Мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 12 желтоқсандағы N 232 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 30 желтоқсанда N 4286 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 655 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.11.30  N 655 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге арналған келісім-шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге және бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің бірінші орынбасары Қ. Ысқақовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                      Б. Қуандықов
2011 жылғы "12" желтоқсандағы
N 232 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы - жер қойнауын пайдаланушының осы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына сәйкес сатып алған жер қойнауын иелену және пайдалану құқығы;
2) келісімшарт - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретке сәйкес құзыретті орган немесе жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы мен жеке және (немесе) заңды тұлға арасындағы пайдалы қазбаларды барлауды, өндіруді, бірлескен барлау мен өндіруді жүргізуге не барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға не жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге арналған шарт;
3) тұтынушы – жеке және заңды тұлға;
4) басқарма – "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі;

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 12 декабря 2011 года N 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2011 года за N 4286. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 31 ноября 2012 года N 655
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 31.11.2012 N 655.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых";
2) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Искакова К.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординcкой области                    Б. Куандыков
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "12" декабря 2011 года N 232
Регламент
государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) право недропользования - право владения и пользования недрами, приобретенное недропользователем в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании";
2) контракт - договор между компетентным органом или уполномоченным органом по изучению и использованию недр или местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в соответствии с компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан, и физическим и (или) юридическим лицом на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи полезных ископаемых либо строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей, либо на государственное геологическое изучение недр;
3) потребитель – физическое и юридическое лицо;
4) управление – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области";

5) орындаушы – міндетіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеуді жасайтын басқарманың лауазымды тұлғасы;
6) регламент – "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу" мемлекеттік қызмет бойынша ішкі тәртіпті реттеуші нормативтік құқықтық акт;
7) мемлекеттiк тiркеу актiсi - "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12-тармақшасына және 68-бабының 3-тармағына сәйкес берілетін және онда кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу нәтижесі көрсетілген құжат;
8) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операциялар - жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге, пайдалы қазбаларды барлауға және (немесе) өндіруге қатысты, оның ішінде жерасты суларын, емдік балшықты барлаумен және өндірумен, жер қойнауын сарқынды суларды ағызу үшін барлаумен байланысты, сондай-ақ барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес, жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану жөніндегі жұмыстар;
9) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың шағын жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы  N 100 қаулысымен бекітілген Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу жөнiндегi мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынушы басқарманың атауы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12-тармақшасына және 68-бабының 3-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысымен бекiтiлген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiнің 3-бөлiмiнiң 60-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.

5) исполнитель – должностное лицо управления, в обязанности которого входит регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
6) регламент – нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок деятельности по оказанию государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых";
7) акт о государственной регистрации – документ, который выдается в соответствии с подпунктом 12 статьи 27 и пунктом 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", где изложены результаты регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
8) операции по недропользованию - работы, относящиеся к государственному геологическому изучению недр, разведке и (или) добыче полезных ископаемых, в том числе связанные с разведкой и добычей подземных вод, лечебных грязей, разведкой недр для сброса сточных вод, а также по строительству и (или) эксплуатации подземных сооружений, не связанные с разведкой и (или) добычей;
9) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых" разработан на основании Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и стандарта государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 100
3. Наименование управления, предоставляющего государственную услугу, указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется в соответствии с подпунктом 12 статьи 27 и пунктом 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", а также пунктом 60 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745.

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны (нәтижесi) қағаз түрінде берілетін жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актiсi болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және оны көрсету барысы туралы ақпарат Қызылорда облысы әкімдігінің ресми порталында: www.е-kyzylorda.kz орналастырылады.
9. Осы регламентте көзделген құжаттар пакетін тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
10. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды тiркеу туралы мемлекеттiк тiркеу актiсiн беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері;
1-кезең – басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі – ҚҚҚ) тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтінішін тіркеу;
2-кезең – басқарма басшысының жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттік тіркеу жұмыстарын жасайтын орындаушыны белгілеуі;
3-кезең – орындаушы мемлекеттік тіркеу үшін тапсырылған тиісті құжаттарды зерттеп, нәтижесімен жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актiсiн дайындайды;
4-кезең – басқарма басшысы жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актісіне қол қояды;
5-кезең – орындаушы қол қойылған мемлекеттік тіркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ, актінің бір данасын тұтынушыға беруді жүзеге асырады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды басқарманың жұмыс кестесінің негізінде жұмыс күні ішінде бір адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін Басқармаға тиісті құжаттар мен өтінішті ұсынады, оны басқарманың ҚҚҚ қызметкері тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізімдеме бойынша қабылдайды. Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен өтініші бақылау белгілері көрсетіліп, тіркеу мөртабаcында нөмірін, күнін және парақ санын көрсетіп, ҚҚҚ рәсімделеді және тіркеледі. Тұтынушы басқарманың ҚҚҚ тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін алады.

6. Результатом оказания государственной услуги является выдача управлением на бумажном носителе акта о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы управления, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Кызылординской области: www.e-kyzylorda.kz.
9. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов потребителем, предусмотренных настоящим регламентом.
10. Этапы оказания государственной услуги "Регистрация контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых":
1-й этап - регистрация заявления с прилагаемыми документами потребителя в службе документационного обеспечения (далее - СДО) управления;
2-й этап - определение руководителем управления исполнителя осуществляющий регистрацию контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
3-й этап – расмотрение исполнителем заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготовление акта о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
4-й этап – подписания руководителем управление акта о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
5-й этап - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению акта о государственной регистрации печатью управления, а также выдачи одного экземпляра акта о государственной регистрации потребителю.
11. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в управление документы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником СДО управления по описи, указанной в заявлении потребителя. Соответствующие требованиям документы оформляются и регистрируются СДО с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) СДО управления.

13. Тұтынушы басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттiк қызметтi алуға тұтынушының өтiнiшi (еркiн нысанда);
2) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шарт;
3) сенiмхатсыз қол қоюға құқығы бар, тұтынушының бiрiншi басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерiн бiлдiретiн тұлғаға берiлетiн сенiмхат.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулердің мерзімдері:
1) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шартты тіркеу жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды;
3) жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізуге арналған келісім-шартты мемлекеттік тіркеу туралы сертификат (акт) алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды.
15. Осы мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету басқарманың ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат тәртібі: ғимаратқа кіру бір реттік рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады.
Құқықтық тәртіпті қолдау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл қаққыш және басқа да қауіпсіздік шаралары болады. Кіреберіс мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
Басқарманың анықтамалық ақпарат тақтасында қажетті ұсынылатын құжаттардың үлгілері орналастырылған.
18. Тіркелген, тиісті түрде ресімделген құжаттар мен өтініш басқарма басшысына жіберіледі, кейіннен олар орындаушыға жіберіледі. Оларды алғаннан кейін орындаушы құжаттар мен өтінішті зерттеп, нәтижесімен жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актiсiн дайындайды.
Басқарманың басшысы жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актісіне қол қояды;
Орындаушы қол қойылған мемлекеттік тіркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру, сондай-ақ, мемлекеттік тіркеу актісінің көшірмесінің бір данасын тұтынушыға беру іс-шараларын жүзеге асырады.
Мемлекеттік тіркеу актісінің екінші данасы, сондай-ақ, қаралған құжаттар пакеті басқармада мерзімсіз сақталуында қалады.
Мемлекеттік тіркеу актісі берілуі берілген мемлекеттік тіркеу актілер журналында тіркеледі.

13. Потребитель предоставляет в управление следующие документы:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) контракт на проведение операций по недропользованию;
3) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
14. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 13 настоящего регламента;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о регистрации договора залога права недропользования: не более 30 минут.
15. Государственная услуга осуществляется бесплатно.
16. Государственная услуга оказывается ежедневно, в соответствии с графиком работы управления указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
17. Государственная услуга осуществляется в здании управления. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
На справочно-информационной доске управления размещены образцы для предоставления необходимых документов.
18. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководителю управления, которые в последующем передаются исполнителю. По мере их получения, исполнитель расмотривает заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготовливает акт о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Акт о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых подписывается руководителем управления.
После получения акта исполнитель осуществляет организационные мероприятия по скреплению акта о государственной регистрации печатью управления, а также выдачи потребителю одного экземпляра акта о государственной регистрации.
Второй экземпляр акта, а также пакет рассмотренных документов остаются в бессрочном хранении в управлении.
Выдача акта о государственной регистрации регистрируется в журнале выданных актов о государственной регистрации.

19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның саны мен сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
20. Осы регламентке 3-қосымшада әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі бойынша ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы көрсетілген.
21. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды мемлекетті тіркеу актісін беру үдерісінің сызбасы осы регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін тұлғалардың жауапкершілігі
22. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапалығына, және уақытында берілуіне басқарманың бірінші басшысы және жауапты мамандары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дербес жауаптылықта болады.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге немесе бiрлескен
барлау мен өндiруге арналған
келiсiм-шарттарды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
"Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі
Р/с N Атауы Мекенжайы Телефон N Электронды поштаның мекен-жайы Жұмыс кестесі
1 2 3 4 5 6
1.
"Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы, Абай даңғылы, 27, 112-бөлме
8 (7242) 23-99-01, 23-41-66
dpp_korda@mail.ru.
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге немесе бiрлескен
барлау мен өндiруге арналған
келiсiм-шарттарды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның саны мен сипаттамасы
N Саны Сипаттамасы
1
1
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
2
1
Уәкілетті органның басшысы
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге немесе бiрлескен
барлау мен өндiруге арналған
келiсiм-шарттарды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі бойынша ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1 2 3 4 5 6
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N 1 2 3 4 5
ҚФБ атауы
Басқарма (басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметкері)
Басқарма (басқарма басшысы)
Басқарма (басқарманың орындаушысы)
Басқарма (басқарманың бастығы)
Басқарма (басқарманың орындаушысы)
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі – ҚҚҚ) тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтінішін тіркеу және қабылдайды
Басқарма бастығы жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттік тіркеу жұмыстарын жасайтын орындаушыны белгілейді
Басқарманың орындаушысы мемлекеттік тіркеу үшін тапсырылған тиісті құжаттарды және өтінішті зерттеп, нәтижесімен жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актiсiн дайындайды
Басқарма бастығы жер қойнауын пайдалану жөнiндегi операцияларды жүргiзуге арналған келiсiм-шартты мемлекеттiк тiркеу актісіне қол қояды
Басқарманың орындаушысы қол қойылған мемлекеттік тіркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ актінің бір данасын тұтынушыға беруді жүзеге асырады
1
2
3
4
5
6
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
1-кезең Құжаттар мен өтінішті тіркеу
2-кезең Орындаушыны белгілеу
3-кезең Мемлекеттік тіркеу актісін дайындау
4-кезең
Мемлекеттік тіркеу актісіне басқарма бастығымен қол қойылу
5-кезең
Мемлекеттік тіркеу актісінің бір данасын беру
Орындау мерзімдері
1
1
1
1
1
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1
2
3
4
5
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге немесе бiрлескен
барлау мен өндiруге арналған
келiсiм-шарттарды тiркеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге немесе бiрлескен барлау мен өндiруге арналған келiсiм-шарттарды мемлекетті тіркеу актісін беру үдерісінің сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "12" желтоқсандағы
N 232 қаулысымен бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті

19. Наличие и описание СФЕ, участвующих в процессе оказания государственной услуги, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Текстовое табличное описание взаимосвязи и последовательность действий СФЕ при каждом административном действии с отражением срока выполнения, указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
21. Схема процесса выдачи акта о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, указана в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность лиц, оказывающих государственные услуги
22. Первый руководитель и ответственные лица управления несут персональную ответственность за качество и своевременность предоставления государственных услуг потребителям в соответствии законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов на
недропользование на разведку,
добычу или совмещенную разведку
и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
График работы государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области"
N п/п Наименование Адрес N телефонов Адрес электронной
почты
График работы
1 2 3 4 5 6
1.
Государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области"
г. Кызылорда
пр. Абая, 27,
кабинет 112
8 (7242) 23-99-01, 23-41-66
dpp_korda@mail.ru.
Рабочие дни:
с 9.00 часов до 19.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов на
недропользование на разведку,
добычу или совмещенную разведку
и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Наличие и описание СФЕ, участвующих в процессе оказания государственной услуги
N Наличие Описание
1
1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
2
1
Руководитель уполномоченного органа
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов на
недропользование на разведку,
добычу или совмещенную разведку
и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Текствое табличное описание взаимосвязи и последовательность действий СФЕ при каждом административном действии с отражением срока выполнения
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ )
1 2 3 4 5 6
N действия 1 2 3 4 5
Наименование СФЕ
Управление (сотрудник службы документационного обеспечения управления)
Управление (руководитель управления)
Управление (исполнитель управления)
Управление (руководитель управления)
Управление (исполнитель управления)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
сотрудник службы документационного обеспечения управления регистрирует и принимает заявление потребителя с необходимыми документами
Руководитель управления определяет исполнителя осущестляющий регистрацию контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
Исполнитель рассматривает заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготавливает акт о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных
Руководитель управления подписывает акт о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых управление
Исполнитель осуществляет организационные мероприятий по скреплению акта о государственной регистрации печатью управления, а также выдачи потребителю одного экземпляра акта о государственной регистрации
1
2
3
4
5
6
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
1-этап
Регистрация документов и предметов
2-этап Определение исполнителя
3-этап Подготовление акта о государственной регистрации
4-этап
Подписания руководителем управления на акт о государственной регистрации
5-этап
Выдача одного экземпляра акта о государственной регистрации потребителю
Сроки исполнения (рабочий день)
1
1
1
1
1
Номер следующего действия
1
2
3
4
5
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация контрактов на
недропользование на разведку,
добычу или совмещенную разведку
и добычу общераспространенных
полезных ископаемых"
Схема процесса выдачи акта о государственной регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
(Схему смотрите в бумажном варианте)
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "12" декабря 2011 года N 232
Регламент
государственной услуги "Регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых"

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) жер қойнауын пайдалану құқығы - жер қойнауын пайдаланушының осы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына сәйкес сатып алған жер қойнауын иелену және пайдалану құқығы;
2) келісім шарт - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретке сәйкес құзыретті орган немесе жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы мен жеке және (немесе) заңды тұлға арасындағы пайдалы қазбаларды барлауды, өндіруді, бірлескен барлау мен өндіруді жүргізуге не барлаумен және (немесе) өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға не жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге арналған шарт;
3) тұтынушы – жеке және заңды тұлға;
4) басқарма – "Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
5) орындаушы – міндетіне кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тіркеу жасайтын басқарманың лауазымды тұлғасы;
6) регламент – "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсету бойынша ішкі тәртіпті реттеуші нормативтік құқықтық акт;
7) тiркеу актiсi - "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 13-тармақшасына және 36-бабының 4-тармағына сәйкес берілетін және онда кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тіркеу нәтижесі көрсетілген құжат;
8) құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың шағын жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы N 100 қаулысымен бекітілген Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу жөніндегі мемлекеттiк қызмет көрсету стандартына сәйкес әзірленді.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте используются следующие понятия:
1) право недропользования - право владения и пользования недрами, приобретенное недропользователем в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании";
2) контракт - договор между компетентным органом или уполномоченным органом по изучению и использованию недр или местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы в соответствии с компетенцией, установленной законодательством Республики Казахстан, и физическим и (или) юридическим лицом на проведение разведки, добычи, совмещенной разведки и добычи полезных ископаемых либо строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой и (или) добычей, либо на государственное геологическое изучение недр;
3) потребитель – физическое и юридическое лицо;
4) управление – государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области";
5) исполнитель – должностное лицо управления, в обязанности которого входит регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
6) регламент – нормативный правовой акт, регулирующий внутренний порядок деятельности по оказанию государственной услуги "Регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых";
7) акт о регистрации – документ, который выдается в соответствии с подпунктом 13 статьи 27 и пунктом 4 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", где изложены результаты регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
8) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых" разработан на основании Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" и стандарта государственной услуги по регистрации контрактов на недропользование на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 100

3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсынушы басқарманың атауы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызметті көрсету "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 13-тармақшасына және 36-бабының 4-тармағына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысымен бекiтiлген Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiнің 3-бөлiмiнiң 61-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны (нәтижесi) қағаз түрінде берілетін кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу жөніндегі тiркеу актiсi болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және оны көрсету барысы туралы ақпарат Қызылорда облысы әкімдігінің ресми порталында: www.е-kyzylorda.kz орналастырылады.
9. Осы регламентте көзделген құжаттар пакетін тұтынушының толық ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшiн негiздеме болып табылады.
10. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актiсiн беру жөнінде мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері;
1-кезең – басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі – ҚҚҚ) тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтінішін тіркеу;
2-кезең – басқарма басшысының кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу жұмыстарын жасайтын орындаушыны белгілеуі;
3-кезең – орындаушы тіркеу үшін тапсырылған тиісті құжаттарды зерттеп, нәтижесімен кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актiсiн дайындайды;
4-кезең – басқарма басшысы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне қол қояды;
5-кезең – орындаушы қол қойылған кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ, актінің бір данасын тұтынушыға беруді жүзеге асырады.

3. Наименование управления, предоставляющего государственную услугу, указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется в соответствии с пунктом 13 статьи 27 и пунктом 4 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", а также пунктом 61 раздела 3 Реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача управлением на бумажном носителе акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга оказывается ежедневно в соответствии с графиком работы управления, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Информация о государственной услуге и о ходе ее оказания размещается на официальном портале акимата Кызылординской области: www.e-kyzylorda.kz.
9. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является предоставление неполного пакета документов потребителя, предусмотренных настоящим регламентом.
10. Этапы оказания государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых":
1-й этап - регистрация заявления с прилагаемыми документами потребителя в службе документационного обеспечения (далее - СДО) управления;
2-й этап - определение руководителем управления исполнителя осуществляющий регистрацию договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
3-й этап – расмотрение исполнителем заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготовление акта о государственной регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
4-й этап – подписания руководителем управление акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых;
5-й этап - осуществление исполнителем организационных мероприятий по скреплению акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых печатью управления, а также выдачи одного экземпляра акта о государственной регистрации потребителю.

11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдауды басқарманың жұмыс кестесінің негізінде жұмыс күні ішінде бір адам жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін Басқармаға тиісті құжаттар мен өтінішті ұсынады, оны басқарманың ҚҚҚ қызметкері тұтынушының өтінішінде көрсетілген тізімдеме бойынша қабылдайды. Талаптарға сәйкес келетін құжаттар мен өтініші бақылау белгілері көрсетіліп, тіркеу мөртаңбаcында нөмірін, күнін және парақ санын көрсетіп, ҚҚҚ рәсімделеді және тіркеледі. Тұтынушы басқарманың ҚҚҚ тіркеу мөртабаны (кіріс нөмірі, күні) қойылған өтініштің көшірмесін алады.
13. Тұтынушы басқармаға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мемлекеттiк қызметтi алуға тұтынушының өтiнiшi (еркiн нысанда);
2) белгiленген тәртiппен қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығына кепiл шарты;
3) техникалық-экономикалық негiздеме - қарызды тарту, пайдалану және қайтару, олар мыналарды қамтиды:
кепiл мақсаты (қаражатты пайдалану);
кепiлдiң сомасы және өтеу мерзiмi;
қарыз көздерi және өтеу сатылары (негiзгi борышты және сыйақы пайыздарын бөлумен жылдар бойынша);
4) жер қойнауын пайдалану құқығы кепiлге берiлетiн заңды немесе жеке тұлғаның (кепiл ұстаушы) атауы, оның заңды мекенжайы және тiркелген орны;
5) сенiмхатсыз қол қою құқығына ие тұтынушының бiрiншi басшысын қоспағанда, тұтынушының мүдделерiн бiлдiретiн адамға берiлген сенiмхат.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеулердің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ретінде құжаттарды алған кезде кезек күтуге рұқсат берілген ең ұзақ уақыт 30 минуттан аспайды.
15. Осы мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген басқарманың жұмыс кестесіне сәйкес күн сайын көрсетіледі.
Қабылдау алдын-ала жазылусыз жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету басқарманың ғимаратында жүзеге асырылады. Ғимарат тәртібі: ғимаратқа кіру бір реттік рұқсат қағазы бойынша жүзеге асырылады.
Құқықтық тәртіпті қолдау үшін ғимаратта тәуліктік күзет бекеті, өртке қарсы дабыл қаққыш және басқа да қауіпсіздік шаралары болады. Кіреберіс мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған пандустармен жабдықталған.
Басқарманың анықтамалық ақпарат тақтасында қажетті ұсынылатын құжаттардың үлгілері орналастырылған.

11. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы управления.
4. Описание порядка действий (взаимодействий) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет в управление документы для получения государственной услуги, которые принимаются сотрудником СДО управления по описи, указанной в заявлении потребителя. Соответствующие требованиям документы оформляются и регистрируются СДО с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признаков контроля. Потребитель получает копию заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) СДО управления.
13. Потребитель предоставляет в управление следующие документы:
1) заявление потребителя для получения государственной услуги (в произвольной форме);
2) договор залога права недропользования, подписанный в установленном порядке;
3) технико-экономическое обоснование - привлечения, использования и возврата займа включающее:
цели залога (использование средств);
сумма залога и срок погашения;
источники и этапы погашения займа (по годам, с разбивкой основного долга и процентов вознаграждения);
4) наименование юридического или физического лица, в пользу которого передается право недропользования в залог (залогодержатель) его юридический адрес и место регистрации;
5) доверенность лицу, представляющему интересы потребителя, за исключением первого руководителя потребителя, имеющего право подписи без доверенности.
14. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) оказание государственной услуги осуществляется в течение пяти рабочих дней с момента сдачи потребителем документов, указанных в пункте 13 настоящего регламента;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов: не более 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении свидетельства о регистрации договора залога права недропользования: не более 30 минут.
15. Государственная услуга осуществляется бесплатно.
16. Государственная услуга оказывается ежедневно, в соответствии с графиком работы управления указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
17. Государственная услуга осуществляется в здании управления. Режим помещения: вход в здание осуществляется по разовому пропуску.
Для поддержки правопорядка здание имеет круглосуточный пост охраны, противопожарные сигнализации и другие меры безопасности. Вход оснащен пандусами, предназначенными для людей с ограниченными физическими возможностями.
На справочно-информационной доске управления размещены образцы для предоставления необходимых документов.

18. Тіркелген, тиісті түрде ресімделген құжаттар мен өтініш басқарма басшысына жіберіледі, кейіннен олар орындаушыға жіберіледі. Оларды алғаннан кейін орындаушы құжаттар мен өтінішті зерттеп, нәтижесімен кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісін дайындайды.
Басқарманың басшысы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне қол қояды;
Орындаушы қол қойылған кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру, сондай-ақ, мемлекеттік тіркеу актісінің көшірмесінің бір данасын тұтынушыға беру іс-шараларын жүзеге асырады.
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісінің екінші данасы, сондай-ақ, қаралған құжаттар пакеті басқармада мерзімсіз сақталуында қалады.
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісі берілуі берілген мемлекеттік тіркеу актілер журналында тіркеледі.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның саны мен сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
20. Осы регламентке 3-қосымшада әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі бойынша ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы көрсетілген.
21. Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісін беру үдерісінің сызбасы осы регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін тұлғалардың жауапкершілігі
22. Тұтынушыларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтің сапалығына, және уақытында берілуіне басқарманың бірінші басшысы және жауапты мамандары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дербес жауаптылықта болады.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге және бiрлескен
барлау мен өндiруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын
тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
"Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі
Р/с N Атауы Мекенжайы Телефон N Электронды поштаның мекенжайы Жұмыс кестесі

18. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководителю управления, которые в последующем передаются исполнителю. По мере их получения, исполнитель расмотривает заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготовливает акт о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых.
Акт о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых подписывается руководителем управления.
После получения акта исполнитель осуществляет организационные мероприятия по скреплению акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых печатью управления, а также выдачи потребителю одного экземпляра акта о государственной регистрации.
Второй экземпляр акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, а также пакет рассмотренных документов остаются в бессрочном хранении в управлении.
Выдача акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых регистрируется в журнале выданных актов о регистрации.
19. Наличие и описание СФЕ, участвующих в процессе оказания государственной услуги, указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
20. Текстовое табличное описание взаимосвязи и последовательность действий СФЕ при каждом административном действии с отражением срока выполнения, указаны в приложении 3 к настоящему регламенту.
21. Схема процесса выдачи акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых, указана в приложении 4 к настоящему регламенту.
5. Ответственность лиц, оказывающих государственные услуги
22. Первый руководитель и ответственные лица управления несут персональную ответственность за качество и своевременность предоставления государственных услуг потребителям в соответствии законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу и на совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
График работы государственного учреждения "Управление предпринимательства и промышленности Кызылординской области"
N п/п Наименование Адрес N телефонов Адрес электронной
почты
График работы

1 2 3 4 5 6
1.
"Қызылорда облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы, Абай даңғылы, 27, 112-бөлме
8 (7242)23-99-01, 23-41-66,
dpp_korda@mail.ru.
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 15.00-ге дейін. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге және бiрлескен
барлау мен өндiруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын
тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның саны мен сипаттамасы
N Саны Сипаттамасы
1
1
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
2
1
Уәкілетті органның басшысы
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге және бiрлескен
барлау мен өндiруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын
тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 3-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімі бойынша ҚФБ-ның әкімшілік іс-әрекеті дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістердің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1 2 3 4 5 6
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N 1 2 3 4 5
ҚФБ атауы
Басқарма (басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметкері)
Басқарма (басқарма басшысы)
Басқарма (басқарманың орындаушысы)
Басқарма (басқарманың бастығы)
Басқарма (басқарманың орындаушысы)
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінде (бұдан әрі – ҚҚҚ) тұтынушының қажетті құжаттары қоса берілген өтінішін тіркеу және қабылдайды
Басқарма бастығы кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу жұмыстарын жасайтын орындаушыны белгілейді
Басқарманың орындаушысы тіркеу үшін тапсырылған тиісті құжаттарды және өтінішті зерттеп, нәтижесімен кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісін дайындайды
Басқарма бастығы
кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне қол қояды
Басқарманың орындаушысы қол қойылған кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісіне басқарманың мөрімен бекіту бойынша ұйымдастыру іс-шараларын, сондай-ақ актінің бір данасын тұтынушыға беруді жүзеге асырады
1
2
3
4
5
6
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
1-кезең Құжаттар мен өтінішті тіркеу
2-кезең Орындаушыны белгілеу
3-кезең
Тіркеу актісін дайындау
4-кезең
Тіркеу актісіне басқарма бастығымен қол қойылу
5-кезең
Тіркеу актісінің бір данасын беру
Орындау мерзімдері
1
1
1
1
1
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
1
2
3
4
5
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндiруге және бiрлескен
барлау мен өндiруге жер қойнауын
пайдалану құқығының кепiл шартын
тiркеу" мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентіне 4-қосымша
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге және бiрлескен барлау мен өндiруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу актісін беру үдерісінің сызбасы
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)

1 2 3 4 5 6
1.
Государственное учреждение "Управление предприниматель-
ства и промышленности Кызылординской области"
г. Кызылорда
пр. Абая, 27,
кабинет 112
8 (7242) 23-99-01,23-41-66
dpp_korda@mail.ru.
Рабочие дни:
с 9.00 часов до 19.00 часов,
перерыв с 13.00 часов до 15.00 часов.
Выходные дни: суббота и воскресенье
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу и на совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Наличие и описание СФЕ, участвующих в процессе оказания государственной услуги
N Наличие Описание
1
1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
2
1
Руководитель уполномоченного органа
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу и на совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Текствое табличное описание взаимосвязи и последовательность действий СФЕ при каждом административном действии с отражением срока выполнения
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода, потока работ )
1 2 3 4 5 6
N действия 1 2 3 4 5
Наименование СФЕ
Управление (сотрудник службы документационного обеспечения управления)
Управление (руководитель управления)
Управление (исполнитель управления)
Управление (руководитель управления)
Управление (исполнитель управления)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
сотрудник службы документационного обеспечения управления регистрирует и принимает заявление потребителя с необходимыми документами
Руководитель управления определяет исполнителя осущестляющий регистрацию договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
Исполнитель рассматривает заявления с прилагаемыми документами потребителя и по результатам подготавливает акт о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
Руководитель управления подписывает акт о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
Исполнитель осуществляет организационные мероприятий по скреплению акта о регистрации печатью управления, а также выдачи потребителю одного экземпляра акта о государственной регистрации
1
2
3
4
5
6
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
1-этап
Регистрация документов и предметов
2-этап Определение исполнителя
3-этап Подготовление акта о регистрации
4-этап
Подписания руководителем управления на акт о регистрации
5-этап
Выдача одного экземпляра акта о регистрации потребителю
Сроки исполнения (рабочий день)
1
1
1
1
1
Номер следующего действия
1
2
3
4
5
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Регистрация договора залога
права недропользования на разведку,
добычу и на совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Схема процесса выдачи акта о регистрации договора залога права недропользования на разведку, добычу и на совмещенную разведку и добычу общераспространенных полезных ископаемых
(Схему смотрите в бумажном варианте)