"Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарының тіркеуін өткізуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы әкімінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 8 шешімі. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда № 9-5-135 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33 бабының 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 17 бабының 3-тармағын іске асыру мақсатында ШЕШЕМІН:
1. 2012 жылдың қаңтарынан бастап наурызына дейін "Қостанай облысы Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын тіркеуді өткізу ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Селолық округтер, селолар әкімдері тіркеуді өткізу кезеңінде хабардар етуді ұйымдастырсын және "Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесіне әскер жасына дейінгілердің уақытында келуін қамтамасыз етсін.
3. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігі Қостанай облысы Ішкі істер департаменті Алтынсарин ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезеңінде әскер жасына дейінгілердің арасында қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру ұсынылсын.
4. "Қостанай ауданының қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығына (келісім бойынша) "Алтынсарин ауданы әкімдігінің білім беру, дене тәрбиесі және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу өткізу кезеңінде:
1) әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеуде нарядты ауданның оқу орындарына жеткізу;
2) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы-оқытушыларын әскери-оқу орындары туралы анықтамадық материалдармен қамтамасыз ету;
3) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жұмыс ұйымдастыру, әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеу бойынша жұмыстың басталуы туралы хабарландыру беру;
4) тіркеу уақытында әскери-оқу орындарына түсуге әскери-кәсіптік бағыттау мақсатында әр әскер жасына дейінгілермен жеке әңгімелесу өткізу ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің Денсаулық сақтау басқармасының "Алтынсарин аудандық орталық аурухана" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынның бас дәрігеріне (келісім бойынша) тіркеу жөніндегі іс-шараларды өткізу ұсынылсын.

Об организации и обеспечении проведения приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области"
Решение акима Алтынсаринского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 8. Зарегистрировано Управлением юстиции Алтынсаринского района Костанайской области 28 декабря 2011 года № 9-5-135
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить проведение приписки граждан Республики Казахстан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" с января по март 2012 года.
2. Акимам сельских округов, сел в период проведения приписки организовать оповещение и обеспечить своевременное прибытие допризывников на призывной участок государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области".
3. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Отдел внутренних дел Алтынсаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию) организовать работу по поддержанию общественного порядка среди допризывников в период прохождения ими приписки.
4. Рекомендовать начальнику государственного учреждения "Объединенный отдел по делам обороны Костанайского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования, физической культуры и спорта акимата Алтынсаринского района" в период проведения приписки:
1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами о военно-учебных заведениях;
3) организовать работу через средства массовой информации, дать объявление о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебных заведения;
4) во время приписки провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебные заведения.
5. Рекомендовать главному врачу государственного коммунального казенного предприятия "Алтынсаринская центральная районная больница Управления здравоохранения акимата Костанайской области" (по согласованию) провести мероприятия по приписке.

6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алтынсарин ауданының әкімі                       Б. Ахметов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы
әкімдігінің Қостанай
облысы денсаулық сақтау
басқармасының Алтынсарин
аудандық орталық аурухана"
мемлекеттiк қазыналық
коммуналдық кәсiпорынның
бас дәрiгерi
_________ Б. Қаңтарбаев
"Қостанай облысы Қостанай
ауданының қорғаныс iстерi
жөнiндегi бiрiктiрiлген
бөлiмi" мемлекеттiк
мекемесiнің бастығы
____________ Р. Саттаров
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қостанай облысы Ішкі
істер департаментінің
Алтынсарин ауданының
iшкi iстер бөлiмi"
мемлекеттiк мекемесiнiң
бастығы
__________ Б. Шубаев

6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алтынсаринского района                      Б. Ахметов
СОГЛАСОВАНО:
Главный врач государственного
коммунального казенного
предприятия "Алтынсаринская
центральная районная больница
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области"
___________ Б. Кантарбаев
Начальник государственного
учреждения "Объединенный
отдел по делам обороны
Костанайского района
Костанайской области"
__________ Р. Сатаров
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Алтынсаринского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан"
___________ Б. Шубаев