Қызылорда қаласындағы мөлтек аудандар мен көшелерге атау беру туралы
Қызылорда қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 51/2 шешімі және Қызылорда қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 2523 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 қаңтарда N 10-1-204 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы Заңына, "Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңына және Қызылорда қалалық ономастикалық комиссиясының 2011 жылғы 29 маусымдағы N 3/2 қорытындысына сәйкес Қызылорда қаласы тұрғындарының пiкiрiн ескере отырып, Қызылорда қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қызылорда қаласы мәслихатының 16.07.2013 N 19/5 шешімімен және Қызылорда қаласы әкімдігінің 16.03.2013 N 589 қаулысымен (қаулы мен шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Сызбалық картаға сәйкес Қызылорда қаласында орналасқан мөлтек аудандарға:
Әбу-Насыр Әл-Фараби, Қорқыт ата, Астана, Cыр сүлейлері атаулары берілсін.
2. Сызбалық картаға сәйкес Қызылорда қаласында орналасқан көшелерге:
Абдулла Ақаев тұйығы, 1-линия тұйығы, Әлихан Бөкейхан тұйығы, Әшім Ибраев көшесі, Иса Тоқтыбаев-2 тұйығы, Алпамыс көшесі, Ахмет Жұбанов тұйығы, Ақбастау көшесі, Байқоңыр тұйығы, Битілеу Байділдаев тұйығы, Бодаш Уәлиев-1 тұйығы, Бодаш Уәлиев-2 тұйығы, Бодыбай Құлтекенов-1 тұйығы, Бодыбай Құлтекенов-2 тұйығы, Больничный тұйығы, Бұдабай ақын тұйығы, Генадии Рашин-1 тұйығы, Әбу Құдабаев тұйығы, Әлия Молдағұлова көшесі, Әлкей Марғұлан тұйығы, Жақыпбек Махамбетов тұйығы, Жиенбай жырау тұйығы, Жеңіс тұйығы, Жібек жолы-2 тұйығы, Жібек жолы-3 тұйығы, Зейнулла Шүкіров тұйығы, Зейнулла Жарқынбаев тұйығы, Қарасақал Ерімбетов тұйығы, Кеншімбай ақын тұйығы, Кирпичная-1 көшесі, Кирпичная-2 көшесі, Көксары көшесі, Көшеней Рүстембеков тұйығы, Майский тұйығы, Мақсұт Әбдіразақов тұйығы, Малоэтажная көшесі, Мұрат Саламатов тұйығы, Нұртуған тұйығы, Оңтүстік Қазақстан тұйығы, Ораз Жандосов тұйығы, Привокзальный тұйығы, Проездная көшесі, Проектируемая тұйығы, Проектная-1 көшесі, Сарқырама көшесі, Сейсен Мұхтарұлы тұйығы, Серәлі Лапин-2 тұйығы, Саулет-39 көшесі, Сүлеймен Есқараев тұйығы, Сұлтанмахмұт Торайғыров-2 тұйығы, Сұлтанмахмұт Торайғыров-3 тұйығы, Сұлтанмахмұт Торайғыров-4 тұйығы, Cыр сұлуы тұйығы, Техникумский көшесі, Техникумский тұйығы, Төле Би-2 тұйығы, Төле би-3 тұйығы, Тұрмағанбет тұйығы, Сағымбай Рыспаев көшесі, Нағи Ілиясов көшесі, Ұзақ Бағаев тұйығы, Хон Бен До-2 тұйығы, Шәймерден Бәкіров-1 тұйығы, Шәймерден Бәкіров-2 тұйығы, Ынтымақ-4 көшесі атаулары берілсін.

О наименовании микрорайонов и улиц города Кызылорды
Решение Кызылординского городского маслихата от 21 декабря 2011 года N 51/2 и Постановление Кызылординского городского акимата от 21 декабря 2011 года N 2523. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 18 января 2012 года за N 10-1-204
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и заключением городской ономастической комиссии города Кызылорда N 3/2 от 29 июня 2011 года, учитывая мнение населения города Кызылорда, Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ и акимат города Кызылорды ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции решения Кызылординского городского маслихата от 16.07.2013 N 19/5 и постановления Кызылординского городского акимата от 16.07.2013 N 589 (постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Присвоить следующие наименования микрорайонам города Кызылорды согласно схематической карте:
Абу Насыр Аль-Фараби, Коркыт ата, Астана, Сыр сулейлери.
2. Присвоить следующие наименования улицам города Кызылорды согласно схематической карте:
Переулок Абдуллы Акаева, переулок 1-линия, переулок Алихана Букейхана, улица Ашима Ибраева, переулок Иса Токтыбаев-2, улица Алпамыса, переулок Ахмета Жубанова, улица Акбастау, переулок Байконыр, переулок Битилеу Байдилдаева, переулок Бодаш Уалиев-1, переулок Бодаш Уалиева-2, переулок Бодыбай Култекенов-1, переулок Бодыбай Култекенов-2, переулок Больничный, переулок Будабай акына, переулок Генадий Рашин-1, переулок Абу Кудабаева, улица Алии Молдагуловой, переулок Алкея Маргулана, переулок Жакыпбека Махамбетова, переулок Жиенбай жырау, переулок Женис, переулок Жибек жолы-2, переулок Жибек жолы-3, переулок Зейнуллы Шукурова, переулок Зейнуллы Жаркынбаева, переулок Карасакала Еримбетова, переулок Кеншимбай акын, улица Кирпичная-1, улица Кирпичная-2, улица Коксары, переулок Кошенея Рустембекова, переулок Майский, переулок Максута Абдразакова, улица Малоэтажная, переулок Мурата Саламатова, переулок Нуртугана, переулок Онтустик Казахстан, переулок Ораза Жандосова, переулок Привокзальный, улица Проездная, переулок Проектируемая, улица Проектная-1, улица Саркырама, переулок Сейсена Мухтарулы, переулок Сералы Лапин-2, улица Саулет-39, переулок Сулеймена Ескараева, переулок Султанмахмут Торайгыров-2, переулок Султанмахмут Торайгыров-3, переулок Султанмахмут Торайгыров-4, переулок Сыр сулуы, улица Техникумский, переулок Техникумский, переулок Толе би-2, переулок Толе би-3, переулок Турмаганбета, улица Сагымбая Рыспаева, улица Наги Илиясова, переулок Узак Багаева, переулок Хон Бен До-2, переулок Шаймерден Бакиров-1, переулок Шаймерден Бакиров-2, улица Ынтымак-4.

3. Ақмаржан мөлтек ауданындағы Жаппасбай батыр көшесінің сол жағында орналасқан атауы жоқ 16 көшеге: Ақмаржан-17 көшесі, Ақмаржан-18 көшесі, Ақмаржан-19 көшесі, Ақмаржан-20 көшесі, Ақмаржан-21 көшесі, Ақмаржан-22 көшесі, Ақмаржан-23 көшесі, Ақмаржан-24 көшесі, Ақмаржан-25 көшесі, Ақмаржан-26 көшесі, Ақмаржан-27 көшесі, Ақмаржан-28 көшесі, Ақмаржан-29 көшесі, Ақмаржан-30 көшесі, Ақмаржан-31 көшесі, Ақмаржан-32 көшесі атаулары берілсін.
4. Кетебай би көшесіне параллель орналасқан атауы жоқ 14 көшеге: Арай-1 көшесі, Арай-2 көшесі, Арай-3 көшесі, Арай-4 көшесі, Арай-5 көшесі, Арай-6 көшесі, Арай-7 көшесі, Арай-8 көшесі, Арай-9 көшесі, Арай-10 көшесі, Арай-11 көшесі, Арай-12 көшесі, Арай-13 көшесі, Арай-14 көшесі атаулары берілсін.
5. Әбу-Насыр Әл-Фараби көшесіне перпендикуляр орналасқан атауы жоқ 9 көшеге: Әбу-Насыр Әл-Фараби-19 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-20 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-21 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-22 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-23 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-24 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-25 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-26 көшесі, Әбу-Насыр Әл-Фараби-27 көшесі атаулары берілсін.
6. Қожа Ахмет Яссауи көшесінің оң жағында перпендикуляр орналасқан атауы жоқ 8 тұйыққа: Қожа Ахмет Яссауи-1 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-2 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-3 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-4 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-5 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-6 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-7 тұйығы, Қожа Ахмет Яссауи-8 тұйығы атаулары берілсін
7. Әміре Қашаубаев көшесіне оң жағынан перпендикуляр орналасқан атауы жоқ 9 көшеге: Герман Титов-1 көшесі, Герман Титов-2 көшесі, Герман Титов-4 көшесі, Герман Титов-5 көшесі, Герман Титов-6 көшесі, Герман Титов-7 көшесі, Герман Титов-8 көшесі, Герман Титов-9 көшесі атаулары берілсін.
8. Қорқыт ата көшесіне параллель, Жас алаш көшесіне перпендикуляр орналасқан сол жағындағы атауы жоқ 4 көшеге: Қорқыт ата-15 көшесі, Қорқыт ата-16 көшесі, Қорқыт ата-17 көшесі, Қорқыт ата-18 көшесі атаулары берілсін.
9. Саяхат мөлтек ауданындағы Саяхат-4 көшесіне параллель орналасқан орналасқан атауы жоқ 13 көшеге: Саяхат-23 көшесі, Саяхат-24 көшесі, Саяхат-25 көшесі, Саяхат-26 көшесі, Саяхат-27 көшесі, Саяхат-28 көшесі, Саяхат-29 көшесі, Саяхат-30 көшесі, Саяхат-31 көшесі, Саяхат-32 көшесі, Саяхат-33 көшесі, Саяхат-34 көшесі, Саяхат-35 көшесі, атаулары берілсін.
10. Халипа Түлкібаева көшесінің сол жағында перпендикуляр орналасқан атауы жоқ көше Жаңалық Әбдірахманов көшесі болып аталсын.
11. Осы "Қызылорда қаласындағы мөлтек аудандар мен көшелерге атау беру туралы" бірлескен Қызылорда қалалық мәслихатының шешімі мен Қызылорда қаласының әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Шынтасов Жасұлан Қанибайұлына жүктелсін.

3. Присвоить наименования 16 улицам без названия, которые расположены на левой стороне улицы Жаппасбай батыра в микрорайоне Акмаржан: улица Акмаржан-17, улица Акмаржан-18, улица Акмаржан-19, улица Акмаржан-20, улица Акмаржан-21, улица Акмаржан-22, улица Акмаржан-23, улица Акмаржан-24, улица Акмаржан-25, улица Акмаржан-26, улица Акмаржан-27, улица Акмаржан-28, улица Акмаржан-29, улица Акмаржан-30, улица Акмаржан-31, улица Акмаржан-32.
4. Присвоить наименования 14 улицам без названия, которые расположены параллельно улице Кетебай би: улица Арай-1, улица Арай-2, улица Арай-3, улица Арай-4, улица Арай-5, улица Арай-6, улица Арай-7, улица Арай-8, улица Арай-9, улица Арай-10, улица Арай-11, улица Арай-12, улица Арай-13, улица Арай-14.
5. Присвоить наименования 9 улицам без названия, которые расположены перпендикулярно улице Абу Насыр Аль-Фараби: улица Абу Насыр Аль-Фараби-19, улица Абу Насыр Аль-Фараби-20, улица Абу Насыр Аль-Фараби-21, улица Абу Насыр Аль-Фараби-22, улица Абу Насыр Аль-Фараби-23, улица Абу Насыр Аль-Фараби-24, улица Абу Насыр Аль-Фараби-25, улица Абу Насыр Аль-Фараби-26, улица Абу Насыр Аль-Фараби-27.
6. Присвоить наименования 8 переулкам без названия, которые расположены перпендикулярно на правой стороне улицы Кожа Ахмет Яссауи: переулок Кожа Ахмет Яссауи-1, переулок Кожа Ахмет Яссауи-2, переулок Кожа Ахмет Яссауи-3, переулок Кожа Ахмет Яссауи-4, переулок Кожа Ахмет Яссауи-5, переулок Кожа Ахмет Яссауи-6, переулок Кожа Ахмет Яссауи-7, переулок Кожа Ахмет Яссауи-8.
7. Присвоить наименования 9 улицам без названия, которые расположены перпендикулярно на правой стороне улицы Амре Кашаубаева: улица Герман Титов-1, улица Герман Титов-2, улица Герман Титов-4, улица Герман Титов-5, улица Герман Титов-6, улица Герман Титов-7, улица Герман Титов-8, улица Герман Титов-9.
8. Присвоить наименования 4 улицам без названия, которые расположены перпендикулярно к улице Жас алаш и параллельно улице Коркыт ата: улица Коркыт ата-15, улица Коркыт ата-16, улица Коркыт ата-17, улица Коркыт ата-18.
9. Присвоить наименования 16 улицам без названия, которые расположены микрорайоне Саяхат, параллельно к улице Саяхат-4: Улица Саяхат-23, улица Саяхат-24, улица Саяхат-25, улица Саяхат-26, улица Саяхат-27, улица Саяхат-28, улица Саяхат-29, улица Саяхат-30, улица Саяхат-31, улица Саяхат-32, улица Саяхат-33, улица Саяхат-34, улица Саяхат-35.
10. Назвать именем Жаналык Абдирахманова улицу, которая расположенна перпендикулярно с левой стороны улице Халипа Тулкибаевой.
11. Возложить контроль за исполением настоящего совместного решения Кызылординского городского маслихата и постановления акимата города Кызылорды "О наименовании микрорайонов и улиц города Кызылорды" на заместителя акима города Шынтасова Жасулана Канибаевича.

12. Осы бірлескен шешім мен қаулы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың кезекті
ХХХХХІ сессиясының төрағасы                М. КӘРІМБАЕВ
Қызылорда қаласының әкімі                  М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Қызылорда қалалық

12. Настоящее совместное решение и постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель очередной ХХХХХІ
сессии городского маслихата                М. КАРИМБАЕВ
Аким города Кызылорды                      М. ЖАЙЫМБЕТОВ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата                       И. КУТТЫКОЖАЕВ