2012-2014 жылдарға арналған Ғабит Мусірепов атындағы ауданның бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы N 32-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 қаңтарда N 13-5-141 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 11 сәуірдегі N 01-34/39 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мусірепов атындағы аудандық мәслихатының 11.04.2013 N 01-34/39 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға арналғаны келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер- 3 842 299,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 684 911,0 мың теңге;
салыққа жатпайтын түсімдер - 1 138,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсім - 35 711,7 мың теңге;
трансферттер түсімі - 3 120 538,3 мың теңге;
2) шығыстар - 3 823 298,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 102 464,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджет несиесі - 105 193,1 мың теңге,
бюджет несиесін өтеу - 2 729,0 мың теңге;
4) қаржы активтер бойынша операциялар сальдосы - 14 907,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 98 369,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 98 369,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012.12.06 N 9-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері келесі салықтық түсімдер есебінен Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес құрастырылсын:
бір реттік талонмен қызмет ететін жеке тұлғалардың жеке кіріс салығы;
кірістерді бөлу нормативі бойынша облыс мәслихатымен бекітілген 100 пайыз көлеміндегі әлеуметтік салық;
заңды және жеке тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлік салығы;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдар салығы;
бензин, жанармай акцизіне;
жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлем;
республикалық бюджеттің есебіне түсетін алымдардан басқа кәсіпкерлік және кәсіби қызмет жүргізуге алымдар;
республикалық бюджеттің есебіне түсетін, елшілік алым және мемлекеттік баждан басқа мемлекеттік баждар.

О бюджете района имени Габита Мусрепова на 2012-2014 годы
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2011 года N 32-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 12 января 2012 года N 13-5-141. Утратило силу (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 11 апреля 2013 года N 01-34/39)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 11.04.2013 N 01-34/39)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 842 299,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 684 911,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 138,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 711,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 120 538,3 тысяч тенге;
2) затраты – 3 823 298,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 102 464,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 105 193,1 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 2 729,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 907,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 98 369,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 98 369,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 9-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, в размере 100 процентов;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц;
акцизов на бензин и дизтопливо;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері келесі салыққа жатпайтын түсімдер есебінен құрастырылсын:
ауданның мемлекеттік меншігіндегі жалға берген меншікті мүліктен түскен табыс;
аудан бюджетіне салықтан өзге түскен түсімдер.
4. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің кірістері келесіден құралатындығы бекітілсін:
ауыл шаруашылық мақсаттағы жер телімін қоспағанда, жер телімдерін сатудан түскен түсімдер.
5. Облыс бюджетінен аудан бюджетіне тапсырылып жатқан бюджет субвенциясының көлемі 2 198 206 мың теңге құрады.
6. 2012 жылға арналған аудан бюджетін орындау процессінде жергілікті бюджет бағдарламалары секвестрге жатпайтынын 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
7. 2012 жылға арналған аудан бюджетіндегі республикалық бюджеттің мақсатты трансферттері келесі көлемде есепке алынсын:
1) 9 853,2 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу;
2) 10 387 мың теңге - мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын енгізу үшін;
3) 1 987 мың теңге - мұқтаж азаматтарға үйлерінде арнайы әлеуметтік көмек көрсетуге;
4) 50 350 мың теңге - мектепке дейінгі білім мекемелерінде мемлекеттік білім тапсырысын жүзеге асыруға;
5) 23 669,6 мың теңге - 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында Білім беруді дамыту мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген, соның ішінде:
20 470 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
3 199,6 мың теңге - үйде білім алатын мүгедек балаларды жабдықтармен, бағдарламалық қамсыздандыруға;
6) 13 000 мың теңге – жетім баланы (балаларды), ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақы төлеуге;
7) 27 141 мың теңге - білікті санаты бар мұғалімдердің және мектепке дейінгі білім мекемелерінің тәрбиешілеріне қосымша төлемдердің көлемін көтеруге;
8) 937 мың теңге - "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ оқу бағдарламалары бойынша біліктіліктерін жоғарылатудан өткен мұғалімдерге төлем ақысын көтеруге;
9) 32 992 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген 2020 Жұмыспен қамту бағдарламасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға, соның ішінде:
еңбек ақыны жартылай субсидиялау - 10 073 мың теңге;
көшуге арналған субсидия беру – 1 619 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету - 13 495 мың теңге;

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности акимата района;
прочих неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета в 2012 году формируются за счет:
поступлений от продажи земельных участков, за исключением участков сельскохозяйственного назначения.
5. Объем бюджетной субвенции, передаваемой из областного бюджета в бюджет района составляет 2 198 206 тыс.тенге.
6. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложению 4.
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 9 853,2 тыс. тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
10 387 тыс. тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
3) 1 987 тыс. тенге – на предоставление специальных социальных услуг, нуждающимся гражданам на дому;
4) 50 350 тыс. тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 23 669,6 тыс. тенге - на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118, в том числе:
20 470 тыс. тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
3 199,6 тыс. тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
6) 13 000 тыс. тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
27 141 тыс. тенге - на увеличение размера доплаты за  квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
8) 937 тыс. тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы";
9) 32 992 тыс. тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 10 073 тыс.тенге;
предоставление субсидий на переезд – 1 619 тыс.тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 13 495 тыс.тенге;

жастар іс-тәжірибесі - 7 805 мың теңге.
10) 5 921 мың теңге - "Аймақтың дамуы" бағдарламасы аясында аймақтардың экономикалық дамуына қолдау бойынша шараларды жүзеге асырудағы ауылдық (селолық) округтерді жақсарту жайындағы мәселесін шешу 2011 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкіметінің № 862 қаулысымен бекітілді;
11) 58 960 мың теңге - Шөптікөл селосының жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
12) 175 989 мың теңге - үй құрылысына және инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымының дамуына;
13) 67 337 мың теңге – Андреевка селосының жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
14) 92 031 мың теңге – Привольное селосының жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
15) 67 500 мың теңге – Чистополье селосының жер астындағы су арқылы жергілікті сумен қамтамасыз ету жүйесін құруға;
16) 88 128 мың теңге – тұрғын үйлердің электржабдықтау желісін құруға;
17) 10 175,5 мың теңге – Шұқыркөл орта мектебінің күрделі жөндеуіне.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012.12.06 N 9-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
8. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджет есебінен бюджет несиесі есепке алынсын:
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету шараларын жүзеге асыру үшін – 77 664 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012.04.13 N 3-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
9. 2012 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджет есебінен мақсатты трансферттер келесі көлемде есепке алынсын:
1) 32 878 мың теңге - «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру бойынша төртінші (және одан кейінгі) баланың тууына байланысты әлеуметтік көмек көрсету туралы бағдарламасы аясында әлеуметтік көмегін төлеуіне;
2) 10 000 мың теңге - Чистопол селосындағы мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;
3) 10 000 мың теңге - Рузаевка селосындағы мәдениет үйінің күрделі жөндеуіне;
4) 9 000 мың теңге - аудандық маңызы бар жолдардың ағымды жөндеуіне;
5) 21 000 мың теңге - ауыл ішіндегі жолдардың ағымды жөндеуіне;
6) 3 770 мың теңге - Шөптікөл с. жер асты суларынын жергілікті сумен жабдықтаудың құрылысына;
7) 3 417 мың теңге - елді мекендерде жер-шаруашылығын ұйымдастыруына;
8) 3 660 мың теңге - елді мекендердің шекарасын белгілеуіне;
9) 5 500 мың теңге - білім объектілерінде өртке қарсы дабылдағыш орналастыруға;
10) 299 мың теңге - білім мекемелерінде бейне байқау жабдықтарын сатып алу және орналастыруға;

молодежная практика – 7 805 тыс.тенге;
10) 5 921 тыс. тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862;
11) 58 960 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Шоптыколь;
12) 175 989 тыс.тенге – на строительство жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
13) 67 337 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Андреевка;
14) 92 031 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Привольное;
15) 67 500 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Чистополье;
16) 88 128 тыс.тенге – на строительство линий электроснабжения жилых домов;
17) 10 175,5 тыс.тенге – на капитальный ремонт Шукуркольской средней школы.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 9-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 77 664 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 13.04.2012 N 3-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
9. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в размерах:
1) 32 878 тыс.тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
2) 10 000 тыс.тенге – на капитальный ремонт дома культуры в селе Чистополье;
3) 10 000 тыс.тенге – на капитальный ремонт дома культуры в селе Рузаевка;
4) 9 000 тыс.тенге – на текущий ремонт дорог районного значения;
5) 21 000 тыс.тенге – на текущий ремонт внутрипоселковых дорог;
6) 3 770 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Шоптыколь;
7) 3 417 тыс.тенге – на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов;
8) 3 660 тыс.тенге - на установление границ населенных пунктов;
9) 5 500 тыс.тенге – на установку противопожарной сигнализации для объектов образования;
10) 299 тыс.тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;

11) 4 000 мың теңге - химия кабинеттерін оқу жабдықтарымен қамтамасыз етуге;
12) 20 000 мың теңге - білім мекемелері үшін циклон және қазандарды сатып алуына;
13) 9 800 мың теңге - үй құрылысына және инженерлі-коммуникациялық инфрақұрылымының дамуына;
14) 8 000 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын қалыптастыруына;
15) 4 039 мың теңге - Андреевка с. жер асты суларының жергілікті сумен жабдықтаудың құрылысына;
16) 7 624 мың теңге - Привольное с. жер асты суларының жергілікті сумен жабдықтаудың құрылысына;
17) 6 750 мың теңге - Чистополье с. жер асты суларының жергілікті сумен жабдықтаудың құрылысына;
18) 20 000 мың теңге – Новоишим с. канал жүргізу желісін және канал жүргізу тазарту құрылыстарын реконструкциясына ЖСҚ әзірлеу;
19) 174,0 мың теңге ID-Phone қосылу».
20) 1 063,0 мың теңге - білім ұйымдарына оқу құралдарын сатып алу үшін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012.11.05 N 8-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. 2012 жылға 3 000 мың теңге көлемінде ауданның жергілікті атқарушы органның резерві бекітілсін.
10-1. 6-қосымшаға сәйкес қаржылық жылдың басына құралған 2011 жылы пайдаланбаған нысаналы трансферттерді қайтару, аудан бюджет шығыстарын бюджет қаражатының бос қалдықтары арқылы алдын алу.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2012.03.06 N 2-1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
11. Бюджет саласындағы жұмыс істейтін қызметкерлерге толық көлемінде еңбек ақы төлеуін қамтамасыз етсін.
12. Ауыл (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы азаматтық қызметшілерге қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы мен тарифтік ставкалар кемінде жиырма бес пайызға көтерілуі белгіленсін.
13. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихат
XХХІІ сессиясының төрағасы                 хатшысы
Е. Әміренов                                Б. Ысқақова
КЕЛІСІЛДІ:
Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданның «Экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        М. Баймолдина
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 32/1 шешіміне қосымша 1
Ғ. Мүсірепов атындағы ауданның 2012 жылға арналған бюджеті

11) 4 000 тыс.тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов химии;
20 000 тыс.тенге – на приобретение циклонов и котлов для организаций образования;
9 800 тыс.тенге – на строительство жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
14) 8 000 тыс.тенге – на формирование уставного капитала государственных коммунальных предприятий;
15) 4 039 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Андреевка;
16) 7 624 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Привольное;
17) 6 750 тыс.тенге – на строительство локального водоснабжения из подземных вод в селе Чистополье;
18) 20 000 тыс.тенге – на изготовление ПСД на реконструкцию канализационных сетей и очистных сооружений канализаций в селе Новоишимское;
19) 174,0 тыс.тенге – на подключение ID-Phone.»;
20) 1 063,0 тыс.тенге – на приобретение учебного пособия для организаций образования.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 8-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 3 000 тысяч тенге.
10-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года возврат целевых трансфертов неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2-1 (вводится в действие с 01.01.2012)
11. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
12. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель ХХХII сессии                  Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Е. Амренов                                 Б. Искакова
СОГЛАСОВАНО
Начальник отдела экономики
и бюджетного планирования
района имени Габита Мусрепова:             М. Баймульдина
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 21 декабря 2011 года № 32-1
Бюджет района имени Г.Мусрепова на 2012 год