"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 28-3/83 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 16 наурызда № 6820 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 31 мамырдағы № 11-3/288 Бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.05.31 № 11-3/288 Бұйрығымен.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ауылдық аумақтар істері жөніндегі комитеті (Тұңғышбеков С.Т.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                   А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 23 ақпандағы
№ 28-3/83 бұйрығымен
бекітілген
«Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ережелер
1. Осы «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті аудандық (облыстық маңыздағы қалалық) уәкілетті органдар ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет келесілердің:
1) «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 8-тармағының;

Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 28-3/83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2011 года № 6820. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 мая 2012 года № 11-3/288
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 31.05.2012 № 11-3/288.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Комитету по делам сельских территорий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Тунгышбеков С.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев
Утвержден
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2011 года № 28-3/83
Регламент
государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственную услугу предоставляют районные (города областного значения) уполномоченные органы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";

2) «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 18 ақпандағы № 183 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының (бұдан әрі – Қаулы);
3) «Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 51 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі көтерме жәрдемақысы және бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәйектелген жауап беру болып табылады.
6. Көтерме жәрдемақысын ұсыну бойынша мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы қарастырылмаған. Бюджеттік кредитті ұсыну барысында тұрғын үй алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асыратын сенім білдірілген өкіл (агент) қатысады.
7. Регламентте келесідей негізгі түсініктер қолданылады:
1) уәкілетті орган – ауылдық аумақтарды дамыту бойынша ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) мемлекеттік органы;
2) мемлекеттік қызмет - ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну (бұдан әрі - тұтынушылар);
3) көтерме жәрдемақысы – Қаулыда белгілеген мөлшерде бір реттік ақшалай төлем түріндегі тұтынушыларды әлеуметтік қолдау шарасы;
4) бюджеттік кредит - Қаулыда белгілеген мөлшерде тұрғын үй алуға бюджеттік кредит түріндегі тұтынушыларды әлеуметтік қолдау шарасы;
5) тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссия - тұтынушыларға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру үшін аудандық (облыстық маңыздағы қалалық) мәслихаттың депутаттарынан, ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) атқарушы органдарының және қоғамдық ұйымдардың өкілдерінен тұратын ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) әкімдігі құратын алқалы орган;
6) сенім білдірілген өкіл (агент) - аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімдігінің атынан және тапсырысы бойынша тұтынушыларға берілетін бюджеттік қызметтерге қызмет көрсету бойынша міндеттерді атқаратын қаржылық агенттік.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің талаптары
8. Мемлекеттік қызметті көрсететін мемлекеттік органдардың орналасқан жерін, көрсету тәртібін және барысын Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардан алуға болады.

2) постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года № 183 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Постановление);
3) постановления Праительства Республики Казахстан от 31 января  2011 года № 51 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. В процессе оказания государственной услуги по предоставлению подъемного пособия других органов не предусмотрено. При предоставлении бюджетного кредита участвует поверенный (агент), который осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения жилья.
7. В Регламенте используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган - государственный орган по развитию сельских территорий района (города областного значения);
2) государственная услуга - предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты (далее - потребители);
3) подъемное пособие - мера социальной поддержки потребителей в виде единовременной денежной выплаты в размере, установленного Постановлением;
4) бюджетный кредит - мера социальной поддержки потребителей в виде бюджетного кредита на приобретение жилья в размере, установленного Постановлением;
5) постоянно действующая комиссия - коллегиальный орган, создаваемый акиматом района (города областного значения) для организации работы по оказанию мер социальной поддержки потребителям, состоящий из депутатов районного (города областного значения) маслихата, представителей исполнительных органов района (города областного значения) и общественных организаций;
6) поверенный (агент) - финансовое агентство, выполняющее от имени и по поручению акима района (города областного значения) функции по обслуживанию бюджетных кредитов, предоставляемых потребителям.
2. Требования оказания государственной услуги
8. Информацию о месте нахождения государственных органов, порядке оказания государственной услуги и ходе их оказания можно получить по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.

9. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша ақпаратты тұтынушылар Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсындағы www.minagri.gov.kz. веб-сайтының «Дипломмен ауылға» бөлімінен, мемлекеттік қызмет көрсетілетін жердегі уәкілетті органдарының стенділерінен алуға болады.
10. Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға тұтынушы өтініш берген күні сол жерде қызмет көрсетудің ең көп уақыты – отыз минуттан аспайды;
Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға тұтынушы өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең жоғарғы шекті уақыты – он минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тұтынушының құжаттарын тапсырған мезгілден бастап мынадай мерзімде ұсынылады:
1) күнтізбелік 32 күннің ішінде Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес келісімді рәсімдеу жүзеге асырылады;
2) келісім жасалғаннан кейін күнтізбелік 7 күннің ішінде екінші деңгейлі банктердегі тұтынушылардың жеке есеп шоттарына аудару арқылы көтерме жәрдемақысын төлеу жүргізіледі;
3) Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес келісім жасалғаннан кейін күнтізбелік 30 күннің ішінде тұрғын үй алуға бюджеттік кредит беріледі;
4) әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда, тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссияның шешімі қабылданғаннан кейін уәкілетті орган үш жұмыс күні ішінде тұтынушыға дәйектелген жауап жолдайды.
11. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан сұраныс түскен мезгілден бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызметтің кезеңдері:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды қоса отырып уәкілетті органға өтініш тапсырады;
2) уәкілетті орган құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссияға қарастыру үшін жолдайды;
3) тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссия түскен құжаттарды қарастырады және аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын көрсетуді ұсынады;
4) әкімдік әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулы қабылдайды және оны уәкілетті орган мен сенім білдірілген өкілге (агентке) жолдайды;
5) уәкілетті орган, сенім білдірілген өкіл (агент) және тұтынушы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес келісім жасайды;
6) уәкілетті орган көтерме жәрдемақысын төлейді;
7) сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның бір маманы және сенім білдірілген өкілдің (агент) бір маманы жүзеге асырады.

9. Информацию по вопросам оказания государственной услуги потребители могут получить в интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz., в разделе "С дипломом в село", на стендах уполномоченного органа в местах предоставления государственной услуги.
10. Максимальное время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более тридцати минут.
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более десяти минут.
Государственная услуга предоставляется в следующие сроки с момента сдачи потребителем документов:
1) в течение 32 календарных дней осуществляется процедура заключения соглашения согласно приложению 2 Стандарта;
2) в течение 7 календарных дней после заключения соглашения производится выплата подъемного пособия путем зачисления средств на лицевые счета потребителей в банках второго уровня;
3) в течение 30 календарных дней после заключения соглашения согласно приложению 2 Стандарта предоставляется бюджетный кредит на приобретение жилья;
4) в случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после принятия решения постоянно действующей комиссии, направляет потребителю мотивированный ответ.
11. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган с приложением необходимых документов, определенных в пункте 11 Стандарта;
2) уполномоченный орган осуществляет прием и регистрацию документов и направляет для рассмотрения в постоянно действующую комиссию;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района (города областного значения) предоставить меру социальной поддержки или отказать;
4) акимат принимает постановление об оказании мер социальной поддержки и направляет его в уполномоченный орган и поверенному (агенту);
5) уполномоченный орган, поверенный (агент) и потребитель заключают соглашение согласно приложению 2 Стандарта;
6) уполномоченный орган выплачивает подъемное пособие;
7) поверенный (агент) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения жилья.
13. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом поверенного (агента).

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде іс-әрекеттердің (өзара іс-әрекеттердің) сипаттамасы
14. Мемлекеттік қызмет тұтынушының ауданның (облыстық маңыздағы қаланың) уәкілетті органына Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтінішті ұсынумен жеке хабарласқан кезінде ұсынылады.
Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі және оның әлеуметтік қолдау шараларын алатын күні көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
16. Ақпараттық қауіпсіздігіне талаптар қарастырылмаған.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) уәкілетті органның маманы;
2) уәкілетті органның бастығы;
3) аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімі аппаратының маманы;
4) аудан (облыстық маңыздағы қала) әкімі аппаратының басшысы;
5) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі;
6) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) бастығы.
18. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
«Ауылдық елді мекендерге жұмыс
істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет
және спорт мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік
қызмет регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттерінің
Сипаттамасы 1-кесте. Құрылымдық-функционалды бірліктердің (бұдан әрі - ҚФБ) іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) реттік нөмірі
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Әкім аппаратының маманы
Әкім аппаратының басшысы
Уәкілетті органның маманы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін тіркейді және қолхатты береді
Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және оны келісімге жолдайды
Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді
Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қою үшін енгізеді
Келісімнің жобасын қол қою үшін енгізеді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттар жинағын құрастыру, қолхат беру
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе одан бас тарту туралы тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімі
Әкімдік қаулысының жобасы
Әкімдіктің қаулысы
Келісім
Келісім
Орындау мерзімі
30 минут
5 күн
7 күн
3 күн
4 күн
1 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағымы)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағымының) нөмірі
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Уәкілетті органның бастығы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Келісімге қол қояды
Келісімге қол қояды
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады
Тұрғын үйді алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады.
Сатып алынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Келісім
Келісім
Төлем тапсырысы
Қарыз және кепілдік шарты
Төлем тапсырысы
Орындау мерзімі
1 күн
1 күн
7 күн
28 күн
2 күн
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
2-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Негізгі үдеріс – әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы шешім бекітілген жағайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Әкім аппаратының маманы
Әкім аппаратының басшысы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, тұпнұсқаларымен салыстырғаннан кейін тіркейді және қолхаттарды береді (30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді (5 күн)
№ 3 іс-әрекет
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және оны келісімге жолдайды (7 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді (3 күн)
№ 5 іс-әрекет
Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қою үшін енгізеді (4 күн)
№ 6 іс-әрекет
Келісімнің жобасын қол қою үшін енгізеді
(1 күн)
№ 7 іс-әрекет
Келісімге қол қояды (1 күн)
№ 8 іс-әрекет
Келісімге қол қояды (1 күн)
№ 9 іс-әрекет
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұынушылардың жеке есеп-шотына аударады
(7 күн)
№ 10 іс-әрекет
Тұрғын үйді алу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеуді жүзеге асырады.
(28 күн)
№ 11 іс-әрекет
Сатып алынған үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады.
(2 күн)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары.
Баламалы үдеріс - әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тарту туралы шешім бекітілген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағымы)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
№ 1 іс-әрекет
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін тұпнұсқаларымен салыстырады, тіркейді және қолхатты береді
(30 мин)
№ 2 іс-әрекет
Қаражаттардың қажеттілігін есептейді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
(5 күн)
№ 3 іс-әрекет
Дәйектемесіз құжаттарды ұсынған жағдайда, тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімінің негізінде тұтынушыға себебін көрсете отырып жазбаша бас тарту туралы жауап жолдайды
(3 күн)
«Ауылдық елді мекендерге жұмыс
істеуге және тұруға келген
денсаулық сақтау, білім беру,
әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет
және спорт мамандарына әлеуметтік
қолдау шараларын ұсыну мемлекеттік
қызмет регламентіне 2-қосымша

