Алматы облысының 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2011 жылғы 07 желтоқсандағы N 53-296 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 13 желтоқсанда 2081 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1)–тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" N 1428 қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға төмендегі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер – 215161316 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 25922623 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43549 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 5000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 189190144 мың теңге, соның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден бюджеттік алымдар – 23249181 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару – 377491 мың теңге
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы – 165563462 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер - 32780157 мың теңге, соның ішінде:
білім беруге – 6153817 мың теңге;
денсаулық сақтауға – 8508260 мың теңге;
әлеуметтік көмекке – 722844 мың теңге;
елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 144583 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидиялар – 7802214 мың теңге;
автокөлік жолдарын күрделі жөндеуден өткізуге – 1229450 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу – 1998270 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 1758761 мың теңге;
ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді ұйымдастыру және жүргізуге – 450469 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жекеше кәсіпкерлікке – 1168217 мың теңге;
жол жүру қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге – 20296 мың теңге;
көші-кон полициясының қосымша штат санын материалдық - техникалық жарақтандыру және ұстау, оралмандарды құжаттандыруға – 79399 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын материалдық-техникалық жарақтандыру және ұстауға – 2196 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 193284 мың теңге;

Об областном бюджете Алматинской области на 2012-2014 годы
Решение маслихата Алматинской области от 07 декабря 2011 года N 53-296. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 декабря 2011 года N 2081
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года N 1428 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) Доходы – 215161316 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25922623 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43549 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 189190144 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия из районных (городских) бюджетов – 23249181 тысяча тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов – 377491 тысяч тенге;
трансферты из республиканского бюджета – всего – 165563462 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты – 32780157 тысяч тенге, в том числе на:
образование – 6153817 тысячи тенге;
здравоохранение – 8508260 тысяча тенге;
социальную помощь – 722844 тысячи тенге;
реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 144583 тысяча тенге;
субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства – 7802214 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 1229450 тысяч тенге;
выкуп земельных участков для государственных нужд – 1998270 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 1758761 тысяча тенге;
организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных – 450469 тысяч тенге;
поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса-2020" – 1168217 тысяч тенге;
обеспечение безопасности дорожного движения – 20296 тысяч тенге;
содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции, документирование оралманов – 79399 тысячи тенге;
содержание, материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов – 2196 тысяч тенге;
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 193284 тысяч тенге;

Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға – 1212976 мың теңге;
моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешу – 112663 мың теңге;
аймақтық тұрақтандыру қорын қалыптастыруға – 1222458 мың теңге;
дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 28900518 мың теңге, соның ішінде:
білім беру объектілерін салуға – 4585506 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін сейсмикасын күшейтуге – 195410 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 2383454 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға - 1657790 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 3295000 мың теңге;
индустриалдық аймақтың инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға (серіктес қалаларды дамыту) – 4064759 мың теңге;
ауылдық (селолық) елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға – 3342390 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 2817791 мың теңге;
елді мекендерді газдандыру – 3500000 мың теңге;
автокөлік жолдарын қайта жөндеуден өткізуге – 1250000 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй салу және сатып алуға – 551665 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға – 164220 мың теңге;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриалды инфрақұрылымын дамытуға – 1113387 мың теңге;
Өңірлерді дамыту бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға - 1000000 мың тенге;
арнайы аймақтық мекемелердің жарғылық капиталын қалыптастыруға – 312500 мың теңге;
субвенциялар – 103882787 мың теңге.
2) шығындар – 219184977 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендірулер – 1470579 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 2588340 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1117761 мың теңге.
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1589360 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 1589360 мың теңге.
5) тапшылық – -7083600 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7083600 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 – 1212976 тысяч тенге;
решение вопросов обустройства моногородов – 112663 тысячи тенге;
формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров – 1222458 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие – 28900518 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов образования – 4585506 тысяч тенге;
сейсмоусиление объектов здравоохранения – 195410 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 2383454 тысячи тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 1657790 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 3295000 тысяч тенге;
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры индустриальных зон (развитие городов спутников) – 4064759 тысяч тенге;
строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения аульных (сельских) населенных пунктов – 3342390 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 2817791 тысячи тенге;
газификация населенных пунктов – 3500000 тысяч тенге;
реконструкцию автомобильных дорог – 1250000 тысяч тенге;
строительство и (или) приобретение жилья в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020" – 551665 тысяч тенге;
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020" – 164220 тысяч тенге;
развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020" – 1113387 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" – 1000000 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций – 312500 тысяч тенге;
субвенции – 103882787 тысяч тенге.
2) затраты – 219184977 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 1470579 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2588340 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1117761 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1589360 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1589360 тысяч тенге.
5) дефицит – -7083600 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита бюджета – 7083600 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

2. "Жеке табыс салығы", "Әлеуметтік салық", "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер бірыңғай бюджеттік жіктеу кірістерінің жіктелуі облыстық бюджетке 100% – мөлшерде түсетіні белгіленсін.
3. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттер мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен 23 249 181 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар көзделінсін, соның ішінде:
Іле ауданы бойынша – 21 724 181 мың теңге;
Қарасай ауданы бойынша- 1 525 000 мың теңге.
4. 2011 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар 48 497 507 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
2457869 мың теңге;
Алакөл ауданына
2386696 мың теңге;
Балқаш ауданына
1930632 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
5575192 мың теңге;
Ескелді ауданына
2479799 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3852157 мың теңге;
Қаратал ауданына
1863013 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
2634889 мың теңге;
Көксу ауданына
1861136 мың теңге;
Панфилов ауданына
3449298 мың теңге;
Райымбек ауданына
3893134 мың теңге;
Сарқан ауданына
2234629 мың теңге;
Талғар ауданына
2175686 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2528596 мың теңге;
Қапшағай қаласына
1522465 мың теңге;
Талдықорған қаласына
6710935 мың теңге;
Текелі қаласына
941381 мың теңге;
5. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте 4-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне білім беру саласын дамытуға 6549276 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 4873442 мың теңге және облыстық бюджет қаражаты есебінен 1675834 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 2976157 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 237452 мың теңге;
үйден оқитын мүгедек балаларды жабдықтау және бағдарламалармен қамтамасыз ету – 141170 мың теңге;
ата-ананың қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) және жетім баланы (жетім балаларды) асырауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарды төлеуге – 432859 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға - 1060163 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 22961 мың теңге;
ҚАЖ ММ жалпы білім беретін мектептерінің педагог қызметкерлері штат санының берілуіне – 2680 мың теңге;
"Балапан" бағдарламасын жүзеге асыруға – 1918050 мың теңге.
ҚАЖ ММ жалпы білім беретін мектептерінің педагог қызметкерлері штат санының берілуіне – 2680 мың теңге;" жолынан кейін "2011-2015 жылдарға арналған "Саламатты Қазақстан" мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде iс-шаралар өткiзуге – 100000 мың тенге;
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

2. Установить, что поступления по кодам "Индивидуальный подоходный налог", "Социальный налог", "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" классификации доходов единой бюджетной классификации зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджетов городов областного значения в сумме 23249181 тысяча тенге, в том числе по:
Илийскому району – 21724181 тысяча тенге;
Карасайскому району– 1525000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты и бюджеты городов областного значения в сумме 48497507 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому району
2457869 тысяч тенге
Алакольскому району
2386696 тысяч тенге
Балхашскому району
1930632 тысяч тенге
Енбекшиказахскому району
5575192 тысяч тенге
Ескельдинскому району
2479799 тысяч тенге
Жамбылскому району
3852157 тысяч тенге
Каратальскому району
1863013 тысяч тенге
Кербулакскому району
2634889 тысяч тенге
Коксускому району
1861136 тысяч тенге
Панфиловскому району
3449298 тысяч тенге
Райымбекскому району
3893134 тысяч тенге
Саркандскому району
2234629 тысяч тенге
Талгарскому району
2175686 тысяч тенге
Уйгурскому району
2528596 тысяч тенге
городу Капшагай
1522465 тысяч тенге
городу Талдыкорган
6710935 тысяч тенге
городу Текели
941381 тысяч тенге
5. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на развитие образования в сумме 6549276 тысяч тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета 4873442 тысяча тенге, из областного бюджета 1675834 тысяч тенге, согласно приложению 4, на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 2976157 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 237452 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 141170 тысяч тенге;
ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей) оставшихся без попечения родителей – 432859 тысяча тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 1060163;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" – 22961 тысяч тенге;
в связи с передачей штатной численности педагогических работников общеобразовательных школ государственных учреждений уголовно-исполнительной системы – 2680 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы – 100000 тысяч тенге;
на реализацию программы "Балапан" - 1918050 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

6. Білім беру бойынша 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен 1135805 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын, соның ішінде:
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде кәсіптік даярлау, мамандарды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға - 779543 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне - 82153 мың теңге;
кәсіптік және техникалық оқу орындарының зертханалары мен оқу-өндірістік шеберханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға – 225000 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. Денсаулық сақтау бойынша 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 8508260 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, соның ішінде:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қамтамасыз етуі және кеңейтуіне – 4947990 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 2958844 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 598945 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
8. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 102441 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын, соның ішінде:
арнаулы әлеуметтік қызметтердің стандартын енгізуге - 70042 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде күндіз емделу бөлімшелер желісін дамытуға - 32399 мың теңге.
9. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаты есебінен арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге 47718 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
10. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте 6-қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне 614622 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен – 5691 мың теңге;
облыстық бюджеттен - 608931 мың теңге: халыққа тұрғын көмегін көрсетуге – 443835 мың теңге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге – 113368 мың теңге.
естелік даталарға біржолғы төлемдерге – 86915 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

6. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по образованию затраты в сумме 1135805 тысяч тенге, в том числе на:
профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в рамках Программы занятости 2020 – 779543 тысяч тенге;
установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам организаций технического и профессионального образования – 82153 тысяч тенге;
обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического профессионального образования – 225 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по здравоохранению затраты в сумме 8508260 тысяч тенге, в том числе на:
обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 4947990 тысяч тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 2958844 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 598945 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на предоставление специальных социальных услуг средства в сумме 102441 тысяч тенге, в том числе на:
введение стандартов специальных социальных услуг – 70042 тысяч тенге;
развитие сети отделений дневного пребывания в медико-социальных учреждениях – 32399 тысяч тенге.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на введение стандартов специальных социальных услуг – 47718 тысяч тенге согласно приложению 5.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 614622 тысяч тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета - 5691 тысяч тенге, из областного бюджета – 608931 тысяч тенге, согласно приложению 6, на:
оказание жилищной помощи населению – 443835 тысяч тенге;
выплату грантов акима области – 113368 тысяч тенге.
выплату единовременной помощи к памятным датам – 86915 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

11. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте 7-қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне республикалық бюджет қаражаты есебінен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыруға 559794 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
жалақыны ішінара субсидиялауға -96852 мың теңге;
қоныс аударуға субсидия беруге – 8237 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 340378 мың теңге;
мамандарды қайта даярлау және біліктілігін арттыру – 7498 мың тенге;
жастар практикасына – 106829 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
12. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға 7200 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын кәсіпкерлікке оқытуға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
12-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамыту шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 7-1 қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 1212976 мың тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 12-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
13. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 7802214 мың теңге сомасында субсидиялар көзделсін, оның ішінде:
тұқым шаруашылығын қолдауға – 428100 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға – 847356 мың теңге;
мал шаруашылығы өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға – 6524670 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға – 2088 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

11. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 559794 тысячи тенге, согласно приложению 7 на:
частичное субсидирование заработной платы – 96852 тысяч тенге;
субсидирование на проезд – 8237 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 340378 тысяч тенге;
переподготовку и повышение квалификации – 7498 тысяч тенге;
молодежную практику – 106829 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на реализацию Программы занятости 2020 в сумме 7200 тысяч тенге на обучение предпринимательству.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
12-1. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 в сумме 1212976 тысяч тенге, согласно приложению 7-1.
Сноска. Пункт 12-1 дополнен решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными решением от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства в сумме 7802214 тысяча тенге, в том числе на:
поддержку семеноводства – 428100 тысяч тенге;
поддержку племенного животноводства – 847356 тысяч тенге;
на повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 6524670 тысяча тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 2088 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

14. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнес жол картасы –  2020" бағдарлама шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 1168217 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
15. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнес жол картасы – 2020" бағдарлама шеңберінде индустриалды инфрақұрылымын дамытуға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 1113387 мың теңге көзделсін.
16. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 8-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 144583 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
17. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 9-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1019340 мың теңге сомасында кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
18. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 10-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1366875 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
18-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте ауылшаруашылық малдарының сәйкестендіруді өткізу және ұйымдастыруға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 450469 мың тенге сомасында қаражат көзделсін.
Ескерту. 18-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
19. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға республикалық бюджет қаражаты есебінен 11-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 193284 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

14. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 1168217 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012).
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета затраты на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 1113387 тысяч тенге.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет средств республиканского бюджета в сумме 144583 тысяча тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
17. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты районным и городским бюджетам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 1019340 тысяч тенге, согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012).
18. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на проведение противоэпизоотических мероприятий за счет средств республиканского бюджета в сумме 1366875 тысяча тенге, согласно приложению 10.
18-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных в сумме 450469 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18-1 дополнен решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными решением от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
19. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 193284 тысяч тенге, согласно приложению 11.

19-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен 1000000 мың тенге сомасында қаражат көзделсін.
Ескерту. 19-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
20. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына 12-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 10066490 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 20-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
21. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және қалалар бюджеттерін дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылсын:
13-қосымшаға сәйкес, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға 8397022 мың теңге сомасында;
14-қосымшаға сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры тұрғын үйлерінің құрылысына 3189124 мың теңге сомасында.
Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
22. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға 15-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 7821029 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

19-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 1000000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19-1 дополнен решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012).
20. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на строительство объектов образования в сумме 10066490 тысяч тенге, согласно приложению 12.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на:
развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 8397022 тысяч тенге согласно приложению 13.
строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 3189124 тысяч тенге согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
22. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения бюджетам районов и городов в сумме 7821029 тысяч тенге, согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

23. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 16-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 4765598 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
24. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 17-қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 558257 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
25. 2012 жылға тұрғын үй салуға 18-қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік кредиттер 694000 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 25-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
26. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға аудандық және қалалық бюджеттеріне нысаналы даму трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 700086 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 369689 мың теңге.
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

23. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 4765598 тысяч тенге, согласно приложению 16.
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
24. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 558257 тысяч тенге, согласно приложению 17.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
25. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены средства на кредитование районных и городских бюджетов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в сумме 694000 тысяча тенге, согласно приложению 18.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012).
26. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 на:
строительство и (или) приобретение жилья – 700086 тысяч тенге согласно приложению 19;
развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 369689 тысяч тенге согласно приложению 20.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).

27. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен аудандық және қалалық бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізуге 21-қосымшаға сәйкес 500000 мың теңге сомасында кредиттер ескерілсін.
28. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылда кәсiпкерлiктiң дамуына ықпал ету үшін 375000 мың теңге кредиттер қарастырылсын.
29. Ауданның қала құрылысы даму аумағын және елді мекендердің бас жоспарлары схемаларын әзірлеуге жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 22-қосымшаға сәйкес 284782 мың теңге көлемінде ескерілсін.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.02.08 N 2-12 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
30. Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға, ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстарына, елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға 23-қосымшаға сәйкес 308 097 мың теңге көлемінде жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
30-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте моноқалаларды жайғастыру мәселесін шешу үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 21-2 қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 112 663 мың тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 30-1 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
30-2. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 21-2 қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 1998270 мың тенге тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 30-2 тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
31. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 451097 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.

27. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены кредиты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 500000 тысяч тенге, согласно приложению 21.
28. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год кредиты за счет средств республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020 в сумме 375000 тысяч тенге.
29. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на разработку генеральных планов застройки поселков и иных населенных пунктов в сумме 284782 тысяч тенге, согласно приложению 22.
Сноска. Пункт 29 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 08.02.2012 N 2-12 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
30. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на землеустройство, проводимое при установлении границ, работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов в сумме 308097 тысяч тенге, согласно приложению 23.
30-1. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства моногородов сумме 112 663 тысяч тенге, согласно приложению 21-1.
Сноска. Пункт 30-1 дополнен решением маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012).
30-2. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств из республиканского бюджета на выкуп земельных участков для государственных нужд сумме 1998270 тысяч тенге, согласно приложению 21-2.
Сноска. Пункт 30-2 дополнен решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012).
31. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов затраты в сумме 451097 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 31 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012).

32. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте автокөлік жолдарының қызмет атқаруын қамтамасыз етуге және көліктік инфрақұрылымды дамытуға 8971146 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 32-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.06.01 N 5-33 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.08.23 N 8-47 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
33. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімдігі қаулысымен анықталатын, облыстық жергілікті атқарушы органының резервiне 327009 мың теңге сомасы белгіленсін.
Ескерту. 33-тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 2012.04.03 N 3-19 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.10.24 N 9-54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.11.28 N 11-68 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
34. 2012 жылға арналған облыс бюджетін дамытудың жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізімі 24-қосымшаға сәйкес, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе көбейтуге бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
35. 2011 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 25-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
36. 2011 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерін атқару процесінде 26-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
37. Аудан мен қала әкімдері, облыс бойынша салық департаменті облыс бюджетінің салықтар мен төлемдер бойынша болжамды көрсеткіштерінің толық және сапалы орындалуын, шаруашылық жүргізуші субъектілердің барлық деңгейдегі бюджетке берешегін азайтуды және қосымша кіріс көздерін табуды қамтамасыз етсін.
38. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       В. Маткава
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                     А Сыдық
Келісілген:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
07 желтоқсан 2011 жыл
Алматы облыстық мәслихатының

32. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры затраты в сумме 8971146 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 32 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 01.06.2012 N 5-33 (вводится в действие с 01.01.2012); от 23.08.2012 N 8-47 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012).
33. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2012 год в сумме 327009 тысячи тенге, определяемых постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 33 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 03.04.2012 N 3-19 (вводится в действие с 01.01.2012); от 24.10.2012 N 9-54 (вводится в действие с 01.01.2012); от 28.11.2012 N 11-68 (вводится в действие с 01.01.2012).
34. Утвердить на 2012 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 24.
35. Утвердить перечень областных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2012 год согласно приложению 25.
36. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 26.
37. Акимам районов и городов, налоговому департаменту по области обеспечить полное и качественное исполнение прогнозных показателей бюджета области по налогам и платежам, снижение недоимки хозяйствующих субъектов перед бюджетами всех уровней и изыскание дополнительных доходных источников.
38. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2012 года.
Председатель
сессии областного маслихата                В. Маткава
Секретарь областного
маслихата                                  А. Сыдык
СОГЛАСОВАНО:
Начальник областного
управления экономики и
бюджетного планирования                    Сатыбалдина Нафиса Тулековна
07 декабря 2011 года
Приложение 1
к решению маслихата Алматинской

007
Жергілікті атқарушы органдарға ауылдық елді
мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау
шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік
кредиттер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
5
Қоршаған ортаны қорғау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
12
Көлiк және коммуникация
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы
өзге де қызметтер
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль
жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
007
Көлік инфрақұрылымын дамытуға аудандар
(облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне
берілетін нысаналы даму трансферттері
13
Басқалар
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және
бәсекелестікті қорғау
265
Облыстың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
010
Мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыру
үшін "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ
несиелеу
013
Шағын және орта бизнесті қаржыландыру және ауыл
халқына шағын кредит беру үшін "ҚазАгро" ҰБХ"
АҚ-ның еншілес ұйымдарына кредит беру
Инвестициялық бағдарламалар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын
орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа
органдар
120
Облыс әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
04
Бiлiм беру
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
261
Облыстың білім беру басқармасы
002
Ақпараттық жүйелер құру
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыруға немесе ұлғайтуға
бағытталған бюджеттік бағдарламалар
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2
Коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
043
Алматы облысының инженерлік-коммуникациялық
инфрақұрылымын салу үшін уәкілетті ұйымның
жарғылық капиталын қалыптастыру
13
Басқалар
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыру немесе ұлғайту
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыруға және ұлғайтуға
инвестициялар
13
Басқалар
9
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын
қалыптастыру немесе ұлғайту
Алматы облыстық мәслихатының
2011 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының
2012-2014 жылдарға арналған
облыстық бюджеті туралы"
N 53-296 шешіміне
25-қосымша
2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеттің атқарылуы
барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық
көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық
көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның
құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және
психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға
медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және
оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек
көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi
ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы
препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз
ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз
ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде
дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік
тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Алматы облыстық мәслихатының
2011 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының
2012-2014 жылдарға арналған
облыстық бюджеті туралы"
N 53-296 шешіміне
26-қосымша
2012-2014 жылдарға арналған аудандық (қалалық) бюджеттің
атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру

007
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам
для реализации мер социальной поддержки
специалистов социальной сферы сельских населенных
пунктов
271
Управление строительства области
020
Развитие объектов сельского хозяйства
5
Охрана окружающей среды
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
12
Транспорт и коммуникации
9
Прочие услуги в сфере транспорта и
коммуникаций
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных
дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов
(городов областного значения) на развитие
транспортной инфраструктуры
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и
защита конкуренции
265
Управление предпринимательства и промышленности
области
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства
"Даму" на реализацию государственной инвестиционной
политики
013
Кредитование дочерних организаций АО "НУХ "КазАгро"
для финансирования малого и среднего бизнеса и
микрокредитования сельского населения
Инвестиционные программы
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие
органы, выполняющие общие функции
государственного управления
120
Аппарат акима области
002
Создание информационных систем
04
Образование
9
Прочие услуги в области образования
261
Департамент (Управление) образования области
002
Создание информационных систем
Формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2
Коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
043
Формирование уставного капитала уполномоченной
организации для строительства
инженерно-коммуникационной инфраструктуры
Алматинской области
13
Прочие
9
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала
юридических лиц
Приложение 25
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2011 года
N 53-296 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2012-2014 годы
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе
исполнения областного бюджета на 2012-2014 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным
программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в
специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за
исключением медицинской помощи, оказываемой из средств
республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных
организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом,
инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и
расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением
психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в
Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей
до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную
помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными
препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными
продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий
населения на амбулаторном уровне
Приложение 26
к решению маслихата Алматинской
области от 7 декабря 2011 года
N 53-296 "Об областном бюджете
Алматинской области на
2012-2014 годы
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестру в
процессе исполнения районного (городского) бюджета на 2012-2014
годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение