2011 жылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 3 мамырдағы № 78 қаулысы. Қостанай облысы Жангелдин ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 24 мамырда № 9-9-133 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы Заңының 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережесінің 678–тармақтарына сәйкес Жангелдин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2011 жылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары, жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақы мөлшері бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың нақты орындалған жұмыстарға еңбек ақысының төлемі аудандық бюджет қаражатынан төленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік салық аудандық бюджеттен өтеледі және жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аударылады;
2) екінші деңгейдегі банктердің жалақыны есептеу мен төлеу бойынша қызметіне комиссиялық сыйақысын төлеу шығындары қоғамдық жұмыстарды орындау шартында белгіленген мөлшерлерде жұмыс берушілердің есеп айырысу шоттарына аудандық бюджеттен өтеледі.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Жангелдин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі және жұмыс беруші арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған қоғамдық жұмыстарды орындау шартында көрсетілген жағдайларда жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Т.Аубакировке жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 01 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан
әкімі                                      Н. Төлепов
КЕЛІСІЛДІ:
"Жангелдин ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________________ Д. Бидашев
"Жангелдин ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________________ Л. Зейнекина
"Жанкелді коммуналдық шаруашылық
кәсіпорны" мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының бастығы
_______________________ М. Қалиев
Әкімдіктің

Об организации общественных работ в 2011 году
Постановление акимата Жангельдинского района Костанайской области от 3 мая 2011 года № 78. Зарегистрировано Управлением юстиции Жангельдинского района Костанайской области 24 мая 2011 года № 9-9-133
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан 23 января 2001 года "О занятости населения", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" акимат Жангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда, безработных, участвующих в общественных работах в 2011 году.
2. Оплату труда для безработных, участвующих в общественных работах производить за фактически выполненные работы из средств районного бюджета.
3. Определить, что:
1) социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования и социальный налог возмещаются из районного бюджета и перечисляются на расчетные счета работодателей;
2) расходы на оплату комиссионного вознаграждения за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы размерах установленных договором на выполнения общественных работ возмещаются из районного бюджета на расчетные счета работодателей.
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жангельдинского района" и работодателем.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Аубакирова Т.
6. Настоящее постановление вводится на действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
района                                     Н. Тулепов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Жангельдинского района"
________________ Д.Бидашев
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Жангельдинского района"
______________ Л.Зейнекина
Начальник государственного
предприятие "Джангельдинское
предприятие коммунального
хозяйства"
_______________ М.Калиев
Утвержден
постановлением акимата

2011 жылғы 3 мамырда
№ 78 қаулысымен бекітілген
2011 жылы қоғамдық жұмыстарға қатысатын ұйымдардың тізбесі,
қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары,
жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақы мөлшері
Ұйымдардың
атауы
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
Қоғамдық
жұмыстар-
дың көлемі,
сағатпен
1
"Жанкелді
коммуналдық
шаруашылық
кәсіпорны"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
1. Жұмысшылардың кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Торғай селосындағы жұмыстар.
1) Ш.Жәнібек алаңын және
әкімдік маңайындағы
алаңдарды қардан тазалау;
2)Көшелерде көктемгі тазалық
жүргізуге көмектесу:
Ы.Алтынсарин, Қ.Алтынсары,
А.Байтұрсынов, Н.Г.Иванов,
С. Мауленов, Кейкі батыр,
Ә.Жангелдин, Дузенов,
Токин, Қайнекей,
Құлжановтар;
3) Село орталығының
саябақтарында көктемгі ағаш
отырғызуға қатысу: Жасыл ел,
Ә.Жангелдин, Жастар, Жеңіс,
Болашақ, Дүзенов, Алтынсары,
Иванов;
4) гүлзарларға гүл отырғызу
және оны жаз бойы күту:
әкімдік алаңында,
Ә.Жангелдин мұражайы
жанында, Ш.Жәнібек алаңы,
Ұлылар үндестігі ескерткіші
алаңы, Жастар саябағында,
Жеңіс саябағында;
5) Ш.Жәнібек алаңын жаз бойы
күнделікті тазартып отыру;
6) саябақтарда отырғызылған
ағаштарды жаз бойы
күту,суару: Жасыл ел,
Жеңіс,Ә.Жангелдин, Жастар,
Болашақ, Дүзенов, Алтынсары,
Иванов;
7) село көшелерінің
бойындағы плакаттарды
жаңалау жұмыстарына
көмектесу;
8) "Топжарған" спорт кешенін
спартакиада өткізуге
дайындау (арам шөптерден
тазарту, қокыс жинау, ақтау,
сырлау) жұмыстарына
көмектесу;