3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Государственная услуга предоставляется при личном обращении потребителя в районный (города областного значения) уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению 3 Стандарта.
Потребителю выдается расписка, подтверждающая, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги и указывается дата получения им мер социальной поддержки.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
16. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
17. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) специалист уполномоченного органа;
2) начальник уполномоченного органа;
3) специалист аппарата акима района (города областного значения);
4) руководитель аппарата акима района (города областного значения);
5) представитель поверенного (агента);
6) руководитель поверенного (агента).
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры и спорта,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Специалист
уполномоченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист аппарата
акима
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Принимает
заявления,
необходимые
документы, сверяет
копии с
оригиналами,
регистрирует и
выдает расписку
Производит расчет
потребности
финансовых средств и
вносит документы на
рассмотрение
постоянно действующей
комиссии
Разрабатывает и
согласовывает проект
постановления
акимата
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Формирование досье,
выдача расписки
Решение постоянно
действующей комиссии
о предоставлении мер
социальной поддержке
или в их отказе
Проект постановления
акимата
Сроки исполнения
30 минут
5 дней
7 дней
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
4
5
6
Руководитель аппарата
акима
Специалист уполномоченного
органа
Представитель поверенного
(агента)
Вносит проект
постановления в повестку
дня заседания акимата
Подготавливает проект
Соглашения и вносит на
подписание
Вносит проект Соглашения на
подписание
Постановление акимата
Соглашение
Соглашение
3 дня
4 дня
1 день
5
6
7
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Начальник
уполномоченного
органа
Руководитель
поверенного
(агента)
Начальник
уполномоченного
органа
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Подписывает
Соглашение
Подписывает
Соглашение
Перечисляет сумму
подъемного
пособия на
индивидуальные
лицевые счета
потребителей
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Соглашение
Соглашение
Платежное поручение
Сроки исполнения
1 день
1 день
7 дней
Номер следующего
действия
8
9
10
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
10
11
Представитель поверенного
(агента)
Руководитель поверенного
(агента)
Осуществляет процедуру
оформления бюджетного
кредита для приобретения
жилья.
Осуществляет перечисление
средств бюджетного кредита за
приобретенное жилье
Договоры займа и залога
Платежное поручение
28 дней
2 дня
11
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении мер социальной поддержки
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномо-
ченного
органа
Начальник
уполномоченного
органа
Специалист
аппарата
акима
Руководитель аппарата акима
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Действие № 1
Принимает
заявления,
необходимые
документы,
сверяет
копии с
оригиналами,
регистрирует
и выдает
расписку
(30 мин)
Действие № 2
Производит
расчет
потребности
финансовых
средств и
вносит
документы на
рассмотрение
постоянно
действующей
комиссии
(5 дней)
Действие № 3
Разрабатывает
и
согласовывает
проект
постановления
акимата
(7 дней)
Действие № 4
Вносит
проект
постановления
в повестку
дня
заседания
акимата
(3 дня)
Действие № 5
Подготавливает
проект
Соглашения и
вносит на
подписание
(4 дня)
Действие № 6
Вносит проект
Соглашения на
подписание
(1 день)
Действие № 7
Подписывает
Соглашение
(1 день)
Действие № 8
Подписывает
Соглашение
(1 день)
Действие № 9
Перечисляет
сумму
подъемного
пособия на
индивидуальные
лицевые счета
потребителей
(7 дней)
Действие № 10
Осуществляет
процедуру
оформления
бюджетного
кредита для
приобретения
жилья.
(28 дней)
Действие № 11
Осуществляет
перечисление
средств
бюджетного
кредита за
приобретенное
жилье
(2 дня)
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе
в предоставлении мер социальной поддержки
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного
органа
Начальник уполномоченного органа
Действие № 1
Принимает заявления,
необходимые документы,
сверяет копии с оригиналами,
регистрирует и выдает
расписку
(30 мин)
Действие № 2
Производит расчет потребности
финансовых средств и вносит документы
на рассмотрение постоянно действующей
комиссии
(5 дней)
Действие № 3
При предоставлении недостоверных
документов, на основании решения
постоянно действующей комиссии
направляет потребителю письменный
отказ с указанием причин
(3 дня)
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры и спорта,
прибывшим для работы и проживания
в сельские населенные пункты"
Процесс предоставления мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры и спорта, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты