2011 жылы Қапшағай қаласы бойынша ақылы қоғамдық жұмыстарын ұйымдастыру туралы
Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 01 наурыздағы N 103 қаулысы. Алматы облысы Қапшағай қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 04 наурызда N 2-2-117 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 10 ақпандағы N 42 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы Қапшағай қаласы әкімдігінің 2012.02.10 N 42 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 20 бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылдың 19 маусымдағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру туралы" N 836 қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландырудың Ережесі негізінде Қапшағай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Ақылы қоғамдық жұмыстар ұсыныс пен сұранысқа сай айқындалып, жұмыссыз азаматтар үшін уақытша жұмыс орнын құру жолымен ұйымдастырылсын.
2.Ұйымдардың тізбелері, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары, қатысушылардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері және оларды қаржыландыру көзі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3.Қапшағай қаласы әкімдігінің 2010 жылғы 20 қаңтардағы N 2 "2010 жылға қоғамдық жұмыстар ұйымдастыру туралы", (Қапшағай қаласының Әділет басқармасында 2010 жылдың 22 қаңтарында 2-2-101 нөмірімен нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2010 жылдың 05 ақпанында "Нұрлы Өлке" газетінің N 5-6(69) санында жарияланған) қаулының күші жойылды деп танылсын.
4.Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Жанат Асылханұлы Асантаевқа жүктелсін.
5.Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                 Н. Таубаев
Қапшағай қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 01 наурыздағы N 103
"2011 жылы Қапшағай қаласы бойынша
ақылы қоғамдық жұмыстарын
ұйымдастыру туралы" қаулысына қосымша
Ұйымдардың 2011 жылға арналған тiзбелерi,
қоғамдық жұмыстардың түрлерi,көлемi
мен нақты жағдайлары,қатысушылардың
еңбегiне төленетiн ақының мөлшерi
және оларды қаржыландыру көзi
р/с
Ұйымдардың тізбелері
Қоғамдық жұмыстар түрлері
Көлемі мен нақты жағдайлары
Қатысушы-лардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері
Қаржылан-дыру көзі (мың теңге)
1.
Қапшағай қаласы әкімінің "Қапшағай Көркейту" мемлекет-
тік коммунал-
дық шаруа-
шылық жүргізу құқығында-ғы кәсіп-
орны
Қаланы көгалданды-ру және абаттандыруға көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсізді-
гінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төмен-
гі мөлше-
рінде (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
2.
Қапшағай қаласы әкімінің шаруашылықжүргізу құқығында-ғы "Қапша-
ғай Жылу" мемлекет-
тік коммунал-
дық кәсіп-
орны
құжаттарды өңдеуге, жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
3.
Қапшағай қаласы әкімдігі-
нің шаруашылы жүргізу құқығында-ғы "Қапша-
ғай СуҚұ-
быры" мем-
лекеттік коммунал-
дық кәсіп-
орны
құжаттарды өңдеуге, жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
4.
"Қапшағай қалалық қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекет-
тік меке-
месі
құжаттарды өңдеуге, жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсізді-
гінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
5.
Зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекет-
тік орта-
лығының Алматы облыстық филиалының Қапшағай қаласында-ғы бөлім-
шесі
құжаттарды өңдеуге, жіберуге көмек көрсету, зейнетақы және жәрдемақы алушылардың тұрғылықты жерін анықтауға көмек көрсету; жәрдемақы және зейнетақы алушыларға ескерту қағазын жеткізуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
6.
"Қапшағай қаласы әкімінің қалалық кітапхана-сы" мемле-
кеттік ме-
кемесі
құжаттарды өңдеуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
7.
Қапшағай қалалық соты
құжаттарды өңдеуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Жергілік-ті бюджет есебінен
8.
Шеңгелді ауылдық округі
ауылды көгалданды-ру және абаттанды-
руға көмек көрсету; құжаттарды өңдеуге және жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
9.
Заречный ауылдық округі
ауылды көгалданды-ру және абаттанды-
руға көмек көрсету, құжаттарды өңдеуге және жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен
10.
"Қапшағай қаласы бойынша мемлекет-
тік сани-
тарлық-эпидемиологиялық қада-
ғалау бас-
қармасы" мемлекет-
тік меке-
месі
құжаттарды өңдеуге, жіберуге көмек көрсету
Қоғамдық жұмыстар тұрақты жұмыс орындары мен бос жұмыс орындарын пайдаланбай, жұмыссыздар-ға әдейі арналған;
толық емес жұмыс уақыты режимінде жұмыспен қамтылған қызметкерлерге арналған;
арнаулы білімі жоқ адамдарды уақытша жұмысқа орналастыру;
қоғамдық жұмысты толық емес жұмыс күні жағдайында және икемді кесте бойынша жасау 5 күндік толық емес жұмыс күні, 2 күн демалыс белгіленуі;
толық емес жұмыс уақыты режимімен 5-6 сағат;
еңбек қауіпсіздігінің сақталуы;
еңбек ақының уақтылы төленуі.
Қазақстан Республи-касының Заңында белгілен-ген айлық жалақыныңең төменгі мөлшерін-де (15999 теңге)
Жергілік-ті бюджет есебінен

Об организации оплачиваемых общественных работ на 2011 год по городу Капшагай
Решение Акимата города Капшагая Алматинской области от 1 марта 2011 года N 103. Зарегистрировано Управлением юстиции города Капшагай 4 мая 2011 года за N 2-2-117. Утратило силу - Постановлением акимата города Капшагай Алматинской области от 10 февраля 2012 года N 42
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Капшагай Алматинской области от 10.02.2012 N 42.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" и на основании Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года за N 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать оплачиваемых общественные работы путем создания временных рабочих мест, согласно спроса и предложения.
2. Утвердить перечень организации, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда участников и источники их финансирования согласно приложению.
3. Признать утратившим силу постановление акимата города Капшагай от 22 января 2010 года N 2 "Об организации общественных работ на 2010 год", зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов управления юстиции города Капшагай от 22 января 2010 года за N 2-2-101, опубликованное в газете "Нұрлы Өлке" от 05 февраля 2010 года за N 5-6(69).
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Асантаева Жаната Асылхановича.
5. Настоящее постановление вступает в силу по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Аким города                                Н. Таубаев
Приложение
к постановлению акимата
города Капшагая
от 1 марта 2011 года N 103
"Об организации общественных
работ на 2011 год"
Перечень организаций виды, объемы и конкретные
условия общественных работ, размеры оплаты
труда участников и источники их
финансирования на 2011 год
Р/н
Перечень
организа-
ций
Виды
общест-
венных
работ
Объемы и
конкретные
условия
Размер
оплаты
труда
участников
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1.
Государст- венное ком- мунальное предпри- ятие "Қапшағай Көркейту" на праве хозяйст- венного ведения акимата города Капшагай
оказание помощи в благо- устрой- стве и озеле- нении города
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
2.
Государст- венное комму- нальное предпри- ятие "Қапшағай Жылу" на праве хозяйст- венного ведения акимата города Капшагай
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
3.
Государст- венное комму- нальное предпри- ятие "Қапшагай Су Құбыры" на праве хозяйст- венного ведения акимата города Капшагай
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, отметить 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
рабочее место должно быть удобным для работы;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
4.
Государст- венное учреждение "Отдел по делам обороны города Капшагай"
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматрива- ются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
5.
Капчагай- ское городское отделение Алматин- ского областного филиала Государст-венного центра по выплате пенсий
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
6.
Государст- венное учреждение "Городская библиотека акима города Капшагая"
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
7.
Городской суд города Капшагая
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
8.
Шенгель- динский сельский округ
оказание помощи в благо- устрой- стве и озелене-нии округа, оказание помощи в обработ- ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
9.
Заречный сельский округ
оказание помощи в благо- устрой- стве и озелене-нии округа, оказание помощи в обработ- ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет
10.
Государст- венное учреждение "Управле- ние госу- дарствен- ного санитарно-эпидемио- логичес- кого надзора по городу Капшагай"
оказание помощи в обработ-ке доку- ментов
Для организации общественных работ не могут быть использованы постоянные рабочие места и вакансии, предназначены специально для безработных;
предназначены для работников, занятых в режиме неполного рабочего времени;
предоставляется возможность временного трудоустройства лицам, не имеющим специального образования;
возможность организовать работы на условиях неполного рабочего дня и по гибкому графику;
5 дневный неполный рабочий день, предусматриваются 2 выходных дня;
по режиму неполного рабочего времени 5-6 часов;
соблюдение техники безопасности;
своевременная выплата заработной платы.
Минимальная заработная плата (15999 тенге) определен- ная Законом Республики Казахстан
Местный бюджет

2011 жыл бойынша ақылы қоғамдық жұмыстарға 400 (төрт жүз) адам жіберіледі, жергілікті бюджет қаржысынан айына 15999 (он бес мың тоғыз жүз тоқсан тоғыз) теңге мөлшерінде төлемақы төленеді, төлем сомасы 19199,0 ( он тоғыз миллион бір жүз тоқсан тоғыз мың) теңгені құрайды.

В 2011 году будут направлены на оплачиваемые общественные работы 400 (четыреста) человек, из средств местного бюджета с оплатой в размере минимальной заработной платы 15999 (пятнадцать тысяч девятьсот девяноста девять) тенге в месяц, сумма выплат составит 19199,0 (девятнадцать миллионов сто девяноста девять тысячи) тенге.