Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын Мендіқара ауданының шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Мендіқара ауданы әкімінің 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 25 шешімі. Қостанай облысы Мендіқара ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 26 желтоқсанда № 9-15-163 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзің-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 33-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына, "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 17-бабының 3-тармағына сәйкес ШЕШЕМІН:
1. Тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын Қазақстан Республикасының еркек жынысты азаматтарын 2012 жылғы қаңтардан бастап наурызға дейін "Қостанай облысы Меңдіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (келісім бойынша) шақыру учаскесіне тіркеу үйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Қостанай облысы әкімдігі денсаулық сақтау басқармасының "Мендіқара аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (келісім бойынша) "Қостанай облысы Мендіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп тіркеу бойынша іс-шараларды үйымдастыру ұсынылсын.
3. Селолық округтердің әкімдері, Боровской селосының әкімі:
тіркеуге жататын азаматтарды хабардар етсін және олардың шақыру учаскесіне дер кезінде келуін ұйымдастырсын.
4. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрлігі Қостанай облысының Ішкі істер департаменті Мендіқара ауданының Ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеу өткізу кезінде шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету ұсынылсын.
5. "Қостанай облысы Мендіқара ауданының Қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бастығы "Мендіқара ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесімен бірлесіп:
1) әскери оқу орындарына кандиттарды іріктеуге ауданның оқу орындарына нарядты жеткізсін;
2) бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы-оқытушыларын әскери оқу орындарды бойынша анықтамалық материалдармен қамтамасыз етсін:
3) әскери оқу орындарына кандидаттарды іріктеу бойынша жұмыстың басталуы туралы хабарландыруды бұқаралық ақпарат құралдары арқылы берсін;
4) әскери оқу орнына тусуге әскери кәсіптік бағыттау мақсатында әрбір әскер жасына дейінгілермен жеке әңгімелесу өткізсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары С.К. Киікбаевқа жүктелсін.
7. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мендіқара
ауданының әкімі                            Б. Жақыпов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы Мендіқара
ауданының Қорғаныс істері
жөніндегі бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________ В. Антипов
Қостанай облысы әкімдігі
денсаулық сақтау басқармасының
"Мендіқара аудандық орталық
ауруханасы" мемлекеттік
коммуналдық қазыналық
кәсіпорны бас дәрігері
________________ Д. Ахметов
Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Қостанай
облысының Ішкі істер департаменті
Мендіқара ауданының Ішкі істер
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің
бастығы
________________ Н. Досымов

Об организации и обеспечении приписки граждан Республики Казахстан мужского пола к призывному участку Мендыкаринского района
Решение акима Мендыкаринского района Костанайской области от 9 декабря 2011 года № 25. Зарегистрировано Управлением юстиции Мендыкаринского района Костанайской области 26 декабря 2011 года № 9-15-163
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пункта 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О воинской обязанности и воинской службе" РЕШИЛ:
1. Организовать и обеспечить приписку к призывному участку государственного учреждения "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" (по согласованию) с января по март 2012 года граждан Республики Казахстан мужского пола, в год приписки которым исполняется семнадцать лет.
2. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" совместно с государственным коммунальным казенным предприятием "Мендыкаринская центральная районная больница" Управления здравоохранения акимата Костанайской области (по согласованию) провести мероприятия по приписке.
3. Акимам сельских округов, акиму села Боровское:
организовать оповещение граждан подлежащих приписке и обеспечить своевременное их прибытие на призывной участок.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел внутренних дел Мендыкаринского района Департамента внутренних дел Костанайской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (по согласованию), обеспечить охрану общественного порядка при проведении приписки к призывному участку.
5. Начальнику государственного учреждения "Отдел по делам обороны Мендыкаринского района Костанайской области" совместно с государственным учреждением "Отдел образования Мендыкаринского района":
1) довести до учебных заведений района наряд на отбор кандидатов в военное учебное заведение;
2) обеспечить преподавателей-организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военным учебным заведениям;
3) через средства массовой информации дать объявления о начале работы по отбору кандидатов в военное учебное заведение;
4) провести собеседование с каждым допризывником с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военное учебное заведение.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Кикбаева С.К.
7. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Мендыкаринского района                     Б. Жакупов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел по делам
обороны Мендыкаринского
района Костанайской области
___________________ В. Антипов
Главный врач государственного
коммунального казенного
предприятия "Мендыкаринская
центральная районная больница"
Управления здравоохранения
акимата Костанайской области
Республики Казахстан
__________________ Д. Ахметов
Начальник государственного
учреждения "Отдел внутренних
дел Мендыкаринского района
Департамента внутренних дел
Костанайской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
_________________ Н. Досумов