Халықтың нысаналы топтарын жұмыссыздықтан әлеуметтiк қорғау бойынша шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 12 мамырдағы N 122 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Риддер қалалық әділет басқармасында 2010 жылғы 17 маусымда N 5-4-136 тіркелді. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 28 желтоқсандағы N 1352 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Риддер қаласы әкімдігінің 2011.12.28 N 1352 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 57 баптарына сәйкес, жұмысқа орналасуда қиындықтары бар халықтың нысаналы топтарын әлеуметтiк қорғау бойынша қосымша шараларды белгiлеу мақсатында, Риддер қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Бекiтiлсiн:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сай әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру бойынша Нұсқаулық;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сай кәсiптiк оқытуға жiберiлген жұмыссыз азаматтардың тамақтану және медициналық куәландыру шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулық.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.В. Кагармановқа жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейiн он күн өткеннен соң қолданысқа енгiзiледi және 2010 жылдың 01 сәуірінен туындаған қарым-қатынастарға таралады.
Риддер қаласының әкімі             Д.Ю. Кавригин
Риддер қаласы әкiмдiгiнiң
2010 жылғы 12 мамырдағы
№ 122 қаулысына
№ 1 қосымша
Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру
бойынша Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық нысаналы топтарға жататын жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыру және қаржыландыру, әлеуметтiк жұмыс орындарын ұйымдастыруды ұсынған жұмыс берушiлердi iрiктеу мәселелерi бойынша халықты әлеуметтiк қорғау саласында заңнаманың қолданылуын нақтылайды.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарында жұмыс iстейтiн тұлғалардың еңбек және басқа да қарым-қатынастары Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледi.
3. Әлеуметтiк жұмыс орындары нысаналы топтардағы жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшiн, олардың еңбек ақысын жұмыс берушiге бөлшектей өтеу арқылы, жұмыс берушiлердiң «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесiмен (бұдан әрi – Бөлiм) шартының негiзiнде құрылады.

О мерах по социальной защите от безработицы целевых групп населения
Постановление акимата города Риддера Восточно-Казахстанской области от 12 мая 2010 года N 122. Зарегистрировано управлением юстиции города Риддера Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 17 июня 2010 года за N 5-4-136. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28 декабря 2011 года N 1352
Сноска. Отменено - постановлением акимата города Риддера от 28.12.2011 N 1352.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 57 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 «О занятости населения», в целях установления дополнительных мер по социальной защите целевых групп населения, испытывающих затруднения в трудоустройстве, акимат города Риддера ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Инструкцию по организации и финансировании социальных рабочих мест согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) Инструкцию по возмещению затрат на питание и медицинское освидетельствование безработным гражданам, направленным на профессиональное обучение, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Кагарманова С.В.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 01 апреля 2010 года.
Аким города Риддера                  Д.Ю. Кавригин
Приложение 1
к постановлению акимата
города Риддера
от 12 мая 2010 года № 122
Инструкция по организации и финансировании
социальных рабочих мест
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам организации и финансирования социальных рабочих мест, для трудоустройства безработных из целевых групп, отбора работодателей предлагающих организацию социальных рабочих мест.
2. Трудовые и иные отношения лиц, работающих на социальных рабочих местах, регулируются законодательством Республики Казахстан.
3. Социальные рабочие места создаются работодателями на договорной основе с государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (далее – Отдел) для трудоустройства безработных из целевых групп с частичной компенсацией затрат работодателя на оплату их труда.

4. Әлеуметтiк жұмыс орындарын ұсынған жұмыс берушiлердi iрiктеу келесi критерийлер бойынша жүргiзiледi:
1) әлеуметтiк жұмыс орындары арнайы нысаналы топтардағы жұмыссыздарға арналуы тиiс;
2) әлеуметтiк жұмыс орындарында жұмыс iстеу уақытша сипатқа ие және оны ұйымдастыруға тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындары қолданылмайды.
5. Жұмыс берушi мақсатты топтардағы жұмыссыздарды әлеуметтiк жұмыс орындарына Бөлiмнiң жолдамасы бойынша жұмысқа қабылдайды, жолдаманың қималы талонын толтырады және оны бес жұмыс күнi ағымында Бөлiмнiң мекен жайына жiбередi.
6. Азаматты әлеуметтiк жұмыс орынына қабылдағанда жұмыс берушi онымен Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, Бөлiммен шартта көрсетiлген мерзiмге еңбек шарт жасайды.
2. Әлеуметтiк жұмыс орындарын қаржыландыру көздерi мен шарттары
7. Әлеуметтiк жұмыс орнына жұмысқа қабылданған нысаналы топтарға жататын жұмыссыздың еңбекақысы ай сайын жұмыс берушiнiң еңбекақы төлеу қорынан, жеке еңбек шартының жағдайларына сәйкес және орындалатын жұмыстың көлемiне, сапасына және қиындығына байланысты жүзеге асырылады.
8. Жұмыс берушiлердiң нысаналы топтардан әлеуметтiк жұмыс орнына қабылданған жұмыссыздың еңбек ақысына кеткен шығыны, жартылай жұмыспен қамту бағдарламасын орындауға қарастырылған жергiлiктi бюджет қаражатынан мерзiмi алты айдан аспайтын 0,5-тен 1,0-ге дейiн ең төменгi жалақы мөлшерiнде, жұмыс берушiнiң Бөлiмге ай сайын ұсынып отыратын жұмыссыздың осы айда жұмыс iстеген күндерi көрсетiлген табель мен жасалған жұмыстар актiсiнiң негiзiнде өтелiнедi және Бөлiммен жұмыс берушiлердiң есеп шоттарына аударылады.
Риддер қаласы әкiмдiгiнiң
2010 жылғы 12 мамырдағы
№ 122 қаулысына
№ 2 қосымша
Кәсiптiк оқытуға жiберiлген жұмыссыз азаматтардың тамақтану
және медициналық куәландыру шығындарын өтеу бойынша Нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық кәсiптiк оқытуға жiберiлген жұмыссыз азаматтарға тамақтану және медициналық куәландыру шығындарын өтеу мәселелерi бойынша халықты әлеуметтiк қорғау саласында заңнаманың қолданылуын нақтылайды.
2. Тамақтану және медициналық куәландыру шығынын «Риддер қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi–Бөлiм) өтейдi.
3. Шығын Бөлiмде жұмыссыз ретiнде тiркелген, кәсiптiк жарамдылықты анықтауды талап ететiн мамандықтар бойынша оқытуға жiберiлген өтiнiш берушiлерге, тексеру нәтижесiнен тыс өтеледi.
4. Медициналық куәландыруды өтiнiш берушiлер Бөлiмiнiң жолдауымен өтедi.

4. Отбор работодателей, предлагающих организацию социальных рабочих мест, осуществляется по следующим критериям:
1) социальные рабочие места должны быть предназначены специально для безработных из целевых групп;
2) работа на социальных рабочих местах носит временный характер и для ее организации не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии.
5. Работодатель трудоустраивает безработных из целевых групп на социальные рабочие места по направлению Отдела, заполняет отрывной талон направления и передает его в течение пяти рабочих дней в Отдел.
6. При приеме гражданина на социальное рабочее место работодатель заключает с ним трудовой договор на срок, оговоренный договором с Отделом в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
2. Источники и условия финансирования
социальных рабочих мест
7. Оплата труда безработных из целевых групп, принятых на социальные рабочие места, осуществляется ежемесячно из фонда оплаты труда работодателя, в соответствии с условиями трудового договора и зависит от количества, качества и сложности выполняемой работы.
8. Расходы работодателей на оплату труда безработных из целевых групп, трудоустроенных на социальные рабочие места, частично возмещаются из средств местного бюджета, предусмотренных на выполнение программы занятости, в размере от 0,5 до 1,0 минимальной заработной платы на срок не более шести месяцев на основании табеля и акта выполненных работ, ежемесячно представляемых работодателем Отделу, с указанием количества отработанных дней, и перечисляются Отделом на расчетные счета работодателей.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Риддера
от 12 мая 2010 года № 122
Инструкция по возмещению затрат на питание и медицинское
освидетельствование безработным гражданам, направленным на
профессиональное обучение
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция детализирует применение законодательства в области социальной защиты населения по вопросам возмещения затрат на питание и медицинское освидетельствование безработным гражданам, направленным на профессиональное обучение.
2. Возмещение затрат на питание и медицинское освидетельствование, осуществляет государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ города Риддера» (далее – Отдел).
3. Возмещение затрат производится заявителям, зарегистрированным в качестве безработных в Отделе, направленным на обучение по профессиям, требующим определения профессиональной пригодности, независимо от результатов обследования.
4. Медицинское освидетельствование заявители проходят по направлению Отдела.

2. Шығындарын қайтарып алуға өтiнiш беру
5. Өтiнiш берушi Бөлiмге жазбаша өтiнiш бередi және келесi құжаттарды ұсынады:
1) банктен дербес шот нөмiрi;
2) медициналық куәландырудан өту туралы төлем құжаты.
3. Шығынды өтеу мөлшерi және төлеу
6. Медициналық куәландыру үшiн шығынды өтеу, құжаттармен расталған тексеруден өту құнының мөлшерi бойынша жүргiзiледi.
7. Тамақтануға шығынды өтеу айына бес айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде жүргiзiледi.
8. Шығынды өтеу халықты жұмыспен қамту Бағдарламасын орындауға қарастырылған қалалық бюджет қаражатының есебiнен, өтiнiш берушiнiң дербес шотына аудару жолымен жүргiзiледi.
9. Тамақтануға шығынды өтеу ай сайын жүргiзiледi.
10. Медициналық куәландыруға шығынды өтеу құжаттарды ұсынғаннан кейiн бiр ай iшiнде жүргiзiледi.

2. Обращение за получением возмещения затрат
5. Заявитель подает письменное заявление в Отдел и представляет следующие документы:
1) номер лицевого счета из банка;
2) платежный документ о прохождении медицинского освидетельствования.
3. Размер и выплата возмещения затрат
6. Возмещение затрат за медицинское освидетельствование производится в размере стоимости обследования, подтвержденной документами.
7. Возмещение затрат на питание производится в размере пяти месячных расчетных показателей в месяц.
8. Выплата возмещения затрат осуществляется за счет средств местного бюджета, предусмотренных на выполнение программы занятости населения, путем перечисления на лицевой счет заявителя.
9. Выплата возмещения затрат на питание производится ежемесячно.
10. Выплата возмещения затрат на медицинское освидетельствование производится в течение месяца с момента представления документов.