2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 441 шешімі. Қостанай облысы Ұзынкөл ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 28 желтоқсанда № 9-19-167 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 77 хатымен)
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 17.04.2013 № 77 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған Ұзынкөл ауданының аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2257810,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 434570,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5334,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 13334,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1804572,0 мың теңге;
2) шығындар – 2295929,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 21173,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 24270,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3097,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -59292,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59292,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 67 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 1101742,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Облыстық бюджетке аудандық бюджеттен бюджеттік алымдары қарастырылмаған.
3. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Ұзынкөл аудандық мәслихатының тексеру комиссиясының таратылуына байланысты облыстық бюджетке 2131,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімі қарастырылсын.
3-1. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 8260,6 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 79,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.02.10 № 15 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 21 декабря 2011 года № 441. Зарегистрировано Управлением юстиции Узункольского района Костанайской области 28 декабря 2011 года № 9-19-167. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17 апреля 2013 года № 77)
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Узункольского района Костанайской области от 17.04.2013 № 77).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2257810,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 434570,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5334,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13334,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1804572,0 тысячи тенге;
2) затраты – 2295929,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21173,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 24270,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3097,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -59292,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59292,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 05.12.2012 № 67 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1101742,0 тысячи тенге.
Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2012 год поступления трансфертов в областной бюджет в связи с упразднением ревизионной комиссии Узункольского районного маслихата в сумме 2131,0 тысяча тенге.
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 8260,6 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 79,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 10.02.2012 № 15 (вводится в действие с 01.01.2012).

4. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
коммуналдық меншік нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 15400,0 мың теңге сомасында;
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 8400,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.05.16 № 31 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамуға арналған нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 26027,0 мың теңге сомасында.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 8151,0 мың теңге сомасында;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 5233,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға 17558,0 мың теңге сомасында;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 12282,0 мың теңге сомасында;
үйде оқытылатын мүгедек-балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге 750,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 4892,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 10254,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 545,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 67 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық (селолық) округтарды жайластыру мәселелерін шешу үшін іс-шараларды іске асыруына 2987,0 мың теңге сомасында қаражат түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:

4. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 15400,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 8400,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Узункольского района Костанайской области от 16.05.2012 № 31 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 26027,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 8151,0 тысяча тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 5233,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 17558,0 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 12282,0 тысячи тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 750,0 тысяч тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 4892,0 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 10254,0 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 545,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 05.12.2012 № 67 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 2987,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:

жалақыны ішінара субсидиялауға 1937,0 мың теңге сомасында;
тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 8680,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне 1858,0 мың теңге сомасында.
9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 24270,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 577876,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.04.12 № 24 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Ұзынкөл ауданы жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 1000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.11.02 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2012 жылға арналған кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
IV шақырылған
Ұзынкөл аудандық
мәслихатының, кезекті XIX
сессиясының төрағасы                       С. Першуков
IV шақырылған
Ұзынкөл аудандық
мәслихатының хатшысы                       В. Вербовой
КЕЛІСІЛДІ:
"Ұзынкөл ауданының
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесі, бастықтың
міндетін атқарушы
_________ Б. Займулдынова
"Ұзынкөл ауданының
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесі, бастық
____________ Н. Абдрахманова
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 441 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 67 шешіміне қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.12.05 № 67 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы,
мың
теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

на частичное субсидирование заработной платы в сумме 1937,0 тысяч тенге;
на обеспечение центров занятости населения в сумме 8680,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 1858,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 24270,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 577876,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 12.04.2012 № 24 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Узункольского района на 2012 год в сумме 1000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 02.11.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетные программы поселка, аула(села), аульного (сельского) округа на 2012 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель
очередной XIX сессии
Узункольского районного
маслихата IV созыва                        С. Першуков
Секретарь
Узункольского районного
маслихата IV созыва                        В. Вербовой
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий
обязанности начальника
государственного учреждения
"Отдел финансов Узункольского
района"
_____________ Б. Займулдынова
Начальник
государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Узункольского
района"
_____________ Н. Абдрахманова
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года № 441
Приложение
к решению маслихата
от 5 декабря 2012 года № 67
Районный бюджет на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области 05.12.2012 № 67 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма,
тысяч
тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 441 шешіміне 4-қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджетті
орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім
беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім
беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 441 шешіміне 5-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 2 қарашадағы
№ 62 шешіміне 4-қосымша
2012 жылға арналған кенттің, ауылдың
(селоның), ауылдық (селолық) округтің
бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2012.11.02 № 62 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Атқарушы орган
бағдарламалар
әкімшісі,
лимиттер
таратушылар
Код
Бюджеттік бағдарлама
1
"Ұзынкөл ауданы
Бауман селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
2
"Ұзынкөл ауданы
Ершов селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
3
"Ұзынкөл ауданы
Киев селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
4
"Ұзынкөл ауданы
Карлмаркс селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
5
"Ұзынкөл ауданы
Киров селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
6
"Ұзынкөл ауданы
Суворов селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі
01-1-123-001
Қаладағы аудан, аудандық
маңызы бар қаланың, кент,
ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкімінің
қызметін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметтер
13-9-123-040
Республикалық бюджеттен
нысаналы трансферттер
ретінде "Өңірлерді
дамыту" бағдарламасы
шеңберінде өңірлердің
экономикалық дамуына
жәрдемдесу жөніндегі
шараларды іске асыруда
ауылдық (селолық)
округтарды жайластыру
мәселелерін шешу үшін
іс-шараларды іске асыру
7
"Ұзынкөл ауданы
Ұзынкөл селолық
округінің әкімі
аппараты"
мемлекеттік
мекемесі

от 21 декабря 2011 года
№ 441
Перечень бюджетных программ, не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного
бюджета на 2012 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
НАИМЕНОВАНИЕ
04
Образование
2
Начальное общее, основное общее, среднее
общее образование
464
Отдел образования района (города областного
значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2011 года
№ 441
Приложение 4
к решению маслихата
от 2 ноября 2012 года
№ 62
Бюджетные программы поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа на 2012 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 02.11.2012 № 62 (вводится в действие с 01.01.2012).
Исполнительный
орган-
администратор
программ,
распределитель
лимитов
Код
Бюджетная программа
1
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Бауманского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
2
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Ершовского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
3
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Киевского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
4
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Карлмаркского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
5
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Кировского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
6
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Суворовского
сельского округа
Узункольского
района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению
деятельности акима района
в городе, города районного
значения, поселка, аула
(села), аульного
(сельского) округа
13-9-123-040
Реализация мероприятий
для решения вопросов
обустройства аульных
(сельских) округов
в реализацию мер по
содействию экономическому
развитию регионов в рамках
Программы "Развитие
регионов" за счет целевых
трансфертов
из республиканского бюджета
7
Государственное
учреждение
"Аппарат акима
Узункольского
сельского округа
Узункольского
района"