Ветеринария саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2011 жылғы 9 тамыздағы № 08-3/465 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 5 қыркүйекте № 7160 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/374 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 21.07.2014 № 7-1/374 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру";
2) Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру";
3) Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып (қайта тіркеу) тіркеу куәлігін беру";
4) Осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру" ветеринария саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін.
2. Мал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндеттерін
атқарушы                                   С. Хасенов
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 9 тамыздағы
№ 08-3/465 бұйрығына
1-қосымша
"Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Регламентов государственных услуг в области ветеринарии
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 08-3/465. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 сентября 2011 года № 7160. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2014 года № 7-1/374
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 21.07.2014 № 7-1/374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Регламенты государственных услуг в области ветеринарии:
1) «Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией (перерегистрацией)» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) «Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              С. Хасенов
Приложение 1
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 августа 2011 года № 08-3/465
Регламент
государственной услуги
«Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые)
объекты»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».

2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) (бұдан әрі – аумақтық инспекция) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы (бұдан әрі – инспектор) ұсынады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасының, 4-тармағының 2) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасының;
2) "Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт);
3) "Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілеріне ветеринариялық құжаттарды беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 761 бұйрығының (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6029 болып тіркелген) негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификатты (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде өзге органдардың қатысуы көзделмейді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Аумақтық инспекцияның орналасқан жері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.minagri.gov.kz орнатылады.
9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) Қазақстан Республикасының ішінде – тұтынушының өтініш білдірген күнінде көрсетіледі;
2) экспортқа – 3 (үш) жұмыс күн;
3) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты – 30 (отыз) минут;
мемлекеттік қызметті алушыға қызмет ұсынудың ең жоғары рұқсат етілетін уақыты - 15 (он бес) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды аумақтық инспекцияның бір маманы жүзеге асырады.

2. Государственную услугу предоставляют главные государственные ветеринарно-санитарные инспектора города республиканского значения, столицы и его заместители, государственные ветеринарно-санитарные инспектора района (города областного значения) и его заместители (далее - инспектор) Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекции).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 3) пункта 3, подпункта 2) пункта 4 статьи 16 и подпункта 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии»;
2) Стандарта государственной услуги «Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 (далее - Стандарт);
3) приказа И.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 761 «Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6029).
5. Результатом оказываемой государственной услуги, является выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты (далее – ветеринарный сертификат) (на бумажном носителе) или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения теринспекции, порядке оказания государственной услуги и ходе оказания можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Информация о государственной услуге размещается на Интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) в день обращения потребителя – внутри Республики Казахстан;
2) 3 (три) рабочих дня – на экспорт;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 15 (пятнадцати) минут.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом теринспекции.

11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша Аумақтық инспекцияның лауазымды адамдарына өтініш ұсынады;
2) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор ұсынылған құжаттардың толықтығын ветеринариялық-санитариялық талаптарына және қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін анықтайды, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің тіркеу журналына өтінішті тіркейді, ветеринариялық-санитариялық сараптама зертханасының немесе бөлімшенің сараптама актісін зерттейді, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіге қарауды жүргізеді, транспорт құралының ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін бағалайды;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің ветеринариялық-санитариялық талаптарға және қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін анықтайды.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту талаптары Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
13. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар қарастырылмаған.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне аумақтық инспекциясының бір маманы қатысады.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі - ҚФБ) бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа
арналған ветеринариялық сертификат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1–қосымша
Таблица. ҚФБ іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы
1
Әрекетің (жұмыс барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы
3
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы мен оның сипаттамасы
Өтініш берушінің құжаттар пакетін тексеру және қабылдау
Ветеринариялық сертификатты жасау, не дәлелді бас тарту
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Кіріс құжаттар журналында тіркеу, қызметті алу күні көрсетілген талон беру
Ветеринариялық сертификатты беру, не дәлелді бас тарту
5
Орындау мерзімдері
30 (отыз) минут

11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление с приобщенным перечнем документов должностному лицу теринспекции, по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту;
2) государственный ветеринарно-санитарный инспектор определяет полноту представленных документов на соответствие ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности, регистрирует заявление в журнале регистрации перемещаемых (перевозимых) объектов, изучает акт экспертизы лаборатории ветеринарно-санитарной экспертизы или подразделения производственного контроля, проводит осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта, проводит оценку ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства;
3) устанавливает соответствие перемещаемого (перевозимого) объекта ветеринарно-санитарным требованиям и требованиям безопасности;
4) выдача потребителю ветеринарного сертификата.
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
13. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
14. В процессе оказания государственной услуги задействован один специалист теринспекции.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача действующего внутри Республики Казахстан
и на экспорт ветеринарного сертификата на
перевозимые (перемещаемые) объекты»
Таблица. Описание последовательности и взаимодействие
административных действий СФЕ
1
№ действия (хода, потока
работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор
Государственный
ветеринарно-санитарный
инспектор
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием и проверка пакета
документов заявителя
Оформление ветеринарного
сертификата или
письменного
мотивированного отказа
4
Форма завершения (данные,
документ,
организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале
входящей документации,
выдача талона
Выдача ветеринарного
сертификата или
письменного
мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 минут

1-3 жұмыс күн ішінде
"Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа
арналған ветеринариялық сертификат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2–қосымша
"Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру" шараларын ұсыну процесі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 9 тамыздағы
№ 08-3/465 бұйрығына
2-қосымша
"Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу (қайта тіркеу) куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) ұсынады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңының 1-бабы 13) тармақшасының және 8-бабы 13) тармақшасының;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы № 175 "Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндiрiлетiн (дайындалатын) және алғаш рет әкелiнетiн (импортталатын) азықтарды және азық қоспаларын мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы" қаулысы (бұдан әрі – Ереже);
3) "Азық және азық қоспаларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 263 қаулысының;
4) "Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – жемшөп пен жемшөп қоспаларына тіркеу куәлігін (қағаздағы тасымалдағышта) беру, не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік ветеринариялық зертхана, ғылыми-зерттеу мекемесі қатысады.

В течении 1-3 рабочих
дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача действующего внутри
Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на перемещаемые
(перевозимые) объекты»
Процесс по выдаче действующего внутри Республики Казахстан
и на экспорт ветеринарного сертификата
на перемещаемые (перевозимые) объекты
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 9 августа 2011 года № 08-3/465
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения на корма и
кормовые добавки с их государственной регистрацией
(перерегистрацией)»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу предоставляет Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) подпункта 13) статьи 1, подпункта 13) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года № 175 «Об утверждении Правил государственной регистрации впервые производимых (изготавливаемых) и впервые ввозимых (импортируемых) на территорию Республики Казахстан кормов и кормовых добавок» (далее - Правила);
3) постановления Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 263 «Об утверждении Технического регламента «Требования к безопасности кормов и кормовых добавок»;
4) Стандарта государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки с их государственной регистрацией (перерегистрацией)», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 (далее - Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационного удостоверения на корма и кормовые добавки (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участвует государственная ветеринарная лаборатория, научно-исследовательское учреждение.

2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Комитетпен демалыс және мейрам күндерінен басқа жұмыс күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қызметті алу үшін алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет режимі қарастырылмаған. Заңды мекен-жайы: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 601 каб., телефон 8 (7172) 55-59-26.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.minagri.gov.kz орнатылады.
9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсыруынан кейін мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
Комитет құжаттар пакетін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырады (бас тартады), сараптамаға және сынаққа жібереді;
тіркеу сынақтары – 60 (алпыс) күнтізбелік күннен артық емес;
байқау сынақтары – 2 (екі) жылдан артық емес;
уәкілетті орган зертханалық зерттеулердің нәтижесінде – 5 (бес) жұмыс күнінің ішінде шешім қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең ұзақ кезек күту уақыты 30 (отыз) минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызметті алушыға ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минуттан артық емес;
4) қайта тіркеу:
өтінушінің (өндірушінің) атауын, орналасқан жерін өзгерткен кезде немесе қайта ұйымдастыруда - 10 (он) күнтізбелік күн ішінде;
тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімі өткен кезде – 70 (жетпіс) күнтізбелік күн ішінде жүргізіледі;
5) тіркеу куәлігін беруден бас тартқан жағдайда Комитет тұтынушыға дәлелді бас тартуды жазбаша жолдайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды бір маман жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің сатылары:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағындағы белгіленген құжаттарды қосып, жемшөп пен жемшөп қоспаларының үлгілерімен бірге Комитетке өтініш ұсынады;
2) Комитет канцеляриясының маманы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тіркеу нөмірін береді, өтініштің бірінші бетіне тіркеу нөмірі мен күні көрсетілген мөртабанын басады, қабылданған құжаттарды бақылауға қояды, оларды кейін резолюция салу үшін Комитеттің төрағасына береді;
3) Комитеттің тіркеуге жауапты маманы құжаттарды алған сәттен бастап олардың толықтығын және толтырылуының дұрыстығын тексереді:
ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген немесе мәліметтер нақты ұсынылмаған жағдайда орындаушы жазбаша дәлелді бас тартуды ресімдейді және оларды ұсынылған барлық құжаттарды бірге қосып, тұтынушыға жолдайды.
Сәйкес келген жағдайда:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 263 қаулысына сәйкес келісілген нормативтік-техникалық құжаттамаларды (Қазақстан Республикасының аумағында алғаш өндірілген (дайындалған) жемшөп пен жемшөп қоспаларын) техникалық шарттарға сәйкестігі туралы сараптамалық қорытындыны шығару үшін ғылыми-зерттеу мекемелеріне қарастыру үшін жолдайды.
Нормативтік-техникалық құжаттамалардың Қағиданың талаптарына сәйкес келуінде құжаттардың тізбелері мен жемшөп пен жемшөп қоспаларының үлгілері мемлекеттік ветеринариялық зертханаға жолданады.
Зертханалық зерттеулердің оң нәтижелері алынғаннан кейін Комитеттің орындаушысы жемшөп пен жемшөп қоспаларына тіркеу куәлігін ресімдейді.
Тіркеу куәлігін ресімдеу нәтижелері бойынша Комитеттің орындаушысы кейін журналға қол қойғызып, тұтынушыға беретін осы ақпаратты компьютерлік деректер қорына енгізеді.
Жемшөп пен жемшөп қоспаларының, сондай-ақ жақсартылған жемшөп пен жемшөп қоспаларының байқау сынақтарын жүргізген жағдайда өтінушімен (өндірушімен) бірлесіп, уәкілетті орган бөлімшесінің бастығы бекітетін Өндірістік сынақтар бағдарламасы жасалады.
Жемшөп пен жемшөп қоспаларының байқау сынақтары 2 жылдан артық жүргізілмейді.
Тіркеу куәлігінің бланкілері компьютердің көмегімен, ал ол болмаған жағдайда көк түсті шарикті қаламмен толтырылады, түзетулерге жол берілмейді.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается Комитетом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен. Юридический адрес: город Астана, ул.Кенесары, 36, кабинет 601, телефон 8 (7172) 55-59-26.
8. Информация о государственной услуге размещается на Интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента подачи потребителем указанных документов предоставляется в следующие сроки:
Комитет рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу и на испытание – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
регистрационные испытания – не более 60 (шестидесяти) календарных дней;
апробация – не более 2 (двух) лет;
уполномоченный орган принимает решение на основании результатов лабораторных исследований – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 15 (пятнадцати) минут;
4) перерегистрация проводится:
при изменении наименования, местонахождения или реорганизации заявителя (производителя) – в течение 10 (десяти) календарных дней;
при истечении срока действия регистрационного удостоверения – 70 (семидесяти) календарных дней;
5) в случае отказа в выдаче регистрационного удостоверения, Комитет направляет потребителю письменно мотивированный ответ.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Комитет с приложением указанных в пункте 11 Стандарта документов;
2) специалист канцелярии Комитета осуществляет прием документов, присваивает регистрационный номер, на первом листе обращения ставит штамп, где указывается регистрационный номер и дата регистрации, ставит на контроль принятые документы с последующей передачей председателю Комитета для наложения резолюции;
3) специалист Комитета, ответственный за регистрацию с момента получения документов потребителя проверяет их на полноту и правильность заполнения:
в случае несоответствия представленных документов или представления недостоверных сведений, исполнитель оформляет мотивированный письменный отказ и направляет его потребителю, с приобщением всех представленных документов.
В случае соответствия:
При соответствии нормативно-технической документации требованиям Правил перечень документов и образцы кормов и кормовых добавок направляются в государственную ветеринарную лабораторию;
После получения положительных результатов лабораторных исследований исполнитель Комитета оформляет регистрационное удостоверение на корма и кормовые добавки.
По результатам оформления регистрационнного удостоверения исполнитель Комитета заносит данную информацию в компьютерную базу данных, журнал регистрации кормов и кормовых добавок, с последующей выдачей потребителю под роспись в журнале.
В случае проведения апробации кормов и кормовых добавок, а также усовершенствованных кормов и кормовых добавок совместно с заявителем (производителем) составляется в соответствии с Правилами Программа производственных испытаний, которая утверждается руководителем подразделения уполномоченного органа.
Апробация кормов и кормовых добавок проводится не более 2 лет.
Бланки регистрационного удостоверения заполняются с помощью компьютера, а в случае его отсутствия - шариковой ручкой синего цвета, помарки не допускаются.

12. Ақпараттық қауіпсіздігіне талаптар қарастырылмаған.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) Комитеттің тіркеуге жауапты маманы;
2) Комитеттің төрағасы;
3) ғылыми-зерттеу мекемесінің маманы;
4) ғылыми-зерттеу мекемесінің бастығы;
5) мемлекеттік ветеринариялық зертхананың маманы;
6) мемлекеттік ветеринариялық зертхананың басшысы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсетудегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Жемшөп пен жемшөп қоспаларына,
оларды мемлекеттік тіркей отырып
тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процесстің іс-әрекеттері (қимылдың, жұмыстар ағымының)
іс-әрекеттері (қимылдың, жұмыстар ағымының)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Комитеттің маманы
Комитеттің төрағасы
Мемлекеттік ветеринариялық зертхананың маманы
Мемлекеттік ветеринариялық зертхананың басшысы
Іс-әрекеттің атауы (процесстің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады, тіркейді және талон береді
Жемшөп пен жемшөп қоспаларының қауіпсіздігіне өндірістік бақылау бағдарламасын жүргізу туралы бұйрық шығарады
Тіркеу сынақтарын ұйымдастырады және жүзеге асырады
Тіркеу сынақтарының нәтижелерімен танысады. Комиссия құрады
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдастырушы-тәртіптеуші шешім)
Досье жасайды, талон береді
Қорытындыны алғаннан кейін тіркеу куәлігін береді немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады
Сараптама актісін немесе Сынақ хаттамасын дайындайды
Сараптама актісіне қол қояды және Комитетке жолдайды.
Орындау мерзімдері
30-минут
5-жұмыс күні
60-күнге дейін
1-күн
"Жемшөп пен жемшөп қоспаларына,
оларды мемлекеттік тіркей отырып
тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Жемшөп пен жемшөп қоспаларына, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру процессі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 9 тамыздағы
№ 08-3/465 бұйрығына
3-қосымша
"Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу (қайта тіркеу) куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

12. Требования к информационной безопасности не предусмотрены.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист Комитета, ответственный за регистрацию;
2) председатель Комитета;
3) специалисты научно-исследовательского учреждения;
4) руководитель научно-исследовательского учреждения;
5) специалисты государственной ветеринарной лаборатории;
6) руководитель государственной ветеринарной лаборатории.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги « Выдача
регистрационного удостоверения на корма и
кормовые добавки с их государственной
регистрацией (перерегистрацией)»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица. Описание действий структурно-
функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
4
Наименование
СФЕ
Специалист
Комитета
Председатель
Комитета
Специалист
государственной
ветеринарной
лаборатории
Руководитель
государственной
ветеринарной
лаборатории
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Принимает
заявления,
необходимые
документы,
сверяет копии
с оригиналами,
регистрирует
и выдает
талон
Издает приказ о
проведении
программы
производственного
контроля за
безопасностью
кормов и кормовых
добавок
Организует и
осуществляет
регистрационные
испытания
Ознакамливается
с результатами
регистрационных
испытаний
Создает
комиссию
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Формирование
досье, выдача
талона
По получении
заключении
принимает решение
о выдаче либо
отказе в выдаче
регистрационного
удостоверения
Подготавливает
результаты
экспертизы либо
Протокол
испытания
Подписывает и
направляет в
Комитет
результаты
экспертизы.
Сроки исполнения
30 минут
5 рабочих дней
От 60 дней
1 день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения
на корма и кормовые добавки с их
государственной регистрацией
(перерегистрацией)»
Процесс выдачи регистрационного удостоверения на корма
и кормовые добавки с их государственной регистрацией
Приложение 3
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 9 августа 2011 года № 08-3/465
Регламент государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные
препараты, с их государственной регистрацией
(перерегистрацией)»

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – Комитет) ұсынады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі "Ветеринария туралы" Заңының 1-бабы 13) тармақшасының және 8-бабы 13) тармақшасының;
2) "Ветеринарияда пайдаланылатын дәрілік заттар мен биологиялық препараттар қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламенті Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі № 380 қаулысының;
3) "Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру" мемлекеттік қызметтер стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт);
4) "Қазақстан Республикасында ветеринариялық препараттарға мемлекеттік тіркеу және Мемлекеттік реестр жүргізу Ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2002 жылғы 31 қазандағы № 349 бұйрығы (бұдан әрі – Ереже) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 2097 болып тіркелген) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі – ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін (қағаздағы тасымалдағышта) беру, не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік ветеринариялық зертхана, ғылыми-зерттеу мекемесі қатысады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет Комитетпен демалыс және мейрам күндерінен басқа жұмыс күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін көрсетіледі. Қызметті алу үшін алдын ала жазылу қажет емес. Жедел қызмет режимі қарастырылмаған. Заңды мекен-жайы: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 601 каб., телефон 8 (7172) 55-59-26.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.minagri.gov.kz орнатылады.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией (перерегистрацией)» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу предоставляет Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 13) статьи 1, подпункта 13) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года № 380 «Об утверждении Технического регламента «Требования к безопасности лекарственных средств и биологических препаратов, используемых в ветеринарии»;
3) стандарта государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией (перерегистрацией)» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 (далее - Стандарт);
4) приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года № 349 «Об утверждении Правил проведения государственной регистрации и ведения Государственного реестра ветеринарных препаратов в Республике Казахстан (далее - Правила) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2097).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участвует государственная ветеринарная лаборатория, научно-исследовательское учреждение.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается Комитетом ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен. Юридический адрес: город Астана, ул.Кенесары, 36, кабинет 601, телефон 8 (7172) 55-59-26.
8. Информация о государственной услуге размещается на  Интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.

9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) тұтынушы осы Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
тіркеу (қайта тіркеу) сынақтарын ескере отырып - 96 (тоқсан алты) күнтізбелік күннің ішінде;
байқаудан өткізуді ескере отырып - 2 (екі) жыл 41 (қырық бір) күнтізбелік күннің ішінде;
Оның ішінде:
Комитет кеңсесі құжаттар пакетін 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарастырады (бас тартады), сараптамаға және сынаққа жібереді;
ғылыми-зерттеу институтының немесе ғылыми-техникалық Кеңестің сараптаманы жүзеге асыруы - 1 (бір) айдан аспайды;
тіркеу сынақтары - 55 (елу бес) күнтізбелік күннен аспайды;,
байқаудан өткізу - 2 (екі) жылдан аспайды;
уәкілетті орган зертханалық зерттеулердің нәтижелері негізінде 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыты 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең жоғарғы рұқсат етілген уақыты 15 (он бес) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды бір маман жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызметті көрсетудің сатылары:
1) тұтынушы Комитетке ветеринариялық препараттарды үлгілерімен бірге Стандарттың 11-тармағында анықталған қажетті құжаттарды қоса беріп, өтінішті береді;
2) Комитет канцеляриясының маманы құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады, тіркеу нөмірін береді, өтініштің бірінші бетіне тіркеу нөмірі мен күні көрсетілген мөртабанын басады, қабылданған құжаттарды бақылауға қояды, оларды кейін резолюция салу үшін Комитеттің төрағасына береді;
3) Комитеттің тіркеуге жауапты маманы құжаттарды алған сәттен бастап олардың толықтығын және толтырылуының дұрыстығын тексереді:
ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген немесе мәліметтер нақты ұсынылмаған жағдайда орындаушы жазбаша дәлелді бас тартуды ресімдейді және оларды ұсынылған барлық құжаттарды бірге қосып, тұтынушыға жолдайды.
Сәйкес келген жағдайда:
Нормативтік-техникалық құжаттамаларды (Қазақстан Республикасының аумағында алғаш өндірілген (дайындалған) ветеринариялық препараттарын) техникалық шарттарға сәйкестігі туралы сараптамалық қорытындыны шығару үшін ғылыми-зерттеу мекемелеріне қарастыру үшін жолдайды.
Ғылыми-зерттеу мекемесінен сараптамалық қорытындының оң нәтижесін алғаннан кейін Комитеттің орындаушысы Комитет төрағасының мекен-жайына тұтынушының стандартын келістіру туралы қажетті құжаттарды қоса беріп, хат дайындайды.
Комитеттің Төрағасы стандартпен келіскеннен кейін Комитеттің орындаушысы тұтынушыға стандарттау және сертификаттау органдарында тіркеуден өту үшін құжаттар тізбесін береді.
Нормативтік-техникалық құжаттамалардың Ереженің талаптарына сәйкес келуінде құжаттардың тізбелері мен ветеринариялық препараттарының үлгілері мемлекеттік ветеринариялық зертханаға жолданады.
Зертханалық зерттеулердің оң нәтижелері алынғаннан кейін Комитеттің орындаушысы ветеринариялық препараттарға тіркеу куәлігін ресімдейді.
Тіркеу куәлігін ресімдеу нәтижелері бойынша Комитеттің орындаушысы кейін журналға қол қойғызып, тұтынушыға беретін осы ақпаратты компьютерлік деректер қорына енгізеді.
Ветеринариялық препараттарға, сондай-ақ жақсартылған ветеринариялық препараттарға сынақтарын жүргізген жағдайда өтінушімен (өндірушімен) бірлесіп, уәкілетті орган бөлімшесінің бастығы бекітетін Өндірістік сынақтар бағдарламасы жасалады.
Ветеринариялық препараттарға байқау сынақтары 2 жылдан артық жүргізілмейді.
Тіркеу куәлігінің бланкілері компьютердің көмегімен, ал ол болмаған жағдайда көк түсті шарикті қаламмен толтырылады, түзетулерге жол берілмейді.

9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем документов, определенных в пункте 11 Стандарта, с учетом:
регистрационных (перерегистрационных) испытаний - в течение 96 (девяноста шести) календарных дней;
апробации - в течение 2 (двух) лет и 41 (сорок одного) календарного дня;
В том числе:
канцелярия Комитета рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу или регистрационные (перерегистрационные) испытания - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
осуществление экспертизы научно-исследовательским институтом или научно-техническим Советом - не более 1 (одного) месяца;
регистрационные (перерегистрационные) испытания - не более 55 (пятидесяти пяти) календарных дней;
апробация - не более 2 (двух) лет;
уполномоченный орган принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 15 (пятнадцати) минут.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Комитет с приложением документов, определенных в пункте 11 Стандарта;
2) специалист канцелярии Комитета осуществляет прием документов, присваивает регистрационный номер, на первом листе обращения ставит штамп, где указывается регистрационный номер и дата регистрации, ставит на контроль принятые документы с последующей передачей председателю Комитета для наложения резолюции;
3) специалист Комитета, ответственный за регистрацию с момента получения документов потребителя проверяет их на полноту и правильность заполнения:
в случае несоответствия представленных документов или представления недостоверных сведений, исполнитель оформляет мотивированный письменный отказ и направляет его потребителю, с приобщением всех представленных документов.
В случае соответствия:
нормативно-техническую документацию впервые производимых (изготавливаемых) ветеринарных препаратов на территории Республики Казахстан направляет для рассмотрения в научно-исследовательское учреждение, для вынесения экспертного заключения о соответствии техническим условиям согласно Правилам.
После получения положительного экспертного заключения от научно-исследовательского учреждения исполнитель Комитета подготавливает письмо, с приобщением установленных документов в адрес Председателя Комитета о согласовании стандарта потребителя согласно Правилам.
После согласования стандарта Председателем Комитета исполнитель Комитета выдает перечень документов потребителю для прохождения регистрации в органах стандартизации и сертификации.
При соответствии нормативно-технической документации требованиям Правил перечень документов и образцы ветеринарных препаратов направляются в государственную ветеринарную лабораторию;
После получения положительных результатов лабораторных исследований исполнитель Комитета оформляет регистрационное удостоверение на ветеринарные препараты.
По результатам оформления регистрационнного удостоверения исполнитель Комитета заносит данную информацию в компьютерную базу данных, журнал регистрации ветеринарных препаратов, с последующей выдачей потребителю под роспись в журнале.
В случае проведения апробации новых и усовершенствованных ветеринарных препаратов совместно с заявителем (производителем) составляется Программа производственных испытаний, которая утверждается руководителем подразделения уполномоченного органа.
Апробация ветеринарного препарата проводится в течении не более 2 лет.
Бланки регистрационного удостоверения заполняются с помощью компьютера, а в случае его отсутствия - шариковой ручкой синего цвета, помарки не допускаются.

12. Ақпараттық қауіпсіздігіне талаптар қарастырылмаған.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) Комитеттің тіркеуге жауапты маманы;
2) Комитеттің төрағасы;
3) ғылыми-зерттеу мекемесінің маманы;
4) ғылыми-зерттеу мекемесінің бастығы;
5) мемлекеттік ветеринариялық зертхананың маманы;
6) мемлекеттік ветеринариялық зертхананың басшысы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Ветеринариялық препараттарға, оларды
мемлекеттік тіркей отырып тіркеу
(қайта тіркеу) куәлігін беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процесстің іс-әрекеттері (қимылдың, жұмыстар ағымының)
Іс-әрекеттің № (қимылдың, жұмыстар ағымының)
1
2
3
4
5
6
ҚФБ атауы
Комитеттің маманы
Комитеттің төрағасы
Ғылыми-зерттеу мекемесінің маманы
Ғылыми-зерттеу мекемесінің бастығы
Мемлекеттік ветеринариялық зертхананың маманы
Мемлекеттік ветеринариялық зертхананың басшысы
Іс-әрекеттің атауы (процесстің, рәсімнің,
операцияның) және олардың сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады, тіркейді және талон береді
Ветеринариялық препараттардың қауіпсіздігіне өндірістік бақылау бағдарламасын жүргізу туралы бұйрық шығарады
Құжаттарға сараптама жүргізеді
Ұсынылған құжаттарды қарайды, комиссия құрайды
Тіркеу сынақтарын ұйымдастырады және жүзеге асырады
Тіркеу сынақтарының нәтижелерімен танысады. Комиссия құрады
Аяқталу нысаны (деректер, құжат,  ұйымдастырушы-тәртіптеуші шешім)
Досье жасайды, талон береді
Қорытындыны алғаннан кейін тіркеу куәлігін береді немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім шығарады
Нормативтік-техникалық құжаттамалардың сәйкес келуі немесе сәйкес келмеуі туралы қорытынды дайындайды
Кейін Комитетке жолданатын қорытынды шығарады
Сараптама актісін немесе Сынақ хаттамасын дайындайды
Сараптама актісіне қол қояды және Комитетке жолдайды.
Орындау мерзімдері
30-минут
5-жұмыс күні
27-жұмыс күні
3-күн
55-күнге дейін
1-күн
"Ветеринариялық препараттарға, оларды
мемлекеттік тіркей отырып тіркеу
(қайта тіркеу) куәлігін беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Ветеринариялық препараттарға, оларды мемлекеттік тіркей отырып тіркеу куәлігін беру процессі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2011 жылғы 9 тамыздағы
№ 08-3/465 бұйрығына
4-қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

12. Требования к информационной безопасности не предусмотрены.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист Комитета, ответственный за регистрацию;
2) председатель Комитета;
3) специалисты научно-исследовательского учреждения;
4) руководитель научно-исследовательского учреждения;
5) специалисты государственной ветеринарной лаборатории;
6) руководитель государственной ветеринарной лаборатории.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги « Выдача
регистрационного удостоверения на ветеринарные
препараты с их государственной регистрацией
(перерегистрацией)»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
Наименова-
ние СФЕ
Специалист
Комитета
Председа-
тель
Комитета
Специалист
аппарата
научно-
исследова-
тельского
учреждения;
Руководи-
тель
аппарата
научно-
исследова-
тельского
учреждения
Специалист
государ-
ственной
ветеринар-
ной
лаборато-
рии
Руководитель
государст-
венной
ветеринарной
лаборатории
Наименова
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Принимает
заявления,
необходимые
документы,
сверяет
копии с
оригиналами
регистри-
рует и
выдает
талон
Издает
приказ о
проведении
программы
производ-
ственного
контроля
за безопас-
ностью
ветеринар-
ных
препаратов
Проводит
экспертизу
документов
Рассматри-
вает
представ-
ленные
документы,
создает
комиссию
Органи-
зует и
осущест-
вляет
регистра-
ционные
испытания
Ознакам-
ливается с
результатами
регистрацион
ных
испытаний
Создает
комиссию
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Формирова-
ние досье,
выдача
талона
По
получении
заключении
принимает
решение о
выдаче
либо
отказе в
выдаче
регистра-
ционного
удостове-
рения
Подготав-
ливает
заключение
о
соответст-
вии НТД
либо
несоответ-
ствии
Выносит
заключение
с
последую-
щим
направле-
нием в
Комитет
Подготав-
ливает
результаты
экспертизы
либо
Протокол
испытания
Подписывает
и направляет
в Комитет
Акт
экспертизы.
Сроки
исполнения
30 минут
5 рабочих
дней
27 рабочих
дней дней
3 дня
От 55 дней
1 день
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения
на ветеринарные препараты с их
государственной регистрацией
(перерегистрацией)»
Процесс выдачи регистрационного удостоверения на ветеринарные
препараты с их государственной регистрацией
Приложение 4
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 августа 2011 года № 08-3/465
Регламент государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям по производству,
хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок»

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің (бұдан әрі - ведомство) аумақтық инспекциялары ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
1) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңының 8-бабы 32) тармақшасының және 35-бабы 2-тармағының;
2) "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 4 қарашадағы № 1755 қаулысының (бұдан әрі - Ереже);
3) "Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есепке алу нөмірлерін беру" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер (қағаздағы тасымалдағышта) беру не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге органдардың қатысуы көзделмейді.

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга предоставляется территориальными инспекциями (далее – теринспекции) Комитета государственной инспекции (далее - ведомство) в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
1) подпункта 32) статьи 8 и пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии»;
2) постановления Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2009 года № 1755 «Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» (далее - Правила);
3) стандарта государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 (далее - Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги, является присвоение учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (на бумажном носителе) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Аумақтық инспекцияның орналасқан жері, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлардан алуға болады.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында www.minagri.gov.kz орнатылады.
9. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) тұтынушы стандарттың 11-тармағында анықталған тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті ұсыну мерзімі 9 (тоғыз) жұмыс күнінен аспайды, оның ішінде:
аумақтық инспекцияның аудандық бөлімшесі өтініш түскен күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
аумақтық инспекцияның облыстық бөлімшесі құжаттар пакеті түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмірді беру не оны беруден бас тарту туралы шешім шығарады;
республикалық маңызы бар қала, астана ведомствосы аумақтық бөлімшесі өтініш түскен күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмірді беру не оны беруден бас тарту туралы шешім береді;
мемлекеттік қызметті алуға дейінгі ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты - 30 (отыз) минут;
мемлекеттік қызметті алушыға ең жоғары рұқсат етілетін күту уақыты – 30 (отыз) минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды аумақтық инспекцияның бір маманы жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында белгіленген құжаттарды ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдар (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) аудандық бөлімше өтініш түскен күнінен бастап 5 жұмыс күннен аспайтын мерзімде:
ұсынылған құжаттар мен ақпараттың толықтығын тексереді;
Ережеге сәйкес ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысанда және тәртіппен есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу журналында тіркейді;
өндіріс объектісін ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелердің талаптарына сәйкестігі мәніне тексеруді және ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттар мен ақпаратты тексеру нәтижелері бойынша, сондай-ақ ветеринариялық-санитариялық қорытындының негізінде аудандық бөлімше:
ведомствоның облыстық аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі - облыстық бөлімше) есептік нөмір беруге сұрау мен ветеринариялық-санитариялық қорытындыны жолдайды;
өтінуші - өндіріс объектісіне жазбаша түрде есептік нөмір беруден дәлелді бас тартуды жолдайды.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию о месте нахождения теринспекции, порядке оказания государственной услуги и ходе оказания можно получить по адресам, указанным в приложении 1 к Стандарту.
8. Информация о государственной услуге размещается на Интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.
9. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем документов, определенных в пункте 11 Стандарта, составляет не более 9 (девяти) рабочих дней, в том числе:
районное подразделение теринспекции со дня поступления заявления проверяет полноту представленных документов в срок не более 5 (пяти) рабочих дней;
областное подразделение теринспекции со дня поступления пакета документов выносит решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 3 (трех) рабочих дней;
территориальное подразделение города республиканского значения, столицы со дня поступления заявления выдает решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 7 (семи) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 30 (тридцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – 30 (тридцать) минут.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляются одним специалистом теринспекции.
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет перечень документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) районное подразделение в срок не более пяти рабочих дней со дня поступления заявления:
проверяет полноту представленных документов и информации;
регистрирует в журнале регистрации заявление на присвоение учетного номера в соответствии с Правилами;
осуществляет обследование объекта производства на предмет соответствия требованиям ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил и выдачу ветеринарно-санитарного заключения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии.
По результатам проверки представленных документов и информации, а также на основании ветеринарно-санитарного заключения районное подразделение:
направляет запрос и ветеринарно-санитарное заключение в областное территориальное подразделение ведомства на присвоение учетного номера;
направляет заявителю - объекту производства мотивированный отказ в присвоении учетного номера в письменном виде.

2) Облыстық бөлімше есептік нөмір беруге арналған құжаттар пакеті түскен күнінен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы сұрауды тіркейді;
өндіріс объектісіне есептік нөмір береді;
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы растауды (бұдан әрі - растау) ресімдейді және оны аудандық бөлімшеге жібереді, ал көшірмесін өндіріс объектісін тізілімге енгізу үшін ведомствоға жібереді.
Аудандық бөлімше растау түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оны өтінуші - өндіріс объектісінің заңды мекен-жайына жібереді немесе қолына береді.
3) Ведомствоның Республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы аумақтық бөлімшесі өтініш түскен күнінен бастап жеті жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
ұсынылған құжаттар мен ақпараттың толықтығын тексереді;
Ережеге сәйкес ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және тәртіппен есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу журналында тіркейді;
өндіріс объектісін ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелердің талаптарына сәйкестігі мәніне тексеруді және ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырады.
Ведомствоның Республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы аумақтық бөлімшесі ұсынылған құжаттар мен ақпаратты тексеру нәтижелері бойынша, сондай-ақ ветеринариялық-санитариялық қорытынды негізінде:
өндіріс объектісіне есептік нөмір беру туралы шешім қабылдайды не өтінуші - өндіріс объектісіне жазбаша түрде есептік нөмір беруден дәлелді бас тартуды жолдайды;
растауды ресімдейді және оны өтінуші - өндіріс объектісінің заңды мекен-жайына жолдайды немесе қолына береді, ал көшірмесін өндіріс объектісін тізілімге енгізу үшін ведомствоға жолдайды.
13. Ақпараттық қауіпсіздігіне талаптар қарастырылмаған.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісі кезінде мынадай құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) аумақтық инспекция кеңсесінің маманы;
2) аумақтық инспекция басшылығы;
3) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор;
4) ведомствоның қызметкері.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындаудың мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттердің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық кезектілігі және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
"Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді
және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын
өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әкімшілік іс-қимылдардың (рәсімдердің) дәйектілігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы 1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (бұдан әрі-ҚФБ)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
ҚФБ атауы
Аумақтық инспекция кеңсесінің маманы
Аумақтық инспекция басшылығы
Аумақтық инспекцияның құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Іс-қимылдардың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексереді, қабылдайды
Құжаттардың мазмұнымен танысу және оларға бұрыштама салу.
Аумақтық инспекцияның тиісті құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды беру.
Құжаттарды қарау және жауапты орындаушыны белгілеу.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
Журналда тіркеу және талон беру, құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама салу
Бұрыштама салу
Орындалу мерзімі
30 минут
2 сағат
1 сағат
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Жауапты орындаушы (уәкілетті инспектор)
Құрылымдық бөлімше басшысы
Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор
Құжатты беруге уәкілетті аумақтық инспекцияның кеңсе қызметкері
Ұсынылған ақпараттың және құжаттардың толықтығын тексереді; ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және тәртіппен есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу журналында тіркейді; өндіріс объектісін ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігі мәніне тексеруді және Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді жүзеге асырады.
Растау не дәлелденген бас тартумен келісу
Растауға қол қойып мөр басады не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Рәсімделген растауды алу не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Растауды не жазбаша  түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді рәсімдеу
Келісілген құжаттарды Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторге жолдау
Растау не жазбаша түрдегі мемлекеттік қызмет көрсетуден  бас тарту туралы дәлелді жауап
Тұтынушыға растауды беру, тұтынушының құжаттарды алғаны туралы растап қол қою
9 жұмыс күннен аспайды
2 сағат
2 сағат
30 минут
2 -кесте. Пайдалану нұсқалары
Негізгі үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсету жөніне шешім бекітілген жағдайда
1
Құжаттарды қабылдайтын және беретін уәкілетті аумақтық инспекция кеңсесінің қызметкері
2
Аумақтық инспекция басшылығы (басшысы не оның орынбасары)
3
Жүйелік бөлімше
4
Бас мемлекеттік ветеринариялық- санитариялық инспекторы
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды аумақтық инспекция басшысына жолдау (басшыға не оның орынбасарына)
№ 2 іс-әрекет Орындаушы жүйелік бөлімшені белгілеу, бұрыштама салу
№ 3 іс-әрекет Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысанда және тәртіппен есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу журналында тіркейді;
өндіріс объектісін ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігі мәніне тексеруді және Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді жүзеге асырады.
№ 4 іс-әрекет Растауға қол қойып мөр басады
№ 5 іс-әрекет Растауды журналға тіркеу. Тұтынушыға растауды беру.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары
Баламалы үдеріс – мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде шешім бекітілген жағдайда
1
Құжаттарды қабылдайтын және беретін уәкілетті аумақтық инспекция кеңсесінің қызметкері
2
Аумақтық инспекция басшылығы (басшы не оның орынбасары)
3
Жүйелік бөлімше
4
Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектор
№ 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, талон беру, өтінішті тіркеу, құжаттарды аумақтық инспекция басшысына жолдау (басшыға не оның орынбасарына)
№ 2 іс-әрекет Орындаушы жүйелік бөлімшені белгілеу, бұрыштама салу
№ 3 іс-әрекет Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді; ветеринария саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысанда және тәртіппен есептік нөмір беруге өтінішті тіркеу журналында тіркейді; өндіріс объектісін ветеринария саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкестігі мәніне тексеруді және Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруді жүзеге асырады.
№ 4 іс-әрекет Растауға қол қойып мөр басады
№ 6 іс-әрекет
Дәлелді теріс қорытындыны тіркеу, тұтынушыға беру
"Жануарлар өсіруді, жануарларды,
жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты
дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді
және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс
объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық
препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын
өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға
есептік нөмірлер беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беруді растауды беру жөніндегі процестің" функционалды өзара байланыс схемасы

2) Областное территориальное подразделение в срок не более трех рабочих дней со дня поступления пакета документов на присвоение учетного номера:
регистрирует запрос о присвоении учетного номера объекту производства;
присваивает объекту производства учетный номер;
оформляет подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства и направляет его в районное подразделение, а копию направляет в ведомство для включения объекта производства в реестр.
Районное подразделение в течение одного рабочего дня с момента поступления подтверждения направляет его на юридический адрес заявителя - объекта производства или выдает нарочно.
3) Территориальное подразделение ведомства города республиканского значения, столицы в срок не более семи рабочих дней со дня поступления заявления:
проверяют полноту представленных документов и информации;
регистрирует в журнале регистрации заявление на присвоение учетного номера в соответствии с Правилами;
осуществляет обследование объекта производства на предмет соответствия требованиям ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил и выдачу ветеринарно-санитарного заключения в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан в области ветеринарии.
Территориальное подразделение ведомства города республиканского значения, столицы по результатам проверки представленных документов и информации, а также на основании ветеринарно-санитарного заключения:
принимает решение о присвоении учетного номера объекту производства либо направляет заявителю - объекту производства мотивированный отказ в присвоении учетного номера в письменном виде;
оформляет подтверждение и направляет его на юридический адрес заявителя - объекта производства или выдает нарочно, а копию направляет в ведомство для включения объекта производства в реестр.
13. Требований к информационной безопасности не предусмотрено.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии территориальной инспекции;
2) руководство территориальной инспекции;
3) государственный ветеринарно-санитарный инспектор;
4) сотрудник ведомства.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию животных, продукции
и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее - СФЕ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Сотрудник
канцелярии
теринспекции,
уполномоченный
на прием
документов
Руководство
теринспекции
(начальник или
его заместитель)
Начальник
структурного
подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проверка
полноты
документов,
прием
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения
для
рассмотрения
документов
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя
для
рассмотрения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки,
направление
документов
руководству
Наложение
резолюции
Наложение
резолюции
Сроки исполнения
30 минут
2 часа
1 час
№ действия
(хода,
потока
работ)
4
5
6
7
Наименование
СФЕ
Ответственный
исполнитель
(уполномоченный
инспектор)
Начальник
структурного
подразделения
Главный
государствен-
ный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
Сотрудник
канцелярии
теринспекции,
уполномоченный
на выдачу
документов
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их
описание
Проверяет полноту
представленных
документов и
информации;
регистрирует в
журнале
регистрации
заявление на
присвоение
учетного номера по
форме и в порядке,
установленном
уполномоченным
органом в области
ветеринарии;
осуществляет
обследование
объекта
производства на
предмет
соответствия
требованиям
нормативных
правовых актов в
области
ветеринарии и
выдачу
ветеринарно-
санитарного
заключения в
порядке,
установленном
законодательством
Республики
Казахстан в
области
ветеринарии.
Согласование
подтверждения
или
мотивированный
ответ об отказе
в
предоставлении
государственной
услуги в
письменном виде
Подписывает и
заверяет
печатью
подтверждение
или
мотивированный
ответ об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги в
письменном
виде
Получение
оформленного
подтверждения
или
регистрация
мотивирован-
ного ответа об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной
услуги в
письменном
виде
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-
распоряди-
тельное
решение)
Оформление
подтверждения или
мотивированный
ответ об отказе в
предоставлении
государственной
услуги в
письменном виде
Передает
согласованные
документы
Главному
государствен-
ному
ветеринарно-
санитарному
инспектору
Подтверждение
или
мотивированный
ответ об
отказе в
предоставлении
государствен-
ной услуги в
письменном
виде
Выдача
потребителю
подтверждения,
роспись
потребителя в
документе о
подтверждении
получения
документов
Сроки
исполнения
Не более 9 рабочих
дня
2 часа
2 часа
30 минут
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
теринспекции,
уполномоченный на
прием и выдачу
документов
Группа 2 СФЕ
Руководство
теринспекции
(начальник или
его заместитель)
Группа 3 СФЕ
Структурное
подразделение
Группа 4 СФЕ
Главный
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявки,
направление
документов
руководству
теринспекции
(начальнику или его
заместителю)
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
для исполнения,
наложение
резолюции
Проверяет полноту
представленных
документов и
информации;
регистрирует в
журнале регистрации
заявление на
присвоение учетного
номера по форме и в
порядке,
установленном
уполномоченным
органом в области
ветеринарии;
осуществляет
обследование объекта
производства на
предмет соответствия
требованиям
нормативных правовых
актов в области
ветеринарии и выдачу
ветеринарно-
санитарного
заключения в
порядке,
установленном
законодательством
Республики Казахстан
в области
ветеринарии.
Действие № 4
Подписывает и заверяет печатью
подтверждение
Действие № 5
Регистрация
подтверждения в
Журнале.
Выдача потребителю
подтверждения.
Таблица 3. Варианты использования.
Альтернативный процесс – в случае утверждения решения
об отказе в предоставлении государственной услуги
Группа 1 СФЕ
Сотрудник канцелярии
теринспекции,
уполномоченный на
прием и выдачу
документов
Группа 2 СФЕ
Руководство
теринспекции
(начальник или его
заместитель)
Группа 3 СФЕ
Структурное
подразделение
Группа 4 СФЕ
Главный
государственный
ветеринарно-
санитарный
инспектор
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация заявки,
направление
документов
руководству
теринспекции
(начальнику или его
заместителю)
Действие № 2
Определение
структурного
подразделения
для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 3
Проверяет полноту
представленных
документов и
информации;
регистрирует в
журнале
регистрации
заявление на
присвоение
учетного номера по
форме и в порядке,
установленном
уполномоченным
органом в области
ветеринарии;
осуществляет
обследование
объекта
производства на
предмет
соответствия
требованиям
нормативных
правовых актов в
области
ветеринарии и
выдачу
ветеринарно-
санитарного
заключения в
порядке,
установленном
законодательством
Республики
Казахстан в
области
ветеринарии.
Действие № 4
Подписание
мотивированного
ответа об отказе в
предоставлении
государственной
услуги в
письменном виде
Действие № 6
Регистрация
заключения,
выдача
потребителю
Приложение 2 к регламенту государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию животных продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям по производству,
хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых
добавок»
Схема функционального взаимодействия
Процесс по выдаче подтверждения Присвоение учетных номеров
объектам производства, осуществляющим выращивание животных,
заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных
продукции и сырья животного происхождения, а также организациям
по производству, хранению и реализации ветеринарных
препаратов, кормов и кормовых добавок