Карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақты анықтау туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 424 қаулысы. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 17 қаңтарда № 3385 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2018 жылғы 23 сәуірдегі № 192 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 23.04.2018 № 192 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима
Постановление акимата Актюбинской области от 12 декабря 2011 года № 424. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2012 года № 3385. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 23 апреля 2018 года № 192
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 23.04.2018 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы № 344 "Өсімдіктер карантині туралы" Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясының 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 09-13/160 және 2011 жылғы 20 қыркүйектегі № 09-13/166 ұсынысы негізінде жатаған (қызғылт) укекіренің анықталған ошақтарын жою мақсатында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

В целях ликвидации выявленных очагов горчака ползучего (розового), в соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года № 344 "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании представлений Актюбинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан № 09-13/160 от 6 сентября 2011 года и № 09-13/166 от 20 сентября 2011 года акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Шаруашылық жүргізуші субъектілер аумағында карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақ 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Жатаған укекіре ошақтарын анықтау, оқшалау және жою бойынша шұғыл шаралар жүргізу жөніндегі іс-шаралар 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына осы қауылыдан туындайтын шараларды қабылдау ұсынылсын.

1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территориях хозяйствующих субъектов согласно приложению 1.
2. Утвердить мероприятия по проведению неотложных мер по выявлению локализации и ликвидации очагов горчака ползучего согласно приложению 2.
3. Рекомендовать Актюбинской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан принять меры вытекающие из настоящего постановления.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары І.Қ.Өмірзақовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А.Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2011 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 424 қаулысына 1 қосымша
Жатаған укекіреге карантин режимін енгізе отырып карантиндік аймақ белгіленетін шаруашылық жүргізуші субъектілері
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысының әкімдігінің 16.03.2017 № 68 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Әйтеке би ауданы
Шаруашылықтың атауы
Көлемі, гектар
Ақтасты ауылдық округі

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Умурзакова И.К.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А.Мухамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
области от 12 декабря 2011 года
№ 424
Хозяйствующие субъекты, на которые устанавливается карантинная зона с введением карантинного режима по горчаку розовому
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления акимата Актюбинской области от 16.03.2017 № 68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Айтекебийский район
Наименование хозяйства
Площадь, гектар
Актастинский сельский округ

1. Ұйымдастыру- алдын алу іс-шаралары
1.
Жатаған укекірені анықтау үшін алқаптарды зерттеу
шілде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
"Республикалық фитосанитарлық диагностика және болжамдар әдістемелік орталығы" ММ Ақтөбе филиалы, ауыл шаруашылық құрылымдарын агромамандары және зерттеушілері (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2.
Оның тұқым шашуына жол берместен өнделмейтін жерлердегі арамшөптерді жою
Өсіп-өну кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Селолық округтардың әкімдіктері, ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
3
Тұқымдық материалдарды тазарту
Сақтау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
4.
"Қазагрэкс" АҚ АФ тұқымдық материалдарын тексеру
Сақтау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
"Қазагрэкс" АҚ Ақтөбе филиалы, ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2. Карантиндік іс-шаралар
Қолданысқа ұсынылмайды:
1.
Жатаған укеріремен ластанған тұқымды егу
Егіс кезіңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2.
Жатаған укекіремен ластанған жерлерден тұқым алу үшін пайдалану
Егін жинау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
3.
Жатаған укекіренің тұқымдарымен ластанған астықты таза астық партиясымен бірге бір қоймада сақтау
Сақтау кезеңінде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
4.
Жатаған укекіремен ластанған өнімдерді (астық,сабан және т.б) шаруашылықтан тыс жерлерге рұқсат беретін құжаттарсыз өткізу.
тұрақты
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
5.
Құрамында укекіре дәні бар мөлшерілі 1 мм асатын бөліктерін бұқтырмай немесе жармастан мал азығына пайдалану
тұрақты
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
6.
Толық шірімеген көңді егіс алқабына шығару
тұрақты
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)

1. Организационно-профилактические мероприятия
1
Обследование земельных угодий на выявление горчака ползучего
Июль
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Актюбинский филиал ГУ "Республиканский Методический центр и фитосанитарной диагностики", агроперсонал и обследователи сельскохозяйственных формирований (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2
Уничтожение сорняка на необрабатываемых землях, не допуская его обсеменения
В период вегетации
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Акиматы сельских округов, сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
3
Очистка семенного материала
В период хранения
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
4
Проверка семенного материала в АФ АО "Казагрэкс"
В период хранения
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Актюбинский филиал АО "Казагрэкс", сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2. Карантинные мероприятия
Не рекомендуется:
1
Высев семян, засоренных горчаком ползучим
В период посева
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2
Использовать для получения семян участки, засоренные горчаком ползучим
В период уборки
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
3
Хранить засоренные семенами горчака зерно на одном складе с незасоренными партиями
В период хранения
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
4
Реализовать за пределы хозяйства засоренную горчаком продукцию (зерно, солому и.т. д) без разрешительных документов
постоянно
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
5
Использовать на корм животным зерноотходы, содержащие семена горчака без запаривания или размола частиц размером более 1 мм
постоянно
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
6
Вывозить на поля неперепревший навоз
постоянно
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)

3. Агротехникалық іс-шаралар
1.
Арамшөптің тамыр жүйесін жою әлсірету мақсатында топырақты әдістемелік нұсқамаға сәйкес өңдеу
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
4. Химиялық іс-шаралар
1.
Шаруашылық жүргізуші субьектілер қаржысы есебінен тиісті гербицидтерді сатып алу және алып келу
Сәуір- мамыр
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары, "Фитосанитария" Республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)
2.
Жатаған укекіре ошақтарын өңдеу
Маусым- шілде
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Ақтөбе облыстық аумақтық инспекциясына хабарлама
Ауылшаруашылық құрылымдары, "Фитосанитария" Республикалық мемлекеттік кәсіпорыны (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрілігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің қалалық, аудандық аумақтық инспекциялары (келісім бойынша)

3. Агротехнические мероприятия
1
Обработка почвы, направленная на истощение корневой системы сорняка согласно методических указаний
постоянно
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
4. Химические мероприятия
1
Приобретение и завоз соответствующих гербицидов за счет средств хоз. субъектов
Апрель- май
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования, Республиканское государственное предприятие "Фитосанитария" (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)
2
Обработка очагов горчака ползучего
Июнь-июль
Информация в областную территориальную инспекцию Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Сельскохозяйственные формирования, Республиканское государственное предприятие "Фитосанитария" (по согласованию)
Городские и районные территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (по согласованию)