Күндiзгi білім беру нысандарында оқитындарға және тәрбиеленушілерге қала ішіндегі қоғамдық көлiктерде (таксиден басқа) жол жүрулеріне жеңiлдiк беру туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 1 сәуірдегі N 38/4 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 сәуірде N 8-3-117 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi "Бiлiм туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабы 4) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келтіру мақсатында, Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. Теміртау қаласының жеңілдік санаттағы күндізгі білім беру нысандарында оқитындарға және тәрбиеленушілерге (жазғы каникулдарды есептемегенде) 2011 жылы қала ішіндегі қоғамдық көліктерде (таксиден басқа) құқығын растайтын құжаттар бар болғанда жүрулеріне жеңілдік белгіленсін:
1) Теміртау қаласының жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының бiрiншi сыныптан сегiзiншi сыныпқа дейiнгi сынып оқушыларына тегін жол жүру;
2) жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының, кәсібі лицейлердің тоғызыншы сыныптан он бiрiншi сыныпқа дейiнгi сынып оқушыларына, колледждер оқушыларына (тоғызыншы сынып базасында оқитындарға, бірінші және екінші курс оқушыларына) тиісті тарифтің 50 % төлеу;
3) кәсіби лицейлерде, колледждерде (он бiрiншi сынып базасында оқитын) және меншіктің барлық түріндегі жоғарғы оқу орындарының күндiз оқитын тұлғаларына тиісті тарифтің 50 % төлеу.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (төрағасы Владимир Павлович Дмитриев).
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Сессия төрағасы
Ф. Валеев
Мәслихат хатшысы
А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының білім беру,
дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
Б.Р. Рахимова
01 ақпандағы 2011 жылы

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) обучающихся и воспитанников очной формы обучения
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 1 апреля 2011 года N 38/4. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 25 апреля 2011 года N 8-3-117. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" и в целях приведения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2011 год льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) для льготной категории обучающихся и воспитанников очной формы обучения города Темиртау, при наличии документов подтверждающих право на льготный проезд (за исключением летних каникул):
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений города Темиртау с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд;
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев с девятого по одиннадцатый классы, учащимся колледжей (на базе девятых классов с первого по второй курсы) с оплатой 50 % существующего тарифа;
3) лицам, обучающимся в профессиональных лицеях, колледжах (на базе одиннадцатых классов) и в высших учебных заведениях очной формы обучения всех форм собственности, с оплатой 50 % существующего тарифа.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам бюджета (председатель Дмитриев Владимир Павлович).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии
Ф. Валеев
Cекретарь маслихата
А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования,
физической культуры и спорта
города Темиртау"
Б.Р. Рахимова
01 апреля 2011 года