Ақкөл аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № С 35-1 "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 29 маусымдағы № С 40-1 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 8 шілдеде № 1-3-157 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 маусымдағы № 01-10/42 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 17.06.2013 № 01-10/42 хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағының 4) тармақшасына және 4 тармағына, 104 бабының 5 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл аудандық мәслихаттың «2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № С 35-1 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-3-147 тіркелген, 2011 жылғы 21 қаңтарда аудандық «Ақкөл өмірі», «Знамя Родины КZ» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер – 1 788 627,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 364 872 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 18 677 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 300 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 385 778,6 мың теңге;
2) шығындар – 1 852 411 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 19 888,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 20 838,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттерді өтеу – 950 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -83 671,6 мың теңге
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 83 671,6 мың теңге»;
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«3. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен 272 931,3 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 68 969,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
2 312 мың теңге - селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдауды жүзеге асыруға;
4 097 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарықтандыруға;

О внесении изменений в решение Аккольского районного маслихата от 23 декабря 2010 года № С 35-1 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 29 июня 2011 года № С 40-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 8 июля 2011 года № 1-3-157. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2013 года № 01-10/42)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2013 № 01-10/42).
В соответствии с подпунктом 4 пункта 2, пунктом 4 статьи 106,  пунктом 5 статьи 104 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата «О районном бюджете на 2011-2013 годы» от 23 декабря 2010 года № С 35-1 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-3-147 и опубликованного 21 января 2011 года в районных газетах «Ақкөл өмірі» и «Знамя Родины KZ») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1) доходы – 1 788 627,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 364 872 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 18 677 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 385 778,6 тысяч тенге;
затраты – 1 852 411 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование – 19 888,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 838,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 950 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -83 671,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 83 671, 6 тысяч тенге»;
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2011 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 272 931,3 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 68 969,5 тысяч тенге, в том числе:
2 312 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
4 097 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;

5 541 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
800 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге;
12 852 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
10 396,5 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
14 129 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
10 273 мың теңге - мектеп мұғалімдері мен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға;
8 569 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 Бағдарлама іс-шараларын іске асыруға.
2) 203 961,8 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
51 283 мың теңге – су шаруашылығы объектілерінің дамуына;
41 584,8 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
89 906 мың теңге – коммуналдық шаруашылықтың дамуына;
5 600 мың теңге – спорт объектілерінің дамуына;
15 588 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымның дамуына»;
4 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«4. 2011 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 46 465,3 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1 179 мың теңге - Ұлы Отан соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтері шығындарына әлеуметтік көмек көрсетуге;
1 001 мың теңге – Ақмола облысының аз қамтылған отбасыларының және Ақмола облысының селолық елді мекендерде тұратын көп балалы отбасыларының колледж студенттеріне оқуға төлеу үшін;
39 985 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі жөндеуге;
4 300,3 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.»;
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
« 5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдауды жүзеге асыруға республикалық бюджеттен 20 838,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
6-1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«6-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте заңнамамен белгіленген тәртіпте 2011 жылғы 1 қаңтарда 20 148,6 мың теңге сомасында пайда болған бюджеттік қаржылардың бос қалдықтары пайдаланылғаны ескерілсін, оның ішінде:
4307,9 мың теңге – республикалық және облыстық бюджеттің пайдаланылмаған нысаналы трансферттерінің сомасын жоғарғы тұрған бюджетке қайтаруға;
1271,4 мың теңге - «Ақкөл қаласындағы тоғыз пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы» жобасын түзету үшін жобалық-сметалық құжатты әзірлеуге;
1330,2 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты аудан мектептерінің шығыстарына;
228 мың теңге - аудан мектептерінің интерактивті құралдары үшін лицензияларға;

5 541 тысяча тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
800 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
12 852 тысячи тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
10396,5 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
14 129 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
10273 тысячи тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8 569 тысяч тенге - на реализацию мероприятий Программы занятости 2020.
2) целевые трансферты на развитие в сумме 203 961,8 тысяч тенге, в том числе:
51 283 тысячи тенге на развитие объектов водного хозяйства;
41 584,8 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
89 906 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства.
5 600 тысяч тенге - на развитие объектов спорта;
15 588 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020.»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 46 465,3 тысяч тенге, в том числе:
1 179 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
1 001 тысяча тенге - на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Акмолинской области и многодетных семей сельской местности Акмолинской области;
39 985 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
4 300,3 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 20 838,2 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.»;
пункт 6-1 изложить в новой редакции:
«6-1.Учесть, что в районном бюджете на 2011 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2011 года, в сумме 20 148,6 тысяч тенге, в том числе:
4 307,9 тысяч тенге - возврат в вышестоящий бюджет неиспользованных сумм целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов;
1 271,4 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации для корректировки проекта «Строительство девяти квартирного жилого дома в городе Акколь»;
1 330,2 тысяч тенге – на расходы школ района, связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
228 тысяч тенге – на лицензии для интерактивного оборудования в школах района;

106,4 мың теңге - аудан мектептерінің проекторлары үшін лампаларға;
29 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты қосымша білім беру ұйымдарының шығыстарына;
258 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты мектепке дейінгі тәрбие мен оқу ұйымдарының шығыстарына;
86 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты оқу - өндірістік комбинатының шығыстарына;
262 мың теңге - «Бөгенбай селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде штаттан тыс бір бірлік іс қағаздарын жүргізушіні ұстауға;
795 мың теңге - «Ақкөл ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесіндегі «Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін» бағдарламалық қамтамасыз етуді ақпараттық жолдау бойынша қызмет төлемдеріне;
36 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты «Ақкөл ауданы әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінің шығыстарына;
305 мың теңге - «Новорыбинка селолық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде штаттан тыс бір бірлік іс қағаздарын жүргізушіні ұстауға;
291 мың теңге - «Қарасай ауылдық округі әкімінің аппараты» мемлекеттік мекемесінде штаттан тыс бір бірлік іс қағаздарын жүргізушіні ұстауға;
288 мың теңге - «Ақкөл аудандық кәсіпкерлер бөлімі» мемлекеттік мекемесінде штаттан тыс бір бірлік іс қағаздарын жүргізушіні ұстауға;
25 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты «Ақкөл аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шығыстарына;
18 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты «Ақкөл аудандық экономика және қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шығыстарына;
32 мың теңге - 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап электр энергиясы бағасының ұлғаюына байланысты «Ақкөл аудандық мәслихаттың аппараты» мемлекеттік мекемесінің шығыстарына;
404 мың теңге - «Ақкөл аудандық ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесінің қызметтік автокөлігіне қосалқы бөлшектерді сатып алуға;
466,2 мың теңге – «Ақкөл ауданы Ақкөл қаласындағы су құбыры желілерін қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
1 000 мың теңге - «Ақкөл ауданы Еңбек ауылындағы су құбыры желілерін қайта құру» объектісі бойынша жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге;
224,6 мың теңге – селолық елді мекендер әлеуметтік салалары мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;

106,4 тысяч тенге – на лампы для проекторов в школах района;
29 тысяч тенге – на расходы организаций дополнительного образования, связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
258 тысяч тенге – на расходы организаций дошкольного воспитания и обучения, связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
86 тысяч тенге - на расходы учебно-производственного комбината, связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
262 тысячи тенге - на содержание внештатной единицы делопроизводителя в государственном учреждении «Аппарат акима Богенбайского сельского округа»;
795 тысяч тенге – на оплату услуг по информационному сопровождению программного обеспечения «Единая система электронного документооборота» в государственном учреждении «Аппарат акима Аккольского района»;
36 тысяч тенге – на расходы государственного учреждения «Аппарат акима Аккольского района», связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
305 тысяч тенге – на содержание внештатной единицы делопроизводителя в государственном учреждении «Аппарат акима Новорыбинского сельского округа»;
291 тысяча тенге – на содержание внештатной единицы делопроизводителя в государственном учреждении «Аппарат акима Карасайского аульного округа»;
288 тысяч тенге – на содержание внештатной единицы делопроизводителя в государственном учреждении «Отдел предпринимательства Аккольского района»;
25 тысяч тенге – на расходы государственного учреждения «Отдел занятости и социальных программ Аккольского района», связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
18 тысяч тенге – на расходы государственного учреждения «Отдел экономики и финансов Аккольского района», связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
32 тыс.тенге – расходы государственного учреждения «Аппарат Аккольского районного маслихата», связанные с увеличением стоимости электроэнергии с 1 января 2011 года;
404 тысячи тенге – на приобретение запасных частей для служебного автотранспорта государственного учреждения «Отдел сельского хозяйства и земельных отношений Аккольского района;
466,2 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей в городе Акколь Аккольского района (третья очередь)»;
1 000 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации по объекту «Реконструкция водопроводных сетей в ауле Енбек Аккольского района»;
224,6 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;

899,7 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
7 485,2 мың теңге - селолық елді мекендер әлеуметтік салалары мамандарына әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер.»;
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«7. 2011 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 808 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
көрсетілген шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы                       А.Мананбаева
Ақкөл аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Ю.Ужакин
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақкөл ауданының әкімі                      А.С.Үйсімбаев
«Ақкөл аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Л.Н.Величко
Ақкөл аудандық мәслихатының
2011 жылғы 29 маусымдағы
№ С 40-1 шешіміне 1 қосымша
Ақкөл аудандық мәслихатының
2010 жылғы 23 желтоқсандағы
№ С 35-1 шешіміне 1 қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

899,7 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
7 485,2 тысяч тенге – бюджетные кредиты для реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.»;
пункт 7 изложить в новой редакции:
«7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 808 тысяч тенге»;
приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии Аккольского
районного маслихата                        А.Мананбаева
Секретарь Аккольского
районного маслихата                        Ю.Ужакин
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аккольского района                    А.С.Уисимбаев
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
финансов Аккольского района»               Л.Н.Величко
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 29 июня
2011 года № С 40-1
Приложение 1 к решению
Аккольского районного
маслихата от 23 декабря
2010 года № С 35-1
Районный бюджет на 2011 год
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