2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2011 жылғы 09 желтоқсандағы N 38/341 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 06 қаңтарда N 11-5-128 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы N 95-IV Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы  N 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2011 жылғы 24 қарашадағы N 496-IV  "2012-2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңдарына, облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы N 39/448 "2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылы 23 желтоқсандағы N 2116 болып тіркелген) сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 417 296 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша -3 419 788 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер- 8 100 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 973 528 мың теңге;
2) шығындар – 5 344 593 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 108 414 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110 880 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 2 466 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 46 900 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 46 900 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 82 611 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -82  611 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 72 810 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары- 0 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 N 7/56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2012 жылға аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1)Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
2) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
3) Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 09 декабря 2011 года N 38/341. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 06 января 2012 года N 11-5-128
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года N 95-ІV, Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года N 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 24 ноября 2011 года  N496-IV "О республиканском бюджете на 2012-2014 годы"решением областного маслихата от 6 декабря 2011 года N 39/448 "Об областном бюджете на 2012-2014 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2116 от 23 декабря 2011 года) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 417 296 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3 419 788 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 880 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 100 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1 973 528 тысяч тенге;
2) затраты – 5 344 593 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 108 414 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110 880 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 2 466 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 46 900 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 46 900 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 82 611 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  82 611 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 72 810 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тенге;
использование остатков бюджетных средств - 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  N 7/56 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Устанавить на 2012 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;

4) Әлеуметтік салық - 100 пайыз;
5) қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ толықтырылып, өзгеріс еңгізілді Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. 2012 жылға арналған Маңғыстау ауданының бюджетінен облыстық бюджетке 59 433 мың теңге сомасындағы бюджеттік алу белгіленсін;
2012 жылғы арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен 572  216 мың тенге шығын орнын жабатын трансферт көзделсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізіліп толықтырылды - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 N 7/56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферт қарастырылғаны ескертілсін:
166 945 мың теңге - мемлекеттік білім беру тапсырысын мектепке дейінгі бiлiм беру мекемелерінде іске асыруға;
12 282 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
19 187 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға;
116 мың теңге – "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
2 344 мың теңге - үйден оқитын мүгедек балаларды бағдарламамен қамтылған құрал - жабдықтармен камтамасыз етуге;
3 883 мың теңге - жетім сәбидің (жетім балалардың) күтімі үшін бағып-қағушыларға (қамқорлығына алғандарға) және ата-ана қамқорлығынсыз қалған жетім сәбиге (жетім балаларға) ай сайын ақшалай қаржы төлеуге;
2 522 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
0 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде субсидия беруге;
9 037 мың теңге - жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
5 575 мың теңге - жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жастар тәжірибесіне;
50 074 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
10 682 мың теңге - ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға;
5 234 мың теңге - "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске  асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға;

4) социальный налог - 100 процентов.
5) индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществлющих деятелность по разовым талонам– 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменением и дополнением, внесенным решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Предусмотреть из бюджета Мангистауского района на 2012 год в   сумме 59 433 тысяч тенге бюджетные изъятию в областной бюджет;
предусмотреть из областного бюджета в районный бюджет 572  216 тысяч тенге в виде трансферта компенсацию потерь.
Сноска. Пункт 3 с изменением и дополнением, внесенным решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  N 7/56 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования 166 945 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного средного и общего средного образования 12 282 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 19 187 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы" 116 тысячи тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обущающихся на дому 2 344 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшего без попечения родителей 3 883 тысячи тенге;
на оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020 - 2522 тысячи тенге;
на предоставление субсидий в рамках Программы занятости 2020 -  0 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости 9 037 тысяч тенге;
на молодежной практике в рамках Программы занятости 2020 - 5 575 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 50 074 тысячи тенге;
на реализации мер социальной поддержки специалистов социальной  сферы сельских населенных пунктов 10 682 тысячи тенге.
на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" 5 234 тысяч тенге;

37 324 мың теңге - жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге және абаттандыруға.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 N 7/56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескертілсін:
605 327 мың теңге - сумен жабдықтауды дамытуға;
370 051 мың теңге - инжернерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
37 771 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға.
5-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен дамуға арналған мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
44 958 мың теңге - сумен жабдықтауды дамытуға.
5-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде жергілікті бюджеттен бюджеттік кредитті пайдалануға қаржы қарастырылғаны ескерілсін:
35 291 мың теңге – ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға;
5-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферт қарастырылғаны ескерілсін:
10 000 мың тенге – Республиканың жоғары оқу орындарында оқытуға облыс әкімінің грантын беруге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредит қаржысы қарастырылғаны ескертілсін:
77 664 мың теңге - ауылдық жерлердегі әлеуметтік саланың мамандарына әлеуметтік қолдауды іске асыруға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7. Құқық берілсін:
1) Атаулы және мерекелік күндер құрметіне біржолғы әлеуметтік көмек:
Ұлы Жеңіс күніне 9 мамыр Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы 100 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға - 60 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға - 50 000 теңге мөлшерінде;

37 324 тысячи тенге – ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  N 7/56 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие водоснабжения  605 327 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры 370 051 тысяча тенге;
37 771 тысяча тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
44 958 тысяч тенге - на развитие водоснабжения;
5-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из местного бюджета:
35 291 тысяча тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
5-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме целевые текущие трансферты из областного бюджета:
10 000 тысяч тенге – на предоставление грантов акима области на обучение в высших учебных заведениях республики.
Сноска. Пункт 5 с изменениями и дополнениями, внесенными решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов 77 664 тысяч тенге".
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Предоставить право:
1) На социальную помощь в честь праздничные и знаменательные даты:
ко дню Победы на 9 мая участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 100 000 тенге;
ко дню Победы лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в размере 60 000 тенге;
ко дню Победы лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере 50 000 тенге;

Ұлы Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің және соғыста қаза тапқан әскери жауынгерлердің қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне - 40 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне 1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттық салдарын жоюға қатысқан және Чернобыль АЭС-індегі апаттық салдарынан мүгедек болған адамдарға - 20 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикасы Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға - 10 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Жеңіс күніне 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес істегендер (қызмет еткендер) жұмыс істегені туралы еңбек кітапшасында жазбасы немесе стаж белгілеу арнайы комиссия шешімі немесе мұрағаттық анықтамасы бар тыл еңбеккерлеріне - 10 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына (Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қайта тұрмыс құрмаған жесірлерінен басқа) - 10 000 теңге мөлшерінде;
Дүниежүзілік қарттар күніне (1 қазан):
жасы 70-тен асқан жалғызілікті зейнеткерлерге - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Дүниежүзілік мүгедектер күніне (жыл сайын қазанның екінші жексенбісі):
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алатын мүгедек балалар мен барлық топтағы мүгедектерге - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Қазақстан Республикасының Конституциясы күніне (30 тамыз):
асыраушысынан айрылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың балаларына - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
алынып тасталды - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
алынып тасталды - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2) Тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек төлеуге:
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға – 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
асыраушысынан айырылуына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың балаларына - 1,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Ай сайын төлеуге:
үйден оқып және тәрбиеленетін бала кезден мүгедек балаларға - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек;
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға - 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй көмегі;
коммуналдық шығын төлемдерінің ақысы жанбасылық табыстан артық отбасыларға қолданудағы заңнамамен белгіленген тәртіппен қаралған қаржы көлемінде - 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тұрғын үй көмегі;

ко дню Победы вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившим в повторный брак в размере 40 000 тенге;
ко дню Победы участникам ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах и инвалидам при последствий катастрофы на Чернобылской АЭС в размере 20 000 тенге;
ко дню Победы лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 10 000 тенге;
ко дню Победы проработавшим (прослужащим), имеющие в трудовой книжке записи о работе не менее 6-ти месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года или решения специальной комиссии об установлении стажа или труженникам тыла, имеющие архивную справку в размере 10 000 тенге;
другим категориям лиц, кроме приравненых к участникам Великой Отечественной войны (кроме вдовам ветеранов Великой Отечественной войны, не вступивщим в повторный брак) в размере 10 000 тенге;
К Международному дню пожилых (1 октября):
Одиноким пенсионерам по возрасту свыше 70-и лет в размере 2 месячного расчетного показателя;
К Международному дню инвалидов (ежегодно второго воскресенья октября):
детям-инвалидам, получающим государственных социальных пособий и инвалидам всех категории - в размере 2 месячного расчетного показателя;
К дню Конституции Республики Казахстан (30 августа):
детям, получающим государственных социальных пособий по потере кормильца - в размере 2 месячного расчетного показателя;
исключен - решением маслихата Мангистауского района от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012).
исключен - решением маслихата Мангистауского района от 17.09.2012  N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012).
2) Ежеквартальная выплата социальной помощи:
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1,5 месячного расчетного показателя;
детям, получающим государственных социальных пособий по потере кормильца в размере 1,5 месячного расчетного показателя;
3) Выплатить ежемесячно:
детям-инвалидам, воспитивающимся и обущающимся на дому в размере 5 месячного расчетного показателя;
получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 1 месячный расчетный показатель;
жилищное пособие семьям, превышающие доходы на душу одного члена семьи по установленному порядку используемой законодателством на покрытие коммунальных расходов в размере 1 месячный расчетный показатель;

4) Аз қамтамасыз етілген және аса мұқтаж отбасыларға қиын тұрмыстық жағдайлар туындаған кезде біржолғы материалдық көмек белгіленген тәртіппен қаралған қаржы көлемінде төленсін.
5) Облыс әкімінің гранты негізінде жоғарғы оқу орындарында білім алушы халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын студенттерге оқу ақысы жыл сайын, степендиясы ай сайын төленсін.
6) Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне, әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне бір жолғы коммуналдық қызметтерді өтеуге және отын сатып алуға 12 100 теңге төленсін.
7) Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медицина және фармацевтика қызметкерлеріне,
әлеуметтік қамсыздандыру мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының қызметкерлеріне 25% көтеріңкі жалақы (тарифтік мөлшерлеме) белгіленсін.
8. Аудан әкімінің резерві 15 471 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Маңғыстау аудандық  мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 N 7/56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. N 4-қосымшаға сәйкес 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
10. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Н. Ұлықпанов
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Ж. Жапақов
КЕЛІСІЛДІ:
"Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
Шабикова Рима Нерражимқызы
9 желтоқсан 2011
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
38/341 шешіміне
N 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау аудандық мәслихатының 2012.04.10 N 3/16 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.09.17 N 6/52 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.10 N 7/56 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Сан
Сын
Ішкі
сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

4) Выплатить при возникновении острых бытовых нужд единовременная материальная помощь малообеспеченным и остронуждающим семьям по установленной порядке в пределах предусмотренных сумм.
5) Выплатить оплату обучения ежегодно, степендию ежемесячно студентам, относящим к социально – уязвивым слоям населения обучающие в высших учебных заведениях на основания гранта акима области.
6) Выплатить на единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работника государственных организаций культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, в размере 12 100 тенге.
7) Установить повышенные оклады (тарифные ставки) на 25 процентов педагогическим работникам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, работникам государственных организаций социального обеспечения, работника государственных организаций культуры и спорта, работающим в сельских населенных пунктах.
8.Утвердить резерв акима района в сумме 15 471 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Мангистауского района от 10.04.2012 N 3/16 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012  N 7/56 (вводится в действие с 01.01.2012).
9.Утвердить перечень бюджетных программ на 2012 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению N 4.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     Н. Улыкпанов
Секретарь районного
маслихата                               Ж. Жапаков
СОГЛАСОВАНО:
Шабикова Рима Нерражимовна
Начальник государственного учреждения
"Мангистауский районный отдел
экономики и финансов"
9 декабрь 2011 года
Приложение N 1
к решению районного маслихата
от 9 декабря 2011 года N 38/341
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Мангистауского района от 07.09.2011 N 36/322 (вводится в действие с 01.01.2011); от 17.09.2012 N 6/52 (вводится в действие с 01.01.2012); от 10.12.2012   N 7/56(вводится в действие с 01.01.2012).
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

19 551
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
1 158
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2344
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
3883
021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
155
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
116
064
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
17132
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығындары
58 912
040
Мектепке дейінгі бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттік бiлiм беру тапсырысын іске асыруға
26 689
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
434 447
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
434 447
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
248 258
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
5 488
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5 488
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
242 770
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
37 905
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 801
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 669
006
Тұрғын үй көмегі
23 926
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

19 551
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 158
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
2 344
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 883
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
155
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
116
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
17 132
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
58 912
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
26 689
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
434 447
037
Строительство и реконструкция объектов образования
434 447
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
248 258
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5 488
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5 488
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
242 770
002
Программа занятости
37 905
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 801
005
Государственная адресная социальная помощь
6 669
006
Оказание жилищной помощи
23 926
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

99 761
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 558
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 950
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4 217
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 435
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 294
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 492
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
538 744
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
481 712
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
481 712
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
57 032
008
Елді мекендердің көшелерін жарықтандыру
23 723
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
2084
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
31 225
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
153 485
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
85 023
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
85 023
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 681
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 962
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 636
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
32 750
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 333
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 781
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
14 124
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 657
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
16 604
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
9 111
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

99 761
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 558
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 950
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4 217
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 435
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 294
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 492
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
538 744
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
481 712
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
481 712
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
57 032
008
Освещение улиц населенных пунктов
23 723
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
2084
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
31 225
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
153 485
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
85 023
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
85 023
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 681
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 962
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 636
006
Функционирование районных (городских) библиотек
32 750
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
10 333
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 781
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
14 124
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7 657
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
16 604
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
9 111
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии