Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің кейбір бұйрықтарына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2011 жылғы 1 наурыздағы № 109 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 31 наурызда № 6853 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 6 маусымдағы № 394 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.06.06 № 394 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Президентіннің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1113 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы денсаулық сақтау саласын дамытудың «2011-2015 жылдарға арналған «Саламатты Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасына және Қазақстан Республикасының халқына медициналық көмекті ұйымдастыру тәртібін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мынадай кейбір бұйрықтарына толықтырулар енгізілсін:
1) «Консультациялық-диагностикалық көмек көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің  2009 жылғы 2 қарашадағы № 633 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5923 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге орталық мемлекеттік органдарының № 4 актілер жинағында жарияланған, 2010 жыл).
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Консультациялық-диагностикалық  көмек көрсету ережесі:
мынадай мазмұндағы 11 және 12-тармақтармен толықтырылсын:
«11. Республикалық бюджет қаражатының есебінен, оның ішінде мобилдік бригадалар, консультациялық – диагностикалық көмектің жоспарланған көлемдерін, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі анықтайды.
12. Республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілетін, консультациялық – диагностикалық көмектің жоспарланған көлемін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі анықтайды.»;
2) «Стационарды алмастыратын көмек көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 26 қарашадағы № 798 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5951 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге орталық мемлекеттік органдарының № 7 актілер жинағында жарияланған, 2010 жыл).
көрсетілген бұйрықпен бекітілген стационарды алмастыратын көмек көрсету ережесінде:
3-тармақта: «(бұдан әрі – ТМККК) деген сөздерден кейін «, оның ішінде республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілетін» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
«Республикалық бюджет қаражатының есебінен көрсетілетін, стационарды алмастыратын көмектің емделіп шыққан жағдайларының (көлемдерінің) жоспарланған санын бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі анықтайды.
Жергілікті бюджет қаражатының есебінен көрсетілетін стационарды алмастыратын көмектің емделіп шыққан жағдайларының (көлемдерінің) жоспарланған санын бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі анықтайды.»;

О внесении дополнений в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 марта 2011 года № 109. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2011 года № 6853. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 июня 2012 года № 394
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 06.06.2012 № 394.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О нормативных правовых актах", Государственной программой развития здравоохранения Республики Казахстан "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 1113, и в целях совершенствования порядка организации медицинской помощи населению Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министерства здравоохранения Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 ноября 2009 года № 633 "Об утверждении Правил оказания консультативно-диагностической помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5923, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 4, 2010 год):
в Правилах оказания консультативно-диагностической помощи, утвержденных указанным приказом:
дополнить пунктами 11 и 12 следующего содержания:
"11. Планируемые объемы консультативно-диагностической помощи, оказываемые за счет средств республиканского бюджета, в том числе мобильными бригадами, определяются администратором бюджетных программ.
12. Планируемые объемы консультативно-диагностической помощи, оказываемые за счет средств местного бюджета в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи определяются администратором бюджетных программ.";
2) в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 798 "Об утверждении Правил оказания стационарозамещающей помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5951, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 7, 2010 года):
в Правилах оказания стационарозамещающей помощи, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
после слов "(далее - ГОБМП)" дополнить словами ", в том числе предоставляемая за счет средств республиканского бюджета,";
дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"Планируемое количество пролеченных случаев (объемов) стационарозамещающей помощи, оказываемой за счет средств республиканского бюджета, определяется администратором бюджетных программ.
Планируемое количество пролеченных случаев (объемов) стационарозамещающей помощи, оказываемой за счет средств местного бюджета, определяются администратором бюджетных программ.";

14-тармақтың 1) тармақшасы «гемодиализдегі химио- және сәулелік терапиядағы, оңалтудағы пациенттерді қоспағанда,» деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ. Төлеғалиева) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаменті (К.А. Балағұлова) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                               Е. Байжүнісов

подпункт 1) пункта 14 дополнить словами ", за исключением  пациентов, находящихся  на  гемодиализе, химио- и лучевой терапии, реабилитации".
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Балагулова К.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Э. Байжунусов