"Салалық марапаттау жүйесінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы N 689 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 10 қазандағы № 693 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2011 жылғы 19 қазанда № 7270 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 429 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 29.05.2015 № 429 (оны алғашқы ресми жариялаған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі кодексінің 7-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Салалық марапаттау жүйесінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 689 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5876 тіркелген, 2009 жылғы 8 желтоқсандағы № 187 Заң газетінде жарияланған) (бұдан әрі - Бұйрық) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі марапаттауының мынадай түрлері бекітілсін:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамотасымен марапаттау;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Алғысын жариялау;
3) ақшалай сыйақы беру.»;
мынадай мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
«6-1. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 236-бабына сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін ақшалай сыйақы түрінде марапаттау лауазымдық міндеттерін мінсіз адал атқарғаны, жұмыстарды, оның ішінде ерекше қиын және шұғыл жұмыстарды жоғары сапалы орындағаны үшін, бастамасы, шығармашылық белсенділігі және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін жүзеге асырылады.
Бастапқы медициналық-санитариялық көмек (бұдан әрі - БМСК) ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлеріне ақшалай сыйақы беру БМСК тарифіне қосымша компонентке нысаналы ағымдағы трансферттер түрінде бөлінген республикалық бюджет қаражаты есебінен төленеді.
БМСК ұйымдарының қол жеткізген жұмыстарының нәтижелері үшін БМСК әлеуметтік қызметкерлеріне ақшалай сыйақы төлеуге арналған қаржылық қаражат қоры «Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтер жасау мен шығындарды жоспарлау әдістемесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 26 қарашадағы № 801 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5946 тіркелген) (бұдан әрі - Әдістеме) белгіленген БМСК медицина қызметкерлері үшін қаржылық қаражат қорын жасау тетігіне ұқсас жасалады.

О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689 "О некоторых вопросах отраслевой системы поощрения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 октября 2011 года № 693. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 октября 2011 года № 7270. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 429
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2015 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года «О здоровье народа и системе здравоохранения» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689 «О некоторых вопросах отраслевой системы поощрения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5876, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 8 декабря 2009 года № 187) (далее - Приказ) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 Приказа изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить следующие виды поощрения Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
1) награждение Почетной грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) объявление Благодарности Министра здравоохранения Республики Казахстан;
3) денежное вознаграждение.»;
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Поощрение работников организаций здравоохранения в виде денежного вознаграждения осуществляется в соответствии со статьей 236 Трудового Кодекса Республики Казахстан за добросовестное исполнение должностных обязанностей, высокое качество выполнения работ, в том числе работ особой сложности и срочности, за инициативу, творческую активность и другие достижения в работе.
Денежное вознаграждение социальным работникам организаций первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) осуществляется из средств республиканского бюджета, выделенных в виде целевых текущих трансфертов на дополнительный компонент к тарифу ПМСП.
Фонд финансовых средств, предназначенных для выплаты денежного вознаграждения социальных работников ПМСП за достигнутые результаты работы организаций ПМСП, формируется по аналогии с механизмом формирования фонда финансовых средств для медицинских работников ПМСП, установленным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 ноября 2009 года № 801 «Об утверждении Методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5946) (далее – Методика).

Ақшалай сыйақы төлеуге арналған қаражатты бөлу, БМСК әлеуметтік қызметкерлеріне ақшалай сыйақы мөлшерін анықтау БМСК ұйымдарының немесе денсаулық сақтау ұйымдарының оның құрамына осы БМСК (бөлімше) Ұйымдары кіретін, бірінші басшының бұйрығымен құрылған комиссия «Медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 20 мамырдағы № 310 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6972 тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының медицина қызметкерлеріне денсаулық сақтау ұйымдарында көрсетілетін медициналық көмектің көлемі мен сапасына байланысты республикалық бюджеттен бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша берілетін компонентке қаржы бөлу есебінен еңбекақы төлеу қағидаларымен (бұдан әрі - Қағида) анықталған БМСК медицина қызметкерлеріне ынталандыратын үстемеақы белуге ұқсас айқындалады.
БМСК әлеуметтік қызметкерлеріне ақшалай сыйақы төлеу Қағидаға және Әдістеменің 5-бөліміне сәйкес БМСК медицина қызметкерлеріне ынталандыру сипатында қосымша ақы төлеуге жүзеге асыруға ұқсас жүзеге асырылады.
БМСК ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы сомасын анықтау үдерісі Медицина қызметкерлері үшін Әдістемеде белгіленген БМСК тарифіне қосымша компонент сомасын анықтау рәсіміне ұқсас мынадай алгоритм бойынша анықталады:
1) әрбір БМСК ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлері үшін индикаторлар мәнінің интегралды (кешенді) көрсеткіші баллдар бойынша мынадай:
әлеуметтік қызметкерлер қызметін бағалау осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес БМСК ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлері жұмысының қол жеткізілген нәтижелерін бағалау индикаторлары арқылы жүзеге асырылатын;
БМСК ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлер қызметін бағалау индикаторлары үшін осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кодтар тізбесі пайдаланылатын ерекшеліктерді қоспағанда Әдістемеге 6-қосымшаға сәйкес медицина қызметкерлері үшін соманы бөлу кезінде индикаторлар мәнінің интегралды көрсеткішін анықтау рәсіміне ұқсас анықталады;
2) осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес әрбір БМСК ұйымының әлеуметтік қызметкерлер үшін ақшалай сыйақы сомасы теңгемен есептеледі;
3) ішкі құрылымдық бөлімшелердің әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы сомасын анықтау Қағидаға сәйкес ынталандыру компоненті төлемдерінің сомасын бөлуге ұқсас көрсетілген кезеңге еңбекақы қорының қатынасына сәйкес жүзеге асырылады.».
Бұйрықтың 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған денсаулық сақтау саласындағы құрметті атақтарды беру ережесі бекітілсін.»;
Бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау саласында құрметті атақтарды беру ережелерінде (бұдан әрі - Ереже):
оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:

Распределение средств, предназначенных для выплаты денежного вознаграждения, определение размеров денежного вознаграждения социальным работникам ПМСП определяются комиссией, созданной приказом первого руководителя организации ПМСП или организации здравоохранения, в состав которой входит данная организация ПМСП (отделение), аналогично распределению стимулирующей надбавки медицинским работникам ПМСП, установленному Правилами оплаты труда медицинских работников организаций здравоохранения в зависимости от объема и качества оказываемой медицинской помощи в организациях первичной медико-санитарной помощи за счет ассигнований из республиканского бюджета на дополнительный компонент к тарифу первичной медико-санитарной помощи, утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 мая 2011 года № 310 «Об утверждении правил оплаты труда медицинских работников» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6972) (далее – Правила).
Выплата денежного вознаграждения социальным работникам ПМСП осуществляется аналогично выплате доплат стимулирующего характера медицинским работникам ПМСП, осуществляемой в соответствии с Правилами и разделом 5 Методики.
Процесс определения суммы денежных вознаграждений для социальных работников ПМСП определяется аналогично процедуре определения суммы дополнительного компонента к тарифу ПМСП для медицинских работников, установленной Методикой, по следующему алгоритму:
1) определяется интегральный (комплексный) показатель значений индикатора для социальных работников каждой организации ПМСП в баллах аналогично процедуре определения интегрального показателя значений индикаторов при распределении суммы для медицинских работников, установленной приложением 6 к Методике, за исключением следующих особенностей:
оценка деятельности социальных работников осуществляется посредством индикатора оценки достигнутых результатов работы социальных работников организации ПМСП согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
для индикатора оценки деятельности социальных работников организаций ПМСП используется перечень кодов согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
2) рассчитывается сумма денежного вознаграждения для социальных работников каждой организации ПМСП в тенге согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
3) определение суммы денежного вознаграждения для социальных работников внутри структурного подразделения осуществляется в соответствии с соотношением фонда заработной платы за указанный период аналогично распределению суммы выплат стимулирующего компонента согласно Правилам.»;
пункт 7 Приказа изложить в следующей редакции:
«7. Утвердить прилагаемые Правила присвоения почетных званий в области здравоохранения согласно приложению 4 к настоящему Приказу.»;
в Правилах присвоения почетных званий в области здравоохранения, утвержденных Приказом (далее - Правила):
в правом верхнем углу заголовок Правил изложить в следующей редакции:

«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 689 бұйрығына 4-қосымша».
Бұйрықтың 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.».
Бұйрыққа қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышындағы тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 10 қарашадағы № 689 бұйрығына 5-қосымша».
Осы бұйрыққа 123-қосымшаларға сәйкес 123-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Стратегиялық даму департаменті (Б.Т.Төкежанов) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі және мемлекеттік сатып алу департаменті мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.Д.Құрманғалиеваға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 шілдеден бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Министр                              С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 10 қазандағы
N 693 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2009 жылғы 10 қарашадағы
№ 689 бұйрығына
1-қосымша
Бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарының әлеуметтік қызметкерлері жұмыстарының қол жеткізілген нәтижелерін бағалау индикаторлары
Индикатордың атауы
Есептеу формуласы
Нешеге санауға
бөлінгіш
бөлгіш
1
2
3
4
5
БМСК ұйымдарына тіркелген тұрғындар ішінен тәулік бойы стационарға емдеуге жатқызуды қажет етпейтін асқынған созылмалы аурулары бар адамдарды емдеуге жатқызу жағдайлары
БМСК ұйымдарына тіркелген тұрғындар ішінен тәуліктік стационарға емдеуге жатқызуды қажет етпейтін асқынған созылмалы аурулары бар адамдардың емдеуге жатқызқызылғандар саны
БМСК ұйымдарына тіркелген тұрғындар ішінен емдеуге жатқызған барлық науқастар саны
100%
кестенің жалғасы
Коэффициент салмағы
Деректер көзі
1 МҰ* шектік мәні
Кезеңділік (тоқсанына, жылына бір рет)
алымы
бөлімі
6
7
8 1
9
10
2
№ 066/е нысаны Бұйрыққа 2 қосымшаның кестесінде көрсетілген АХЖ-10** кодтары бойынша негізгі диагноз
№ 066/е-н емдеуге жатқызылған науқастар
алдыңғы тоқсанмен салыстырғанда 5%-ға төмендеу
Тоқсан сайын
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
* МҰ - медициналық ұйым;
**АХЖ - Аурулардың халықаралық жіктемесі 10-шы қайта қаралым
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 10 қазандағы
N 693 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2009 жылғы 10 қарашадағы
№ 689 бұйрығына
2-қосымша
«Тіркелген тұрғындар ішінен тәулікбойы стационарға емдеуге жатқызуды қажет етпейтін асқынған созылмалы аурулары бар адамдарды емдеуге жатқызу деңгейі» индикаторларын есептеу кезінде ескерілетін ауруларға арналған Аурулардың халықаралық жіктемесі (бұдан әрі - АХЖ-10) кодтарының тізбесі
№ р/с
АХЖ-10 кодтары
Аурулардың атауы
1.
D 50
Темір тапшылықты анемия
2.
G 50 - G 64;
G 70 - G 73
Жеке нервілердің, нерв түбіршіктері және өрімдерінің зақымдануы
3.
I 10
Артериялық гипертензия
4.

«Приложение 4 к приказу и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689»;
пункт 9 Приказа изложить в следующей редакции:
«9. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра здравоохранения Республики Казахстан, и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему Приказу.»;
в правом верхнем углу заголовок приложения к Приказу изложить в следующей редакции:
«Приложение 5 к приказу и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года № 689»;
дополнить приложениями 1, 2, 3 согласно приложениям 123 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Токежанов Б.Т.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту юридической службы и государственных закупок Министерства здравоохранения Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Курмангалиеву А.Д.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2011 года.
Министр                                    С. Каирбекова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 октября 2011 года
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 ноября 2009 года
Индикаторы оценки достигнутых результатов работы социальных
работников организаций первичной медико-санитарной помощи
Название индикатора
Формула расчета
На сколько
считать
Числитель
Знаменатель
1
2
3
4
5
1.
Случаи госпитализации лиц
с обострениями хронических
заболеваний, не требующих
госпитализации в
круглосуточный стационар,
из числа населения,
прикрепленного к
организации ПМСП
Количество
госпитализированных
лиц с обострениями
хронических
заболеваний, не
требующих
госпитализации в
круглосуточный
стационар, из числа
населения,прикреплен-
ного к организации
ПМСП
Количество всех
госпитализированных
больных, из числа
населения,
прикрепленного к
организации ПМСП
на 100 %
Продолжение таблицы
Весовой
коэффициент
Источник данных
Пороговое
значение
на 1 МО*
Периодичность
(раз в квартал,
год)
числитель
знаменатель
6
7
8
9
10
2
Ф. № 066/у, основной
диагноз по кодам
МКБ-10**, указанным
в таблице
приложения 2 к
Приказу
Ф. № 066/у, все
госпитализированные
больные
Снижение на 5 % по
сравнению с
предыдущим
кварталом
Ежеквартально
Расшифровка аббревиатур:
*МО – медицинская организация
**МКБ-10 – Международная классификация болезней 10-го пересмотра
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 октября 2011 года
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 ноября 2009 года
Перечень кодов Международной классификации болезней (далее -
МКБ-10) для заболеваний, учитываемых при расчете индикатора
«Уровень госпитализации лиц с обострениями хронических
заболеваний, не требующих госпитализации в круглосуточный
стационар, из числа прикрепленного населения»
п/п
Коды МКБ-10
Наименование болезней
1
D 50
Железодефицитная анемия
2
G 50 – G 64; G 70 – G 73
Болезни нервов, нервных корешков и сплетений
3
I 10
Артериальная гипертензия
4

