Арқалық қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 382 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-3-158 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 75-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті  тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2012 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 4836538,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1048153,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 26154,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 33238,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3728993,4 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1576210,0 мың теңге;
2) шығындар – 4876225,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8102,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50789,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 50789,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 69 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған қала бюджетінде:
"254847,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
10019,0 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3568,0 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
7049,0 мың теңге сомасында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын ұсынуға;
40468,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12915,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
17060,0 мың теңге сомасында жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
25722,0 мың теңге сомасында мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;

О бюджете города Аркалыка на 2012-2014 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 392. Зарегистрировано Управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-3-158
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 4836538,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1048153,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 26154,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 33238,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3728993,4 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1576210,0 тысяч тенге;
2) затраты – 4876225,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8102,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3000,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 50789,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50789,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 06.12.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. В бюджете города на 2012 год предусмотрен:
"объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 254847,0 тысяч тенге, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 10019,0 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3568,0 тысяч тенге;
на предоставление стандартов специальных социальных услуг в сумме 7049,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 40468,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12915,0 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), ребенка (детей) оставшегося без попечения родителей в сумме 17060,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 25722,0 тысячи тенге;

903,0 мың теңге сомасында "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
186,0 мың теңге сомасында тұрғын үй көмегін көрсетуге;
28312,0 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға;
108645,0 мың теңге сомасында моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге;
108036,5 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі, оның ішінде:
4200,0 мың теңге сомасында қаланың білім беру ұйымдарының материалды-техникалық базасын нығайтуға;
7610,0 мың теңге сомасында 2012-2014 жылдарға арналған коммуналдық меншігіндегі объектілердің материалды-техникалық базасын нығайтуға;
3429,0 мың теңге сомасында кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға;
54686,5 мың теңге сомасында "Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің жалпы даму үлгісіндегі Ашутасты ауылындағы "Гүлдер" бала-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеуге;
3086,0 мың теңге сомасында мектептерде автоматтық өрт дабылын орнатуға;
7500,0 мың теңге сомасында "Арқалық қаласы әкімдігі білім бөлімінің № 4 орта жалпы білім беретін мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу жүргізу бойынша жобалы сметалық құжаттаманы дайындауға;
1480147,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттер көлемі, оның ішінде:
188418,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласы білім бөлімінің "Жас-Ұлан" балалар мен жасөспірімдер орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынның ғимаратын қайта құруға және реконструкциялауға;
251249,0 мың теңге сомасында мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға;
15714,0 мың теңге сомасында "Арқалық қаласындағы Маясова 27 көшесіндегі бес қабатты шағын отбасылық жатақхананы тұрғын үй ретінде реконструкциялау" объектісін абаттандыру мен инженерлік жүйелерін салуға;
435350,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
589416,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының III-көтерме сорғы станциясынан су тазартқыш ғимараттарына дейін Қараторгай су тартқышын реконструкциялауға;
309752,9 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көлемі, оның ішінде:
154993,0 мың теңге сомасында Қостанай облысының Арқалық қаласындағы Қайырбеков 17 көшесіндегі, 110 орынды бала-бақшаны реконструкциялауға;
75386,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 903,0 тысячи тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 186,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий Программы занятости 2020 в сумме 28312,0 тысячи тенге;
на решение вопросов обустройства моногородов в сумме 108645,0 тысяч тенге;
объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 108036,5 тысяча тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы организаций образования города в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2012-2014 годы в сумме 7610,0 тысяч тенге;
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 3429,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Детский сад "Гулдер" общеразвивающего типа в селе Ашутасты отдела образования акимата города Аркалыка Костанайской области" в сумме 54686,5 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 3086,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по проведению капитального ремонта здания государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа № 4 отдела образования города Аркалыка" в сумме 7500,0 тысяч тенге;
объем целевых трансфертов из республиканского бюджета на развитие 1480147,0 тысяч тенге, в том числе:
на восстановление и реконструкцию здания государственного коммунального казенного предприятия "Детско-юношеский центр "Жас-Улан" отдела образования акимата города Аркалык в сумме 188418,0 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда 251249,0 тысяч тенге;
на строительство инженерных сетей с благоустройством к объекту "Реконструкция пятиэтажного малосемейного общежития под жилой дом по улице Маясовой, 27 в городе Аркалык" в сумме 15714,0 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 435350,0 тысячи тенге;
на реконструкцию Караторгайского водовода от насосной станции III подъема до водоочистного сооружения города Аркалык в сумме 589416,0 тысяч тенге;
объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие 309752,9 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию детского сада на 110 мест в городе Аркалык Костанайской области по улице Каирбекова, 17 в сумме 154993,0 тысячи тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 75386,0 тысяч тенге;

58971,9 мың теңге сомасында Арқалық қаласында III-көтерме сорғы станциясынан су тазартқыш ғимараттарына дейін Қараторгай су тартқышын реконструкциялауға;
4140,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Новый кентінде электр жабдығын реконструкциялауға;
1910,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының әлеуметтік объектілеріне және көп қабатты үйлеріне келетін 0,4 киловатт - кабельді желісін трансформаторлық қосалқы станциясынан - 10/0,4 киловатт №№ 5-8, 10-13, 15-20, 22, 24-27, 30-35, 37, 38, 59, 64, 66, 71, 81, 93, 96, 98, 101, 108, 123, "Дархан" трансформаторлық қосалқы станциясынан, темір жол – трансформаторлық қосалқы станциясынан, 1 - таратқыш пунктінен, № 21 комплексті трансформаторлық қосалқы станциясынан реконструкциялауға;
5989,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Дачный шағын ауданында электр жабдығын реконструкциялауға;
5654,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін қайта жаңартуға;
2709,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су қубыры желілерін қайта жаңартуға қарастырылған.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 69 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2012 жылға арналған қала бюджетінде "Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының нысандары мен аумақтарын күрделі жөндеу" жобасын аяқтауға 27525,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферт қарастырылған.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012.05.16 № 39 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2012.12.06 № 69 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Бюджеттік жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып 2012 жылға арналған қалалық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Арқалық қаласының 2012 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық
мәслихатының кезекті
XVIII сессиясының төрағасы                 Н. Хамзин
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
__________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың

на реконструкцию Караторгайского водовода от насосной станции III подъема до водоочистного сооружения города Аркалык в сумме 58971,9 тысяч тенге;
на реконструкцию электроснабжения в поселке Новый города Аркалык в сумме 4140,0 тысяч тенге;
на реконструкцию кабельной линии-0,4 киловатт от трансформаторной подстанции - 10/0,4 киловатт №№ 5-8, 10-13, 15-20, 22, 24-27, 30-35, 37, 38, 59, 64, 66, 71, 81, 93, 96, 98, 101, 108, 123, трансформаторной подстанции "Дархан", трансформаторной подстанции – железная дорога, распределительного пункта -1, комплексной трансформаторной подстанции № 21 к многоэтажным домам и социальным объектам в городе Аркалык в сумме 1910,0 тысяч тенге;
на реконструкцию электроснабжения в микрорайоне Дачный города Аркалык в сумме 5989,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Новый города Аркалыка в сумме 5654,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в поселке Нефтебаза города Аркалыка в сумме 2709,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 06.12.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
2-1. В бюджете города на 2012 год предусмотрен целевой текущий трансферт из республиканского бюджета на завершение проекта "Капитальный ремонт объектов и территорий государственного коммунального предриятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 27525,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 16.05.2012 № 39 (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 06.12.2012 № 69 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2012 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2012 год, согласно приложению 5.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель очередной
XVIII сессии Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Хамзин
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_______ А. Мухамбетжанова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
__________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата