Мәслихаттың 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 321 "Науырзым ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 қаңтардағы № 333 шешімі. Қостанай облысы Науырзым ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 27 қаңтарда № 9-16-114 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңның 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың "Науырзым ауданының 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2010 жылғы 20 желтоқсандағы № 321 шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 9-16-112 нөмірімен тіркелген, 2011 жылғы 11 қаңтардағы "Науырзым тынысы" газетінде жарияланған) мына өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1043048 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 132462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3051 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7622 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 899913 мың теңге;
2) шығындар – 1045004,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16328,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 16744,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 416 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 750 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 750 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 19035 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 19035 мың теңге.".;
көрсетілген шешімнің 3-тармағы мынадай мазмындағы 3), 4) тармақшаларымен толықтырылсын:
"3) Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алуға 4292 мың теңге сомасында;
4) Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 3000 мың теңге сомасында.".;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-13-23-33-43-5 тармақшаларымен толықтырылсын:
"3-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің мынадай мөлшерлерде қарастырылғаны ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу 9088 мың теңге сомасында;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдаушараларын іске асыру үшін 2223 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 784 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жарақтандыруға 4097 мың теңге сомасында;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттерді ашуға 5541 мың теңге сомасында;
үйінде оқытылатын мүгедек-балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге 800 мың теңге сомасында;
қамқоршыларға (асыраушыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) ұстауға ақшалай қаражаттарды ай сайын төлеуге 4082 мың теңге сомасында.

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 20 декабря 2010 года № 321 "О районном бюджете Наурзумского района на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 21 января 2011 года № 333. Зарегистрировано Управлением юстиции Наурзумского района Костанайской области 27 января 2011 года № 9-16-114
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Наурзумского района на 2011-2013 годы" от 20 декабря 2010 года № 321 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9-16-112, опубликовано в газете "Науырзым тынысы" от 11 января 2011 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 1043048 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 132462 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3051 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7622 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 899913 тысяч тенге;
2) затраты – 1045004,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16328,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 16744,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 416 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 750 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 750 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -19035 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 19035 тысяч тенге";
дополнить пункт 3 указанного решения подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 4292 тысяч тенге;
4) на развитие системы водоснабжения в сумме 3000 тыс. тенге.";
дополнить указанное решение пунктами 3-1, 3-2, 3-3, 3-4, 3-5 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 9088,0 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 2223 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 784 тысячи тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4097 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 5541 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 800 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 4082 тысяч тенге.

3-2. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте "Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға 780 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
3-3. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен 7654 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйінің құрылысына және (немесе) сатып алуға дамытуға республикалық бюджеттен 48495 мың теңге сомасында нысаналы трансферт;
жергілікті атқарушы органдарға ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 14243 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер сомаларының түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
3-4. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға республикалық бюджеттен дамытуға 27000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер сомасы түсімінің қарастырылғандығы ескерілсін.
3-5. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару ескерілсін:
Республикалық бюджетке 2706,9 мың теңге сомасында.".;
көрсетілген шешімнің 1234-қосымшалары осы шешімнің 1234-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессияның төрағасы
аудандық мәслихаттың хатшысы               Б. Аманбаев
КЕЛІСІЛДІ
"Науырзым ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
__________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 қаңтардағы
№ 383 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2010 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 321 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2011 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
I. Кірістер

3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 780 тысяч тенге.
3-3. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм:
целевого трансферта из республиканского бюджета на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 7654 тысячи тенге;
целевого трансферта из республиканского бюджета на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 48495 тысяч тенге;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 14243 тысячи тенге.
3-4. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрено поступление сумм целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 27000 тысяч тенге.
3-5. Учесть, что в районном бюджете на 2011 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
В республиканский бюджет в сумме 2706,9 тысяч тенге".
приложения 1, 2, 3, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель внеочередной сессии
секретарь районного маслихата Б. Аманбаев
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Наурзумского района"
______________ Н. Дехтярева
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 января 2011 года № 333
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2010 года № 321
Бюджет Наурзумского района на 2011 год
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы