Жақсы аудандық мәслихатының 2010 жылғы 18 қазандағы № ВС-28-4 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 17 маусымдағы № С-34-5 шешімі. Ақмола облысы Жақсы ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 15 шілдеде № 1-13-136 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 наурыздағы № 5С-2-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 27.03.2012 № 5С-2-5 шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 cәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген, «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызмет стандартының 11 тармағына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының «Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы» 2010 жылғы 18 қазандағы № ВС-28-4 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің Тізілімінде № 1-13-121 тіркелген, 2010 жылдың 10 желтоқсанында аудандық «Жақсы жаршысы» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың 2) тармақшасының 2, 3, 4 азат жолдары жаңа редакцияда баяндалсын:
«емделуге бару жолының, сонымен жүріп-тұру қиындығы кезінде ілесіп жүрушілерге төлеу Ақмола облысының шеңберінде екі айлық есептік көрсеткіш көлемінде, Ақмола облысынан тыс жерлерге он айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
дәрі-дәрмекті сатып алуға біржолғы он айлық есептік көрсеткіш көлемінде;
алдын-ала емдеуге біржолғы елу айлық есептік көрсеткіш көлемінде;»;
келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
«1-1. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі қосымшаға сәйкес анықталсын.»;
жоғарыда көрсетілген шешім осы шешімнің қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
кезекті отыз төртінші
сессиясының төрағасы                       Ғ.Бралин
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН
Жақсы ауданының әкімі                      И.Қабдуғалиев
«Жақсы ауданының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Л.Сейдахметова
«Жақсы ауданының экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Қ.Дүзелбаев
Жақсы аудандық мәслихатының
2011 жылғы 17 маусымдағы
№ С-34/5 шешіміне қосымша
Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті
құжаттардың тізбесі

О внесении изменений и дополнений в решение Жаксынского районного маслихата от 18 октября 2010 года № ВС-28-4 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2011 года № С-34/5. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаксынского района Акмолинской области 15 июля 2011 года № 1-13-136. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 27 марта 2012 года № 5С-2-5
Сноска. Утратило силу решением Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2012 № 5С-2-5.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 11 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394, Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан» от 18 октября 2010 года № ВС-28-4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-13-121, опубликовано 10 декабря 2010 года в районной газете «Жаксынский вестник») следующие изменения и дополнения:
абзацы 2, 3, 4 подпункта 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
«на оплату проезда на лечение, а также лицам, сопровождающим их при затруднении в передвижении в пределах Акмолинской области в размере двукратного месячного расчетного показателя, за пределы Акмолинской области в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
на приобретение медикаментов единовременно в размере десятикратного месячного расчетного показателя;
на профилактику лечения единовременно в размере пятидесятикратного месячного расчетного показателя;»;
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
«1-1. Определить перечень документов необходимых для получения социальной помощи согласно приложению.»;
вышеуказанное решение дополнить приложением согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в
действие со дня официального опубликования.
Председатель очередной
тридцать четвертой
сессии Жаксынского
районного маслихата                        Г.Бралин
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Жаксынского района                    И.Кабдугалиев
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ
Жаксынского района»                        Л.Сейдахметова
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики
и финансов Жаксынского района»             К.Дузелбаев
Приложение к решению
Жаксынского районного
маслихата от 17 июня
2011 года № С-34-5
Перечень
документов, необходимых для
получения социальной помощи

1. Мүгедектерге емделуге бару жолының, олармен жүріп-тұру қиындығы кезінде ілесіп жүрушілерге төлеу:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) 16 жасқа дейінгі балаларға туу туралы куәліктің көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
5) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
6) әлеуметтік жеке код беру туралы куәліктің көшірмесі (бұдан әрі - ӘЖК);
7) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
8) дәрігерлік мекеменің емделуге берген жолдаманың көшірмесі.
2. Мүгедектерге дәрі-дәрмек сатып алуға:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) 16 жасқа дейінгі балаларға туу туралы куәліктің көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтама көшірмесі;
5) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
6) ӘЖК көшірмесі;
7) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
8) дәрі-дәрмек сатып алуға мұқтаждығы туралы дәрігерлік мекеме құжатының көшірмесі.
3. Мүгедектерге алдын-ала емдеуге:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
4) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
5) ӘЖК көшірмесі;
6) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі.
4. Отбасыларға (азаматтарға) азаматтықты алу үшін құжаттарды ресімдеуге:
1) басқа мемлекет азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) көші-қон картасының көшірмесі;
3) шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаттың көшірмесі, басқа мемлекет азаматтың жеке басын куәландыратын құжаты болмағанда азаматтығы жоқ адамның куәлігінің көшірмесі;
4) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі.
5. Отбасыларға (азаматтарға) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше апатқа байланысты:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) ӘЖК көшірмесі;
5) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
6) төтенше апатты растайтын құжаттың көшірмесі.
6. Онкологиялық аурумен ауыратындарға оталық емдеуден кейінгі кезеңге:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) ӘЖК көшірмесі;
5) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
6) ота өткізілген фактісін растайтын, ауру тарихынан үзінді.
7. Үйсіздерге (белгілі тұратын жері жоқ тұлғаларға):
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) азаматтың осы санатқа жататындығы туралы ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының анықтамасы.
8. Бас бостандығынан айыру орнынан босағандарға:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;

1. Инвалидам на оплату проезда на лечение, а также лицам, сопровождающим их при затруднении в передвижении:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия свидетельства о рождении детям до 16 лет;
4) копия справки об инвалидности;
5) копия расчетного счета заявителя;
6) копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (далее-СИК);
7) копия книги регистрации граждан;
8) копия направления медицинского учреждения на лечение.
2. Инвалидам на приобретение медикаментов:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия свидетельства о рождении детям до 16 лет;
4) копия справки об инвалидности;
5) копия расчетного счета заявителя;
6) копия СИК;
7) копия книги регистрации граждан;
8) копия документа медицинского учреждения о нуждаемости в приобретении медикаментов.
3. Инвалидам на профилактику лечения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия справки об инвалидности;
4) копия расчетного счета заявителя;
5) копия СИК;
6) копия книги регистрации граждан.
4. Семьям (гражданам), на оформление документов для приобретения гражданства:
1) копия документа, удостоверяющего личность гражданина другого государства;
2) копия миграционной карточки;
3) копия вида на жительство иностранца в Республике Казахстан, при отсутствии документа, удостоверяющего личность гражданина другого государства копия удостоверения лица без гражданства;
4) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства.
5. Семьям (гражданам), в связи со стихийными бедствиями природного или техногенного характера:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия расчетного счета заявителя;
4) копия СИК;
5) копия книги регистрации граждан;
6) копия документа, подтверждающего факт стихийного бедствия.
6. Больным онкологическими заболеваниями на период после операционного лечения:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия расчетного счета заявителя;
4) копия СИК;
5) копия книги регистрации граждан;
6) выписка из истории болезни, подтверждающий факт проведения операции.
7. Бездомным (лицам без определенного места жительства):
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия расчетного счета заявителя;
4) справка аппарата акима аула (села), аульного (сельского) округа о принадлежности к данной категории граждан.
8. Освобожденным из мест лишения свободы:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;

3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) ӘЖК көшірмесі;
5) бас бостандығынан айыру орнынан босаған фактісін растайтын құжаттың көшірмесі.
9. Туберкулезбен ауыратындарға, туберкулездік диспансерде емделуде жатқандарға:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) ӘЖК көшірмесі;
5) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
6) туберкулездік диспансерде емделуде жатқандығы туралы дәрігерлік мекеменің анықтамасы.
10. Колледждердегі оқудың күндізгі бөлімінде оқитын ауылдық елді мекендердегі аз қамтылған және көп балалы отбасылардан шыққан студенттерге оқытуды төлеу үшін:
1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) өтініш берушінің есеп айырысу шотының көшірмесі;
4) ӘЖК көшірмесі;
5) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
6) оқу орнын растайтын анықтама;
7) оқуға келісім-шарттың көшірмесі;
8) отбасының табысы туралы мәліметті немесе көп балалы отбасы мәртебесін растайтын құжаттардың көшірмелері.
11. Салыстыру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін өтініш берген күні құжаттардың түпнұсқалары өтінушіге қайтарылады.

3) копия расчетного счета заявителя;
4) копия СИК;
5) копия документа, подтверждающего факт освобождения из мест лишения свободы.
9. Больным туберкулезом, находящимся на лечении в туберкулезном диспансере:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия расчетного счета заявителя;
4) копия СИК;
5) копия книги регистрации граждан;
6) справка медицинского учреждения о нахождении на стационарном лечении в туберкулезном диспансере.
10. Студентам из малообеспеченных, многодетных семей из сельской местности, обучающимся в колледжах по очной форме обучения на оплату за обучение:
1) заявление;
2) копия документа, удостоверяющего личность;
3) копия расчетного счета заявителя;
4) копия СИК;
5) копия книги регистрации граждан;
6) справка, подтверждающая место обучения;
7) копия договора на обучение;
8) копии документов, подтверждающие сведения о доходах семьи, либо статус многодетной семьи.
11. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.