Мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Успен ауданы Надаров селолық округ әкімінің 2011 жылғы 06 қазандағы N 10 шешімі. Павлодар облысы Успен аудандық Әділет басқармасында 2011 жылғы 07 қазанда N 12-12-111 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен ауданы Надаров ауылдық округі әкімінің 2016 жылғы 01 шілдедегі N 1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен ауданы Надаров ауылдық округі әкімінің 01.07.2016 N 1 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабының, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1-1 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы "Мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" N 336 қаулысына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету уақытты және сапалы көрсетуін қамтамасыз ету мақсатымен ШЕШІМ қабылдаймын:
1. "Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Надаров селолық
округінің әкімі А. Притыкина
Надаров селолық округ әкімінің
2011 жылғы 6 қазандағы
N 10 шешімімен
бекітілген
"Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы
білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды
қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – регламент) "Надаров селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкімдік) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 35 бабының 1-1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі N 319 "Білім туралы" Заңының 6–бабы 5 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы N 336 қаулысымен бекітілген "Білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы білім беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес көрсетіледі.

Об утверждении регламента оказания государственной услуги
Решение акима Надаровского сельского округа Успенского района Павлодарской области от 06 октября 2011 года N 10. Зарегистрировано Управлением юстиции Успенского района Павлодарской области 07 октября 2011 года N 12-12-111. Утратило силу решением акима Надаровского сельского округа Успенского района Павлодарской области от 01 июля 2016 года N 1
Сноска. Утратило силу решением акима Надаровского сельского округа Успенского района Павлодарской области от 01.07.2016 N 1.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 1-1 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 336 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан", в целях обеспечения своевременного и качественного оказания государственных услуг принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги: "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Надаровского
сельского округа А. Притыкина
Утвержден
решением акима
Надаровского сельского округа
от 6 октября 2011 года N 10
Регламент оказания государственной услуги "Обеспечение
бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой" (далее – регламент) оказывается государственным учреждением "Аппарат акима Надаровского сельского округа" (далее – акимат).
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1-1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 2), пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", стандартом государственной услуги: "Обеспечение бесплатного подвоза обучающихся и воспитанников к общеобразовательной организации образования и обратно домой", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года N 336 (далее - стандарт), постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

4. Мемлекеттік қызмет тәртібі туралы толық ақпарат тізбесі әкімдік фойесінде мекен жайы Надаров селосы, Победа көшесі 40, телефоны 97-1-35 бойынша орналастырылған.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау нәтижесі білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама бере отырып, білім алушылар мен тәрбиеленушілерді білімнің жалпы беру ұйымдарына және үйлеріне тегін тасымалдауды қамтамасыз етуі (стандарттың 6 қосымшасы) немесе қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін жүгіну (өтініш түскен мерзімнен бастап 5 күн ішінде) 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу кезінде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтініш беруші жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет оқу жылы бойы көрсетіледі:
1) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-дан 18.00-ге дейін;
2) қабылдауды алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет тұтынушыларға, оның ішінде физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдарға қызмет көрсету үшін жағдай көзделген әкімдіктің ғимаратта көрсетіледі (пандус бар). Күту залында толтырылғын бланктердің үлгілері бар ақпараттық стенд жарақталған.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) ата-анасынан немесе оқушының (тәрбиеленушінің) заңды өкілінен өтініш (стандарттың 2 қосымшасы);
2) баланың туу туралы куәлігінің (жеке куәлік) көшірмесі және түпнұсқасы;
3) оқу орнының анықтамасы (стандарттың 5 қосымшасы).
Туу туралы куәлігінің түпнұсқасы және көшірмемен салыстыру үшін беріледі және кейін тұтынушыға қайтарылады.
12. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініштің үлгісі әкімдіктің фойесінде орналастырылды, сондай ақ әкімдіктің маманында алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерістің әрекетте келесі структуралық–міндет бірліктер қатысады (осы регламенттің қосымшасына сәйкес):

4. Полная информация о порядке государственной услуги располагается на стенде расположенного в фойе акимата, по адресу село Вознесенка ул. Победы 40, телефон 97-1-35.
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является обеспечение обучающихся и воспитанников бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой с выдачей справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой (приложение 6 к стандарту) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с момента поступления заявления) составляет 5 рабочих дней;
2) максимальное допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут;
3) максимальное время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года:
1) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании акимата, где предусмотрены условия для обслуживания потребителей, в том числе для лиц с ограниченными физическими возможностями (имеется пандус). Зал ожидания оснащен информационным стендом с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребителю необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление от родителя или законного представителя обучающегося (воспитанника) (приложение 2 к стандарту);
2) оригинал и копия свидетельства о рождении ребенка (удостоверение личности);
3) справка с места учебы (приложение 5 к стандарту).
Оригинал свидетельства о рождении, удостоверение личности предоставляются для сверки с копией и возвращаются потребителю.
12. Образец заявления для получения государственной услуги размещается в фойе акимата, а также можно получить у специалиста акимата.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно–функциональные единицы (согласно приложению к настоящему регламенту):

1) селолық округі әкім аппаратының маманы:
тапсырған құжаттардың толығын тексеруін және қабылдауын іске асырады;
орта білім беру мекемелерге тегін жеткізу және қайта әкелуін қамтамассыз ету балалардың тізіміне деректерді енгізеді және құжаттарды қабылдаған туралы тұтынушыға қолхат береді (осы регламенттің 11 тармағында көрсетілген талаптарына сәйкес құжаттарды бергенімен жағдайда);
мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың себептерін жазбаша негіздеу отырып береді (құжаттарды толық тапсырмауы жағдайда);
тегін жеткізу және қайта әкелуін қамтамасыз ету балалардың тізімін селолық округінің әкіміне бекіту үшін береді;
анықтамаларды есеп кітабына тіркеп, тұтынушыларға тегін жеткізу және қайта әкелуін қамтамасыз ету туралы анықтамаладры береді;
аудандық білім бөліміне тегін жеткізу және қайта әкелуін қамтамасыз етілген балалардың тізімін жібереді;
2) Селолық округінің әкімі жеткізу және қайта әкелуін қамтамасыз етуге жататын балалардың тізімін қарастырып бекітеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде тұтынушыға қажетті құжаттарды алуда қызмет көрсетуді алған күнін көрсете отырып, қолхат берген әкімдік маманың өтінішті қабылдап алған нөмірі мен күнін, тегін, атын, әкісінің атын көрсете отырып қолхат беріледі (стандарттың 4 қосымшасы).
15. Тұтынушыға мемелкеттік қызметтің нәтижесін жеткізу тәсілін әкімдіктің маманы белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес әкімнің қолымен және мөрмен расталған (стандарттың 6 қосымшасы) бөлімнің жалпы білім беру ұйымдарына тегін тасымалдауды қамтамасыз ету туралы қабылдаған анықтама негізінде асырады. Тұтынушыға жеке өзі жүгінген кезде өтініштің келіп түскен сәтінен бастап 5 күн өткен соң әкімдіктің маманы береді.
Анықтама беру туралы мәлімет анықтаманы есепке алу кітабында тіркеледі (стандарттың 7 қосымшасы).
16. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін бас тартудың себептерін жазбаша негіздеу отырып, тұтынушының осы регламенттің 11 тармағында көрсетілген құжаттарды толық тапсырмауы негіз болады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Әкімдіктің қызметі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат ұсыну;
3) тұтынушы ұсынған құжаттардың мазмұны туралы ақпараттың қорғалауы мен құпиялылығын қамтамасыз ету;
4) тұтынушы белгіленген мерзімінде алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
5) мемлекеттік қызметті уақтылы ұсыну;
6) нақтылған және сыпайылық қағидаттарына негізделеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін
лауазымдық тұлғалардың жауаптылығы
18. Әкімдіктің маманы уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіреді және шағымды дайындауға жәрдем көрсетеді.
Шағым беру кезінде қажетті құжаттардың тізбесіне еркін нысанда жазылған өтінішін және қызмет көрсету үшін тұтынушы ұсынған құжаттардың көшірмелері кіреді.
Әкімінің жұмыс және қабылдау кестесі белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін айқындалған.

1) специалист аппарата акима сельского округа:
осуществляет прием и проверку пакета документов;
вносит в список, обеспеченных бесплатным подвозом и выдает расписку потребителю в получении документов (в случае соответствия представленных документов требованиям пункта 11 настоящего регламента);
возвращает документы потребителю с мотивированным ответом об отказе в предоставлении государственной услуги (в случае непредставления полного пакета документов);
передает список на утверждение акиму сельского округа;
выдает справку потребителю об обеспечении бесплатным подвозом и регистрирует в книге учета справок об обеспечении бесплатным подвозом;
направляет список детей, обеспеченных подвозом в районный отдел образования;
2) Аким сельского округа рассматривает и утверждает список учащихся, подлежащих подвозу.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдается расписка в получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества специалиста акимата, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги (приложение 4 к стандарту).
15. Способ доставки результата государственной услуги потребителю осуществляется специалистом акимата в соответствии с установленным графиком работы на основании принятой справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования (приложение 6 к стандарту), заверенной подписью и печатью акима. Выдается специалистом акимата при личном обращении потребителя по истечении 5 дней с момента поступления заявления.
Сведения о выдаче справки фиксируются в книге учета справок (приложение 7 к стандарту).
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление потребителем неполного пакета документов, указанных в пункте 11 настоящего регламента, с письменным обоснованием причин отказа.
3. Принцип работы
17. Деятельность акимата основывается на принципах:
1) соблюдения законодательства Республики Казахстан;
2) предоставления полной информации об оказываемой государственной услуге;
3) обеспечение защиты и конфиденциальности информации о содержании документов, предоставленных потребителем;
4) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленный срок;
5) своевременности предоставление государственной услуги;
6) корректности и вежливости.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
18. Специалист акимата разъясняет порядок обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц и оказывает содействия в подготовке жалобы.
В перечень необходимых документов при подаче жалобы входят заявление в произвольной форме и копии документов, предоставленных потребителем для оказания услуги.
График работы и приема акима определяется с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 с перерывом на обед за исключением выходных и праздничных дней.

19. Қабылдаған шағым әкімдіктің жеке тұлғалардың өтініштері және олардың орындалуы бойынша тіркеу журналында тіркеледі және Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Тұтынушыға өтініштің күні мен уақыты, қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон беріледі.
Шағымды қарау нәтижесі тұтынушыға жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол хабарланады.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғаларға мемлекеттік қызметті көрсетілген кезінде нормативтік құқықтық актілердің тәртібін бұзу үшін Қазақстан Республикасы қолданыстағы заңнамада көзделген тәртіппен тәртіптік жазасына тартылады.
"Білім алушылар мен
тәрбиеленушілерді
білімнің жалпы білім беру
ұйымдарына
және үйлеріне тегін
тасымалдауды қамтамасыз
ету" мемлекеттік қызмет
регламентіне
қосымшасы
Мемлекеттік қызмет көрсету үдірес

19. Принятая жалоба регистрируется в журнале регистрации и контроля исполнения обращений физических лиц акимата и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года "О порядке рассмотрения обращения физических и юридических лиц". Потребителю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение.
О результатах рассмотрения жалобы потребителю сообщается в письменном виде по почте либо нарочно.
20. Нарушение требований нормативных правовых актов при оказании государственной услуги, уполномоченные должностные лица несут ответственность в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение
к регламенту оказания
государственной услуги
"Обеспечение бесплатного
подвоза обучающихся и
воспитанников к
общеобразовательной
организации образования
и обратно домой"
Процесс оказания государственной услуги