M 15 - V 19
Артроздар
5
N 10, N 12, N 15
Бүйректің түтік-интерстициалдық аурулары
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2011 жылғы 10 қазандағы
бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2009 жылғы 10 қарашадағы
№ 689 бұйрығына
3-қосымша
БМСК әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы сомасын есептеу
1. БМСК әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы сомасын есептеу екі кезеңде жүргізіледі, бұл ретте есептеу бірінші кезеңде өңірлер және БМСК ұйымдарының деңгейіне дейін, ал екінші кезеңде - БМСК ұйымдарының әрбір әлеуметтік қызметкеріне дейін жүзеге асырылады.
2. БМСК әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы есептеудің бірінші кезеңі мынадай түрде жүзеге асырылады:
1) БМСК әлеуметтік қызметкерлері үшін ақшалай сыйақы сомасы мынадай формула бойынша анықталады:
Фмұмұ*ССН,
мұнда, — Фмұ - медициналық ұйымдар бойынша әлеуметтік қызметкерлер үшін ақшалай сыйақы сомасы;
Смұ - медициналық ұйым бойынша баллдар сомасы;
ССН - сыйақы ставкасының нормасы немесе 1 балл құны.
2) медициналық ұйым бойынша балл сомасы (С мұ) мынадай формула бойынша есептеледі:
Смұ = ИПмұ_*Кәққ,
мұнда, Кәққ - барлық БМСК ұйымдарының арасында әлеуметтік қызметкерлердің ең аз санына аталған БМСК ұйымының әлеуметтік қызметкерлері санының қатынасы ретінде есептелген әлеуметтік қызметкерлер құрамының коэффициенті. Егер БМСК ұйымында әлеуметтік қызметкерлер болмаса, осы коэффициент 0-ге тең, және тиісінше әлеуметтік қызметкерлерді марапаттауға арналған ақшалай сыйақы сомасы 0-ге тең.
3) сыйақы ставкасының нормасы мынадай формула бойынша анықталады:
ССН=Фжнык//Смұ
мұнда, Ф жнык — осы есепті кезеңдегі әлеуметтік қызметкерлер үшін ақшалай сыйақыға бөлінген қаржы қаражатының жалпы сомасы,
Смұ  - осы есепті кезеңдегі барлық ҚР МҰ бойынша нәтижелеу баллдарының жалпы сомасы.
3. БМСК ұйымының әрбір әлеуметтік қызметкері деңгейіне дейін ақшалай сыйақы сомасын есептеудің екінші кезеңі Қағидалардың 19, 20-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады, бұл ретте қаражатты бөлу есептелген жан басына шаққандағы нормативтің ынталандыру компоненті Фәлеум сомасынан жүргізіледі.

M 15 - V 19
Артрозы
5
N 10, N 12, N 15
Тубулоинтерстициальные болезни почек
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 октября 2011 года
Приложение 3
к приказу и.о. Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 10 ноября 2009 года
Расчет суммы денежного вознаграждения
для социальных работников ПМСП
1. Расчет суммы денежного вознаграждения для социальных работников ПМСП осуществляется в два этапа, при этом на первом этапе осуществляется расчет до уровня регионов и организаций ПМСП, на втором этапе – до каждого социального работника организации ПМСП.
2. Первый этап расчета денежного вознаграждения для социальных работников ПМСП до уровня организации ПМСП осуществляется следующим образом:
1) определяется сумма денежного вознаграждения для социальных работников по организации ПМСП по следующей формуле:
Фмо = Смо*НСВ,
где Фмо – сумма денежного вознаграждения для социальных работников по медицинской организации;
Смо – сумма баллов по медицинской организации;
НСВ – норма ставки вознаграждения или стоимость 1 балла.
2) сумма баллов по медицинской организации (Смо) рассчитывается по следующей формуле:
Смо = ИПмосоц,
где Кпсоц – коэффициент персонала социальных работников, рассчитанный как отношение количества социальных работников данной организации ПМСП к минимальной численности социальных работников среди всех организаций ПМСП. Если в организации ПМСП отсутствуют социальные работники, данный коэффициент равен 0 и, соответственно, сумма денежного вознаграждения для поощрения социальных работников равна 0.
3) норма ставки вознаграждения определяется по следующей формуле:
НСВ = Фскпн/Смо,
где Фскпн – общая сумма финансовых средств, выделенных на денежное вознаграждение для социальных работников в данный отчетный период,
Смо – общая сумма результирующих баллов по всем МО РК за данный отчетный период.
3. Второй этап расчета суммы денежного вознаграждения до уровня каждого социального работника организации ПМСП осуществляется согласно пунктам 19, 20 Правил, при этом распределение средств производится из рассчитанной суммы стимулирующего компонента подушевого норматива – Фсоц.