"Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 07 қарашадағы N 782/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 08 желтоқсанда N 12-2-184 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2012 жылғы 23 сәуірдегі N 278/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2012.04.23 N 278/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мына қоса беріліп отырған:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
7) "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Қала әкімдігінің осы қаулысының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Е.М. Рахымжановқа жүктелсін.
Қала әкімі                                 Б. Бақауов
Павлодар облысы Ақсу қаласы
әкімдігінің 2011 жылғы 7 қарашадағы
N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру
үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі)
балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел образования города Аксу"
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 07 ноября 2011 года N 782/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 08 декабря 2011 года N 12-2-184. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 23 апреля 2012 года N 278/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Аксу Павлодарской области от 23.04.2012 N 278/3.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству";
3) регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям";
4) регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
5) регламент государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища";
6) регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей";
7) регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления акимата города возложить на заместителя акима города Рахимжанова Е.М.
Аким города                                Б. Бакауов
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Регистрация детей
дошкольного возраста (до 7 лет) для направления
в детские дошкольные организации"

1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 4-тармағының 4) тармақшасы және 5-тармағының 1) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды Ақсу қаласының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама (бұдан әрі - жолдама) беру немесе мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу туралы хабарламаны (бұдан әрі - хабарлама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) білім бөліміне тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап - 60 минутты құрайды;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
- тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – үш күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
- өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды;
- өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) Білім бөліміне өтініш білдіргенде - сәрсенбі және бейсенбі күндері сағат 09.00-ден  18.30-ға дейін, үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма предоставляемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 4) пункта 4 и подпункта 1) пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", стандарта государственной услуги "Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача направлений в детские дошкольные организации города Аксу (далее – направление) или же уведомления о регистрации детей дошкольного возраста (до 7 лет) (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов в отдел образования - составляет 60 минут;
2) сроки оказания государственной услуги при обращении в центр обслуживания:
- с момента сдачи потребителем необходимых документов – составляет три дня (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
- максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут;
- максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - в среду и четверг с 09.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни - суббота, воскресенье;
прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – күнсайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, демалыс күні – жексенбі;
қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42 мекенжайы бойынша орналасқан, телефондары: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электрондық мекенжайы: aksu_gorono@mail.ru, білім бөлімінің бастығы, аттестация мен мемлекеттік стандарт секторының бас маманы;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10 мекенжайы бойынша орналасқан, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электрондық мекенжайы: aksu_con@mail.ru.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе халыққа қызмет көрсету орталығына стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады.
Құжаттар көшірмелерімен және түпнұсқаларымен салыстыру үшін беріледі, кейін түпнұсқалар тұтынушыға қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
12. Білім бөліміне өтініш білдіргенде, тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсырғанын растайтын құжаттардың атауы мен түрлері қажет етілмейді, себебі стандарттың 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тиісті құжаттарды тапсырған сәттен бастап беріледі.
Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
1) сұранымның нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған халыққа қызмет көрсету орталығы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі мынадай жағдайда беріледі:
Білім бөліміне өтініш білдіргенде – тұтынушының жеке қатысуы арқылы;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде - белгіленген мерзімі көрсетілген қолхат негізінде күнсайын "терезе" арқылы. Егер тұтынушы құжатты белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмеген жағдайда, халыққа қызмет көрсету орталығы оларды бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін білім бөліміне тапсырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз бас тарту себебін көрсетумен жазбаша негіздемелі жауап стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу болып табылады.

2) при обращении в центр обслуживания - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, выходной день – воскресенье;
прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, начальник отдела образования, главный специалист сектора аттестации и государственного стандарта;
2) при обращении в центр обслуживания, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в отдел образования либо в центр обслуживания необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
3. Порядок действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. При обращении в отдел образования наименование и форму документа, подтверждающего, что потребитель сдал все необходимые документы, для получения государственной услуги не требуется, так как результат данной государственной услуги указан в пункте 5 стандарта.
При обращении в центр обслуживания - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра обслуживания, принявшего заявление на оформление документов.
13. Выдача результата оказания государственной услуги потребителю осуществляется:
1) при обращении в отдел образования - посредством личного посещения потребителя;
2) при обращении в центр обслуживания - посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок. В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обслуживания обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.
14. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.

15. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі -ҚФБ) қатысады:
1) аттестаттау және мемлекетік стандарт секторының бас маманы:
2) білім бөлімінің бастығы.
16. ҚФБ іс-әрекетінің реті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
17. Іс-әрекеттің және ҚФБ-інің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасына келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктің
(бұдан әрі-ҚФБ) әрекетін сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1 Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны) 1 2 3 4 5
1
ҚФБ атауы
аттестатау және мемлекеттік стандарт секторының бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
аттестатау және мемлекеттік стандарт секторының бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
аттестатау және мемлекеттік стандарт секторының бас маманы
2
Іс-әрекеттің  (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жолдаманы немесе хабарламаны не көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Жолдаманың немесе хабарламаның не көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
Жолдама немесе хабарлама не көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындау мерзімі
10 минуттан аспайды
20 минут
10 минут
15 минут
5 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі
(7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1. Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің

15. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования:
1) главный специалист сектора аттестации и государственного стандарта;
2) начальник отдела образования.
16. Последовательность действий СФЕ приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий структурно
функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
1
Наименование СФЕ
Главный специалист сектора аттестации и государственного стандарта
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора аттестации и государственного стандарта
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора аттестации и государственного стандарта
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка направления или уведомление либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
Проект направления или уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписание документа
Направления или уведомления, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 10 минут
20 минут
10 минут
15 минут
Не более 5 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Регистрация детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации"
Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области

2011 жылғы 7 қарашадағы N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі - Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100116-баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандарттың 4-қосымшасына сәйкес қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі-тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтініш берген күні көрсетілетін мемлекеттік қызметті қабылдағанға дейін күтудiң ең көп шектi уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп шектi уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Білім бөліміне өтініш білдіргенде - белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде көрсетіледі;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – аптасына алты күн, жексенбі күнінен басқа, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, қабылдау "электрондық" кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсету бойынша жүзеге асырылады.

от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Выдача
справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100-116 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки по опеке и попечительству (далее - справка) согласно приложению 4 к стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в центр обслуживания - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 19.00, без перерыва на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42 мекенжайы бойынша орналасқан, телефондары: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электрондық мекенжайы: aksu_gorono@mail.ru, білім бөлімінің бастығы, тәрбие жұмысы және балалар құқығын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10 мекенжайы бойынша орналасқан, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электрондық мекенжайы: aksu_con@mail.ru.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе халыққа қызмет көрсету орталығына стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады.
Құжаттар көшірмелерімен және түпнұсқаларымен салыстыру үшін беріледі, кейін түпнұсқалар тұтынушыға қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжатты тапсырғанда тұтынышуға мыналар беріледі:
1) Білім бөліміне өтініш білдіргенде – тұтынушымен мемлекеттік қызметті қабылдаған күні көрсетіліп, барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат;
2) Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
- сұранымның нөмірі мен қабылданған күні;
- сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
- қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
- құжаттардың берілген күні (уақыты) және орны;
- құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған халыққа қызмет көрсету орталығы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп беріледі.
13. Тұтынушы білім бөліміне жеке өтініш білдіргенде қызмет көрсету нәтижесі беріледі.
Егер, тұтынушы құжаттарды алуға мерзімінде өтініш білдірмесе, білім бөлімі қаралған құжаттарды және дайын анықтамаларды екі ай бойы сақтайды.
Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде - тұтынушы жеке өтініш білдіргенде анықтама беріледі.
Егер тұтынушы құжатты белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмеген жағдайда, халыққа қызмет көрсету орталығы оларды бір ай бойы сақтайды, содан кейін білім бөліміне тапсырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз бас тарту себебін көрсетумен жазбаша негіздемелі жауап стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу болып табылады.
15. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі -ҚФБ) қатысады:

10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, начальник отдела образования, главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей;
2) при обращении в центр обслуживания, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в отдел образования либо в центр обслуживания необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в центр обслуживания - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
- номера и даты приема запроса;
- вида запрашиваемой государственной услуги;
- количества и названий приложенных документов;
- даты (времени) и места выдачи документов;
- фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Выдача результата оказания государственной услуги потребителю осуществляется при личном обращении потребителя в отдел образования.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в центр обслуживания - справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обслуживания обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.
14. Основанием для приостановления или отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление потребителем неполного пакета документов, указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.
15. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования:

1) тәрбие жұмысы және балалар құқығын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы:
2) білім бөлімінің бастығы.
16. ҚФБ іс-әрекетінің реті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
17. Іс-әрекеттің және ҚФБ-інің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасына келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктің
(бұдан әрі - ҚФБ) әрекетін сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1 Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны) 1 2 3 4 5
1
ҚФБ атауы
Тәрбие жұмысы және балалар құқығын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Тәрбие жұмысы және балалар құқығын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Тәрбие жұмысы және балалар құқығын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
2
Іс-әрекеттің  (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Жолдаманы немесе хабарламаны не ұсынылған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
анықтаманың немесе хабарламаның, не  ұсынған қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
2 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде
анықтамалар беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1. Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 7 қарашадағы N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй
алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру
үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1) главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей;
2) начальник отдела образования.
16. Последовательность действий СФЕ приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
18. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
Таблица 1. Описание действий структурно
функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
1
Наименование СФЕ
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку справки либо мотивированного ответа об отказе
Проект справки или уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписание документа
Справка либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
2 рабочих дня
2 рабочих дня
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Выдача справок
в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи
жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям"

1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабы 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандарттың 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға тиесілі тұрғын үй алаңын айырбастауға немесе сатуға рұқсат беру үшін нотариалды кеңсеге анықтамалар беру (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) бес жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтініш берген күні көрсетілетін мемлекеттік қызметті қабылдағанға дейін күтудiң ең көп шектi уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтініш берген күні мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп шектi уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет:
1) Білім бөліміне өтініш білдіргенде - сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде көрсетіледі;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, демалыс күні – жексенбі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсету бойынша жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3  статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года, "О жилищных отношениях", стандарта государственной услуги "Выдача справок в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям" (далее – стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки в нотариальную контору для разрешения обмена или продажи жилой площади, принадлежащей несовершеннолетним детям (далее - справка), согласно приложению 4 стандарта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) при обращении в центр обслуживания – шесть дней в неделю с 9.00 часов до 19.00 часов, без перерыва на обед, выходной день – воскресенье, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 114-бабы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде іске асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 45-қосымшаларына сәйкес кәмелетке толмаған балаларға мұрагерлікті ресімдеу үшін зейнетақы жинағын алуға анықтама, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшесінен анықтама-келісім (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен стандартта көрсетілген тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – үш күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – бес жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi көрсетудің ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде - сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады;

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – стандарт), утвержденный  постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки на получение пенсионных накоплений, справки-согласия в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел на осуществление действий с имуществом, принадлежащим несовершеннолетним (далее - справка), согласно приложениям 45 к стандарту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в стандарте (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – жексенбіні қоспағанда аптасына алты күн сағат, 9.00-ден 19.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі, қабылдау "электрондық" кезек ретінде, алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42 мекенжайы бойынша орналасқан, телефондары: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электрондық мекенжайы: aksu_gorono@mail.ru, білім бөлімінің бастығы, тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Ленин көшесі, 10 мекенжайы бойынша орналасқан, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электрондық мекенжайы: aksu_con@mail.ru.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе халыққа қызмет көрсету орталығына стандарттың 11-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады.
Құжаттар көшірмелерімен және түпнұсқаларымен салыстыру үшін беріледі, кейін түпнұсқалар тұтынушыға қайтарылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
12. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжаттарды тапсырған кезде:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде - тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетілген күні жазылған барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат;
2) халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат:
1) сұранымның нөмірі мен қабылданған күні;
2) сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атаулары;
4) құжаттардың берілген күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған халыққа қызмет көрсету орталығы инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіліп беріледі.
13. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жеткізу тәсілі білім бөліміне өзі келген кезде жүзеге асырылады: білім бөліміне тұтынушының жеке өзі барғанда беріледі.
Егер тұтынушы құжатты белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмеген жағдайда, білім бөлімі дайын анықтамаларды және қарастырылған құжаттарды екі ай бойы сақтайды.
Халыққа қызмет көрсету орталығына өтініш білдіргенде – тұтынушының жеке өзі барғанда анықтама беріледі.
Егер тұтынушы құжатты белгіленген мерзімде алуға өтініш білдірмеген жағдайда, халыққа қызмет көрсету орталығы оларды бір ай бойы сақтайды, одан кейін оны білім бөліміне тапсырады.

2) при обращении в центр обслуживания - шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 19.00, без перерыва на обед, прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, начальник отдела образования, главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей;
2) при обращении в центр обслуживания, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Ленина, 10, телефон, факс: 8 (718 37) 69060, электронный адрес: aksu_con@mail.ru.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в отдел образования либо в центр обслуживания необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
3. Порядок действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается:
1) при обращении в отдел образования - расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги;
2) при обращении в центр обслуживания - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора центра обслуживания, принявшего заявление на оформление документов.
13. Способ доставки результата оказания услуги потребителю осуществляется при обращении в отдел образования: справка выдается при личном обращении потребителя в отдел образования.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отделы образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
При обращении в центр обслуживания - справка выдается при личном обращении потребителя.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в установленный срок, центр обслуживания обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в отдел образования.

1. Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 7 қарашадағы N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын
кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін
қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар
мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабы 3-тармағы, Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 58114-баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен   бекітілген "Тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайыін мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде  іске асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі стандарттың 4-қосымшасына сәйкес тұрғын үйдің меншік иелері болып табылатын кәмелетке толмаған балалардың мүдделерін қозғайтын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының анықтамалар беруі (бұдан әрі - анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі-тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – отыз жұмыс күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) - бес жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды;

1. Схема предоставления государственной
услуги при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Выдача справок
органов опеки и попечительства для сделок,
затрагивающих интересы несовершеннолетних детей,
являющихся собственниками жилища"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилья" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3  статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статей 58114 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", стандарта государственной услуги "Выдача справок органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища" (далее – стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача справки органов опеки и попечительства для оформления сделок, затрагивающих интересы несовершеннолетних детей, являющихся собственниками жилища (далее - справка) согласно приложению 4 к стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;

1. Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 7 қарашадағы N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 17 желтоқсандағы "Неке және отбасы туралы" Заңының 100111 баптары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің  2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде іске асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі стандарттың 3-қосымшасына сәйкес жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – көшірме) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – отыз жұмыс күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – отыз жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi көрсетудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет білім бөліміне өтініш білдіргенде -  сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.

1. Схема предоставления государственной услуги
при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области
от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Оформление
документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее - регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании статей 100111 Закона Республики Казахстан от 17 декабря 1998 года "О браке и семье", стандарта государственной услуги "Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" (далее – стандарт), утвержденный постановлением  Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей (далее - выписка) согласно приложению 3 к стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют тридцать рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется при обращении в отдел образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет білім бөлімінде: Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Пушкин көшесі, 42 мекенжайы бойынша орналасқан, телефондары: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электрондық мекенжайы: aksu_gorono@mail.ru, білім бөлімінің бастығымен, тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманымен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы білім бөліміне немесе халыққа қызмет көрсету орталығына стандарттың 11-тармағында   белгіленген қажетті құжаттарды тапсырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібі
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық құжатты тапсырған кезде тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін, мемлекеттік қызметті алған күні көрсетіліп жазылған, барлық құжаттарды алғандығы туралы қолхат беріледі.
Егер де тұтынушы білім бөліміне құжаттарды алуға қайтып келмесе дайын анықтамаларды және қарастырылған құжаттарды екі ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтатуға немесе бас тартуға негіз бас тарту себебін көрсетумен жазбаша негіздемелі жауап стандарттың 16-тармағында көрсетілген талаптарды бұзу болып табылады.
14. Білім бөліміне өтініш білдіргенде мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы;
2) білім бөлімінің бастығы.
15. ҚФБ іс-әрекетінің реті осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
16. Іс-әрекеттің және ҚФБ-інің логикалық реті арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламенттің 2-қосымшасына келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктің
(бұдан әрі - ҚФБ) әрекетін сипаттау
Негізгі процесс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1 Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны) 1 2 3 4 5
1
ҚФБ атауы
Тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
Білім бөлімінің бастығы
Тәрбие жұмысы және балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі сектордың бас маманы
2
Іс-әрекеттің  (үдеріс, рәсім, операциялар) атауы және оларды  сипаттау
Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген ұсынған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қарастыру
Жергілікті атқарушы органының актісін немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Жергілікті атқарушы органының актісін немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты қарастыру
Көшірмені немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
3
Аяқтау нысаны  (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттарды тіркеу
Жергілікті атқарушы органының актісін немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындауға түскен құжаттарды ұсыну
Жергілікті атқарушы органының актісінің немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобасы
Құжатқа қол қою
Көшірме немесе көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап
4
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
2 жұмыс күні
14 жұмыс күні
14 жұмыс күні
30 минуттан аспайды
5
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
"Жетімдерді, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Білім бөліміне өтініш білдіргенде
мемлекеттік қызметті ұсыну сызбасы
Павлодар облысы Ақсу қаласы әкімдігінің

10. Государственная услуга оказывается в отделе образования, расположенного по адресу: Павлодарская область, город Аксу, улица Пушкина, 42, телефоны: 8 (718 37) 69494, факс: 67177, электронный адрес: aksu_gorono@mail.ru, начальник отдела образования, главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в отдел образования либо в центр обслуживания необходимые документы, определенные в пункте 11 стандарта.
3. Порядок действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения потребителем государственной услуги.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, отдел образования осуществляют хранение готовых справок и рассмотренных документов в течение двух месяцев.
13. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит нарушение требований указанных в пункте 16 стандарта, с письменным обоснованием причин отказа.
14. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел образования:
1) главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей;
2) начальник отдела образования.
15. Последовательность действий СФЕ приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
17. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Таблица 1. Описание действий структурно
функциональной единицы (далее – СФЕ)
N Действие основного процесса (хода, потока работ)
1 N действия (хода, потока работ) 1 2 3 4 5
1
Наименование СФЕ
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
Начальник отдела образования
Главный специалист сектора по воспитательной работе и защите прав детей
2
Наименование действий (процесса, процедуры операции) и их описание
Прием и регистрация представленных потребителем документов, указанных в п. 11 стандарта
Рассмотрение представленных потребителем документов
Подготовка акта местного исполнительного органа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Рассмотрение акта местного исполнительного органа или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Выдача выписки или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
3
Форма завершения (данные документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация документов
Передача поступивших документов на подготовку акта местного исполнительного органа или мотивированного ответа об отказе
Проект акта местного исполнительного органа или мотивированного ответа об отказе
Подписание документа
Выписка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Срок исполнения
Не более 30 минут
2 рабочих день
14 рабочих дней
14 рабочих дней
Не более 30 минут
5
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей"
Схема предоставления государственной услуги
при обращении в отдел образования
Утвержден
постановлением акимата города
Аксу Павлодарской области

2011 жылғы 7 қарашадағы N 782/4 қаулысымен
бекітілген
"Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын
үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге
рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 13-бабы 3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 140 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде  іске асырылады.
4. Мемлекеттік қызмет "Ақсу қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - білім бөлімі), сондай-ақ "Павлодар облысы халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік мекемесі Ақсу қаласының филиалы (бұдан әрі – халыққа қызмет көрсету орталығы) арқылы да балама негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі стандарттың 4-қосымшасына сәйкес кәмелетке толмаған балаға тиесілі тұрғын үй кепілдігімен несие ресімдеу үшін банктерге рұқсаттар беру (бұдан әрі – анықтама) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының стандарттың 11-тармағында белгіленген тиісті құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
1) тұтынушымен стандартта көрсетілген тиісті құжаттар тапсырылған сәттен бастап – үш күнді құрайды (құжаттарды қабылдау және беру күндері  мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – бес жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) өтініш иесінің өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi көрсетудің ең көп шектi уақыты - 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетіледі:
1) білім бөліміне өтініш білдіргенде - сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін үзіліспен, сенбі, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі, қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады;

от 7 ноября 2011 года N 782/4
Регламент государственной услуги "Выдача разрешений
в банки для оформления ссуды под залог жилья,
принадлежащего несовершеннолетнему"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему" (далее - регламент) разработан в соответствии со  статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3  статьи 13 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", стандарта государственной услуги "Выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему", (далее – стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2010 года N 140.
4. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел образования города Аксу" (далее – отдел образования), а также на альтернативной основе через филиал города Аксу Республиканского государственного учреждения "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее – центр обслуживания).
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является выдача разрешений в банки для оформления ссуды под залог жилья, принадлежащего несовершеннолетнему (далее - справка) согласно приложению 4 к стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов определенных пунктом 11 стандарта:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) составляют пять рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя составляет - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется:
1) при обращении в отдел образования - в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением субботы, воскресенья и праздничных дней, прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;