Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қызылорда облысы Қармақшы ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 29 қарашадағы N 176 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 26 желтоқсанда N 10-5-172 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы N 319 қаулысымен
Сноска. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қармақшы ауданы әкімдігінің 2012.12.14 N 319 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасының Еңбек кодексi" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Кодексiнiң 18-бабының 2) тармақшасы мен 238-бабының 3-тармағына және "Ауылдық (селолық) жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тiзбесiне келісім беру туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 25 тамыздағы N 272 шешiмiне сәйкес Қармақшы ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Ауылдық (селолық) жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тiзбесi қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Ә. Ерсұлтановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қармақшы ауданының әкімі                          М. Ергешбаев
Қармақшы ауданы әкiмдiгiнiң
2011 жылғы 29 қарашадағы N 176
қаулысына қосымша
Ауылдық (селолық) жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының
ТIЗБЕСI
1. Денсаулық сақтау мамандары лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары, оның ішінде медицина бөлімі жөніндегі;
2) бөлімше, станция, филиал, зертхана, орталық, бөлім басшысы;
3) дәріхана меңгерушісі, бөлімшесі меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, акушер, емдәм бикесі, тіс дәрiгерi, тіс технигі, зертханашы, медициналық бике, медициналық статистик, медициналық зертханашы, провизор, психолог, рентген зертханашысы, мамандырылған медициналық бике, статистик, фармацевт, фельдшер (зертханашы).
2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары, оның ішінде орталық;

Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности
Постановление Кармакшинского районного акимата Кызылординской области от 29 ноября 2011 года N 176. Зарегистрровано Департаментом юстиции Кызылординской области 26 декабря 2011 года за N 10-5-172. Утратило силу постановлением Кармакшинского районного акимата Кызылординской области от 14 декабря 2012 года N 319
Сноска. Утратило силу постановлением Кармакшинского районного акимата Кызылординской области от 14.12.2012 N 319.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 и пункта 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и решением Кармакшинского районного маслихата от 25 августа 2011 года N 272 "О согласовании перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности" акимат Кармакшинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района А.Ерсултанова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кармакшинского района                    М. Ергешбаев
Приложение к постановлению
акимата Кармакшинского района
от 29 ноября 2011 года
N 176
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе: по медицинской части;
2) руководитель подразделения станции, филиала, лаборатории, центра, отдела;
3) заведующий аптекой, заведующий отделением;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех специальностей, акушерка, диетическая cecтpa, зубной врач, зубной техник, лаборант, медицинская сестра, медицинский статистик, медицинский лаборант, провизор, психолог, рентгенолаборант, специализированная медицинская сестра, статистик, фармацевт, фельдшер (-лаборант).
2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, в том числе: центра;

2) үйде әлеуметтiк қызмет көрсету жөнiндегi бөлiмшесiнiң (орталығының) меңгерушiсi,
3) мамандар (бас, аға), оның ішінде: инспектор, консультант (соның ішінде әлеуметтік жұмыс жөніндегі), күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман.
З. Бiлiм беру мамандары лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы;
2) жалпы орта білім беретін мектептердің, мектеп-интернаттардың және бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім, орта білімнен кейінгі білім, қосымша білім берудің басқа да ұйымдарындағы директордың (бастықтың) ғылыми, оқу ісі, оқу - өндірістік, оқу - тәрбие, тәрбие жұмыстары, мектептердің, мектеп-интернаттардың жұмыстары жөніндегі орынбасары;
3) мектепке дейінгі мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы;
4) әдістемелік кабинет басшысы;
5) интернат, оқу кабинеті меңгерушісі;
6) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы мұғалімдер, кітапханашы, жетекші, тәрбиеші, нұсқаушы, шебер, медициналық бике, әдістемеші, музыкалық жетекші, оқытушы, үйірме жетекшісі, әлеуметтік педагог, педагог-психолог, педагог-ұйымдастырушы, қосымша білім педагогы, тілдері мүкіс балалармен жұмыс істейтін мұғалім, кеміс балалармен жұмыс істейтін мұғалім (дефектолог).
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары;
2) көркемдік жетекші;
3) кітапхана меңгерушісі, клуб меңгерушісі, көркемдеп қою, әдеби-драмалық, музыкалық бөлім меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: аккомпаниатор, актер, әртіс, мұрағатшы, режиссердің ассистенті, балетмейстер, библиограф, кітапханашы, дирижер, дыбыс режиссері, нұсқаушы, өнертанушы, концертмейстер, мәдени ұйымдастырушы, әдістемеші, музыкалық жетекші, қоюшы оператор, режиссердің көмекшісі, режиссер, қоюшы режиссер, солист, хореограф, хормейстер, сақтаушы (оның ішінде мұражайлардағы қорларды), барлық атаудағы суретшілер, экскурсовод.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен қазыналық кәсіпорын басшысы мен басшысының орынбасары;
2) филиал, кешен бөлімшесінің басшысы;
3) спорт клубының меңгерушісі;
4) мамандар (бас, аға), оның ішінде: барлық мамандықтағы дәрігерлер, нұсқаушы, шебер, медициналық бике, әдістемеші, психолог, жаттықтырушы, фельдшер.

2) заведующий отделением (центром) социальной помощи на дому;
3) специалисты (главные, старшие), в том числе: инспектор, консультант (в том числе по социальной работе), социальный работник по уходу, специалист по социальной работе.
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия
2) заместитель директора (начальника) по научной, учебной, учебно-производственной, учебно-воспитательной, воспитательной работе общеобразовательных школ, школ-интернатов и других организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования;
3) руководитель дошкольного государственного учреждения и казенного предприятия;
4) руководитель подразделения методического кабинета;
5) заведующий интернатом, учебным кабинетом;
6) специалисты (главные, старшие), в том числе: учителя всех специальностей, библиотекарь, вожатый, воспитатель, инструктор, мастер, медицинская сестра, методист, музыкальный руководитель, преподаватель, руководитель кружка, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, учитель-логопед, учитель-дефектолог.
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) художественный руководитель;
3) заведующий библиотекой, заведующий клубом, частью художественно-постановочной, литературно-драматической, музыкальной;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: аккомпаниатор, актер, артист, архивист, ассистент режиссера, балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, инструктор, искусствовед, концертмейстер, культорганизатор, методист, музыкальный руководитель, оператор-постановщик, помощник режиссера, режиссер, режиссер-постановщик, солист, хореограф, хормейстер, хранитель (в том числе фондов в музеях), художники всех наименований, экскурсовод.
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия;
2) руководитель подразделения филиала, комплекса;
3) заведующий спортивным клубом;
4) специалисты (главные, старшие), в том числе: врачи всех наименовании, инструктор, мастер, медицинская сестра, методист, психолог, тренер, фельдшер.