Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 30/309 "2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Мұнайлы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 12 сәуірдегі № 34/339 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 27 сәуірде № 11-7-91 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихаттың «2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 29/331 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 31/371 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 2097 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 14 желтоқсандағы № 30/309 «2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2011 жылғы 11 қаңтарда № 11-7-65 болып тіркелген, «Мұнайлы» газетінде 2011 жылғы 22 қаңтарда № 03-04 (112-113) санында жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 - тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2011 - 2013 жылдарға арналған аудандық бюджет, оның ішінде 2011 жылға 1- қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 450 648 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 817 889 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 229 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 180 158 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2 442 372 мың теңге;
2) шығындар – 4 714 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 353 618 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 353 618 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 617 652 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 617 652 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 403 434 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 36 268 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 250 486 мың теңге».
2 - тармақта:
1) тармақшадағы «96,1» саны «99,8» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы «96,1» саны «99,7» санымен ауыстырылсын.
3 - 1 тармақ мынадай жаңа абзацтармен толықтырылсын:
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту;
жұмыспен қамту 2020 бағдарламасына қатысушыларға мемлекеттік қолдау шараларын көрсету;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету.

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 14 декабря 2010 года № 30/309 "О районном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата от 12 апреля 2011 года № 34/339. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 апреля 2011 года № 11-7-91
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23  января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 6 апреля 2011 года № 31/371 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011 - 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2097) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 14 декабря 2010 года № 30/309 «О районном бюджете на 2011 - 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 11 января 2011 года за № 11-7-65, опубликовано в газете «Мунайлы» от 22 января 2011 года № 03-04 (112 - 113) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«Утвердить бюджет района на 2011-2013 годы, в том числе на 2011 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 4 450 648 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 817 889 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 229 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 180 158 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 442 372 тысяч тенге;
2) затраты – 4 714 682 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 353 618 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 353 618 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 617 652 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  617 652 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 403 434 тысяч тенге;
погашение займов – 36 268 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 250 486 тысяч тенге».
в пункте 2:
в подпункте 1) цифру «96,1» заменить цифрой «99,8»;
в подпункте 6) цифру «96,1» заменить цифрой «99,7».
пункт 3 - 1 дополнить следующими новыми абзацами:
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
оказание мер государственной поддержки участникам Программы занятости 2020;
обеспечение деятельности центров занятости.

3 - 2 тармақ мынадай жаңа абзацтармен толықтырылсын:
Жаңа Даулет және Қызылтөбе - 2 елді мекендерінен грейдер автожол құрылысын салу;
тұрғын үй коммуналдық шаруашылығын жетілдіру бағдарламасы бойынша іске асырылатын жобалардың жобалық сметалық құжаттамасын жасақтау.
4 - тармақтың 2) тармақшасының 3 және 4 абзацтары жаңа редакцияда жазылып, мынадай мазмұндағы жаңа абзацтармен толықтырылсын:
жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 60 000 теңге көлемінде, оның ішінде:
Ауғаныстанда әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығу салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілерге 60 000 теңге;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға 60 000 теңге;
жеңілдіктері мен кепілдіктері жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға 50 000 теңге, оның ішінде:
бұрынғы КСР Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғаныстанға жіберілген әскери қызметшілерге 50 000 теңге;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 50 000 теңге;
5) тармақшаның 1 абзацы алынып тасталсын;
6) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

пункт 3 - 2 дополнить следующими новыми абзацами:
строительство грейдерной дороги Жана Даулет и Кызылтөбе - 2;
разработка проекто – сметной документации по проектам по программе модернизации  жилищно-коммунального хозяйства.
в подпункте 2) пункта 4 абзацы 3 и 4 изложить в новой редакции и дополнить следующими новыми абзацами следующего содержания:
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны 60 000 тенге, в том числе:
военнослужащие, ставшие инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане 60 000 тенге;
лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС 60 000 тенге;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны 50 000 тенге, в том числе:
военнослужащие, которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях в Афганистане 50 000 тенге;
лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС 50 000 тенге.
в подпункте 5) исключить 1 абзац;
подпункт 6) изложить в новой редакции:

«6) ай сайынғы әлеуметтік көмек 1 айлық есептік көрсеткіш көлемінде:
мүгедектігіне байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар;
асыраушысынан айырылу жағдайына байланысты мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушылардың балаларына».
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Т. Ергазиев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А. Толыбаева
12 сәуір 2011 жыл
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 12 сәуірдегі
№ 34/339 шешіміне қосымша
2011 жылға арналған аудандық бюджет
Сан Сын Ішкі Сын Атауы Сомасы, мың тенге
1
2
3

«6) ежемесячная социальная помощь размере 1 месячного расчетного показателя:
получающие государственные социальные пособия по инвалидности;
детям получателей специальных государственных пособий по утере кормильца».
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                     Т. Ергазиев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждений «Мунайлинский
районный отдел экономики и финансов»
А. Толыбаева
12 апреля 2011 года
Приложение
к решению районного маслихата
12 апреля 2011 года № 34/339
Районный бюджет на 2011 год
Кат. Кл. Пдк. Найменование Сумма,
тыс .тенге
1
2
3

4 017
011
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
60 260
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына  ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
4 234
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2 077
021
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
15 740
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
751 621
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
751 621
6
Әлеуметтік көмек және
әлеуметтік қамсыздандыру
220 525
Маңғыстау селосы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 449
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 449
Қызылтөбе селолық округ әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
577
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
577
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218 499
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 230
012
Ақпараттық жүйелер құру
899
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
56 715
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 433
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 776
006
Тұрғын үй көмегі
27 368
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 523
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 177
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
809
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
13 745
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 350
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
3 857
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
9 617
7
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
1 423 517
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

4 017
011
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
60 260
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 234
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся  на дому
2 077
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
15 740
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
751 621
037
Строительство и реконструкция объектов образования
751 621
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
220 525
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 449
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 449
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
577
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
577
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218 499
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
15 230
012
Создание информационных систем
899
002
Программа занятости
56 715
004
Оказание социальной помощи на приобретение  топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 433
005
Государственная адресная социальная помощь
18 776
006
Жилищная помощь
27 368
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решением местных представительных органов
43 523
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 177
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
809
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 745
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 350
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 857
023
Обеспечение деятельности центров занятости
9 617
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 423 517
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

13 130
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 165
002
Ақпараттық жүйелер құру
899
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
1 020
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
4 046
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала
құрылысы және құрылыс
қызметі
15 147
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15 147
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
14 248
002
Ақпараттық жүйелер құру
899
12
Көлiк және коммуникация
328 601
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
328 601
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендер көшелерін жөндеу және ұстау
70 000
009
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендер көшелерін салу және қайта құру, қалалардың және елді мекендердің көшелерін өткізу
175 721
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
79 089
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 791
13
Басқалар
29 150
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8 679
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 245
002
Ақпараттық жүйелер құру
899
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
535
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 680
022
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
4 680
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 579
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 680
020
Ақпараттық жүйелер құру
899
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
6 212
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін әзірлеу және оған сараптама жүргізу
0

13 130
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
7 165
002
Создание информационных систем
899
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 020
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
4 046
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 147
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15 147
001
Услуги по реализации государственной политики  в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
14 248
002
Создание информационных систем
899
12
Транспорт и коммуникации
328 601
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
328 601
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии
региональной занятости и переподготовки кадров
70 000
009
Строительство и реконструкция автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации
стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
175 721
022
Развитие транспортной инфраструктуры
79 089
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
3 791
13
Прочие
29 150
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8 679
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
7 245
002
Создание информационных систем
899
003
Поддержка предпринимательской деятельности
535
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 680
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
4 680
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 579
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 680
020
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
899
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
6 212
008
Разработка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы
0