2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 43/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 9 қаңтарда N 13-8-160 тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі N 02-07-01-20/44 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 12.04.2013 N 02-07-01-20/44 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджеттік кодексінің 975-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес, Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 12 және 3-қосымшаларға сәйкес 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет бекітілсін, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер - 4 126 756,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 421 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 4 483,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8 676 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 3 691 700,4 мың теңге;
2) шығындар - 4 221 767,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу - 49 570,4 мың теңге,
соның ішінде:
бюджеттік несиелер - 51 402,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1 832 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялары бойынша сальдо - 13 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 13 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджеттік дефициті - - 157 581,1 мың теңге;
6) бюджеттік дефицитін қаржыландыру - 157 581,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.12.06 N 9/1 Шешімімен (2012.01.01  бастап қолданысқа енгзіледі)
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығынан;
2) әлеуметтік салығынан;
3) жеке және заңды тұлғалар, дара кәсіпкерлер мүлкіне салығынан;
4) жер салығынан;
5) бірыңғай жер салығынан;
6) көлік құралдарына салығынан;
7) тіркелген салықтан;
8) акциздер мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 проценттен аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2011 года N 43/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 января 2012 года N 13-8-160. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12 апреля 2013 года N 02-07-01-20/44)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 12.04.2013 N 02-07-01-20/44)
В соответствии со статьей 975 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, Кызылжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1)  доходы - 4 126 756,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 421 897 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4 483,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 8 676 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3 691 700,4 тысяч тенге;
2) затраты - 4 221 767,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 49 570,4 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 51 402,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1 832 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 13 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 13 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета - - 157 581,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 157 581,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 9/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
2) социального налога;
3) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
4) земельного налога;
5) единого земельного налога;
6) налога на транспортные средства;
7) фиксированного налога;
8) акцизов на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;

9) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
10) дара кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
11) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
12) заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
13) аукциондардан алымынан;
14) көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымынан;
15) жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
16) жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алымынан;
17) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақыдан;
18) консулдық алымнан және республикалық бюджет есебіне жазылатын мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
Облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын және салынбайтын кірістерден жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері – 100 пайызда.
3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
1) коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістерден;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке басқа да салықтық емес түсімдерден.
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
2) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
3) жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаннан төлемдер.
5. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын сатудан түсетін түсімдер ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетіне есептелінетіні есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 2 167 025 мың теңге сомадағы бюджеттік субвенциялар 2012 жылға белгіленсін.
7. 456-қосымшаларға сәйкес ауданның әрбір селолық округінің 2012-2014 жылдарға бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.

9) платы за пользование земельными участками;
10) сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
11) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
12) сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
13) сбора с аукционов;
14) сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
15) сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
16) сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
17) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
18) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Установить нормативы распределения доходов по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых и не облагаемых у источника выплаты - 100 процентов в областной бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) доходов от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
2) других неналоговых поступлений в бюджет района (города областного значения).
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются от продажи основного капитала:
1) денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
2) поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
3) платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что в бюджет района (города областного значения) зачисляются поступления от погашения выданных из бюджета района (города областного значения) кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).
6. Предусмотреть на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района в общей сумме 2 167 025 тысячи тенге.
7. Утвердить на 2012-2014 годы бюджетные программы каждого сельского округа района согласно приложениям 456 соответственно.

8. 7-қосымшаға сәйкес 2012 жылғы жергілікті бюджеттерді атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрге жатпайтыны белгіленсін.
9. 8-қосымшаға сәйкес 2012 жылға ауданның жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсету түрлері бойынша шығындар сомалары бекітілсін.
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшердегі нысаналы трансферттер ескерілсін:
1) 161 840 мың теңге - мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білімдік тапсырысты іске асыруға;
2) 22 270 мың теңге - «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген, 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, соның ішінде:
20 470 мың теңге - негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
1 800 мың теңге - үйде оқитын мүгедек балаларды керек-жарақпен, бағдарламалық қамтумен қамтамасыз етуге;
3) 11 686 мың теңге - ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) және жетім баланы (жетім-балаларды) ұстауға асыраушыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
4) 26 720 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстемеақы мөлшерін ұлғайтуға;
5) 722 мың теңге - «Назарбаев Зияткерлік мектептері» дербестік білім ұйымдары оқыту бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақысын арттыруға;
6) 2 680 мың теңге - үйдегі мұқтаж азаматтарға арнайы әлеуметтік қызмет көрсету;
7) 26 494 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы №316 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясындағы іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға - 6 800 мың теңге;
көшуге арналған субсидиялар беру - 445 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығын құруға - 12 909 мың теңге;
жастар тәжірибесі - 6 340 мың теңге;
8) 348 484 мың теңге - ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға, соның ішінде:
Кондратовка селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға - 69 152 мың теңге;
Белое селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға - 185 063 мың теңге;
Боголюбово селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға - 68 936 мың теңге;

8. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2012 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы, согласно приложения 7.
9. Утвердить перечень расходов на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов района на 2012 год согласно приложения 8.
10. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 161 840 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 22 270 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы» от 7 декабря 2010 года № 1118, в том числе:
20 470 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
1 800 тысяч тенге - обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
3) 11 686 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
4) 26 720 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
5) 722 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам автономные организации образования «Назарбаев Интеллектуальные школы»;
6) 2 680 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
7) 26 494 тысяч тенге - на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы занятости 2020» от 31 марта 2011 года №316, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы - 6 800 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд - 445 тысяч тенге;
создание центров занятости - 12 909 тысяч тенге;
молодежная практика - 6 340 тысяч тенге;
8) 348 484 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах, в том числе:
реконструкция системы водоснабжения в селе Кондратовка - 69 152 тысяч тенге;
реконструкция системы водоснабжения в селе Белое - 185 063 тысяч тенге;
реконструкция системы водоснабжения в селе Боголюбово - 68 936 тысяч тенге;

Тепличное және Прибрежное селоларында су құбырлар желілерінің құрылысы - 25 333 мың теңге;
9) 15 439 мың теңге - эпизоотияға қарсы іс шараларды өткізуге;
10) 11 250 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
11) 5 885 мың теңге - «Өңірлерді дамыту бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген, «Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы аясында өңірлердің экономикалық дамуын қолдау бойынша шараларды іске асыруға;
12) 41 505 мың теңге - «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу;
13) 39 559,4 мың теңге – «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға;
14) 591 325 мың теңге - «Өңірлерді дамыту бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген, «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.12.06 N 9/1 Шешімімен (2012.01.01  бастап қолданысқа енгзіледі)
11.  2012 жылға арналған аудандық бюджетте Республикалық бюджеттен жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін - 51 391 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.11.05 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01  бастап қолданысқа енгзіледі)
12. Облыстық бюджеттен 2012 жылға мақсатты трансферттер аудандық бюджетте келесі көлемдерде ескерілсін:
1) 500 мың теңге - білім беру нысандары үшін өртке қарсы дабылды орнатуға, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, ағаш жабындарын (конструкциялар) өңдеу бойынша қызметтерге;
2) 299 мың теңге - білім беру мекемелерінде видеобақылау құрылғысын сатып алу мен орнатуға;
3) 5 500 мың теңге - бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
4) 16 309 мың теңге - «Ұрпақ қоры» тууға жағдай жасау Бағдарламасы аясында әлеуметтік төлемдер төлеуге;
5) 9 811 мың теңге - жұмыспен қамту - 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу ;

строительство водопроводных сетей в селе Тепличное и селе Прибрежное - 25 333 тысяч тенге;
9) 15 439 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
10) 11 250 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
11) 5 885 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы Развитие регионов» от 26 июля 2011 года № 862;
12) 41 505 тысяч тенге – строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы занятости 2020» от 31 марта 2011 года № 316;
13) 39 559,4 тысяч тенге - на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы занятости 2020» от 31 марта 2011 года № 316;
14) 591 325 тысяч тенге - на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан «Об утверждении Программы Развитие регионов» от 26 июля 2011 года № 862.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 06.12.2012 N 9/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
11. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов - 51 391 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
12. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 500 тысяч тенге - на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
2) 299 тысяч тенге - на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
3) 5 500 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
4) 16 309 тысяч тенге - на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
5) 9 811 тысяч тенге - строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;

6) 7 549 мың теңге - Кондратовка селосындағы сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялау;
7) 19 882 мың теңге - Белое селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға;
8) 6 879 мың теңге - Боголюбово селосындағы сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға;
9) 2 528 мың теңге - Тепличное және Прибрежное селоларында су құбырлар желілерінің құрылысы;
10) 1 557 мың теңге - елді мекендердің шекараларын белгілеу;
11) 8 000 мың теңге – ветеринарлық станциялардың жарғылық капиталын қалыптастыруға;
12) 114 129 мың теңге - Қызылжар ауданы Бескөл ауылының Гагарин көшесін Астана-Петропавл тас жолынан Театральная көшесіне дейін абаттандыру;
13) 8 000 мың теңге - бала бақша орналастыруға ғимарат сатып алу;
14) 9 102 мың теңге - оқушыларды жеткізу үшін екі автобус сатып алу;
15) 7 000 мың теңге - Бескөл ауылында жылумен жабдықтау магистральдық желілерінің құрылысына жоба сметалық құжаттама әзірлеуге;
16) 434 мың теңге - ID-Phone қосуға;
17) 1 337 мың теңге - білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алу.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 3/1; 2012.04.16 N 4/1; 2012.08.08 N 7/7; 2012.11.05 N 8/1 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгзіледі)
12-1. 9-қосымшаға сәйкес аудандық бюджет шығыстарында қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және республикалық және облыстық бюджеттерден берілген 2011 жылы пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 12-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 3/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгзіледі)
13. 2012 жылға ауданның атқарушы органның резерві 30,9 мың теңге, сомасында бекітілсін.

6)  549 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Кондратовка;
7) 19 882 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Белое;
8) 6 879 тысяч тенге - реконструкция системы водоснабжения в селе Боголюбово;
9) 2 528 тысяч тенге - строительство водопроводных сетей в селе Тепличное и селе Прибрежное;
10) 1 557 тысяч тенге - установление границ населенных пунктов;
11) 8 000 тысяч тенге - на формирование уставного капитала ветеринарных станций;
12) 114 129 тысяч тенге - благоустройство улицы Гагарина от трассы Астана-Петропавловск до улицы Театральной аула Бесколь Кызылжарского района;
13) 8 000 тысяч тенге - приобретение здания для размещения детского сада;
14) 9 102 тысяч тенге - приобретение двух автобусов для подвоза обучающихся;
15) 7 000 тысяч тенге - разработка проектно-сметной документации на строительство магистральных сетей теплоснабжения в ауле Бесколь;
16) 434 тысяч тенге - на подключение ID-Phone;
17) 1 337 тысяч тенге - приобретение учебных пособий организациям образования.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 3/1; от 16.04.2012 N 4/1; от 08.08.2012 N 7/7; от 05.11.2012 N 8/1(вводится в действие с 01.01.2012)
12-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2011 году, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 3/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 30,9 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.11.05 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01  бастап қолданысқа енгзіледі)
14. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеуі қамтамасыз етілсін.
15. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкалармен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.

Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
14. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
15. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.

16. 2012 жылға арналған аудан бюджетінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2012.11.05 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01  бастап қолданысқа енгзіледі)
17. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат                    Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                     хатшысы
С. Оралұлы                           А. Молдахметова
Аудандық мәслихаттың

16. Установить в расходах бюджета района на 2012 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения маслихата Кызылжарского района Северо-Казахстанской области от 05.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                 Секретарь районного
районного маслихата                     маслихата
С. Оралұлы                           А. Молдахметова
Приложение 1
к решению районного маслихата

182 250
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 024
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
15 874
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 429
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
522
004
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды сатудан түскен сомаларды толық алынуын қамтамасыз ету
661
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
1 015
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
247
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 627
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту және ауданды (облыстық маңызы бар қаланы) басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 127
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
2
Қорғаныс
6 142
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 142
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 753
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
200
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
189
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
589
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
589
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
589
4
Бiлiм беру
2 200 269
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
213 869
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
51 504
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары: жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін ұйымдарының, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
525
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
161 840
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2 864
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру

182 250
022
Капитальные расходы государственного органа
3 024
452
Отдел финансов района (города областного значения)
15 874
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета района (города областного значения) и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
13 429
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
522
004
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
661
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
1 015
018
Капитальные расходы государственного органа
247
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 627
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления района (города областного значения)
14 127
004
Капитальные расходы государственного органа
500
2
Оборона
6 142
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 142
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 753
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
200
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
189
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
589
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
589
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
589
4
Образование
2 200 269
464
Отдел образования района (города областного значения)
213 869
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
51 504
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
525
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
161 840
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2 864
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности

2 864
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 983 536
003
Жалпы білім беру
1 818 053,4
006
Балаларға қосымша білім беру
31 110
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
722
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
26 195
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 269
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2 384
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 953
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
50
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
11 686
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
1 800
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
66 313,6
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
170 557
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170 557
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
35 160
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 171
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
3 151
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
24 592
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
816
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 900
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
14 087
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

2 864
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 983 536
003
Общеобразовательное обучение
1 818 053,4
006
Дополнительное образование для детей
31 110
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
722
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
26 195
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 269
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2 384
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 953
012
Капитальные расходы государственного органа
50
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
11 686
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 800
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
66 313,6
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
170 557
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170 557
002
Программа занятости
35 160
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 171
005
Государственная адресная социальная помощь
3 151
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
24 592
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
816
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 900
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
14 087
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
15 280
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
11 804
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
3 476
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10 451
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10 451
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 364
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 364
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6 167
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 853
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
314
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 286
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 286
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
32 969
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
21 967
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 633
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
137
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 047
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
2 150
13
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 002
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 532
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
470
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 426
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 426
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 426
12
Көлiк және коммуникация
4 180
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1 045
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 045
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
15 280
006
Функционирование районных (городских) библиотек
11 804
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
3 476
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10 451
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
10 451
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7 364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7 364
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6 167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 853
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
314
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 286
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 286
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
32 969
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
21 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
18 633
006
Организация санитарного убоя больных животных
137
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 047
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 150
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 002
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 532
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
470
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 426
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 426
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6 426
12
Транспорт и коммуникации
4 180
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1 045
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
1 045
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)