді және АҚТҚ-инфекциясын жұқтырған азаматтар;

Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2010 году
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 15 февраля 2010 года N 114. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 26 марта 2010 года за N 5-2-124. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 6 апреля 2011 года N 205
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 06.04.2011 N 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании пункта 2 статьи 5 и пунктов 26 статьи 7, подпункта 1) пункта 3 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149–II «О занятости населения», постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 22 мая 2009 года № 75 «О дополнительном перечне лиц, относящихся к целевым группам населения Восточно-Казахстанской области», в целях реализации государственной политики занятости с учетом ситуации на рынке труда и обеспечения дополнительных государственных гарантий в сфере занятости населения, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить целевые группы, проживающие на территории Семейского региона, в которые входят:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) наркозависимые и ВИЧ-инфицированные граждане;

14) 50 жастан асқан адамдар;
15) мектептер мен кәсіптік оқу орындарының түлектері;
16) өндірісті ұйымдастырудың өзгеруіне, соның ішінде қайта ұйымдастыру және (немесе) жұмыс көлемінің қысқаруына байланысты толық емес жұмыс күні режимінде жұмыс істейтіндер;
17) еңбекақысы сақталмайтын демалыстағы адамдар;
18) жазғы демалыс уақытындағы студенттер мен мектептер оқушылары;
19) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін адамдар жатады.
2. «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі:
1) жұмысқа орналастыру;
2) кәсіптік оқуға жіберу;
3) ақылы қоғамдық жұмыстарға тарту;
4) жастар тәжірибесіне қатыстыру;
5) әлеуметтік жұмыс орындарына орналастыру шараларын қолданған кезде халықтың нысаналы топтарына басымдық берсін.
3. Қаулының орындалуын бақылау «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                             М. Айнабеков

14) лица старше 50 лет;
15) выпускники школ и профессиональных учебных заведений;
16) занятые в режиме неполного рабочего времени в связи с изменением в организации производства, в том числе при реорганизации и (или) сокращении объема работ;
17) лица, находящиеся в отпусках без сохранения зарплаты;
18) студенты и учащиеся школ во время летних каникул;
19) лица, не работающие длительное время (более одного года).
2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ г. Семей» предоставлять приоритет целевым группам населения при оказании мер по социальной защите от безработицы:
1) трудоустройстве;
2) направлении на профобучение;
3) привлечении к общественно-оплачиваемым работам;
4) участии в молодежной практике;
5) трудоустройстве на социальные рабочие места.
3. Контроль за выполнением постановления возложить на государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ г. Семей».
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                         М. Айнабеков