Жастарды әлеуметтік қорғау бойынша қосымша шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 06 мамырдағы N 116 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2010 жылғы 17 маусымда N 5-4-135 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 28 желтоқсандағы N 1352 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011.12.28 N 1352 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13)14) тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57 баптарына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы» Заңының 58 баптарына сәйкес, Риддер қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Техникалық және кәсіптік, жоғарғы білім алған түлектер санынан жұмыссыз жастарды (бұдан әрi – Қатысушылар) жұмысқа орналастыруға ықпал жасау бойынша, әлеуметтiк қорғаудың қосымша шаралары қабылдансын.
2. Жастарды жұмысқа орналастыру төмендегi критерийлер бойынша жүзеге асырылсын:
1) қатысушылардың «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiнде (бұдан әрi – Бөлiм) жұмыссыз ретiнде тiркелуi;
2) қатысушыларды iрiктеу кезеңiңде оларға қолайлы жұмыстың болмауы;
3) жасы 24 жасқа дейiн;
4) жұмыс мерзiмi 6 айға дейiн.
3. Жастарды жұмысқа орналастыру, меншiк түрiне тәуелсiз, ұйымдарда (бұдан әрi – Жұмыс берушi) Жұмыс берушi мен Бөлiм арасындағы шарттың негiзiнде ұйымдастырылады және өткiзiледi.
4. Еңбек жағдайлары, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жасалған, Жұмыс берушi мен жұмысқа қабылданған Қатысушының арасындағы еңбек шартымен анықталады.
5. Жұмыспен қамту бағдарламасын орындауға қарастырылған жергiлiктi бюджет қаражатынан қаржыландыру кезiнде, Қатысушылардың еңбек ақысы:
1) кәсiптiк лицейдің түлектерi үшiн толық айға ең төменгi бiр жалақы;
2) орта кәсіптік колледж түлектері үшiн толық айға 1,2 ең төменгi жалақы;
3) жоғарғы кәсіптік білім алған түлектер үшін толық айға 1,5 ең төменгі жалақы мөлшерінде жүргізіледі.
6. Еңбек ақы төлеу, қаражатты Бөлiммен Қатысушылардың дербес шоттарына аудару жолымен жүзеге асырылады.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.В. Кагармановқа жүктелсiн.
8. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi және 2010 жылдың 1 сәуірінен бастап пайда болған қатынастарға таратылады.
Риддер қаласының әкімі             Д.Ю. Кавригин

О дополнительных мерах по социальной защите молодежи
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 06 мая 2010 года N 116. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июня 2010 года за N 5-4-135. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28 декабря 2011 года N 1352
Сноска. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28.12.2011 N 1352.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктами 13)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», статьями 58 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года № 581 «О государственной молодежной политике в Республике Казахстан», акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять дополнительные меры социальной защиты по содействию в трудоустройстве безработной молодежи из числа выпускников технического и профессионального, высшего образования (далее – Участники).
2. Трудоустройство молодежи осуществлять по следующим критериям:
1) регистрация Участников в качестве безработных в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (далее – Отдел);
2) отсутствие в период подбора Участников подходящей для них работы;
3) возраст до 24 лет;
4) срок работы до 6 месяцев.
3. Трудоустройство молодежи организовывается и проводится в организациях, независимо от форм собственности (далее – Работодатель), на основе договора Работодателя с Отделом.
4. Условия труда определяются трудовым договором, заключенным между Работодателем и Участником, принятым на работу, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
5. При финансировании из средств местного бюджета, предусмотренных на выполнение программы занятости, оплата труда Участников производится в размерах:
1) одной минимальной заработной платы для выпускников профессиональных лицеев за полный месяц;
2) 1,2 минимальной заработной платы для выпускников среднего профессиональных колледжей за полный месяц;
3) 1,5 минимальной заработной платы для выпускников высшего профессионального образования за полный месяц.
6. Оплата труда осуществляется путем перечисления средств Отделом на лицевые счета Участников.
7. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кагарманова С.В.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01 апреля 2010 года.
Аким города Риддера                      Д.Ю. Кавригин