от 3 мая 2011 года
№ 78
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия
общественных работ, размеры оплаты труда, безработных,
участвующих в общественных работах в 2011 году
Наименование
организаций
Виды общественных работ
Объемы
общественных
работ, в
часах
1
Государственное
коммунальное
предприятие
"Джангельдинское
предприятие
коммунального
хозяйства"
1. Помощь в селе
Торгай, не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) очистка от снега
мусора прилегающие
площади возле акимата, а
также площадь
Ш.Жанибека;
2) помощь в весенней
очистке улиц от мусора:
И.Алтынсарина,
К.Алтынсары,
А.Байтурсынова,
Н.Г.Иванова,
С.Мауленова,
Кейки-батыра,
А.Жангельдина,
Дузенова,Токина,
Кайнекея, Кулжанова;
3) участие в весенней
посадке деревьев в
парках центра села
Торгай: Жасыл ел,
А.Жангельдина,
Молодежи; Победы,
Болашак, Дузенов,
Алтынсары, Иванова;
4) посадка цветов в
клумбы, уход за ними в
течение летнего периода:
Площадь акимата, возле
музея Жангельдина,
площадь Ш.Жанибека, парк
Молодежи, парк Победы,
возле памятника великих
мыслителей;
5) ежедневная уборка
площади Ш.Жанибека в
течение летнего периода;
6) уход, полив за
посаженными деревьями в
течение летнего периода
в парках: Жасыл ел,
А.Жангельдина, Молодежи,
Победы, Болашак,
Дузенов, Алтынсары,
Иванова;
7) помощь в обновлении
плакатов по улицам села
Торгай;
8) помощь в подготовке
стадиона "Топжарған" к
проведению спартакиады
(очистка от сорной
травы, уборка мусора,
побелка,покраска);

9) село орталығына күзгі
ағаш отырғызуға көмектесу;
10) село орталығында
отырғызылған ағаштарды үнемі
жаз бойы күту, суару
жұмыстарына көмектесу:
Ы.Алтынсарин, Қ.Алтынсары,
А.Байтұрсынов, Кейкі-батыр,
С.Мәуленов, Қайнекей,
Дүзенов, Н.Г.Иванов,
Ә.Жангелдин, Токин,
Құлжановтар:
11) селодағы 12,18 пәтерлі
коммуналдық тұрғын үйлердің
маңайына ағаш отырғызу және
оны жаз бойы күтіп, суаруға
жәрдемдесу.
5488
2016
2016
4160
1344
10200
528
1008
2112
3552
1024
2. Жұмысшылардың кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Збан ауылының жұмыстары:
1) ауылдағы мәдени-
әлеуметтік мекемелердің
аумақтарын үнемі қардан
тазартуға көмектесу;
2) ауылдағы күздік
ағаштардағы отырғызуға
көмектесу.
944

9) помощь в осенней
посадке деревьев в
центре села;
10) уход, полив за
посаженными деревьями в
течение летнего периода:
И.Алтынсарина;
К.Алтынсарина;
А.Байтурсынова;
Кейки-Батыра;
С.Мауленова; Кайнекея;
Дузенова; Н.Г.Иванова;
А.Жангелдина; Токина;
Кулжанова;
11) посадка саженцев
возле 12-18 квартирных
коммунальных домов, а
также оказание помощи в
уходе, поливе за ними в
течение летнего периода
2. Помощь в селе Збан,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально-культурных
учреждении от снега села;
2) участие в осенней
посадке деревьев.
5488
2016
2016
4160
1344
10200
528
1008
2112
3552
1024
944

480
3. Жұмысшылардың кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Шеген ауылындағы жұмыстарға
көмектесу:
1) ауылдың мәдени-
әлеуметтік мекемелерін
қардан тазартуға көмектесу;
2) Наурыз мерекесіне орай,
ауылдың орталық алаңын
қардан, қоқыстан тазарту;
3) ауылдағы көктемгі ағаш
отырғызуға көмектесу;
640
304
672
4. Жұмысшылардың кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Ақшығанақ ауылының
жұмыстарды
1) ауылдың мәдени-
әлеуметтік мекемелерін
қардан аршуға көмектесу.
944
5. Жұмысшының кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Аралбай ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы мәдени-
әлеуметтік мекемелердің
маңайларын үнемі қардан
тазарту;
2) ауылда көктемгі ағаш
отырғызуға көмектесу;
3) ауылда күздегі ағаштарды
отырғызуға көмектесу.
944
672
480
6. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Көкалат ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы мәдени-
әлеуметтік мекемелердің
маңайын үнемі қардан
тазартуға қатысу;
2) ауылдағы күзгі ағаш
отырғызуға қатысу.
944
672
7. Жұмысшылардың арнайы
кәсіби даярлығын талап
етпейтін
Бидайық ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы мәдени-
әлеуметтік мекемелердің
маңайларын үнемі қардан
тазартуға қатысу.
472
8. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Тауш ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдың мәдени-әлеуметтік
мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазартуға көмектесу;
2) ауылда күзгі ағаш
отырғызуға көмектесу.
944
640
9. Жұмысшылардың арнайы
кәсіби даярлығын талап
етпейтін
Қарасу ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы
мәдени-әлеуметтік
мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазарту;
2) ауылдағы көктемгі ағаш
отырғызуға көмектесу.
944
672
10. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Қалам-Қарасу ауылының
жұмыстарына көмектесу:
1) ауылда көктемгі
санитарлық тазалық жүргізуге
көмектесу.
504
11. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Қызбел ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы
мәдени-әлеуметтік мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазартуға көмектесу;
2) ауылдағы күзгі ағаш
отырғызуға көмектесу.
944
640
12. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Милісай ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы
мәдени-әлеуметтік
мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазартуға көмектесу.
944
13. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Сужарған ауылының
жұмыстарына көмектесу:
1) ауылдағы
мәдени-әлеуметтік
мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазартуға көмектесу;
2) ауылдағы "Жеңіс саябағы"
аумағын тазартуға (ағаштарды
ақтау, жаңадан ағаш
отырғызу) көмектесу.
944
672
14. Жұмысшының арнайы кәсіби
даярлығын талап етпейтін
Шилі ауылының жұмыстарына
көмектесу:
1) ауылдағы
мәдени-әлеуметтік
мекемелердің маңайын үнемі
қардан тазартуға көмектесу;
2) көктемгі ағаш отырғызуға көмектесу.
672
672
кестенің жалғасы:
Ұйымдардың атауы
Қоғамдық жұмыстардың нақты
жағдайлары
Еңбек ақы
төлеу
1
"Жанкелді
коммуналдық
шаруашылық
кәсіпорны"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны
Қоғамдық жұмысқа
қатысушының жұмыс уақытының
ұзақтығы аптасына 40
сағаттан аспауы, Қазақстан
Республикасының еңбек
заңнамасында қаралған
шектен аспуы, екі күндік
демалыс, түскі 1 сағаттан
аспайтын үзіліс болуы тиіс.
Ең
төменгі
жалақының
1,5
мөлшері

480
3. Помощь в селе Шеген,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) регулярная очистка от
снега территории
социально-культурных
учреждений села;
2) к празднику Наурыз
очистка центральной
площади от снега, мусора;
3) весенняя посадка
деревьев в селе.
640
304
672
4. Помощь в селе
Акшиганак, не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в очистке
социально-культурных
объектов села от снега.
944
5. Помощь в селе Аралбай,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) регулярная уборка от
снега территории
социально-культурных
учреждений села;
2) помощь в весенней посадке деревьев в селе;
3) участие в осенней
посадке деревьев.
944
672
480
6. Помощь в селе Кокалат,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) участие в регулярной
очистке территории
социально-культурных
учреждений от снега;
2) участие в осенней
посадке деревьев.
944
672
7. Помощь в селе Бидаик,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) участие в регулярной
уборке территории
социально-культурных
учреждений села от снега.
472
8. Помощь в селе Тауш, не
требующая предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально–культурных
учреждений села от снега;
4) помощь в осенней
посадке деревьев в селе.
944
640
9. Помощь в селе Карасу,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) регулярная уборка
территории социально–
культурных учреждений
села от снега;
2) помощь в весенней
посадке деревьев.
944
672
10. Помощь в селе
Калам-Карасу, не
требующая предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в проведении
весенней санитарной
очистки села.
504
11. Помощь в селе
Кызбель, не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально – культурных
учреждений села от снега;
2) помощь в осенней
посадке деревьев в селе.
944
640
12. Помощь в селе
Милисай, не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально- культурных
учреждений села от снега.
944
13. Помощь в селе
Сужарган, не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально–культурных
учреждений села от снега;
2) помощь в уборке
территории парка "Победы"
(посадка саженцев,
побелка деревьев).
944
672
14. Помощь в селе Шили,
не требующая
предварительной
профессиональной
подготовки работника:
1) помощь в регулярной
очистке территории
социально-культурных
учреждений села от
снега;
2) помощь в весенней
посадке деревьев.
672
672
продолжение таблицы:
Наименование
организаций
Конкретные условия
общественных работ
Оплата труда
1
Государственное
коммунальное
предприятие
"Джангельдинское
предприятие
коммунального
хозяйства"
Продолжительность
рабочего времени одного
участника общественных
работ – не более 40
часов в неделю,
учитывая ограничения,
предусмотренные
трудовым
законодательством
Республики Казахстан, с
двумя выходными днями,
обеденным перерывом не
менее одного часа
1,5
минимальных
размера
заработной
платы