Өңірлік жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру аясында халықтың мақсатты тобын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 2010 жылғы 15 маусымдағы N 370 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Курчатов қаласындағы Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 маусымдағы N 5-3-92 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 2012 жылғы 14 тамыздағы N 1145 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қаласының әкімдігінің 2012.08.14 N 1145 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 31 бабы 1 тармағы 13)14) тармақшаларына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 Заңының 457918-1 баптарына, «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жастар саясаты туралы» Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шілдедегі № 581 Заңының 58 баптарына және «Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мен нысаналы даму трансферттерін және республикалық ұйымдарға бөлінетін қаражатты пайдалану ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 259 қаулысына сәйкес, Курчатов қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бастауыш, орта, жоғары және оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беретін оқу орындарының түлектері арасындағы жұмыссыз жастарды жұмысқа орналастыру жолымен өңірлік жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыру аясында халықтың мақсатты тобын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар қабылдансын (бұдан әрі - Қатысушылар).
2. Жұмысқа орналастыру келесі критерийлер бойынша жүзеге асырылсын:
1) «Курчатов қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» (бұдан әрі – Бөлім) мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде тіркеліп, мақсатты топқа жатқызылған Қатысушыларды жұмысқа жіберуді жүзеге асыру;
2) Қатысушыларды іріктеу кезінде оларға қолайлы жұмыстың жоқтығы;
3) түлектің жасы 25-ке дейін және мамандығы бойынша жұмыс тәжірибесінің болмауы;
4) жұмыс мерзімі алты айға дейін.
3. Жұмысқа орналастыру меншік нысанына қарамастан кәсіпорындарда, мекемелерде және ұйымдарда (бұдан әрі - Жұмыс беруші) ұйымдастырылып, Бөлімнің Жұмыс берушімен жасаған келісім шарты негізінде өткізіледі.
4. Еңбек шарты Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес Жұмыс беруші мен Қатысушы арасындағы жасалған еңбек келісімімен белгіленеді.

О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения в рамках реализации стратегии региональной занятости
Постановление акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 15 июня 2010 года N 370. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Курчатова Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 18 июня 2010 года за N 5-3-92. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 14 августа 2012 года N 1145
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Курчатова Восточно-Казахстанской области от 14.08.2012 N 1145.
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», со статьями 457918-1 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», статьями 58 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года № 581 «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 259 «Об утверждении Правил использования целевых трансфертов и целевых трансфертов на развитие областным бюджетам городов Астаны и Алматы, и средств, выделяемых республиканским организациям в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров», акимат города Курчатова ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять меры по социальной защите от безработицы целевых групп населения в рамках реализации стратегии региональной занятости (далее - Участники) путем трудоустройства безработной молодежи из числа выпускников учебных заведений начального, среднего, высшего и послевузского образования.
2. Трудоустройство осуществлять по следующим критериям:
1) направление на работу осуществлять Участников, относящихся к целевым группам и зарегистрированных в качестве безработных в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Курчатова» (далее - Отдел);
2) отсутствие в период подбора Участников подходящей для них работы;
3) возраст выпускника до 25 лет и отсутствие опыта работы по специальности;
4) срок работы до шести месяцев.
3. Трудоустройство организовывается и проводится на предприятиях, в учреждениях и организациях, независимо от форм собственности (далее - Работодатель) на основе договора Работодателей с Отделом.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между Работодателем и Участниками, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

5. Бастауыш, орта, жоғары және оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беретін оқу орындарының түлектері арасындағы Қатысушыларға еңбек ақы төлемі республикалық бюджет қаражатынан олардың жеке шоттарына аудару арқылы Бөліммен жүргізіледі. Республикалық бюджеттен бөлінетін орташа айлық төлем мөлшері 20 000 (жиырма мың) теңгеден артық емес.
6. 2005 жылғы 15 наурыздағы № 406 «Халықтың мақсатты топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар және оларды қаржыландыру Қағидалары туралы» қаулысының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2005 жылғы 18 сәуірде 2290 нөмірімен тіркелген, «Дидар» газетінде 2005 жылғы 19 шілдедегі 71 нөмірінде, «Рудный Алтай» газетінде 2005 жылғы 06 қыркүйектегі 136 нөмірінде жарияланған) және 2009 жылғы 10 наурыздағы № 632 «Халықтың мақсатты топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар және оларды қаржыландыру Қағидалары туралы» 2005 жылғы 15 наурыздағы № 406 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2009 жылғы 13 сәуірде 5-3-70 нөмірімен тіркелген, «Дидар» газетінде 2009 жылғы 20 сәуірдегі 54 нөмірінде, «Рудный Алтай» газетінде 2009 жылғы 18 сәуірдегі 56 нөмірінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Курчатов қаласы әкімінің орынбасары Е.В. Старенковаға жүктелсін.
8. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қаласының әкімі                             А. ГЕНРИХ

5. Участникам, из числа выпускников учебных заведений начального, среднего, высшего и послевузовского образования оплата труда производится Отделом из средств республиканского бюджета, путем перечисления средств на лицевые счета. Размер среднемесячных отчислений из республиканского бюджета не более 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
6. Признать утратившим силу постановление от 15 марта 2005 года № 406 «О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения и правилах их финансирования» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2290 от 18 апреля 2005 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 19 июля 2005 года № 71, «Рудный Алтай» от 06 сентября 2005 года № 136) и от 10 марта 2009 года № 632 «О внесении изменений в постановление от 15 марта 2005 года № 406 «О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения и правилах их финансирования» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-3-70 от 13 апреля 2009 года, опубликовано в газетах «Дидар» от 20 апреля 2009 года № 54, «Рудный Алтай» от 18 апреля 2009 года № 56).
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Курчатова Старенкову Е. В.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Курчатова                               А. ГЕНРИХ