Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 23 желтоқсандағы N 249 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 30 желтоқсанда N 4288 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 06 тамыздағы N 524 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.08.06  N 524 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын
айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) "Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                      Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 249 қаулысымен бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын
айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орталық – "Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі, оның филиалдары және өкілдіктері;
2) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері;
3) тұтынушы – жеке тұлға;
4) орындаушы – міндеттеріне кәмелетке толмаған балаларға тиесiлi тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшiн нотариалды кеңсеге анықтамаларды дайындау кіретін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің маманы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысына сәйкес әзірленді.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 23 декабря 2011 года N 249. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2011 года за N 4288. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 06 августа 2012 года N 524
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 06.08.2012 N 524.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям";
2) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                     Б. Куандыков
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 249
Регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Кызылординской области", его филиалы и представительства;
2) уполномоченный орган – отделы образования районов, городов областного значения;
3) потребитель – физическое лицо;
4) исполнитель – специалист отдела образования районов, городов областного значения, в обязанности которого входит подготовка справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561".

3. Мемлекеттік қызмет мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2- қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен және Орталықпен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Азаматтық кодексінің 22-24 баптары, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабының 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 58114-баптары және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін – Халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 1 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 5-қосымшаға сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет қағаз жеткізгіште тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сонымен қатар аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметтің көрсетілуі:
1) уәкілетті органдарға өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде - жексенбі күнін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі түскі бір сағаттық үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін белгіленеді, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом и Центром, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 2224 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года, пункта 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года N 1 "О создании государственных учреждений – центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее – справка), согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается на бумажном носителе бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр – шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
1) уәкілетті органға өтініш білдірген кезде - тұтынушының осы Pегламенттің 15 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде - уәкілетті орган осы Pегламенттің 15 тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бас тарту себебінің жазбаша негіздемесімен бірге оларды Орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін қабылдағаннан кейін тұтынушыны бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және уәкілетті органның қайтару/бас тарту себебінің жазбаша негіздемесін береді.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде құжаттарды алуға өтініш білдірмесе, Орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
12. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға уәкілетті орган және Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес күні бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде іс-әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы өтініш бланкісін толтырады және осы Регламенттің 15-тармағына сәйкес құжаттарды табыс етеді;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттік қызмет алудың күні көрсетілген қолхат береді.
14. Тұтынушы Орталыққа өтініш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыра отырып, өтініш бланкісін толтырады;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде - мыналар көрсетіліп, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға немесе Орталыққа мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Pегламенттің 6-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балалардың екі ата-анасының (ерлі-зайыптыларды немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронаттық тәрбиешілер) өтініші;
2) қорғаншылардың (қамқоршылардың), патронаттық тәрбиешілердің кепілді тұрғын үйді беру туралы нотариалды расталған өтініші, банк алдында орындамаған жағдайда кепілді тұрғын үйді беру туралы жақын туыстарының нотариалды расталған өтініші;

11. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента;
2) при обращении в Центр – уполномоченный орган при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Прием документов потребителя осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель заполняет бланк заявления и предоставляет документы согласно пункту 15 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
14. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 15 настоящего Регламента;
2) инспектор Центра после приема документов, проводит регистрацию и выдает расписку о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
15. Для получения государственной услуги потребителю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган или Центр:
1) заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) несовершеннолетних детей, согласно приложению 6 к настоящему Регламенту;
2) нотариально заверенное заявление от обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели) о предоставлении гарантированного жилья, нотариально заверенное заявление от близких родственников о предоставлении гарантированного жилья в случае ненадлежащего исполнения обязательств перед банком;

3) жылжымайтын мүлік құжаттарының түпнұсқалары мен көшірмелері (пәтер, үй, саяжай, жер учаскесі және т.б. (шарт, жылжымайтын мүлік құқықтарын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, мүліктің техникалық паспорты, азаматтарды тіркеу кітабы (үй кітабы);
4) кәмелетке толмағандарға қатысы бар екі ата-анасының (ерлі-зайыптылардың) немесе оларды алмастыратын адамдардың (қорғаншылар (қамқоршылар), патронат тәрбиешілер) жеке куәліктерінің түпнұсқалары мен көшірмелері;
5) баланың (балалардың) туу туралы куәліктің түпнұсқалары мен көшірмелері;
6) неке туралы куәліктің түпнұсқасы мен көшірмесі;
7) басқа да құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері (некені бұзу туралы, қайтыс болу туралы куәлік, некеге тұрмағандығын растайтын құжат, N 4 нысан бойынша анықтама (бала некеден тыс туылған жағдайда)
8) ерлі-зайыптылардың біреуі болмаған жағдайда мәмілені ресімдеуге оның атынан жазылған нотариуспен расталған сенімхат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
Анықтама ресімдеуде Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 54-бабына сәйкес 10 жастағы және одан асқан баланың (18 жасқа дейін) өзі келуі талап етіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органның және Орталықтың жауапты тұлғалары:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
17. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс нысандар, бланктердің шаблондары мен басқа да ақпарат осы Регламенттің 5 және  6-қосымшаларында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Уәкілетті органның және Орталықтың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапкершілікте болады.
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекен-жайлары
N Бөлімдердің атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары
1
"Қызылорда қаласының білім бөлімі" ММ
Қызылорда қаласы, Тәжібаев көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 27-62-16
2
"Арал ауданының білім бөлімі" ММ
Арал ауданы, Арал қаласы, Школьная көшесі, 35
8 (724 33) 2-16-70
3
"Қазалы ауданының білім бөлімі" ММ
Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті, Жаңақожа батыр көшесі, 11
8(724 38) 2-21-84
4
"Қармақшы ауданының білім бөлімі" ММ
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Рысқұлов көшесі, 21
8(724 37) 2-21-84
5
"Жалағаш ауданының білім бөлімі" ММ
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, 3
8(727 31) 3-14-48
6
"Сырдария ауданының білім бөлімі" ММ
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Жамбыл көшесі, 18
8(724 36) 2-17-78
7
"Шиелі ауданының білім бөлімі" ММ
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, 19
8(724 32) 4-14-16
8
"Жаңақорған ауданының білім бөлімі" ММ
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8(724 36) 2-23-36
Ескерту: ММ – мемлекеттік мекеме
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының, оның филиалдары мен өкілдіктерінің мекен-жайлары
N Атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары
Қызылорда қаласы
1
"Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, нөмірсіз

3) оригиналы и копии документов на недвижимое имущество (квартира, дом, дача, земельный участок и т.д. (договор, свидетельство о государственной регистрации прав на недвижимость, технический паспорт на имущество, книга регистрации граждан (домовая книга);
4) оригиналы и копии удостоверений личности обоих родителей (супругов) или лиц, их заменяющих (опекуны (попечители), патронатные воспитатели), по отношению к несовершеннолетнему;
5) оригиналы и копии свидетельств о рождении ребенка (детей);
6) оригинал и копия свидетельства о браке;
7) оригиналы и копии других документов (свидетельство о расторжении брака, о смерти, документ, подтверждающий, что в браке не состоял (-а); справка по форме N 4 (в случае рождения ребенка вне брака);
8) доверенность от имени отсутствующего супруга (-и), заверенная нотариусом на совершение оформления сделки.
Оригиналы документов предоставляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
При оформлении справки требуется личное присутствие детей от 10 лет и старше (до 18 лет) согласно статье 54 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье".
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа и Центра, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
19. Формы, шаблоны бланков и другая информация в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложениях 5 и 6 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
20. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и Центра (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуга в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Адреса уполномоченных органов
N Наименование отделов Адрес расположения Контактные телефоны
1
ГУ "Отдел образования
города Кызылорды"
город Кызылорда, улица Тажибаева, без номера
8 (7242)
27-62-16
2
ГУ "Отдел образования
Аральского района"
Аральский район, город Аральск,
улица Школьная, 35
8 (724 33)
2-16-70
3
ГУ "Отдел образования
Казалинского района"
Казалинский район, кент Айтеке би,
улица Жанакожа батыра, 11
8(724 38)
2-21-84
4
ГУ "Отдел образования
Кармакшинского района"
Кармакшинский район, поселок Жосалы,
улица Рыскулова, 21
8(724 37)
2-21-84
5
ГУ "Отдел образования
Жалагашского района"
Жалагашский район, поселок Жалагаш,
улица Желтоксан, 3
8(727 31)
3-14-48
6
ГУ "Отдел образования Сырдарьинского района"
Сырдарьинский район, поселок Теренозек,
улица Жамбыла, 18
8(724 36)
2-17-78
7
ГУ "Отдел образования Шиелийского района"
Шиелийский район, поселок Шиели,
улица Рыскулова, 19
8(724 32)
4-14-16
8
ГУ "Отдел образования Жанакорганского района"
Жанакорганский район, поселок Жанакорган,
улица Амангельды, без номера
8(724 36)
2-23-36
Примечание: ГУ – государственное учреждение.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Адреса центров обслуживания населения, их представительств и филиалов
N
Наименование
Адреса расположения
Контактный телефон
1
2
3
4
Город Кызылорда
1
ГУ "Центр обслуживания населения Кызылординской области"
город Кызылорда, улица Г.Муратбаева без номера

8 (7242) 23-08-46
2
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының N 1 қалалық филиалы
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті, Аманкелді көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 21-66-64
3
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының N 2 қалалық филиалы"
Қызылорда қаласы, Жанкожа батыр көшесі, 82
8 (7242) 25-60-57
4
"Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының N 3 қалалық филиалы
Қызылорда қаласы, М.Шокай көшесі, нөмірсіз

8 (7242) 23-08-46
2
Городской филиал N1
Центра обслуживания населения Кызылординской области
город Кызылорда, поселок Тасбогет, улица Аманкелди, без номера
8 (7242) 21-66-64
3
Городской филиал N2
Центра обслуживания населения Кызылординской области
город Кызылорда, улица Жанкожа батыр 82
8 (7242) 25-60-57
4
Городской филиал N3
Центра обслуживания населения Кызылординской области
город Кызылорда, улица Мустафа Шокай без номера

Жалағаш ауданы, Аққыр ауылдық округі, 50 жыл Қазақстан көшесі 50
8(72431)
41-5-75
Арал ауданы
15
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Арал аудандық филиалы
Арал ауданы, Арал қаласы, Ерімбет көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 2-50-02
16
Сексеуіл кентінің өкілдігі
Арал ауданы, Сексеуіл қыстағы Мир көшесі, нөмірсіз
8 (72433) 2-72-05
17
Аманөткел ауылдық округінің өкілдігі
Арал ауданы, Аманөткел ауылы
8 (72433) 4-37-36
Жаңақорған ауданы
18
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Жаңақорған аудандық филиалы
Жаңақорған ауданы, Жаңакорган кенті, Сығанак көшесі, нөмірсіз
8 (72435) 21-4-51
19
Төменарық ауылдық округінің өкілдігі
Жаңақорған ауданы, Төменарық ауылдық округі, Кұлымбетов көшесі 11
8 (724 35) 53-5-09
20
Сұнақата ауылдық округінің өкілдігі
Жаңақорған ауданы, Сұнақата ауылдық округі, Сығанак көшесі нөмірсіз
8 (724 35) 53-8-49
21
Бесарық ауылдық округінің өкілдігі
Жаңақорған ауданы, Бесарық ауылдық округі, Қыдыров көшесі 4
8 (724 35) 77-8-86
22
Аққорған ауылдық округінің өкілдігі
Жаңақорған ауданы, Аққорган ауылы
8 (724 35) 73-4-24
23
Келінтөбе ауылдық округінің өкілдігі
Жаңақорған ауданы, Келінтөбе ауылы
8 (724 35) 78-3-62
Шиелі ауданы
24
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Шиелі аудандық филиалы
Кызылорда облысы, Шиелі ауданы, Шиелі кенті, С.Каримбаев көшесі, 16
8 (724 32) 4-15-59
25
Көкшоқы мөлтек ауданының өкілдігі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті Палымбет мөлтек ауданы В блогі, 4 пәтер
26
Сұлутөбе ауылдық округінің өкілдігі
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Сұлутөбе ауылдық округі Тоқмағанбетов көшесі, нөмірсіз

Жалагашский район, аул Аккыр, улица 50 лет Казахстана 50
8(72431)41-5-75
Аральский район
15
Аральский районный филиал Центра обслуживания населения Кызылординской области
Аральский район, город Арал, улица Карасакал Еримбет без номера
8 (72433) 2-50-02
16
Представительство поселка Саксаул
Аральский район, поселок Саксаул, улица Мира без номера
8 (72433) 2-72-05
17
Представительство аульного округа Аманоткел
Аральский район, аул Аманоткел
8 (72433) 4-37-36
Жанакорганский район
18
Жанакорганский районный филиал Центра обслуживания населения Кызылординской области
Жанакорганский район, поселок Жанакорган, улица Сыганак без номера
8 (72435) 21-4-51
19
Представительство аульного округа Томенарык
Жанакорганский район, аул Томенарык, улица Кулымбетова 11
8 (724 35) 53-5-09
20
Представительство аульного округа Сунаката
Жанакорганский район, аул Сунаката, улица Сыганак без номера
8 (724 35) 53-8-49
21
Представительство аульного округа Бесарык
Жанакорганский район, аул Бесарык, улица Кыдырова 4
8 (724 35) 77-8-86
22
Представительство аульного округа Аккорган
Жанакорганский район, аул Аккорган
8 (724 35) 73-4-24
23
Представительство аульного округа Келинтобе
Жанакорганский район, аул Келинтобе
8 (724 35) 78-3-62
Шиелийский район
24
Шиелийский районный филиал Центра обслуживания населения Кызылординской области
Кызылординская область, Шиелийский район, поселок Шиели, улица Каримбаева 16
8 (724 32) 4-15-59
25
Представительство микрорайона Кокшокы
Шиелийский район, поселок Шиели, Кокшокы, микрорайон А.Палымбет блок В, 4 квартира
26
Представительство аульного округа Сулутобе
Шиелийский район, аул Сулутобе, улица Токмаганбетова без номера

8 (724 32) 29-1-41
27
Тарторғай ауылдық округінің өкілдігі
Шиелі ауданы, Тарторғай ауылдық округі, Есенова көшесі, 4
Қазалы ауданы
28
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Қазалы аудандық филиалы
Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті, Жанқожа батыр көшесі, нөмірсіз
8(72438) 22-61-27
29
Қазалы қаласының өкілдігі
Қазалы ауданы, Қазалы қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 37 а
8(72438) 22-61-27
Қармақшы ауданы
30
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Байкоңыр қаласының филиалы
Қармақшы ауданы, Байкоңыр қаласы, Максимов көшесі, 17 а
8(724-37)
7-54-81
31
Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығының Қармақшы аудандық филиалы
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Абай көшесі нөмірсіз
8(724-37)
2-11-62
32
Жаңажол ауылдық округінің өкілдігі
Қармақшы ауданы, Жаңажол ауылдық округі, Мәжібаев көшесі нөмірсіз
8(724-37)
2-55-10
33
Қармақщы ауылдық округінің өкілдігі
Қармақшы ауданы, Қармақшы ауылдық округі, Сейфуллин көшесі, 6
8(724-37)
2-62-00
34
Дауылқол ауылдық округінің өкілдігі
Қармақшы ауданы, Тұрмағанбетов ауылы, Ешнияз салкөшесі, 4
8(724-37)
2-51-33
35
ІІІ Интернационал ауылдық округінің өкілдігі
Қармақшы ауданы, Интернационал ауылдық округі, Астана көшесі, 3
8(724-37)
2-52-13
36
Көмекбай ауылдық округінің өкілдігі
Қармақшы ауданы, Көмекбай ауылдық округі, Аяпов көшесі, 2
8(724-37)
3-41-10
Сырдария ауданы
37
Халыққа қызмет көрсету орталығы Сырдария аудандық филиалы
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Аманкелді көшесі, 55 а

8 (724 32) 29-1-41
27
Представительство аульного округа Тартогай
Шиелийский район, аул Тартогай, улица Есенова N4
Казалинский район
28
Казалинский районный филиал  Центра обслуживания населения Кызылординской области
Казалинский район, поселок Айтеке би, улица Жанкожа батыр без номера
8(72438) 22-61-27
29
Представительство в городе Казалинск
Казалинский район, город Казалинск, улица Жанкожа батыр 37 "а"
8(72438) 22-61-27
Кармакшинский район
30
Городской филиал города Байконур Центра обслуживания населения Кызылординской области
Кармакшинский район, город Байконур, улица Максимова 17 а
8(724-37)7-54-81
31
Кармакшинский районный филиал Центра обслуживания населения Кызылординской области
Кармакшинский район, поселок Жосалы, улица Абая без номера
8(724-37)2-11-62
32
Представительство аульного округа Жанажол
Кармакшинский район, аул Жанажол, улица Мажибаев без номера
8(724-37)2-55-10
33
Представительство аульного округа Кармакшы
Кармакшинский район, аул Кармакшы, улица Сейфулина 6
8(724-37)2-62-00
34
Представительство аульного округа Дауылкол
Кармакшинский район, аул Турмаганбет,улица Ешнияз сал 4
8(724-37)2-51-33
35
Представительство аульного округа III Интернационал
Кармакшинский район, аул ІІІ интернационал, улица Астана 3
8(724-37)2-52-13
36
Представительство аульного округа Комекбаев
Кармакшинский район, аул Комекбаев, улица Аяпов 2
8(724-37)3-41-10
Сырдарьинский район
37
Сырдарьинский районный филиал Центра обслуживания населения Кызылординской области
Сырдарьинский район, поселок Теренозек, улица Амангелды 55 "а"

8(7242) 21-97-16
Ескерту: ММ – мемлекеттік мекеме
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N 1 2 3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау және жинақтау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
Уәкілетті
органға жолдау
Уәкілетті органның басшылығына ұсынысы
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күн
30 минут
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N 4 5 6
ҚФБ атауы
уәкілетті органның басшылығы
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Жауапты орындаушыға беру
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды Орталықтың инспекторына немесе тұтынушыға жолдау
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тұтынушыға беру
Орындалу мерзімдері
1 жұмыс күн
4 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс – кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар берілген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
уәкілетті органның басшылығы
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және анықтама дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкілетті органға жолдау
6. Уәкілетті органның басшысына
ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Анықтаманы Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беруден бас тартқан жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
уәкілетті органның басшылығы
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау

8(7242) 21-97-16
Примечание: ГУ – государственное учреждение.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия       Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение и свод документов
Прием и регистрация документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Перенаправление в уполномоченный орган
Предоставление руководству уполномоченного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
30 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Регистрация справки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление ответственному исполнителю
Отправка справки или мотивированного отказа Центру или потребителю
Выдача справки или мотивированного отказа
Сроки исполнения
1 рабочий день
4 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае выдачи справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям
Основной процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение и свод документов
5. Прием и регистрация документов
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов и подготовка справки
2. Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
4. Перенаправление в уполномоченный орган
6. Предоставление руководству уполномоченного органа
8. Направление ответственному исполнителю
10. Отправка справки Центру или потребителю
11. Выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в случае отказа в выдаче справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение и свод документов

5. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкілетті органға жолдау
6. Уәкілетті органның басшысына
ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
аудандық, қалалық бiлiм
бөлiмдерi
Қорғаншылық және қамқоршылық органдарының функцияларын өзiне қамтитын аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi кәмелетке толмаған балалар мүддесiне әрекет ететiн Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң 22-24-баптарына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 3-тармағына, "Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 58, 114-баптарына сәйкес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________мекен-жайы бойынша
N____ үй, N____ пәтердi_________________________________рұқсат бередi
Аудандық, қалалық бiлiм
бөлiмi бастығының орынбасары _________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі
тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе
сатуға рұқсат беру үшін нотариалды
кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
6-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Аудандық, қалалық бiлiм бөлiмi
_______________________________
__________мекен-жайында тұратын,
телефоны ерлi-зайыпты (Т.А.Ә.,
толық, қысқартусыз, жеке басын
куәландыратын құжат бойынша дәл)
________________________________
________________________________
Өтiнiш
Сiзден_________________________________мекен-жайында орналасқан пәтердi__________________сатуға, айырбастауға немесе сыйлауға рұқсат беруiңiздi сұраймыз.
Балаларымыз:
1.___________________________________________________________________
2.___________________________________________________________________
3.___________________________________________________________________ (балалардың Т.А.Ә туған жылы, туу туралы куәлiктiң N көрсетiледi, 10 жастан асқан балалар қолдарын қояды, "келiсемiн" деген сөздi жазады) Әкесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң N, кiм және қашан бердi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________ Шешесi туралы мәлiметтер (Т.А.Ә., жеке куәлiктiң N, кiм және қашан бердi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________қолы____________________
Тұрғын үйден айырылған жағдайда балалар (қосымша алаңның мекенжайы немесе балаларды өзiне алуға келiсетiн жақын туыстардың мекен-жайлары көрсетiледi) мекен-жайында тұрады, "келешекте балаларды тұрғын үйсiз қалдырмауға мiндеттенемiз" деген үзiндi өз қолымен жазылады
_____________________________________________________________________
Күнi: жылғы " " Ерлi-зайыптылардың қолдары__________
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 249 қаулысымен бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

5. Прием и регистрация документов
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Предоставление инспектору накопительного отдела
4. Перенаправление в уполномоченный орган
6. Предоставление руководству уполномоченного органа
8. Направление ответственному исполнителю
10. Отправка мотивированного отказа Центру или потребителю
11. Выдача потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Республика Казахстан
районный, городской отделы образования
Районный, городской отдел образования, включающий в себя
функции органов опеки и попечительства, согласно статьям 22- 24
Гражданского кодекса Республики Казахстан, пункту 3 статьи 13 Закона
Республики Казахстан "О жилищных отношениях", статье 58, 114 Закона
Республики Казахстан "О браке и семье", действующий в интересах
несовершеннолетнего (-ей, - их)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
дает разрешение на __________________________________________________
квартиры N ________ по адресу _______________________________________
дом N ________
Заместитель начальника районного, городского
отдела образования _________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок в нотариальную контору
для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей
несовершеннолетним детям"
Образец для физического лица
Районный, городской отдел образования
от супругов (Ф.И.О. полностью, без сокращений
точно по документу, удостоверяющему
личность) ___________________________________
_____________________________________________
проживающих по адресу, телефон
_____________________________________________
Заявление
Просим Вашего разрешения на продажу (обмен или дарение)
квартиры, расположено по адресу: ____________________________________
для получения кредита в размере __________________ сроком на ________
Имеем детей:
1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. детей, год рождения, N свидетельства о рождении,
дети старше 10 лет расписываются, пишут слово - "согласны")
Сведения об отце (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
Сведения о матери (Ф.И.О., N удостоверения личности, кем и когда
выдано) _____________________________________________________________
__________________________________________ роспись __________________
В случае потери жилья дети будут проживать по адресу (указать адрес дополнительной площади или адреса близких родственников, согласных взять детей), фразу "обязуемся в дальнейшем детей не оставить без жилья" - написать собственноручно ___________________________________
Дата "__" __________ год Подпись обоих супругов ________
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "23" декабря 2011 года N 249
Регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) Орталық – "Қызылорда облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік мекемесі, оның филиалдары және өкілдіктері;
2) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері;
3) тұтынушы – жеке тұлға;
4) орындаушы – міндеттеріне қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамаларын дайындау кіретін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің маманы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және  2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органмен және Орталықпен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Неке және отбасы туралы" 1998 жылғы 17 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 100-116 баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының қорғаншылық және қамқоршылық органдары туралы және Патронат туралы ережелерді және Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды орталықтандырылған есепке алуды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 9 қыркүйектегі N 1346, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін - халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 1 қаулылары негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 5-қосымшаға сәйкес қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтама (бұдан әрі – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет қағаз жеткізгіште тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 16-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;

1) Центр – Республиканское государственное учреждение "Центр обслуживания населения Кызылординской области", его филиалы и представительства;
2) уполномоченный орган – отделы образования районов, городов областного значения;
3) потребитель – физическое лицо;
4) исполнитель – специалист отдела образования районов, городов областного значения, в обязанности которого входит подготовка справки по опеке и попечительству.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом и Центром, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100116 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановлений Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 1999 года N 1346 "Об утверждении Положений об органах опеки и попечительства Республики Казахстан, о патронате и Правил организации централизованного учета детей, оставшихся без попечения родителей", от 5 января 2007 года N 1 "О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее – справка), согласно приложению 5, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается на бумажном носителе бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету:
1) уәкілетті органға өтініш білдірген кезде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде - жексенбі күнін қоспағанда, аптасына алты күн, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін жүргізіледі. Филиалдар мен өкілдіктер үшін жұмыс кестесі түскі бір сағаттық үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін белгіленеді, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі:
1) уәкілетті органға өтініш білдірген кезде - тұтынушының осы Регламенттің 15 тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы;
2) Орталыққа өтініш білдірген кезде - уәкілетті орган осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бас тарту себебінің жазбаша негіздемесімен бірге оларды Орталыққа қайтарады.
Орталық құжаттар пакетін қабылдағаннан кейін тұтынушыны бір жұмыс күні ішінде хабардар етеді және уәкілетті органның қайтару/бас тарту себебінің жазбаша негіздемесін береді.
Егер тұтынушы көрсетілген мерзімде құжаттарды алуға өтініш білдірмесе, Орталық олардың бір ай сақталуын қамтамасыз етеді, кейін оларды уәкілетті органға тапсырады.
12. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға уәкілетті орган және Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес күні бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде іс-әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15 тармағына сәйкес өтініш және құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттік қызмет алудың күні көрсетілген қолхат береді.
14. Тұтынушы Орталыққа өтініш берген кезде:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыра отырып, өтініш бланкісін толтырады;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 30 минут.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в Центр – шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00, без перерыва на обед. Для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с одночасовым перерывом на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) при обращении в уполномоченный орган - непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента;
2) при обращении в Центр - уполномоченный орган при представлении неполного пакета документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием причин отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня и выдает письменное обоснование уполномоченного органа о причине возврата/отказа.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа и Центра.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель предоставляет заявления и документы согласно пункту 15 Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов.
14. При обращении потребителя в Центр:
1) потребитель заполняет бланк заявления, предоставляя документы, предусмотренные пунктом 15 настоящего Регламента;

8(7242) 21-97-16
Ескерту: ММ – мемлекеттік мекеме
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N 1 2 3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау және жинақтау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
Уәкілетті
органға жолдау
Уәкілетті органның басшылығына ұсынысы
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күн
30 минут
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N 4 5 6
ҚФБ атауы
уәкілетті органның басшылығы
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды дайындау
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Жауапты орындаушыға беру
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды Орталықтың инспекторына немесе тұтынушыға жолдау
Анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тұтыгушыға беру
Орындалу мерзімдері
1 жұмыс күн
4 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс – қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар берілген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері уәкілетті органның басшылығы уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және анықтама дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкілетті органға жолдау
6. Уәкілетті органның басшысына ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Анықтаманы Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – қорғаншылық және қамқоршылық жөнiнде анықтамалар беруден бас тартылған жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың инспекторы Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері уәкілетті органның басшылығы уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау және жинақтау
5. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
2. Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторына ұсыну
4. Уәкілетті органға жолдау
6. Уәкілетті органның басшысына
ұсыну
8. Жауапты орындаушыға жолдау
10. Дәлелді бас тартуды Орталыққа немесе тұтынушыға жолдау
11. Тұтынушыға беру
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
"Қорғаншылық және қамқоршылық
жөнiнде анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
АНЫҚТАМА N _________
Осы анықтама
_______________________________________ қаласы
________________________________________________ көшесі,
N__ үй, N__ пәтерде тұратын
азамат (азаматша) _____________________________________________________________________________________________
ол шын мәнінде (қала, аудан) әкімінің
200__ жылғы "__" _______ N ______ шешіміне сәйкес
19__ жылғы "__" _________ туылған _____________________________________________________________________________
және оның мүлкіне (мүлкінің тізімдемесі істе тігулі, мүлкі жоқ) қорғаншы (қамқоршы) болып тағайындалды.
Қорғаншыға (қамқоршыға) қамқорлыққа алынушыны тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы қызметке даярлау туралы, оның жеке мүліктік құқықтарын қорғау және сақтау, сотта және барлық мемлекеттік мекемелерде арнайы өкілеттіксіз оның өкілі болу міндеті жүктеледі.
Аудандық, қалалық білім
бөлімінің бастығы __________ Т.А.Ә.
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "23" желтоқсандағы
N 249 қаулысымен бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (әрі қарай - Регламент) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:

8(7242) 21-97-16
Примечание: ГУ – государственное учреждение.
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение и свод документов
Прием и регистрация документов
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
Перенаправление в уполномоченный орган
Предоставление руководству уполномоченного органа
Сроки исполнения
30 минут
1 рабочий день
30 минут
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Регистрация справки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление ответственному исполнителю
Отправка справки или мотивированного отказа Центру или потребителю
Выдача справки или мотивированного отказа
Сроки исполнения
1 рабочий день
4 рабочих дня
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае выдачи справок по опеке и попечительству
Основной процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
1.Прием и регистрация документов
3.Рассмотрение и свод документов
5.Прием и регистрация документов
7.Рассмотрение документов
9.Рассмотрение документов и подготовка справки
2.Предоставление инспектору накопительного отдела Центра
4.Перенаправление в уполномоченный орган
6.Предоставление руководству уполномоченного органа
8.Направление ответственному исполнителю
10.Отправка справки Центру или потребителю
11.Выдача потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в случае отказа в выдаче справок по опеке и попечительству
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
инспектор Центра
инспектор накопительного отдела Центра
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение и свод документов
5. Прием и регистрация документов
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
2. Предоставление инспектору накопительного отдела
4. Перенаправление в уполномоченный орган
6. Предоставление руководству уполномоченного органа
8. Направление ответственному исполнителю
10. Отправка мотивированного отказа Центру или потребителю
11. Выдача потребителю
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
СПРАВКА N _______
Настоящая справка выдана
гр. (ке) _____________________________________________________
проживающему (ей) в г.________________________________________
по ул. ______________________________________, дом N_______________
кв. N _______ в том, что он (она) согласно решению акима (город, район) N _________ от "_____" ______________ 200__ г.
действительно назначен (а) опекуном (попечителем) над ________________________________________________ "____" ____________
19 ____ года рождения и над его (ее) имуществом (опись имущества в деле, имущества нет).
На опекуна (попечителя) возлагается обязанность о воспитании, обучении, подготовки к общественно-полезной деятельности подопечного, защищать и охранять его личные имущественные права, являться его представителем на суде и во всех государственных учреждениях без особого полномочия.
Начальник районного, городского
отдела образования       ____________
Ф.И.О
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от " 23 " декабря 2011 года N 249
Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1) уәкілетті орган – аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдері;
2) тұтынушы – жеке тұлға;
3) орындаушы – міндеттеріне жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу кіретін аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың білім бөлімдерінің маманы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысына сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет мекенжайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органдармен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Неке және отбасы туралы" 1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 100-111 баптары, "Адамдардың бала асырап алуына, оны қамқоршылыққа (қорғаншылыққа), патронатқа алуына болмайтын аурулардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 маусымдағы N 842 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің аяқталу нысаны 4-қосымшаға сәйкес жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – үзінді) не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелді жауабын ұсыну болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет қағаз жеткізгіште тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сондай-ақ, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап отыз жұмыс күнін (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) құрайды;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету уақыты 30 минуттан аспайды.

1) уполномоченный орган – отделы образования районов, городов областного значения;
2) потребитель – физическое лицо;
3) исполнитель – специалист отдела образования районов, городов областного значения, в обязанности которого входит оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140 "Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства образования и науки Республики Казахстан и внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органами, адреса которые указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100 - 111 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", постановления Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1999 года N 842 "Об утверждении Перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить (удочерить) ребенка, принять его под опеку (попечительство), патронат".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее – выписка), согласно приложению 4, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга представляется на бумажном носителе бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 30 минут.

10. Мемлекеттік қызмет:
1) уәкілетті органға өтiнiш бiлдiрген кезде – белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес сенбi, жексенбi және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту негізі уәкілетті органға өтініш білдірген кезде - тұтынушының осы Pегламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынбауы болып табылады.
12. Тұтынушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға уәкілетті органның кестесіне сәйкес күні бойы жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызметтерді көрсету үрдісінде іс-әрекет (өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Тұтынушы уәкілетті органға жүгінген жағдайда:
1) тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағына сәйкес өтінішті және құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және құжаттар қабылданғаны туралы, мемлекеттік қызмет алудың күні көрсетілген қолхат береді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы уәкілетті органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық бөлімдер, облыстық маңызы бар қаланың уәкілетті орган бастықтарының атына өзінің қорғаншы (қамқоршы) болуға ниеті туралы өтініші еркін нысанда ресімделеді;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келісімі;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиеші болуға ниет білдірген адам некеде тұрған жағдайда тұтынушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлігінің түпнұсқасы мен көшірмесі;
4) осы Регламенттің 5-қосымшасына сәйкес қорғаншы (қамқоршы)
болуға ниет білдірген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының
(зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер тұтынушының некеде тұрмаған жағдайда нотариалды расталған анықтама;
6) тұтынушының өмірбаяны еркін нысанда ресімделеді;
7) тұтынушыға жұмыс орнынан берілген мінездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерінен анықтама;
11) тұрғындарды тіркеу кітабының (үй кітабының) көшірмесі;
12) неке туралы куәлік (көшірмесі);
13) өтініш беруші мен оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейін баланы тәрбиелеуге үміткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайына тексеру жүргізіледі, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берілетін әр бала үшін қорғаншылық (қамқоршылық) ресімдеуге ниет білдірген адам мынадай құжаттарды ұсынады:

10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в уполномоченный орган – в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги при обращении в уполномоченный орган – является непредставление потребителем одного из документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
12. Прием документов потребителя осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. При обращении потребителя в уполномоченный орган:
1) потребитель подает заявление и предоставляет документы согласно пункту 14 настоящего Регламента;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и выдает расписку о приеме документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов, областного, городского значения уполномоченный орган о своем желании быть опекуном (попечителем) оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга (-и), нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копия удостоверения личности заявителя и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем) и супруга (-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке, согласно приложению 5 к настоящему Регламенту;
5) нотариально заверенная справка, если заявитель не состоит в браке;
6) автобиография заявителя, оформляется в произвольной форме;
7) характеристика заявителя, выданная с места работы;
8) справка с места работы;
9) справка о заработной плате;
10) справка с места жительства;
11) копия книги регистрации граждан (домовой книги);
12) свидетельство о заключении брака (копия);
13) справка об отсутствии судимости заявителя и его супруга(-и).
После предоставления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий жизни лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство) лицо, желающее оформить опеку (попечительство) представляет следующие документы:

1) мектеп әкімшілігі растаған баланың келісімі (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлігі;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзінді көшірме;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, сот үкімі немесе шешімі, ата-анасының ауруы немесе іздестірілуі туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда N4 нысандағы анықтама және баланың ата-ана қамқорлығын жоғалтқанын растайтын басқа да құжаттар);
5) баланың білімі туралы құжат;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кітапшасы, алименттерді
өндіріп алу туралы сот шешімінің көшірмесі;
7) аға-інілері мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлері туралы анықтама;
8) тұрғын үйін бар немесе жоқ екендігі туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелерімен қоса беріледі, кейін олар тұтынушыға қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) тартылады – мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органның тұлғасы:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі берілуі тиіс нысандар, бланктердің шаблондары мен басқа да ақпарат осы Регламенттің 4 және  5-қосымшаларында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді жүзеге асыруға жауапкершілікте болады.
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың мекен-жайлары
N Бөлімдердің атауы Орналасқан мекен-жайы Байланыс телефондары
1
"Қызылорда қаласының білім бөлімі" ММ
Қызылорда қаласы, Тәжібаев көшесі, нөмірсіз
8 (7242) 27-62-16
2
"Арал ауданының білім бөлімі" ММ
Арал ауданы, Арал қаласы, Школьная көшесі, 35
8 (724 33) 2-16-70
3
"Қазалы ауданының білім бөлімі" ММ
Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті, Жаңақожа батыр көшесі, 11
8(724 38) 2-21-84
4
"Қармақшы ауданының білім бөлімі" ММ
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті, Рысқұлов көшесі, 21
8(724 37) 2-21-84
5
"Жалағаш ауданының білім бөлімі" ММ
Жалағаш ауданы, Жалағаш кенті, Желтоқсан көшесі, 3
8(727 31) 3-14-48
6
"Сырдария ауданының білім бөлімі" ММ
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті, Жамбыл көшесі, 18
8(724 36) 2-17-78
7
"Шиелі ауданының білім бөлімі" ММ
Шиелі ауданы, Шиелі кенті, Рысқұлов көшесі, 19

1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинская справка о состоянии здоровья ребенка и выписка из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме N 4 в случае рождения ребенка вне брака, и другие документы, подтверждающие утрату ребенком попечения родителей);
5) справка с места учебы ребенка;
6) пенсионная книжка на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствия жилья у ребенка.
Оригиналы документов представляются для сверки с копиями, которые после возвращаются потребителю.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – ответственные лица уполномоченного органа, участвующие в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
18. Формы, шаблоны бланков и другая информация в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложениях 4 и 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за реализацию оказания государственной услуга в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Адреса уполномоченных органов
N
Наименование отделов
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
ГУ "Отдел образования города Кызылорды"
город Кызылорда, улица Тажибаева, без номера
8 (7242)
27-62-16
2
ГУ "Отдел образования Аральского района"
Аральский район, город Аральск,
улица Школьная, 35
8 (724 33)
2-16-70
3
ГУ "Отдел образования Казалинского района"
Казалинский район, кент Айтеке би,
улица Жанакожа батыра, 11
8(724 38)
2-21-84
4
ГУ "Отдел образования Кармакшинского района"
Кармакшинский район, поселок Жосалы,
улица Рыскулова, 21
8(724 37)
2-21-84
5
ГУ "Отдел образования Жалагашского района"
Жалагашский район, поселок Жалагаш,
улица Желтоксан, 3
8(727 31)
3-14-48
6
ГУ "Отдел образования Сырдарьинского района"
Сырдарьинский район, поселок Теренозек,
улица Жамбыла, 18
8(724 36)
2-17-78
7
ГУ "Отдел образования Шиелийского района"
Шиелийский район, поселок Шиели,
улица Рыскулова, 19

8(724 32)
4-14-16
8
"Жаңақорған ауданының білім бөлімі" ММ
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті, Амангелді көшесі, нөмірсіз
8(724 36)
2-23-36
Ескерту: ММ – мемлекеттік мекеме
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің орындалу мерзімін көрсете отырып әр ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) N 1 2 3 4
ҚФБ атауы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
уәкілетті органның басшылығы
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және үзіндіні немесе дәлеледі бас тартуды дайындау
Үзіндіні немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешiм)
Уәкілетті органның басшылығына жолдау
Жауапты орындаушыға беру
Үзіндіні немесе дәлелді бас тартуды тіркеуге жолдау
Қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға беру
Орындалу мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күн
29 жұмыс күн
30 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс – жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау және үзіндіні дайындау
7. Үзіндіні тіркеу
2. Уәкілетті органның басшылығына жолдау
4. Жауапты орындаушыға беру
6. Үзіндіні тіркеуге жолдау
8. Қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс – жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеуден бас тартылған жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
1. Құжаттарды қабылдау және тіркеу
3. Құжаттарды қарау
5. Құжаттарды қарау және дәлелді дайындау

8(724 32)
4-14-16
8
ГУ "Отдел образования Жанакорганского района"
Жанакорганский район, поселок Жанакорган,
улица Амангельды, без номера
8(724 36)
2-23-36
Примечание: ГУ – государственное учреждение.
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
руководство уполномоченного органа
ответственный исполнитель уполномоченного органа
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация документов
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка выписки или мотивированного отказа
Регистрация выписки или мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление руководству уполномоченного органа
Направление ответственному исполнителю
Направление для регистрации выписки или мотивированного отказа
Выдача потребителю результата оказания услуги
Сроки исполнение
30 минут
1 рабочий день
29 рабочих дней
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае оформления документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение документов
5. Рассмотрение документов и подготовка выписки
7. Регистрация выписки
2. Предоставление руководству уполномоченного органа
4. Направление ответственному исполнителю
6. Направление на регистрацию
8. Выдача потребителю результата оказания услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в случае отказа в оформлении документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
1. Прием и регистрация документов
3. Рассмотрение документов
5.Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа

7. Дәлелді бас тартуды тіркеу
2. Уәкілетті органның басшылығына жолдау
4. Жауапты орындаушыға беру
6. Дәлелді бас тартуды тіркеуге жолдау
8. Қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға беру
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет регламенті
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар
(сызбаны қағаз жүзінде қараңыз)
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызметінің регламентіне
4-қосымша
Үлгі
Аудан (қала) әкімдігінің қаулысына
қосымшадан үзінді көшірме
елді мекен                      20__ жылғы "__" _______ N______
Қорғаншылық (қамқоршылық)
белгілеу туралы
"Неке және отбасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 104 және 105-баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)__________ өтініші және аудандық, қалалық білім бөлімдерінің, облыстық, Алматы, Астана қалалары білім басқармаларының құжаттары негізінде _______________________ ауданының (қаласының) әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленсін
Р/с N
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресімдеу негізі
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй _____________________________________________ бекітіліп берілсін
Әкім                             _______________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
"Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттiк қызметінің регламентіне
5-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгі Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы қорытынды
Т.А.Ә. ________________________________________________________
Туған жылы ___________________________________________________
Үйінің мекенжайы _______________________________________________
Психиатр ______________________________________________________
Нарколог _______________________________________________________
Дерматовенеролог _______________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы ________________________________
Терапевт _______________________________________________________
Қорытынды ____________________________________________________

7. Регистрация мотивированного отказа
2. Предоставление руководству уполномоченного органа
4. Направление ответственному исполнителю
6.Направление на регистрацию
8. Выдача потребителю результата оказания услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
(схему смотрите в бумажном варианте)
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец
Выписка из приложения к постановлению акимата района (города)
населенный пункт                       N ________ от "_____"
________ 200__ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьями 104 и 105 Закона Республики Казахстан "О браке и семье", на основании заявления (Ф.И.О.) ____________________ и документов районных, городских отделов, областных, гг. Алматы, Астана управлений образования акимат _________ района (города)
ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
N п/п
Опекун (попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющее жилье за _________________________________
Аким                                      ________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
Образец для физического лица
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О _______________________________________________________________
Год рождения ________________________________________________________
Домашний адрес ______________________________________________________
Психиатр ____________________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________________
Дерматовенеролог _________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки ______________________________________
Терапевт ___________________________________________________________
Заключение __________________________________________________________