Мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2011 жылғы 09 желтоқсандағы N 361/12 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 қаңтарда N 12-11-150 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы N 25/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 31.01.2013 N 25/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
2) "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
3) "Уақытша өтеулі (ұзақ, мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті;
4) "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындауын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б. А. Әбиевке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Т. Бастенов
Павлодар ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
N 361/12 қаулысымен
бекітілді
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметінің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті "ПавлодаржерҒӨО" ЕМК мамандандырылған мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен "Павлодар ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – өкілетті орган) көрсетеді. Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде облыстық ХҚКО РММ Павлодар ауданының филиалы (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіле алады.

Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Павлодарского района Павлодарской области от 09 декабря 2011 года N 361/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 13 января 2012 года N 12-11-150. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 31 января 2013 года N 25/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 31.01.2013 N 25/1.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок";
2) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования";
3) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)";
4) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Абиева Б.А.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Т. Бастенов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарского района
от 9 декабря 2011 года N 361/12
Регламент государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право частной собственности на земельный участок"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 561".
2. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением "Отдел земельных отношений Павлодарского района" (далее - уполномоченный орган), с участием специализированного государственного предприятия ДГП "ПавлодарНПЦзем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Павлодарского района РГП ЦОН Павлодарской области (далее - Центр).

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 бабы, 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102  қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті, не жер учаскесіне жеке меншік құқығына арналған актінің телқұжатын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22, тел. 32-32-36 мекенжайы бойынша өкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет, сондай-ақ, Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10, тел. 62-92-29 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Тұтынушы) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, жер учаскесіне жеке меншік құқығына арналған актінің телқұжатын берген кезде 4 жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде өкілетті органға жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы түбіртекті берумен ұсынылады.
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мамандандырылған кәсіпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсіпорынның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді.
10. Мемлекеттік қызмет:
өкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 18.30-ға дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде;
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13-00-ден 14-00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 19.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.

3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного Кодекса от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561", (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок, или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 22 тел 32-32-36.
Государственная услуга также оказывается в здании центра, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 10 тел 629229.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - Потребитель).
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта - 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган квитанции об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок.
Оплата за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

11. Стандарттың 16 тармағында ескерілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдау өкілетті органның жауапты маманымен немесе орталықтың инспекторымен жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
13. Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні ресімдеу және беру тұтынушының жеке өзіне не сенімхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенім білдірілген тұлғаға жүзеге асырылады. Тұтынушы немесе оның сенім білдірілген тұлғасы жер учаскесіне жеке меншік құқығына актіні алғандығы және берілгендігі туралы тіркеу кітабына қол қояды.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші Стандарттың 11 тармағында анықталған құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қызмет етеді:
өкілетті органның жауапты қызметкері;
өкілетті органның бастығы;
мамандандырылғын кәсіпорын.
16. Әрбір әкімшілік әрекетті (ресімді) орындау мерзімі көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) реттілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 12 қосымшаларында берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Өкілетті органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерілген тәртіпте жауапты болады.
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (барыстың, жұмыс легінің) әрекеттері
ӨКІЛЕТТІ ОРГАНҒА ӨТІНІШ БІЛДІРГЕН КЕЗДЕ
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, қолын қояды
Құжаттарды жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе  жеке меншік құқығына актінің телқұжатын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Жеке меншік құқығына акті немесе жеке меншік құқығына актінің телқұжатын дайындайды, қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Қол қояды
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе  жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телқұжатын дайындау үшін құжаттар пакеті, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына акті немесе жер учаскесіне жеке меншік құқығына актінің телқұжаты
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні

11. В предоставлении государственной услуги отказывается или приостанавливается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется ответственным специалистом уполномоченного органа или инспектором центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Оформление и выдача акта на право частной собственности на земельный участок осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица. Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов на право частной собственности на земельный участок.
14. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа:
специализированное предприятие.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложениях 12 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
ПРИ ОБРАЩЕНИИ В УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ОРГАН
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятие для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок, или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право частной собственности или дубликата акта на право частной собственности, подписывает
4
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для изготовления акта на право частной собственности на земельный участок, или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право частной собственности на земельный участок, или дубликат акта на право частной собственности на земельный участок
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день

7 жұмыс күні, (шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), акт телқұжатын беру кезінде – 1 жұмыс күні
6
2
3
4
5
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің)N
5
6
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Жеке меншік құқығына акті немесе актінің телқұжатын тіркейді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Жеке меншік құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жеке меншік құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну процесінің сызбасы
Павлодар ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
N 361/12 қаулысымен
бекітілді
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызметінің регламенті

7 рабочих дней, (для субъектов малого предпринимательства – 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции и их описание)
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право частной собственности или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право частной собственности или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право частной собственности или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
6
Приложение 2
регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарского района
от 9 декабря 2011 года N 361/12
Регламент государственной услуги "Оформление и
выдача актов на право постоянного землепользования"

1. Жалпы ережелер
1. "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметінің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті "ПавлодаржерҒӨО" ЕМК мамандандырылған мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен "Павлодар ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – өкілетті орган) көрсетеді. Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде облыстық ХҚКО РММ Павлодар ауданының филиалы (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіле алады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 бабы, 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште тұрақты жер пайдалану құқығына акті, не тұрақты жер пайдалану құқығына арналған актінің телқұжатын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22, тел. 32-32-36 мекенжайы бойынша өкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10, тел. 62-92-29 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Тұтынушы) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына арналған актінің телқұжатын берген кезде 4 жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде өкілетті органға жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы түбіртекті берумен ұсынылады.
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мамандандырылған кәсіпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсіпорынның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 561".
2. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением "Отдел земельных отношений Павлодарского района" (далее - уполномоченный орган), с участием специализированного государственного предприятия ДГП "ПавлодарНПЦзем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Павлодарского района РГП ЦОН Павлодарской области (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного Кодекса от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования, или дубликата акта на право постоянного землепользования или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
2.Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 22 тел 32-32-36. Государственная услуга оказывается в здании центра, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 10 тел 629229.
7. Государственная услуга оказывается государственным юридическим лицам (далее - Потребитель).
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта - 10 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования на земельный участок в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган квитанции об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право постоянного землепользования производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.

10. Мемлекеттік қызмет:
өкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 18.30-ға дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде;
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13-00-ден 14-00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 19.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Стандарттың 16 тармағында ескерілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдау өкілетті органның жауапты маманымен немесе орталықтың инспекторымен жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
13. Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні ресімдеу және беру тұтынушының жеке өзіне не сенімхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенім білдірілген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы немесе оның сенім білдірілген тұлғасы жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актіні алғандығы және берілгендігі туралы тіркеу кітабына қол қояды.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші Стандарттың 11 тармағында анықталған құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қызмет етеді:
өкілетті органның жауапты қызметкері;
өкілетті органның бастығы;
мамандандырылғын кәсіпорын.
16. Әрбір әкімшілік әрекетті (ресімді) орындау мерзімі көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) реттілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 12 қосымшаларында берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Өкілетті органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерілген тәртіпте жауапты болады.
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (барыстың, жұмыс легінің) әрекеттері
ӨКІЛЕТТІ ОРГАНҒА ӨТІНІШ БІЛДІРГЕН КЕЗДЕ
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, қолын қояды
Құжаттарды жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телқұжатын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телқұжатын дайындайды, қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Қол қояды
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе  жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телқұжатын дайындау үшін құжаттар пакеті, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына актінің телқұжаты
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
7 жұмыс күні, акт телқұжатын беру кезінде – 1 жұмыс күні
6
2
3
4
5
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
5
6
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжатын тіркейді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жер учаскесіне тұрақты жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну процесінің сызбасы
Павлодар ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
N 361/12 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді)
жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу
және беру" мемлекеттік қызметінің регламенті

10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается или приостанавливается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется ответственным специалистом отдела или инспектором центра.
3. Описания порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Оформление и выдача акта на право постоянного землепользования осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов на право постоянного землепользования на земельный участок.
14. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа:
специализированное предприятие.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложениях 12 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
ПРИ ОБРАЩЕНИИ В УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ОРГАН
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятия для изготовления акта на право постоянного землепользования на земельный участок, или дубликат акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликата акта на право постоянного землепользования на земельный участок подписывает
4
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для изготовления акта на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликат акта на земельный участок
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта – 2 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции и их описание)
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право постоянного землепользования на земельный участок  или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право постоянного землепользования на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
постоянного землепользования"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарского района
от 9 декабря 2011 года N 361/12
Регламент государственной услуги "Оформление и выдача
актов на право временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"

1. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметінің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102  қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті "ПавлодаржерҒӨО" ЕМК мамандандырылған мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен "Павлодар ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – өкілетті орган) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде облыстық ХҚКО РММ Павлодар ауданының филиалы (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіле алады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 бабы, 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті, не уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актінің телқұжатын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22, тел. 32-32-36 мекенжайы бойынша өкілетті органның ғимаратында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10, тел. 62-92-29 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Тұтынушы) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актінің телқұжатын берген кезде 4 жұмыс күні ішінде;

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561".
2. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением "Отдел земельных отношений Павлодарского района" (далее - уполномоченный орган), с участием специализированного государственного предприятия ДГП "ПавлодарНПЦзем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Павлодарского района РГП ЦОН Павлодарской области (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного Кодекса от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 22 тел (32-32-36).
Государственная услуга оказывается в здании центра, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 10, тел 629229.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - Потребитель).
8. Сроки оказания государственной услуги.
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта - 10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок в течение 4 рабочих дней;

2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде өкілетті органға жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы түбіртекті берумен ұсынылады.
Жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мамандандырылған кәсіпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсіпорынның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді.
10. Мемлекеттік қызмет:
өкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 18.30-ға дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде;
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13-00-ден 14-00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 19.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Стандарттың 16 тармағында ескерілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдау өкілетті органның жауапты маманымен немесе орталықтың инспекторымен жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
13. Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні ресімдеу және беру тұтынушының жеке өзіне не сенімхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенім білдірілген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы немесе оның сенім білдірілген тұлғасы жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актіні алғандығы және берілгендігі туралы тіркеу кітабына қол қояды.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші Стандарттың 11 тармағында анықталған құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қызмет етеді:
өкілетті органның жауапты қызметкері;
өкілетті органның бастығы;
мамандандырылғын кәсіпорын.

2) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган квитанции об уплате услуг за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
Оплата за изготовление акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр.
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается или приостанавливается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется ответственным специалистом уполномоченного органа или инспектором центра.
3. Описания порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Оформление и выдача акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок.
14. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа:
специализированное предприятие.

16. Әрбір әкімшілік әрекетті (ресімді) орындау мерзімі көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) реттілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1,  2 қосымшасында берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Өкілетті органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерілген тәртіпте жауапты болады.
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (барыстың, жұмыс легінің) әрекеттері
ӨКІЛЕТТІ ОРГАНҒА ӨТІНІШ БІЛДІРГЕН КЕЗДЕ
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, қолын қояды
Құжаттарды уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе  актінің телқұжатын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжатын дайындайды, қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Қол қояды
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжатын дайындау үшін құжаттар пакеті, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжаты
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні

16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
ПРИ ОБРАЩЕНИИ В УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ОРГАН
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятия для изготовления акта актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликат акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликата акта, подписывает
4
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для изготовления акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликат акта, либо мотивированный ответа об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды), или дубликат акта
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день

7 жұмыс күні (шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), акт телқұжатын беру кезінде – 1 жұмыс күні
6
2
3
4
5
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
5
6
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжатын тіркейді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жер учаскесіне уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа
мерзімді) жер пайдалану (жалдау)
құқығына актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну процесінің сызбасы
Павлодар ауданы әкімдігінің
2011 жылғы 9 желтоқсандағы
N 361/12 қаулысымен
бекітілді
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер
ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметінің регламенті

7 рабочих дней (для субъектов малого предпринимательства – 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции и их описание)
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного возмездного (долгосрочного,
краткосрочного) землепользования (аренды)"
Схема процесса предоставления государственной услуги
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарского района
от 9 декабря 2011 года N 361/12
Регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов
на право временного безвозмездного землепользования"

1. Жалпы ережелер
1. "Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер ресімдеу және беру" мемлекеттік қызметінің осы регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті "ПавлодаржерҒӨО" ЕМК мамандандырылған мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – мамандандырылған кәсіпорын) қатысуымен "Павлодар ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – өкілетті орган) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет жер учаскесінің орналасқан жері бойынша баламалы негізде облыстық ХҚКО РММ Павлодар ауданының филиалы (бұдан әрі – Орталық) арқылы көрсетіле алады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 бабы, 43 бабының 9 тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 561 қаулысына толықтыру енгізу туралы" N 102 қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз жеткізгіште жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті, не уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына арналған актінің телқұжатын немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебі жазбаша көрсетілген жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
6. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 22, тел. 32-32-36 мекенжайы бойынша өкілетті органның ғимаратында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет Павлодар қаласы, Толстой көшесі, 10, тел. 62-92-29 мекенжайы бойынша орталық ғимаратында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Тұтынушы) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы стандарттың 11 тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – 10 жұмыс күні, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 7 жұмыс күні, жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына арналған актінің телқұжатын берген кезде 4 жұмыс күні ішінде;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" (далее - Регламент) разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 561".
2. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением "Отдел земельных отношений Павлодарского района" (далее - уполномоченный орган), с участием специализированного государственного предприятия ДГП "ПавлодарНПЦзем" (далее – специализированное предприятие).
Государственная услуга может оказываться на альтернативной основе по месту нахождения земельного участка через филиал Павлодарского района РГП ЦОНПавлодарскойобласти (далее - Центр).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного Кодекса от 20 июня 2003 года,  постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года N 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 561" (далее - Стандарт).
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования, или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Государственная услуга оказывается в здании уполномоченного органа, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 22 тел (32-32-36). Государственная услуга оказывается в здании центра, по адресу город Павлодар, улица Толстого, 10 тел 629229.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - Потребитель).
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта -10 рабочих дней, для субъектов малого предпринимательства – 7 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок в течение 4 рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.

9. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде өкілетті органға жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні дайындағаны үшін қызмет ақысын төлегені туралы түбіртекті берумен ұсынылады.
Жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні дайындау үшін ақы төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес тәсілмен екінші деңгейдегі банктер арқылы мамандандырылған кәсіпорынның есеп шотына не мамандандырылған кәсіпорынның кассасында жүргізіледі, олар төлемнің мөлшері мен уақытын растайтын төлем құжатын береді.
10. Мемлекеттік қызмет:
өкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 18.30-ға дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде;
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес 13-00-ден 14-00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден сағат 19.00-ге дейін ұсынылады. Құжаттарды қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезекке тұру тәртібімен жүзеге асырылады.
11. Стандарттың 16 тармағында ескерілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдау өкілетті органның жауапты маманымен немесе орталықтың инспекторымен жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
13. Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні ресімдеу және беру тұтынушының жеке өзіне не сенімхатты, қолхатты және тұтынушының, не сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатты ұсына отырып, сенім білдірілген тұлғаға жүзеге асырылады.
Тұтынушы немесе оның сенім білдірілген тұлғасы жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актіні алғандығы және берілгендігі туралы тіркеу кітабына қол қояды.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш беруші Стандарттың 11 тармағында анықталған құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қызмет етеді:
өкілетті органның жауапты қызметкері;
өкілетті органның бастығы;
мамандандырылғын кәсіпорын.
16. Әрбір әкімшілік әрекетті (ресімді) орындау мерзімі көрсетілген әр құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік әрекеттерінің (ресімдерінің) реттілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 12 қосымшаларында берілген.

9. Государственная услуга предоставляется на платной основе с предоставлением в уполномоченный орган квитанции об уплате услуг за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования.
Оплата за изготовление акта на право временного безвозмездного землепользования, производится наличными или безналичным способом через банки второго уровня на расчетный счет специализированного предприятия либо в кассах здания специализированного предприятия, которыми выдается платежный документ, подтверждающий размер и дату оплаты.
10. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-00. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается или приостанавливается в случаях, предусмотренных в пункте 16 Стандарта.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется ответственным специалистом отдела или инспектором Центра.
3. Описания порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Оформление и выдача акта на право временного безвозмездного землепользования осуществляется лично потребителю либо доверенному лицу с предоставлением доверенности, расписки и документа, удостоверяющего личность потребителя либо доверенного лица.
Потребитель либо его доверенное лицо расписывается в получении в книге регистрации и выдачи актов на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок.
14. Для получения государственной услуги заявитель предоставляет документы, определенных в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
ответственный сотрудник уполномоченного органа;
начальник уполномоченного органа:
специализированное предприятие.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой структурно-функциональной единицы (далее - СФЕ) с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложениях 12 к настоящему Регламенту.

4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Өкілетті органның лауазымды тұлғалары мемлекеттік қызмет көрсету барысында қабылдайтын шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерілген тәртіпте жауапты болады.
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі процестің (барыстың, жұмыс легінің) әрекеттері
ӨКІЛЕТТІ ОРГАНҒА ӨТІНІШ БІЛДІРГЕН КЕЗДЕ
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
Мамандандырылған кәсіпорын
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушыдан қажетті құжаттарды қабылдайды, құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, тіркейді, тұтынушыға қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді
Тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қарайды, қолын қояды
Құжаттарды уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе  актінің телқұжатын дайындау үшін мамандандырылған кәсіпорынға жібереді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжатын дайындайды, қол қояды
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Қажетті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат
Қол қояды
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжатын дайындау үшін құжаттар пакеті, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжаты
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги.
17. Должностные лица уполномоченного органа несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования)"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
ПРИ ОБРАЩЕНИИ В УПОЛНОМОЧЕННЫЙ ОРГАН
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
Специализированное предприятие
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принимает от потребителя необходимые документы, осуществляет проверку полноты документов, регистрирует, выдает потребителю расписку о приеме необходимых документов
Рассматривает предоставленные потребителем документы, ставит резолюцию
Направляет документы в специализированное предприятия для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, либо готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги
Изготавливает акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта, подписывает
4
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Расписка о приеме необходимых документов
Резолюция
Пакет документов для изготовления акта на право временного безвозмездного землепользования или дубликата акта либо мотивированный ответа об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного безвозмездного землепользования, или дубликат акта
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день

7 жұмыс күні (шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін – 4 жұмыс күні), акт телқұжатын беру кезінде – 1 жұмыс күні
6
2
3
4
5
1
Әрекеттің (барыстың, жұмыс легінің) N
5
6
2
ҚФБ атауы
Өкілетті органның бастығы
Өкілетті органның жауапты қызметкері
3
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Дайындалған құжаттарды тексереді, қол қояды, елтаңбалы мөрмен растайды, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжатын тіркейді, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
4
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Жер учаскесіне уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына акті немесе актінің телқұжаты, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
"Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына
актілер ресімдеу және беру"
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Мемлекеттік қызмет ұсыну процесінің сызбасы

7 рабочих дней (для субъектов малого предпринимательства – 4 рабочих дня), при выдаче дубликата акта – 1 рабочий день
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Ответственный сотрудник уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции и их описание)
Проверяет изготовленные документы, подписывает, заверяет гербовой печатью либо подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Регистрирует акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта, либо регистрирует мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и выдает потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Акт на право временного безвозмездного землепользования или дубликат акта либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Акт на право временного безвозмездного землепользования на земельный участок или дубликат акта, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Номер следующего действия
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право
временного безвозмездного землепользования)"
Схема процесса предоставления государственной услуги