Аманкелді ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 303 шешімі. Қостанай облысы Аманкелді ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 9-6-138 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Аманкелді аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Аманкелді ауданының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1786014,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 156166,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 11213,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1943,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1616692,3 мың теңге;
2) шығындар – 1793943,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48686,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 53394,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4708,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 56615,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56615,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға – 35006,0 мың теңге;
мектептерде автоматты өрт дабылдамасын орнатуға – 7839,0 мың теңге;
Аманкелді ауданының Есір ауылындағы "Аманкелді ауданы білім беру бөлімінің Н. Мейірманов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін ұстауға – 17891,0 мың теңге;
білім беру ұйымдарының материалдық техникалық базасын нығайту-
ға -4200,0 мың теңге.
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу - 11100,0 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.05.18 № 42; 2012.07.31 № 50 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

О районном бюджете Амангельдинского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 303. Зарегистрировано Управлением юстиции Амангельдинского района Костанайской области 29 декабря 2011 года № 9-6-138
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1786014,3 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 156166,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 11213,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1943,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 1616692,3 тысяча тенге;
2) затраты – 1793943,7 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48686,0 тысяча тенге;
бюджетные кредиты – 53394,0 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4708,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 56615,4 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 56615,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.12.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из областного бюджета, из них:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 35006,0 тысяча тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах – 7839,0 тысяча тенге;
на содержание коммунального государственного учреждения "Среднеобщеобразовательной школы имени Н.Мейирманова отдела образования Амангельдинского района" в селе Есир Амангельдинского района – 17891,0 тысяча тенге;
на укрепление материально - технической базы организаций образования – 4200,0 тысяча тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения – 11100,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 18.05.2012 № 42; от 31.07.2012 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).

3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға – 5697,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 4094,0 мың теңге сомасында;
үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 1200,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 4514,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 15991,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруға – 2335,0 мың теңге сомасында;
"Жұмыспен қамту 2020" бағдарламасын іске асыруға 14611,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталығын қамтамасыз етуге – 8917,0 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 9686,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне – 5017,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 12869,0 мың теңге.
мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру үшін – 11732,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.02.09 № 12; 2012.04.09 № 23; 2012.07.31 № 50 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көлік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша 173397,9 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.04.09 № 23 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме – 5697,0 тысяча тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме – 4094,0 тысяча тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме – 1200,0 тысяча тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме – 4514,0 тысяча тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме – 15991,0 тысяча тенге;
для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме – 2335,0 тысяча тенге;
на реализацию "Программы занятости 2020" в сумме – 14611,0 тысяча тенге, в том числе:
на обеспечение центров занятости населения – 8917,0 тысяча тенге;
на частичное субсидирование заработной платы в сумме – 9686,0 тысяча тенге;
на молодежную практику в сумме – 5017,0 тысяча тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 12869,0 тысяча тенге.
для реализации мер по оказанию социальной поддержки специалистов – 11732,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 09.02.2012 № 12; от 09.04.2012 № 23; от 31.07.2012 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012); от 05.12.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 173397,9 тысяча тенге на реализацию Программы занятости-2020 на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 09.04.2012 № 23 (вводится в действие с 01.01.2012); в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.12.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).

4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 119311,4 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттерінің көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте "Қостанай облысы бойынша тексеру комиссиясы" жаңадан құрылған мемлекеттік мекемесін ұстауға 2131,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен трансферттерді бөлу арқылы мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейінен жоғары тұрған деңгейіне мемлекеттік органдардың функцияларын беруге байланысты облыстық бюджет ысыраптарын өтеуге нысаналы трансферттер сомаларының қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
5-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 3424,1 мың теңге сомасында пайдаланылмаған нысаналы трансферттердің қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.02.09 № 12; жаңа редакцияда -  Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.07.31 № 50 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 60443,2 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.07.31 № 50 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 3066,8 мың теңге сомасында мақсатына сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.10.31 № 73 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 53394,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.04.09 № 23 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Аманкелді ауданы жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві – 1613,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2012 жылға арналған облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне бөлінетін субвенция көлемі – 1171592,0 мың теңге.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме – 119311,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.12.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено возврат сумм целевых трансфертов на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий посредством выделения трансфертов из районного бюджета в сумме 2131,0 тысяч тенге, на содержание вновь созданного государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Костанайской области".
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в сумме – 3424,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 09.02.2012 № 12; в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 31.07.2012 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
5-2. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 60443,2 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 31.07.2012 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012).
5-3. Учесть, что в бюджете района на 2012 год предусмотрен возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 3066,8 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-3 в соответствии с решением маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 31.10.2012 № 73 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме – 53394,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 09.04.2012 № 23 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2012 год в сумме 1613,0 тысяч тенге.
8. Размер субвенции на 2012 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 1171592,0 тысяча тенге.

9. Ауданның бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі көзделмеген.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2012 жылға арналған Аманкелді ауданының кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Он сегізінші сессия төрағасы               Ә. Саматов
Аудандық мәслихат хатшысы                  Ж. Оташев
КЕЛІСІЛДІ:
"Аманкелді ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Т. Карбозов
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 303 шешіміне 1 қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне қосымша
Аманкелді ауданының 2012 жылға
арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 91 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атаулары
I
І. Кірістер

9. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ поселков, аулы (сел), аульных (сельских) округов Амангельдинского района на 2012 год согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
восемнадцатой сессии                       Саматов А.
Секретарь
районного маслихата                        Оташев Ж.
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
Амангельдинского района"
__________ Т. Карбозов
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 303
Приложение 1
к решению маслихата
от 5 декабря 2012 года № 91
Районный бюджет Амангельдинского
района на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 05.01.2012 № 91 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) қаржы бөлімі
16300,0
014
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру немесе
ұлғайту
16300,0
V. Бюджет тапшылығы
(профициті)
4614,0
VI. Бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін
пайдалану)
-4614,0
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 303 шешіміне
4 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Кіші бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім
беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім
бөлімі
3
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 303 шешіміне
5 қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 31 қазандағы
№ 73 шешіміне 2-қосымша
2012 жылға арналған Аманкелді ауданының кенттер,
ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтердің
бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Аманкелді ауданы мәслихатының 2012.10.31 № 73 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Фукционалдық топ
Сомасы,
мың
теңге
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
92365,2
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы
функцияларын орындайтын өкiлдiк,
атқарушы және басқа органдар
92365,2

452
Отдел финансов района (города
областного значения)
16300,0
014
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
16300,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
4614,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета:
-4614,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года
№ 303
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее
образование
464
Отдел образования района (города областного
значения)
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 303
Приложение 2
к решению маслихата
от 31 октября 2012 года № 73
Перечень бюджетных программ поселков,
аулы (сел), аульных (сельских) округов
Амангельдинского района на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 31.10.2012 № 73 (вводится в действие с 01.01.2012).
Функциональная группа
Сумма,
тысяча
тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Подпрограмма
Наименование
1
Государственные услуги общего
характера
92365,2
1
Представительные, исполнительные и
другие органы, выполняющие общие
функции государственного управления
92365,2