Айыртау аудандық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсандағы "2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" N 4-30-1 шешіміне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2011 жылғы 29 наурыздағы N 4-32-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 сәуірде N 13-3-132 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012 жылғы 28 маусымдағы N 68 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мәслихатының 2012.06.28 N 68 хаты)
2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 106 және 109-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың төртінші шақырылымдағы отызыншы сессиясының «2011-2013 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2010 жылғы 23 желтоқсандағы № 4-30-1 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 13-3-126 тіркелген және 2011 жылғы 17 ақпандағы «Айыртау таңы» және «Айыртауские зори» газеттерінде жарияланған) келесі өзгертулер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада
«2 907 855» саны «3 063186» санымен ауыстырылсын;
«400 036» саны «418236» санымен ауыстырылсын;
«1 405» саны «2 805» санымен ауыстырылсын;
«9 559» саны «17641» санымен ауыстырылсын;
«2 496 855» саны «2 624504» санымен ауыстырылсын;
2) тармақшада
«2 907 855» саны «3072482,4» санымен ауыстырылсын;
3) тармақшада
«40416» саны «285416,0» санымен ауыстырылсын;
«41838» саны «286838» санымен ауыстырылсын;
5) тармақшада
«-40416» саны «-294712,4» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада
«40416» саны «294712,4» санымен ауыстырылсын;
«41838» саны «286838» санымен ауыстырылсын;
«бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары» жолында
«0» саны «9296,4» санымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
сегізінші абзацта «белгіленген салық» деген сөздер «ойын бизнесінің салығы» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
Екінші, үшінші, бесінші, алтыншы абзацтары алып тасталсын;
5–тармақ алып тасталсын;
8-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«8. Селолық округтер бойынша 2011-2013 жылдарға 5, 7, 8-қосымшаларға сәйкес, аудан бюджетінде бюджеттік бағдарламалар көзделсін.»;
10-тармақта:
1) тармақшада
«16187» саны «18820» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 9), 10), 11), 12) тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 23 декабря 2010 года № 4-30-1 "О бюджете района на 2011-2013 годы"
Решение маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29 марта 2011 года N 4-32-1. Зарегистрировано Управлением юстиции Айыртауского района Северо-Казахстанской области 14 апреля 2011 года N 13-3-132. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28 июня 2012 года N 68)
Сноска. Утратило силу - в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 28.06.2012 N 68)
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата тридцатой сессии четвертого созыва «О бюджете района на 2011-2013 годы» от 23 декабря 2010 года № 4-30-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13-3-126 и опубликовано 17 февраля 2011 года в газетах «Айыртау таңы» и «Айыртауские зори») следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункте 1)
цифры «2 907 855» заменить цифрами «3 063186»;
цифры «400 036» заменить цифрами «418236»;
цифры «1 405» заменить цифрами «2 805»;
цифры «9 559» заменить цифрами «17641»;
цифры «2 496 855» заменить цифрами «2 624504»;
подпункте 2)
цифры «2 907 855» заменить цифрами «3072482,4»;
подпункте 3)
цифры «40416» заменить цифрами «285416,0»;
цифры «41838» заменить цифрами «286838»;
подпункте 5)
цифры «-40416» заменить цифрами «-294712,4»;
подпункте 6)
цифры «40416» заменить цифрами «294712,4»;
цифры «41838» заменить цифрами «286838»;
в строке «используемые остатки бюджетных средств»
цифру «0» заменить цифрами «9296,4»;
в пункте 2:
в абзаце восьмом слова «фиксированного налога» заменить словами «налог на игорный бизнес»;
в пункте 3:
абзацы второй, третий, пятый, шестой исключить;
пункт 5 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
«8. Предусмотреть в бюджете района бюджетные программы по сельским округам на 2011-2013 годы согласно приложениям 5, 7, 8 соответственно.»;
в пункте 10:
в подпункте 1)
цифры «16187» заменить цифрами «18820»;
дополнить подпунктами 9), 10), 11), 12) следующего содержания:

«9) 82 000 мың теңге – 2020 жұмыспен қамтудың Бағдарламасын іске асыру аясында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға;
10) 4 290 мың теңге – төлемақыны жартылай субсидиялауға;
11) 8965 мың теңге – әлеуметтік орталықтарды құруға;
12) 17214 мың теңге – мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуға»;
11-тармақ келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«245 000 мың теңге – 2020 әлеуметтік Бағдарламаға сәйкес тұрғын үй құрылысына»;
12-тармақта:
1) тармақшада:
«36046» саны «43787» санымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
« 5) 4806 мың теңге – көмірді сатып алуға.»;
келесі мазмұндағы 12-1-тармағымен толықтырылсын:

«9) 82 000 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
10) 4 290 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
11) 8965 тысяч тенге – на создание центров занятости;
12) 17214 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования.»;
пункт 11 дополнить абзацем следующего содержания:
«245 000 тысяч тенге – на строительство жилья в соответствии с Программой занятости 2020.»;
в пункте 12:
подпункте 1)
цифры «36046» заменить цифрами «43787»;
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) 4806 тысяч тенге – на приобретение угля.»;
дополнить пунктом 12-1 следующего содержания:

«12-1. 2010 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді қайтарудың және қаржылық жылдың басына бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен қалыптасқан аудан бюджетінде шығындар 9-қосымшаға сәйкес қарастырылсын.»;
көрсетілген шешімнің 1, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі);
көрсетілген шешімнің 7, 8, 9-қосымшалары осы шешімнің 3, 4, 6-қосымшаларына сәйкес толықтырылсын (қоса беріледі).

«12-1. Предусмотреть расходы в бюджете района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2010 году, согласно приложению 9.»;
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 5 к настоящему решению (прилагаются);
дополнить приложениями 7, 8, 9 к указанному решению согласно приложениям 3, 4, 6 к настоящему решению (прилагаются).

19 654,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
481,0
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз етуді ұйымдастыру
686,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
524,0
015
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
89,0
2
Қорғаныс
6 487,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 487,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 949,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
307,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
231,0
4
Бiлiм беру
2 188 513,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 188 513,0
003
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
107 168,0
004
Жалпы білім беру
2 010 457,0
005
Балалар мен жеткіншектерге қосымша білім беру
16 276,0
008
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 955,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15 262,0
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11 945,0
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
3 236,0
025
Мектеп мұғалімдері мен білім берудің мектепке дейінгі ұйымдары тәрбиешілерне біліктілік санаттары үшін үстемақы мөлшерін ұлғайтуы
17 214,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
174 481,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
174 481,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 989,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
23 778,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 546,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
12 032,0
006
Тұрғын үй көмегі
276,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 128,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету

19 654,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
481,0
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
686,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
524,0
015
Капитальные расходы государственных органов
89,0
2
Оборона
6 487,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 487,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 949,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
307,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
231,0
4
Образование
2 188 513,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 188 513,0
003
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
107 168,0
004
Общеобразовательное обучение
2 010 457,0
005
Дополнительное образование для детей и юношества
16 276,0
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 955,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15 262,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 945,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
3 236,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
17 214,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
174 481,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
174 481,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
18 989,0
002
Программа занятости
23 778,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 546,0
005
Государственная адресная социальная помощь
12 032,0
006
Жилищная помощь
276,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 128,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому

4 296,0
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
135,0
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
5 211,0
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
737,0
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 474,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
84 613,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 475,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 475,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
43 138,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 596,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 560,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
617,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
18 820,0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
6 545,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
32 000,0
012
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту
32 000,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 692,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 692,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 692,0
12
Көлiк және коммуникация
7 103,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 103,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 103,0
13
Басқалар
39 727,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 920,0
022
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
10 920,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 447,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 447,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 816,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

4 296,0
006
Капитальные расходы государственных органов
135,0
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
5 211,0
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
737,0
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 474,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
84 613,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 475,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 475,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
43 138,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 596,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 560,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
617,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
18 820,0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
6 545,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
32 000,0
012
Развитие объектов водного хозяйства
32 000,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 692,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 692,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
5 692,0
12
Транспорт и коммуникации
7 103,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 103,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
7 103,0
13
Прочие
39 727,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 920,0
022
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
10 920,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 447,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 447,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 816,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)