"Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 21 қыркүйектегі № 491 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылы 17 қазанда № 7264 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 146 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 05.03.2014 № 146 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының9-1-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Астана және Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты зерделеуді және талаптарын бұлжытпай орындауды ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары Қ.С. Тыныбековке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 491 бұйрығымен
бекітілген
«Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының
әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет
РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы: «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық және қызметтік қаруының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет:
1) «Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының және 15-бабы 2-тармағының;
2) «Жекелеген қару түрлерiнiң айналымына мемлекеттiк бақылау жасау туралы» Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында қару және олардың патрондары айналымы ережесінің 4562277-89-тармақтарының;

Об утверждении регламента государственной услуги "Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 21 сентября 2011 года № 491. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2011 года № 7264. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 146
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 05.03.2014 № 146 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц".
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Тыныбекова К.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 21 сентября 2011 года № 491
РЕГЛАМЕНТ
государственной услуги
"Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского,
служебного оружия физических и юридических лиц"
1. Общие положения
1. Определение государственной услуги: "Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц" (далее - государственная услуга).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании:
1) пункта 2 статьи 14 и пункта 2 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 30 декабря 1998 года "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия";
2) пунктов 4562277-89 Правил оборота оружия и патронов к нему в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия";

3) «Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 қазандағы № 1668 қаулысының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігі, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және Көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық ішкі істер органдарының лицензиялау - рұқсат беру жүйесі бөліністері көрсетеді.
5. Жеке тұлғаға қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге, заңды тұлғаға қаруды сақтауға берілген рұқсат Мемлекеттік қызмет көрсетудің аяқталу нысаны болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (2008 жылғы 10 желтоқсандағы N 99-IV Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 540-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының әр бірлігін тіркеу және қайта тіркеу үшін (суық аңшы, сигналдық, жас ағызатын немесе тітіркендіргіш заттармен оқталған механикалық шашыртқылар, аэрозольдік және басқа да құрылғылар, ұңғы энергиясы 7,5 Дж аспайтын және калибрі 4,5 мм дейінгі пневматикалық қаруларды қоспағанда) мемлекеттік баж төлеу күні белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 10 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж Қазақстан Республикасының банк мекемелері арқылы төленеді, олар төлемнің мөлшері мен төленген күнін растайтын түбіртек береді.
Жеке тұлғаға қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге, заңды тұлғаға қаруды сақтауға берілген қағаз тасымалдағыштағы рұқсат не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылады.
Осы Регламентте мынадай анықтамалар мен қысқартулар пайдаланылады:
ҚФБ – құрылымдық-функциялық бірліктер;
өтініш беруші - мемлекеттік қызметті алу үшін ішкі істер органына өтініш білдірген жеке немесе заңды тұлға;
ІІО кеңсесі – облыстардың, Астана, Алматы қалаларының және Көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық, қала ішіндегі аудандық ішкі істер органдарының кеңселері;
ЛРЖ – облыстардағы, Астана, Алматы қалаларының және көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық, қала ішіндегі аудандық ішкі істер органдарының лицензиялау-рұқсат беру жүйесі басқармаларның, бөлімдерінің, бөлімшелерінің, топтарының қызметкері;
ІІО басшылығы – Ішкі істер департаментінің бастығы немесе оны ауыстыратын адам, Қоғамдық қауіпсіздік басқармасының бастығы немесе оны ауыстыратын адам, қалалық, аудандық, қала ішіндегі аудандық ішкі істер органдары қоғамдық қауіпсіздік бөлімдерінің (бөлімшелерінің) бастығы;
рұқсат (лицензия) – қаруды тіркеу процесінде жеке немесе заңды тұлғаға ішкі істер органы беретін құжат.

3) постановления Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2009 года № 1668 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Регистрация и перерегистрация каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц"" (далее - Стандарт).
4. Государственная услуга оказывается подразделениями лицензионно-разрешительной системы Министерства внутренних дел, департаментов внутренних дел областей, городов Астаны, Алматы и на транспорте, городских, районных органов внутренних дел.
5. Формой завершения государственной услуги являются: разрешение на хранение или хранение и ношение оружия, выданное физическому лицу, и разрешение на хранение оружия, выданное юридическому лицу.
6. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 540 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс от 18 декабря 2008 года № 99-IV), которая составляет 10 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно).
Государственная пошлина оплачивается через банковские учреждения Республики Казахстан, которыми выдается квитанция, подтверждающая размер и дату оплаты.
Результатом государственной услуги являются: разрешения на хранение или хранение и ношение оружия, выданное физическому лицу и разрешение на хранение оружия, выданное юридическому лицу на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
В настоящем Регламенте используются следующие определения и сокращения:
СФЕ - Структурно-функциональные единицы;
заявитель - физическое или юридическое лицо, обратившееся в орган внутренних дел за получением государственной услуги;
канцелярия ОВД - канцелярии Департаментов внутренних дел областей, городов Алматы, Астаны и на транспорте, городских, районных, районных в городе органов внутренних дел;
ЛРС - сотрудник управления, отдела, отделения, группы лицензионно-разрешительной системы Департаментов внутренних дел областей, городов Алматы и Астаны и на транспорте, городского, районного, районного в городе органов внутренних дел;
Руководство ОВД - начальник Департамента внутренних дел, либо лицо его замещающее, начальник Управления общественной безопасности, либо лицо его замещающее, начальник отдела (отделения) общественной безопасности городского, районного, районного в городе органов внутренних дел;
разрешение (лицензия) - документ, выдаваемый органом внутренних дел физическому или юридическому лицу в процессе регистрации оружия.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші Регламентке1-қосымшада орналасқан жері мен жұмыс кестесі көрсетілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, облыстардың, Астана, Алматы қалалары мен Көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қалалық, аудандық ішкі істер органдарының лицензиялау-рұқсат беру жүйесі бөліністеріне жүгінеді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) өтініш білдіруші қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
өзге субъектілерден, лауазымды адамдардан ақпарат алуды не болмаса жергілікті жерге шыға отырып, тексеруді қажет етпейтін жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтінішін қарау кезінде күнтізбелік он бес күн;
өзге субъектілерден, лауазымды адамдардан ақпарат алуды не болмаса жергілікті жерге шыға отырып, тексеруді қажет ететін жеке және (немесе) заңды тұлғаның өтінішін қарау кезінде күнтізбелік отыз күн;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің барынша ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) қажетті құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға қызмет көрсетуге берілетін барынша ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды;
4) қаруды сақтауға, сақтауға немесе алып жүруге рұқсат алу кезінде кезек күтудің барынша ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
9. ЛРЖ бөліністерінде қаруды сатып алуға рұқсат беру және тіркеу (қайта тіркеу) мәселелері бойынша азаматтар мен ұйымдардың өкілдерін қабылдау әр дүйсенбі және бейсенбі күндері сағат 9-00-ден бастап 18-00-ге дейін, түскі үзіліс 13-00-ден 14-30-ға дейін және айына екі рет демалыс күндері сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек бойынша, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүргізіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-әрекет
(өзара іс-қимыл жасасу) тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін ішкі істер органдарына тікелей жазбаша өтініш білдірушіге оның сұрау салуын (өтініш) қабылдағаны (тіркегені) туралы талон (хабарлама) беріледі, онда ішкі істер органының атауы, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және лауазымы, оны қабылдаған күні және уақыты көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметте алу үшін берілетін құжаттар мен талаптардың тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
12. Стандарттың 17-тармағында көзделген құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.

2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги заявитель обращается в подразделения лицензионно-разрешительной системы Министерства внутренних дел, департаментов внутренних дел областей, городов Астаны, Алматы и на транспорте, городских, районных органов внутренних дел, место расположения и график работы которых указан в приложение 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи заявителем необходимых документов:
пятнадцать календарных дней - при обращении физического и (или) юридического лица, для рассмотрения которого не требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место;
тридцать календарных дней - при обращении физического и (или) юридического лица, для рассмотрения которого требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении разрешения на хранение, хранение и ношение оружия: не более 30 минут.
9. Прием граждан и представителей организаций по вопросам выдачи разрешений на приобретение и регистрации (перерегистрации) оружия в подразделениях ЛРС осуществляется каждый понедельник и четверг, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 и два раза в месяц - в выходные дни, с 9-00 до 13-00 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Заявителю, непосредственно обратившемуся письменно в орган внутренних дел об оказании государственной услуги, выдается талон (уведомление) о приеме (регистрации) его запроса (заявления), в котором указывается наименование органа внутренних дел, фамилия, инициалы и должность принявшего заявление, время и дата его принятия.
11. Перечень предоставляемых документов и требований для получения государственной услуги указаны в пункте 11 Стандарта.
12. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если не представлены документы, предусмотренные пунктом 17 Стандарта.

15)
Шардара ауданының iшкi iстер бөлiмi
Шардара кенті, Б. Момышұлы көшесі, 16
2-23-82
2-23-82
17.
Көлiктегi Орталық Iшкi iстер департаментi
Астана қаласы, Затаевич көшесі, 18/1
www.cddvdt.kz
94-36-30,
94-27-23
94-28-54
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 491 мемлекеттік
қызмет регламентіне
2-қосымша
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшылығы
3
Іс-әрекеттің (үдірістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Арызданушы құжаттарын қабылдау және тіркеу
Тексеру және қаруды сатып алуға рұқсат толтыру
Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алуға рұқсатқа қол қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда тіркеу және қабылданғандығы туралы талон беру
Қаруды сатып алуға қол қоюға дайындалған рұқсат
Арнайы мөрмен бекітілген қол қойылған рұқсат
5
Орындау мерзімдері
10 минут
10 күн
3 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
4
5
6
7
8
2
магазин
арызданушы
ЛРЖ
ІІО басшылығы
ЛРЖ
3
Қаруды сату. Келесі бетке сатылған қару туралы мәлімет толтырылған рұқсатты енгізу
Сатып алынған қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру үшін ІІО ЛРЖ құжаттар береді.
Арызданушымен берілген құжаттарды тексеру. Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру
Құжаттарды тексеру және қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсатқа қол қою
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
4
Сатып алушыға қаруды беру, сатылған қару туралы мәлімет толтырылған рұқсатты қайтару. Сатылған ойық ұңғылы қарудың атылғандығы туралы актісін беру (ойық ұңғылы қару үшін)
ЛРЖ құжаттар өткізу
Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге қол қою үшін толтырылған рұқсат
Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге қол қойылған арнайы мөрмен бекітілген рұқсат
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
5
30 минут
7 күннен аспауы керек
10 күн
3 күн
30 минут
6
5
6
7
8
2-нұсқа. Заңды тұлғалардың қызметтік қаруды тіркеуі
2-кесте
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшылығы
3
Іс-әрекеттің (үдірістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Арызданушы құжаттарын қабылдау және тіркеу
Тексеру және қаруды сатып алуға лицензия толтыру
Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алуға лицензияға қол қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда тіркеу және қабылданғандығы туралы талон беру
Қаруды сатып алуға қол қоюға дайындалған лицензия
Арнайы мөрмен бекітілген қол қойылған лицензия
5
Орындау мерзімдері
10 минут
10 күн
3 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2-кестенің жалғасы
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
4
5
6
7
8
2
магазин
Арызданушы
ЛРЖ
ІІО басшылығы
ЛРЖ
3
Қаруды сату. Лицензияның келесі бетке сатылған қару туралы мәліметін толтыру
Сатып алынған қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру үшін ІІО ЛРЖ құжаттар береді.
Арызданушымен берілген құжаттарды тексеру. Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру
Құжаттарды тексеру және қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсатқа қол қою
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
4
Сатып алушыға қаруды беру, сатылған қару туралы мәлімет көрсетілген лицензияны қайтару. Сатылған ойық ұңғылы қарудың атылғандығы актісін беру (ойық ұңғылы қару үшін)
ЛРЖ құжаттар өткізу
Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге қол қою үшін толтырылған рұқсат
Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге қол қойылған арнайы мөрмен бекітілген рұқсат
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
5
30 минут
7 күннен аспауы керек
10 күн
3 күн
30 минут
6
5
6
7
8
3-нұсқа. Ерекше жарғы тапсырмасымен заңды тұлғалар қызметкерлерінің қызметтік қаруын күзет қызметі субъектілерінің тіркеуі
3-кесте
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
3
Іс-әрекеттің (үдірістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Арызданушының сатып алынған қызметтік қаруын сақтауға және алып жүруге рұқсат ресімдеу үшін құжаттарын қабылдау және тіркеу
Арызданушы берген құжаттарды тексеру. Қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Журналда тіркеу және қабылданғандығы туралы талон беру
Қаруды сақтауға және алып жүруге қол қоюға дайындалған рұқсат
5
Орындау мерзімдері
10 минут
10 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
3-кестенің жалғасы
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
3
4
2
ІІО басшылығы
ЛРЖ
3
Құжаттарды тексеру және қаруды сақтау рұқсатына қол қою
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
4
Қаруды сақтауға қол қойылған арнайы мөрмен бекітілген рұқсат
Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
5
3 күн
30 минут
6
4
Қолданылатын нұсқа
1-нұсқа. Жеке тұлғалармен азаматтық қаруды тіркеу
4-кесте. Негізгі үдіріс - жеке тұлғалардың азаматтық қаруды тіркеу сұрақтары бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшысы
Магазин
Арызданушы

15)
Отдел внутренних дел
Шардаринского района
п. Шардара,
ул. Б. Момышулы,16
2-23-82
2-23-82
17.
Центральный департамент
внутренних дел на
транспорте
г. Астана,
ул. Затаевича,
18/1
www.
cddvdt.
kz
94-36-30,
94-27-23
94-28-54
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
21 сентября 2011 года № 491
Вариант 1. Регистрация гражданского оружия физическим лицам
Таблица 1.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Канцелярия
ОВД
ЛРС
Руководство
ОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием и
регистрация
документов
заявителя
Проверка и
оформление
разрешения
на
приобретение
оружия
Проверка
документов и
подписание
разрешения на
приобретение
оружия
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
талона о
получении
Подготовлен-
ное к
подписанию
разрешение
на
приобретение
оружия
Подписанное
разрешение,
заверенное
специальной
печатью
5
Сроки исполнения
10 минут
15 дней
3 дня
6
Магазин
Заявитель
ЛРС
Руководство ОВД
ЛРС
7
Продажа оружия.
Внесение на
тыльной стороне
разрешения
сведений о
проданном оружии
Предостав-
ляет в ЛРС
ОВД
документы
для
оформления
разрешения
на хранение
или хранение
и ношение
приобретен-
ного оружия
Проверка
представлен-
ных
заявителем
документов.
Оформление
разрешения
на хранение
или хранение
и ношение
оружия
Проверка
документов
и
подписание
разрешения
на хранение
или
хранение и
ношение
оружия
Выдача
подпи-
санных
докумен-
тов
заявите-
лю
8
Выдача покупателю
оружия, возврат
разрешения на
приобретение, с
указанными
сведениями о
проданном оружии.
Выдача акта
отстрела
проданного
нарезного оружия
(для нарезного
оружия)
Сдача
документов в
ЛРС
Подготовлен-
ное к
подписанию
разрешение
на хранение
или хранение
и ношение
оружия
Подписанное
разрешение
на хранение
или
хранение и
ношение
оружие,
заверенное
специальной
печатью
Выдача
подпи-
санных
докумен-
тов
заявите-
лю
9
30 минут
не более 7
дней
15 дней
3 дня
30 минут
10
Вариант 2. Регистрация служебного оружия юридическим лицам
Таблица 2.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Канцелярия ОВД
ЛРС
Руководство
ОВД
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием и
регистрация
документов
заявителя
Проверка и
оформление
лицензии на
приобретение
оружия
Проверка
документов и
подписание
лицензии на
приобретение
оружия
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в
журнале и
выдача талона
о получении
Подготовленная
к подписанию
лицензия на
приобретение
оружия
Подписанная
лицензия,
заверенная
специальной
печатью
5
Сроки исполнения
10 минут
15 дней
3 дня
6
Номер следующего
действия
2
3
4
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
4
5
6
7
8
2
Магазин
Заявитель
ЛРС
Руководство
ОВД
ЛРС
3
Продажа
оружия.
Внесение на
тыльной
стороне
лицензии
сведений о
проданном
оружии
Предоставляет
в ЛРС ОВД
документы для
оформления
разрешения на
хранение
приобретенно-
го оружия
Проверка
представлен-
ных
заявителем
документов.
Оформление
разрешения
на хранение
оружия
Проверка
документов
и
подписание
разрешения
на хранение
оружия
Выдача
подписанных
документов
заявителю
4
Выдача
покупателю
оружия,
возврат
лицензии на
приобретение,
с указанными
сведениями о
проданном
оружии.
Выдача акта
отстрела
проданного
нарезного
оружия (для
нарезного
оружия)
Сдача
документов в
ЛРС
Подготовлен-
ное к
подписанию
разрешение
на хранение
оружия
Подписанное
разрешение
на хранение
оружие,
заверенное
специальной
печатью
Выдача
подписанных
документов
заявителю
5
30 минут
не более 7
дней
15 дней
3 дня
30 минут
6
Вариант 3. Регистрация служебного оружия работников юридических лиц с особыми уставными задачами, субъектов охранной деятельности
Таблица 3.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Канцелярия ОВД
ЛРС
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Прием и регистрация
документов заявителя
для оформления
разрешения на хранение
и ношение
приобретенного
служебного оружия
Проверка
представленных
заявителем
документов.
Оформление
разрешения на
хранение и ношение
оружия
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация в журнале
и выдача талона о
получении
Подготовленное к
подписанию
разрешение на
хранение и ношение
оружия
5
Сроки исполнения
10 минут
10 дней
6
Руководство ОВД
ЛРС
7
Проверка документов и подписание
разрешения на хранение оружия
Выдача подписанных документов
заявителю
8
Подписанное разрешение на
хранение оружие, заверенное
специальной печатью
Выдача подписанных документов
заявителю
9
3 дня
30 минут
Варианты использования
Вариант 1. Регистрация гражданского оружия физическим лицам
Таблица 4. Основной процесс - принятие положительного решения по вопросу регистрации гражданского оружия физическим лицам
Основной процесс (ход, поток работ)
Канцелярия
ОВД
ЛРС
Руководство
ОВД
Магазин
Заявитель

1. Арызданушының құжаттарын қабылдау және тіркеу, қабылданғандығы жөнінде талон беру
2. Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алуға рұқсат дайындау
3. Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алу рұқсатына қол қою
4. Қаруды сату. Рұқсаттың келесі бетіне сатылған қару туралы мәлімет енгізу
5. Арызданушы ІІО ЛРЖ сатып алынған қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат алуға құжаттарын өткізеді
6. Арызданушы ұсынған құжаттарды тексеру. Қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүруге рұқсат толтыру
7. Құжаттарды тексеру және қаруды сақтауға немесе сақтауға және алып жүру рұқсатына қол қою
8. Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
2-нұсқа. Заңды тұлғалармен қызметтік қаруды тіркеу
5-кесте. Негізгі үдіріс - заңды тұлғалар қызметкерлерінің қызметтік қаруын тіркеу сұрақтары бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшысы
Магазин
Арызданушы
1. Арызданушының құжаттарын қабылдау және тіркеу, қабылданғандығы жөнінде талон беру
2. Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алуға лицензия дайындау
3. Құжаттарды тексеру және қаруды сатып алу лицензия қол қою
4. Қаруды сату. Лицензияның келесі бетіне сатылған қару туралы мәлімет енгізу
5. Арызданушы ІІО ЛРЖ сатып алынған қаруды сақтауға рұқсат алуға құжаттарын өткізеді
6. Арызданушы берген құжаттарды тексеру. Қаруды сақтауға рұқсат толтыру
7. Құжаттарды тексеру және қаруды сақтау рұқсатына қол қою
8. Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
3-нұсқа. Ерекше жарғы тапсырмасымен заңды тұлғалар қызметкерлерінің қызметтік қаруын күзет қызметі субъектілерінің тіркеуі
6-кесте. Негізгі үдіріс - Ерекше жарғы тапсырмасымен заңды тұлғалар қызметкерлерінің қызметтік қаруын күзет қызметі субъектілерінің тіркеуі сұрақтары бойынша оң шешім қабылдау
Негізгі үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшысы
1. Арызданушының құжаттарын қабылдау және тіркеу, қабылданғандығы жөнінде талон беру
2. Құжаттарды тексеру және қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсат дайындау
3. Құжаттарды тексеру және қаруды сақтау және алып жүру рұқсатына қол қою
4. Арызданушыға қол қойылған құжаттарды беру
7-кесте. Альтернативті үдіріс - Ерекше жарғы тапсырмасымен заңды тұлғалар қызметкерлерінің қызметтік қаруын күзет қызметі субъектілерінің тіркеуі сұрақтары бойынша теріс шешім қабылдау
Алтернативті үдірістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
ІІО кеңсесі
ЛРЖ
ІІО басшысы
1. Арызданушының құжаттарын қабылдау және тіркеу, қабылданғандығы жөнінде талон беру
2. Құжаттарды тексеру
4. Құжаттарды тексеру және арызданушыға рұқсат берілмейтіндігі жөніндегі жауапқа қол қою

1. Прием и
регистрация
документов
заявителя,
выдача
талона о
получении
2. Проверка
документов и
оформление
разрешения
на
приобретение
оружия
3. Проверка
документов и
подписание
разрешения
на
приобретение
оружия
4. Продажа
оружия.
Внесение на
тыльной
стороне
разрешения
сведений о
проданном
оружии
5. Заявитель
предоставля-
ет в ЛРС ОВД
документы
для
оформления
разрешения
на хранение
или хранение
и ношение
приобретен-
ного оружия
6. Проверка
представлен-
ных
заявителем
документов.
Оформление
разрешения
на хранение
или хранение
и ношение
оружия
7. Проверка
документов и
подписание
разрешения
на хранение
или хранение
и ношение
оружия
8. Выдача
подписанных
документов
заявителю
Вариант 2. Регистрация служебного оружия юридическим лицам
Таблица 5. Основной процесс - принятие положительного решения по вопросу регистрации служебного оружия юридическим лицам
Основной процесс (ход, поток работ)
Канцелярия
ОВД
ЛРС
Руководство
ОВД
Магазин
Заявитель
1. Прием и
регистрация
документов
заявителя,
выдача
талона о
получении
2. Проверка
документов и
оформление
лицензии на
приобретение
оружия
3. Проверка
документов и
подписание
лицензии на
приобретение
оружия
4. Продажа
оружия.
Внесение на
тыльной
стороне
лицензии
сведений о
проданном
оружии
5. Заявитель
предоставля-
ет в ЛРС ОВД
документы
для
оформления
разрешения
на хранение
приобретен-
ного оружия
6. Проверка
представлен-
ных
заявителем
документов.
Оформление
разрешения
на хранение
оружия
7. Проверка
документов и
подписание
разрешения
на хранение
оружия
8. Выдача
подписанных
документов
заявителю
Вариант 3. Регистрация служебного оружия работников юридических лиц с особыми уставными задачами, субъектов охранной деятельности
Таблица 6. Основной процесс - принятие положительного решения по вопросу регистрации служебного оружия работников юридических лиц с особыми уставными задачами, субъектов охранной деятельности
Основной процесс (ход, поток работ)
Канцелярия ОВД
ЛРС
Руководство ОВД
1. Прием и регистрация
документов заявителя,
выдача талона о
получении
2. Проверка
документов и
оформление разрешения
на хранение и ношение
оружия
3. Проверка
документов и
подписание
разрешения на
хранение и ношение
оружия
4. Выдача подписанных
документов заявителю
Альтернативный процесс - принятие отрицательного решения по вопросу регистрации служебного оружия работников юридических лиц с особыми уставными задачами, субъектов охранной деятельности
Таблица 7.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Канцелярия ОВД
ЛРС
Руководство ОВД
1. Прием и регистрация
документов заявителя,
выдача талона о
получении
2. Проверка
документов
4. Проверка
документов и
подписание ответа
заявителю об отказе
в выдаче разрешения

3. Арызданушыға қаруды сатып алуға рұқсат (лицензия) берілмейтіндігі жөніндегі жазбаша жауапхат дайындау
5. Арызданушыға жазбаша түрде жауап жіберу

3. Подготовка
письменного ответа
заявителю об отказе в
выдаче разрешения
(лицензии) на
приобретение оружия
5. Направление
заявителю письменного
ответа