2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № С-38/2 шешімі. Ақмола облысы Еңбекшілдер ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 1-10-150 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 28 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 22.01.2015 № 28 хатымен).
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012–2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 878 788,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 497 457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 544,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 357 787,5 мың теңге;
2) шығындар – 1 905 307 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер – 1 197 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 503 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 27 715,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 27 715,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдерден, соның ішінде:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдерден, соның ішінде:
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтер көрсетуді) өткізуінен;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 12 декабря 2011 года № С-38/2. Зарегистрировано Управлением юстиции Енбекшильдерского района Акмолинской области 29 декабря 2011 года № 1-10-150. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 22 января 2015 года № 28)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Енбекшильского районного маслихата Акмолинской области от 22.01.2015 № 28).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012–2014 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 1 878 788,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 497 457 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 4 544,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 357 787,5 тысяч тенге;
2) затраты – 1 905 307 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 197 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 503 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 715,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27715,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить доходы районного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога с доходов, необлагаемых у источника выплаты;
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступления за пользование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходы от аренды имущества находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями финансируемых из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями финансируемыми из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 59514,4 мың теңге сомасында мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
12966,2 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға;
7650,6 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
8188 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға;
29967,6 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
742 мың теңге – «Назарбаев Зияткерлік мектептері» Дербес Білім беру Ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 10435 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескрілсін, 1719 мың теңге – «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 1436 мың теңге – ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 503 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2010 және 2011 жылдарға берілген бюджеттік кредиттердің негізгі қарызын өтеуі ескерілсін.
Ескерту. 7 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, 15409,4 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды жүзеге асыруға.

3) поступления от продажи основного капитала.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме 59514,4 тысяч тенге, в том числе:
12966,2 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
7650,6 тысяч тенге – на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
8188 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
29967,6 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
742 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономная Организация Образования «Назарбаев Интеллектуальные школы.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 10435 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1719 тысяч тенге – для реализации мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов».
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 1436 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных в 2010 и 2011 годах для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 503 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 15409,4 тысяч тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020.

Ескерту. 8 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға 26815 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
17203 мың теңге – Құдықағаш ауылындағы ауылдық мәдениет үйінің ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
9612 мың теңге – Еңбекшілдер ауылындағы Еңбекшілдер орта мектебін ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 18.04.2012 № С-3/2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-2. алынып тасталды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер 3593,4 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
634,7 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның
мүгедектеріне коммуналдық шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
2958,7 мың теңге – Еңбекшілдер ауданының аз қамтылған отбасыларының колледждерде оқитын және Еңбекшілдер ауданының ауылдық жерлердегі көп балалы отбасыларынан шыққан студенттерге оқу ақысын төлеуге.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген білім беру объектілерін салуға және құруға арналып 83750,3 мың теңге сомасындағы мақсатты даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде:
81360,3 мың теңге – Еңбекшілдер ауданы Андықожа ауылында спортзал, акті залы, асхананың қосымша құрылысы және мектепке жылу қазандығының құрылысына;
2390 мың теңге - Еңбекшілдер ауданы Сәуле ауылында 80 орынды мектептің құрылысы, мемлекеттік сараптама өткізу, жобалық сметалық құжатнама әзірлеуге, жобаның (қайта қолдануының байлауы).
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.06.27 № С-6/2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2012 жылға арналған резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.
11-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 2012 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 10019 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары заңмен белгіленген тәртіпте пайдаланылатыны ескерілсін.

Сноска. Пункт 8 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 в сумме 26815 тысяч тенге, в том числе:
17203 тысяч тенге – на текущий ремонт здания сельского дома культуры в селе Кудукагаш;
9612 тысяч тенге – на текущий ремонт Енбекшильдерской средней школы в селе Енбекшильдерское.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением  Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2012 № С-3/2 (вводится в действие с 1 января 2012 года).
8-2. исключен - решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме 3593,4 тысяч тенге, в том числе:
634,7 тысяч тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги;
2958,7 тысяч тенге – на оплату за учебу в колледжах студентам из малообеспеченных семей Енбекшильдерского района и многодетных семей сельской местности Енбекшильдерского района.»
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 83750,3 тысяч тенге, в том числе:
81360,3 тысяч тенге - на строительство пристройки спортзала, актового зала, столовой и строительство котельной к школе аула Андыкожа батыра Енбекшильдерского района;
2390 тысяч тенге – на разработку проектно сметной документации (привязка проекта повторного применения), проведение государственной экспертизы, строительство школы на 80 мест в селе Сауле Енбекшильдерского района.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2012 № С-6/2 (вводится в действие с 1 января 2012 года).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2012 год в сумме 1000 тысяч тенге.
11-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год, в установленном законом порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2012 года, в сумме 10019 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 09.02.2012 С-2/2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 2012 жылдың 1 қаңтарына жинақталған 22014,5 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың бос қалдықтары заңмен белгіленген тәртіпте пайдаланылатыны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-2 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 18.04.2012 № С-3/2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттер 2305 мың теңге сомасындағы мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-3 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.06.27 № С-6/2 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда -  Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.10.03 № С-8/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11-4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 2011 жылда ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді 3 814 мың теңге сомасында қайтару ескерілсін.
1 100 теңге – республикалық бюджеттен ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар.
Ескерту. Шешім 11-4 тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.10.03 № С-8/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2012 жылғы аудандық бюджеттің орындалу барысында секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджет бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес 2012 жылғы аудан бюджетінде қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты бағдарламалары бойынша шығындар ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 09.02.2012 № С-2/2 (вводится в действие с 1 января 2012 года).
11-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год, в установленном законом порядке, используются свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2012 года, в сумме 22014,5 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2012 № С-3/2 (вводится в действие с 1 января 2012 года).
11-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 2 305 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-3 в соответствии с  решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 27.06.2012 № С-6/2 (вводится в действие с 1 января 2012 года); в редакции - решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 03.10.2012 № С-8/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
11-4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выделенных в 2011 году для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах в сумме 3814 тысяч тенге.
1100 тенге – вознаграждения по бюджетным кредитам, выделенных из республиканского бюджета, бюджетам районов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы в сельских населенных пунктах.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-4 в соответствии с  решением Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от  03.10.2012 № С-8/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
13. Учесть в районном бюджете на 2012 год затраты по программам аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа согласно приложению 5 к настоящему решению.

14. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               М.Исажанов
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының әкімі                Т.Хамитов
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының 2011 жылғы
12 желтоқсандағы
№ С-38/2 шешіміне
1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет

14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              М.Исажанов
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Енбекшильдерского района
Акмолинской области                        Т.Хамитов
Приложение 1
к решению Енбекшильдерского
районного маслихата
от 12 декабря 2011 года
№ С-38/2
Районный бюджет на 2012 год

233
5
Ойын бизнесіне салық
210
2
Тіркелген салық
210
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1425
1
Мемлекеттік баж
1425
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
506
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
750
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
50
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
70
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
2
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойылдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
2
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
45
2
Салықтық емес түсiмдер
4544,1
1
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
1411,1
5
Мемлекеттік меншiгінде мүлiктi жалға беруден түсетiн кiрiстер
1410
4
Коммуналдық меншiктегі мүлiктi жалдаудан түсетін кiрiстер
1000
5
Коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалдаудан түсетін кірістер
410
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1,1
6
Қарыз алушы банктерге жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
1,1
4
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
800
1
Мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
800
5
Жергілікті бюджеттен қаржыландыратын мемлекеттік мекемелер салатын әкімшілік айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
800
6
Басқа да салықтық емес түсімдер
2333
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
2333
7
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы

233
5
Налог на игорный бизнес
210
2
Фиксированный налог
210
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1425
1
Государственная пошлина
1425
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
506
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
750
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
50
8
Государственная пошлина взимаемая за регистрацию места жительства
70
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
2
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джойл и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
2
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
45
2
Неналоговые поступления
4544,1
1
Доходы от государственной собственности
1411,1
5
Доходы от аренды имущества находящегося в государственной собственности
1410
4
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1000
5
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности
410
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1,1
6
Вознаграждения по кредитам, выданным из местного бюджета банкам-заемщикам
1,1
4
Штрафы, пеня, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
800
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора
800
5
Административные штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
800
6
Прочие неналоговые поступления
2333
1
Прочие неналоговые поступления
2333
7
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета

2300
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
259
1
Құқық қорғау қызметi
259
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
259
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
259
04
Бiлiм беру
1308573,7
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
49643,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
49643,6
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
49450,6
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
193
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
1130678,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1130678,2
003
Жалпы білім беру
1097474
006
Балаларға қосымша білім беру
19689
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
742
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
12773,2
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
15725
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15725
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
15725
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
112526,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25314,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7995
002
Ақпараттық жүйелер құру
9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
9115
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
545
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

2300
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
259
1
Правоохранительная деятельность
259
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
259
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
259
04
Образование
1308573,7
1
Дошкольное воспитание и обучение
49643,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
49643,6
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
49450,6
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
193
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1130678,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
1130678,2
003
Общеобразовательное обучение
1097474
006
Дополнительное образование для детей
19689
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
742
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
12773,2
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
15725
464
Отдел образования района (города областного значения)
15725
018
Организация профессионального обучения
15725
9
Прочие услуги в области образования
112526,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
25314,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7995
002
Создание информационных систем
9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
9115
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
545
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка -сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета

18336
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
3542
1
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
114
2
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алым
154
3
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
131
5
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алым
431
14
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
70
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
2032
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
610
5
Ойын бизнесіне салық
0
2
Тіркелген салық
0
8
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2217
1
Мемлекеттік баж
2217
2
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
862
4
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
923
5
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
45
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
342
9
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
10
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Джойлдан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 миллиметрге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
11
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін мемлекеттік баж
24
21
Тракторшы-машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
0
2
Салықтық емес түсiмдер

18336
4
Сборы за ведение предпринимательской и
профессиональной деятельности
3542
1
Сбор за государственную регистрацию
индивидуальных предпринимателей
114
2
Лицензионный сбор за право занятия
отдельными видами деятельности
154
3
Сбор за государственную регистрацию
юридических лиц и учетную регистрацию
филиалов и представительств, а также их
перерегистрацию
131
5
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна
431
14
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
70
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
2032
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
610
5
Налог на игорный бизнес
0
2
Фиксированный налог
0
8
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2217
1
Государственная пошлина
2217
2
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
862
4
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
923
5
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
45
8
Государственная пошлина взимаемая за регистрацию места жительства
342
9
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
10
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Джойл и калибра до 4,5 миллиметра включительно)
11
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
24
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
0
2
Неналоговые поступления

№ С-38/2 шешіміне
5 қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент,
ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
бағдарламалары бойынша шығындар
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2012.12.07 № С-11/2 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Сома
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Шығындар

№ С-38/2
Затраты по программам аппарат акима района в городе,
города районного значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2012 № С-11/2 (вводится в действие с 01.01.2012).
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Затраты