"Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 644 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 188 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 29 сәуірде № 6927 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 12 қаңтардағы № 15 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2012.01.12 № 15 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 135-1-бабының негізінде «Назарбаев Университеті», «Назарбаев  Зияткерлік мектептері» және «Назарбаев Қоры» мәртебесі туралы» 2011  жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының қолданысқа енуіне байланысты БҰЙЫРАМЫН:
1. Салық есептілігі нысандарын және оларды жасау Ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы  20 желтоқсандағы № 644 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6709 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» 2011 жылғы 1 қаңтардағы № 1 (26403) және «Казахстанская правда» газеттерінде 2011 жылғы 6 қаңтардағы № 2 (26423) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) аталған бұйрықпен бекітілген Корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау ережелерінің (100.00  нысан):
1–тармағында:
үшінші абзац алып тасталсын;
төртінші абзац «Салық кодексінің 134–бабының» деген сөздерден кейін  «1–тармағының» деген сөздермен толықтырылсын;
мына редакциядағы жетінші және сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
«Салық кодексінің 134–бабының 2–тармағында көрсетілген табыстар бойынша Салық кодексінің 135–1–бабының 1–тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген және Салық кодексінің 134–бабының 1–тармағының тиісті шарттарына сай келетін білім берудің автономдық ұйымдарын;
Салық кодексінің 135–1–бабының 1–тармағы 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген және Салық кодексінің 135–бабының тиісті  шарттарына сай келетін білім берудің автономдық ұйымдарын;»;
2) аталған бұйрықпен бекітілген Корпоративтік табыс салығы бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау ережесінде (130.00-нысан):
1-тармақ мына редакцияда жазылсын:
«1. Осы Ережелер «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және  корпоративтік табыс салығын есептеуге арналған корпоративтік табыс  алығы бойынша салық есептілігі нысанын (декларация) (бұдан әрі –  декларация) жасау тәртібін айқындайды. Декларацияны:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2010 года № 644 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2011 года № 6927. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 января 2012 года № 15
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.01.2012 № 15 (вводится в действие с 01.01.2012).
В связи с введением в действие Закона Республики Казахстан от 19 января 2011 года "О статусе "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы" и "Назарбаев Фонд"" и на основании статьи 135–1 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 декабря 2010 года № 644 "Об утверждении форм налоговой отчетности и Правил их составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6709, опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" от 1 января 2011 года № 1 (26403) и "Казахстанская правда" от 6 января 2011 года № 2 (26423)) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 100.00), утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
абзац третий исключить;
в абзаце четвертом после слов "некоммерческих организаций, соответствующих условиям" дополнить словами "пункта 1";
дополнить абзацами седьмым и восьмым следующего содержания:
"автономных организаций образования, указанных в подпунктах 1) и 2) пункта 1 статьи 135–1 Налогового кодекса и соответствующих условиям пункта 1 статьи 134 Налогового кодекса, по доходам, указанным в пункте 2 статьи 134 Налогового кодекса;
автономных организаций образования, указанных в подпунктах 3),  4)и 5) пункта 1 статьи 135–1 Налогового кодекса и соответствующих условиям статьи 135 Налогового кодекса.";
2) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 130.00), утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (далее – Декларация), предназначенной для исчисления корпоративного подоходного налога. Декларация составляется:

акционерлік қоғамдарды, мекемелер мен пәтер (үй–жайлар) иелерiнiң тұтыну кооперативтерiнен басқа, Салық кодексінің 134–бабының 2–тармағында көрсетілген табыстар бойынша Салық кодексінің 134–бабының 1–тармағының тиісті шарттарына сай келетін  коммерциялық емес ұйымдар;
Салық кодексінің 134–бабының 2–тармағында көрсетілген табыстар бойынша Салық кодексінің 135–1–бабының 1–тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген және Салық кодексінің 134–бабының 1–тармағының тиісті шарттарына сай келетін білім берудің автономдық ұйымдар жасайды.»;
3) аталған бұйрықпен бекітілген Корпоративтік табыс салығы  бойынша салық есептілігін (декларацияны) жасау ережесінде  140.00-нысан):
1-тармақ мына редакцияда жазылсын:
«1. Осы ережелер «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан  Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленген және  корпоративтік табыс салығын есептеуге арналған корпоративтік табыс  салығы бойынша салық есептілігі нысанын (декларацияны) (бұдан әрі –  декларация) жасау тәртібін айқындайды. Декларацияны:
Салық кодексінің 135-бабының тиісті шарттарына сай келетін, әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын ұйымдар;
Салық кодексінің 135–1–бабының 1–тармағы 3), 4) және 5) тармақшаларында көрсетілген және  Салық кодексінің 135–бабының тиісті  шарттарына сай келетін білім берудің автономдық ұйымдары жасайды.»;
4) аталған бұйрықпен бекітілген 100.00, 101.01, 101.02, 200.00, 210.00, 300.00, 851.00 нысандарының салық есептілігін жасау ережелерінің мәтіндеріндегі «ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруші, заңды тұлғалар» деген сөздердің алдында «акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімдерін,» деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгінде мемлекеттiк тiркелуiн және оның кейiннен ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Жәмішев

некоммерческими организациями, соответствующими условиям пункта 1 статьи 134 Налогового кодекса, по доходам, указанным в пункте 2 статьи 134 Налогового кодекса, за исключением акционерных обществ, учреждений и потребительских кооперативов, кроме кооперативов собственников квартир (помещений);
автономными организациями образования, указанными в подпунктах 1) и 2) пункта 1 статьи 135–1 Налогового кодекса и соответствующими условиям пункта 1 статьи 134 Налогового кодекса, по доходам, указанным в пункте 2 статьи 134 Налогового кодекса.";
3) в Правилах составления налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (форма 140.00), утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок составления формы налоговой отчетности (декларации) по корпоративному подоходному налогу (далее – Декларация), предназначенной для исчисления корпоративного подоходного налога. Декларация составляется:
организациями, осуществляющими деятельность в социальной сфере, соответствующими условиям статьи 135 Налогового кодекса;
автономными организациями образования, указанными в подпунктах 3)4) и 5) пункта 1 статьи 135–1 Налогового кодекса и соответствующими условиям статьи 135 Налогового кодекса.";
4) в Правилах составления налоговой отчетности форм 100.00, 101.01, 101.02, 200.00, 210.00, 300.00, 851.00 утвержденных указанным приказом, по всему тексту после слов "для юридических лиц–производителей сельскохозяйственной продукции" дополнить словами ", продукции аквакультуры (рыбоводства)".
2. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в средствах массовой информации.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникающие с 1 января 2011 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Жамишев