Қамысты ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 354 шешімі. Қостанай облысы Қамысты ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 9-11-131 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару
және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық
мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қамысты ауданының 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1537542,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 476467,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4539,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 388,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1056148,0 мың теңге;
2) шығындар – 1590394,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27090,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 29124,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2034,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 79942,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 79942,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 82 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенциялар көлемі 917518,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін:
1) білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға - 4200,0 мың теңге;
2) Қамысты селосындағы "№ 1 Қамысты орта мектебі" мемлекеттік мекемесін күрделі жөндеуге - 58020,0 мың теңге;
3) коммуналдық меншік объектілерінің материалдық–техникалық базасын нығайтуға - 4000,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.05.15 № 34; 2012.07.25 № 54 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларының түсімі көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 22782,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4094,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Камыстинского района на 2012-2014 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 20 декабря 2011 года № 354. Зарегистрировано Управлением юстиции Камыстинского района Костанайской области 29 декабря 2011 года № 9-11-131
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 1537542,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 476467,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4539,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 388,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1056148 тысяч тенге;
2) затраты – 1590394,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27090,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 29124,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2034,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -79942,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 79942,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 04.12.2012 № 82 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить в районном бюджете на 2012 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 917518,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) на укрепление материально-технической базы организаций образования – 4200,0 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт государственного учреждения Камыстинская средняя школа № 1" в селе Камысты – 58020,0 тысяч тенге;
3) на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности - 4000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Камыстинского района Костанайской области от 15.05.2012 № 34; от 25.07.2012 № 54 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 22782,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 4094,0 тысяч тенге, в том числе:

негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға 4094,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражаттарын төлеуге 7902,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 616,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 7290,0 мың теңге сомасында;
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыруға 12360,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 8565,0 мың теңге сомасында;
жалақыны ішінара субсидиялауға 1937,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне 1858,0 мың теңге сомасында;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 9987,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 5229,0 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 2150,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 82 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің түсімі келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 29124,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.04.06 № 23 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты облыстық бюджеттің шығындарын өтеу бойынша жоғары тұрған бюджетке 2131,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 6690,4 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 1,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 11 (2012.02.10 бастап қолданысқа енгізілді) шешімімен.

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4094,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей, в сумме 7902,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 616,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 7290,0 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020 в сумме 12360,0 тысяч тенге, в том числе:
на обеспечение деятельности центров занятости населения в сумме 8565,0 тысяч тенге, на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1937,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 1858,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 9987,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 5229,0 тысяч тенге;
на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках программы "Развитие регионов" в сумме 2150,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 04.12.2012 № 82 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов из республиканского бюджета в следующих размерах:
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 29124,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 06.04.2012 № 23 (вводится в действие с 01.01.2012).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен целевой текущий трансферт в вышестоящий бюджет на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий, в сумме 2131,0 тысяч тенге.
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 6690,4 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 1,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением  маслихата Камыстинского района Костанайской области от 10.02.2012 № 11 (вводится в действие с 01.01.2012).

6-2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 5264,0 мың теңге сомасында мақсатына сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.10.29 № 76 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету 2,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-3 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.10.29 № 76 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 0,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.10.29 № 76 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында "Жалпы білім беру" бағдарламасы бойынша ағымдағы ұстауға арналған
шығындарынан 1 пайыздан кем емес мөлшерде жалпыға бірдей міндетті орта білім беру қорының шығындары ескерілсін.
9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығындарында ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары мамандарына 25 пайызға жалақылар мен тарифтік ставкаларды арттыру ескерілсін.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық
мәслихаттың кезекті
сессиясының төрайымы                       Т. Кравченко
Қамысты аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б. Рақымжанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қамысты ауданының
экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______ К. Нұржанова
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 354 шешіміне 1 қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 82 шешіміне қосымша
Қамысты ауданының 2012 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2012.12.04 № 82 (2012.02.10 бастап қолданысқа енгізілді) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
Кірістер

6-2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов в сумме 5264,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением  маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29.10.2012 № 76 (вводится в действие с 01.01.2012).
6-3. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 2,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением  маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29.10.2012 № 76 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2012 год в сумме 0,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 29.10.2012 № 76 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть в затратах бюджета района на 2012 год затраты Фонда всеобщего обязательного среднего образования по программе "Общеобразовательное обучение" в размере не менее 1 процента от затрат на текущее содержание.
9. Учесть в затратах бюджета района на 2012 год повышение на 25 процентов окладов и тарифных ставок специалистам сферы социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4
11. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель очередной
сессии районного маслихата                 Т. Кравченко
Секретарь Камыстинского
районного маслихата                        Б. Рахимжанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел
экономики и бюджетного
планирования
Камыстинского района"
_________ К. Нуржанова
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 декабря 2012 года № 82
Приложение 1
к решению маслихата
от 29 октября 2012 года № 76
Бюджет Камыстинского района
на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 04.12.2012 № 82 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
Доходы

011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгаландыру
Жайылма селолық округі
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын
орындайтын өкiлдiк, атқарушы және басқа
органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала,
кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ
әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар
қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық)
округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім
беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала,
кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ
әкімінің аппараты

011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
Жайылминский сельский округ
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие
органы, выполняющие общие функции
государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города
районного значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима
района в городе, города районного значения,
поселка, аула (села), аульного (сельского)
округа
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее
общее образование
123
Аппарат акима района в городе, города
районного значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа

005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке
дейін тегін алып баруды және кері алып келуді
ұйымдастыру
Аралкөл селосы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын
орындайтын өкiлдiк, атқарушы және басқа
органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала,
кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ
әкімінің аппараты
001
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар
қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық)
округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді мекендерді абаттандыру

005
Организация бесплатного подвоза учащихся до
школы и обратно в аульной (сельской)
местности
Село Аралколь
01
Государственные услуги общего характера
1
Представительные, исполнительные и другие
органы, выполняющие общие функции
государственного управления
123
Аппарат акима района в городе, города
районного значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима
района в городе, города районного значения,
поселка, аула (села), аульного (сельского)
округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов