2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 40/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 қаңтарда N 13-10-148 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 қаңтардағы N 03-03/10 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 24.01.2013 N 03-03/10 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет Кодексiнің 75-бабына, Қазақстан Республикасы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға төмендегі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2105541,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 241306,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6066 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 15455 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1842714,2 мың теңге;
2) шығыстар – 2124077,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 13067,9 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 14561,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1494 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 11791 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 11791 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -43394,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 43394,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 14553 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1494 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30335,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.12.04 N 9/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
2. 2012 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексiне сәйкес төмендегі салықтық түсімдер есебінде белгіленсін:
аудандық бюджетке 100 % мөлшерде есептелетін бір жолғы талондар бойынша қызметін жүзеге асыратын жеке тұлғалардың жеке табыс салығы;
аудандық бюджетке 100 % мөлшерде есептелетін әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге (авиациялықтан басқа) және дизелді жанармайға акциздер;
жер телімдерін пайдалануға ақы;
республикалық бюджетке қосылатын жинақтардан басқа, кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
консулдық жинақтардан және республикалық бюджетке есептелетін жинақтардан басқа мемлекеттік баж;

О районном бюджете на 2012-2014 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2011 года N 40/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 января 2012 года N 13-10-148. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24 января 2013 года N 03-03/10)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 24.01.2013 N 03-03/10)
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 2105541,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 241306,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6066 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15455 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1842714,2 тысяч тенге;
2) затраты – 2124077,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 13067,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 14561,9 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1494 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11791 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11791 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -43394,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 43394,6 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 14553 тысяч тенге;
погашение займов – 1494 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30335,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 04.12.2012 N 9/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2012 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам в размере 100 % зачисляемого в районный бюджет;
социального налога в размере 100 % зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджеттің кірістері салықтық емес түсімдер есебінде белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен басқа да кірістер;
аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.11.02 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін төмендегі түсімдер есебінен сатудан белгіленсін:
ауыл шаруашылық тағайындаудағы телімдерінен басқа, жер телімдерін сатудан түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.11.02 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
5. Аудандық бюджеттің кірістері төмендегіден қалыптастырылатынын белгілеу:
мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді төлеуден түскен түсімдерден.
6. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен тапсырылатын 1476982 мың теңге соманы ескеру.
7. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер төмендегі мөлшерде белгіленсін:
1) 6267 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
2) 3483 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау жөніндегі шараларды іске асыруға;
3) 1580 мың теңге – арнайы әлеуметтік қызметті көрсетуге, соның ішінде: арнайы әлеуметтік қызмет көрсетудің стандарттарын енгізуге;
4) 45225 мың теңге – білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім берудің тапсырыстарын жүзеге асыруға;
5) 12287,4 мың теңге – 2011-2020 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға (Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы» 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген), соның ішінде:
негізгі орга және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8188 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 4099,4 мың теңге;
6) 5000 мың теңге –жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
7) 12757 мың теңге –мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаттары үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға;

3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 02.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 02.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2012 год в сумме 1476982 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 6267 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
2) 3483 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
3) 1580 тыс.тенге – на предоставление специальных социальных услуг, в том числе: на введение стандартов специальных социальных услуг;
4) 45225 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) 12287,4 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы (утверждена Указом Президента Республики Казахстан от 07 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы»), в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8188 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 4099,4 тысяч тенге;
6) 5000 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
7) 12757 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;

8) 490 мың теңге – «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
9) 20165 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыруға, соның ішінде:
еңбек ақыны ішінара қаржыландыруға – 6296 мың теңге;
көшуге субсидияларды беруге – 688 мың теңге;
халықтың жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 10207 мың теңге;
жастар тәжірибесіне – 2974 мың теңге;
10) 1751 мың теңге – «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды жүзеге асыруда ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге;
11) 38622 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту (немесе) сатып алу, соның ішінде:
қызметтік тұрғын үйдің құрылысы және (немесе) сатып алу – 38622 мың теңге;
12) 90000 мың теңге – ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
13) 25687,8 мың теңге –Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға (Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын бекіту туралы» 2011 жылғы 31 наурыздағы № 316 Қаулысымен бекітілген);
14) 55000 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/2; 2012.04.16 N 3/1; 2012.08.06 N 5/3; 2012.11.02 N 8/1; 2012.12.04 N 9/2 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер төмендегі мөлшерде ескерілсін.
1) 5494 мың теңге – «Ұрпақ қоры» тууды ынталандыру жөніндегі Бағдарламаның шеңберінде әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) 300 мың теңге – білім беру объектілеріне өртке қарсы дабылды орнатуға, өрт сөндіру құралдарын алуға, ағаш жабуларды (құрылыстарды) өңдеу бойынша қызметтерге;
3) 299 мың теңге - білім беру ұйымдарына бейне бақылау аппаратурасын сатып алуға және орнатуға;
4) 12970 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту (немесе) сатып алу;
5) 8000 мың теңге – ветеринарлық станциялардың жарғылық капиталын қалыптастыруға;
6) 9000 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту;
7) 347 мың теңге – ID-Phone қосуға;
8) 10000 мың теңге – Мамлютка қаласы қазақ мектеп-интернаты қазандығының қазандық жабдығына күрделі жөндеу жүргізуге;

8) 490 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы;
9) 20165 тысяч тенге – на реализацию мероприятий в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
частичное субсидирование заработной платы – 6296 тысяч тенге;
предоставление субсидий на переезд – 688 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости населения – 10207 тысяч тенге;
молодежная практика –2974 тысяч тенге;
10) 1751 тысяч тенге – на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в реализации мер по содействие экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов».
11) 38622 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
строительство и (или) приобретение служебного жилища – 38622 тысяч тенге;
12) 90000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
13) 25687,8 тысяч тенге – на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020 (утверждена Постановлением Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 316 «Об утверждении Программы занятости 2020»)»;
14) 55000 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным решениями маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2/2;  от 16.04.2012 N 3/1; 06.08.2012 N 5/3; от 02.11.2012 N 8/1; 04.12.2012 N 9/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
8. Учесть в районном бюджете на 2012 год целевые трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 5494 тысяч тенге – на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»;
2) 300 тысяч тенге – на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий (конструкций) для объектов образования;
3) 299 тысяч тенге – на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования;
4) 12970 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020;
5) 8000 тысяч тенге – на формирование уставного капитала ветеринарных станций;
6) 9000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
7) 347 тысяч тенге – на подключение ID-Phone;
8) 10000 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта котельного оборудования в котельной Казахской школы-интерната в городе Мамлютка;

9) 1007 мың теңге – білім беру ұйымдарына оқу құралдарын сатып алуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/2; 2012.04.16 N 3/1; 2012.08.06 N 5/3; 2012.11.02 N 8/1 Шешімдерімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
9. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте 14553 мың теңге сомада республикалық бюджеттен мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі іс-шараларды іске асыруға бюджеттік кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.12.04 N 9/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
10. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте тексеру комиссиясының таратылуына байланысты 3219 мың теңге сомада облыстық бюджетке трансферттерді қайтару ескерілсін.
11. 2012 жылға арналған аудандық маңызды қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің бюджеттік бағдарламалар тізімі 45 және 6-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. 2012 жылға арналған аудандық бюджетті орындау үрдісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі 7-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Түрлер бойынша мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмекті көрсетуге 15107 мың теңге сомада 2012 жылға арналған шығындар 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.11.02 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
13-1. Бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарға 2012 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан сомасы 30335,6 мың теңге, бос бюджеттік қаржының қалдықтарын, 9-қосымшаға сәйкес бағытталсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.03.06 N 2/2 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
14. 2012 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 278 мың теңге сомада бекітілсін.
15. Бюджеттік сала қызметкерлерінің еңбек ақысының толық төленуі қамтамасыз етілсін.
16. Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамту, білім, мәдениет және спорт азаматтық қызметшілерге, қалалық жағдайда қызметтің осы түрімен айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық айлық ақыларын және тарифтік мөлшерлемелерін кемінде жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
17. - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2012.11.02 N 8/1 Шешімімен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі)
18. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледi.
Аудандық мәслихат                          Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы                       хатшысы
О. Бикина                                  А. Қошанов
КЕЛІСІЛГЕН
«Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют аудандық экономика және
қаржы бөлімі» Мемлекеттік
мекемесі бастығы                           Р. Ғаббасов
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 40/1 шешіміне 1-қосымша
2012 жылға Мамлют аудандық бюджет

9) 1007 тысяч тенге – на приобретение учебных пособий организациям образования.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2/2;  от 16.04.2012 N 3/1; 06.08.2012 N 5/3; от 02.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
9. Учесть в районном бюджете на 2012 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 14553 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 04.12.2012 N 9/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
10. Учесть в районном бюджете на 2012 год возврат трансфертов в областной бюджет в сумме 3219 тысяч тенге в связи с упразднением ревизионных комиссий.
11. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа на 2012 год согласно приложениям 45 и 6 соответственно.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2012 год согласно приложению 7.
13. Утвердить расходы на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по видам на 2012 год в сумме 15107 тысяч тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 02.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012)
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2012 года в сумме 30335,6 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2012 N 2/2 (вводится в действие с 01.01.2012)
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 278 тысяч тенге.
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
17. - исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 02.11.2012 N 8/1 (вводится в действие с 01.01.2012).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
О. Бикина                                  А. Кошанов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения «Отдел экономики и
финансов Мамлютского района
Северо-Казахстанской области»              Р. Габбасов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 40/1
Мамлютский районный бюджет на 2012 год

747
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
674,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19861,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
280
02
Қорғаныс
7921,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7921,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7025
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
449,8
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
447
04
Білім беру
1361495,2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
75313
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
29868
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
220
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
45225
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
1417,8
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1417,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1284764,4
003
Жалпы білім беру
1174787
006
Балаларға қосымша білім беру
42138
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
490
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
12537
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7926
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру

747
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
674,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
19861,3
015
Капитальные расходы государственного органа
280
02
Оборона
7921,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7921,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7025
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города обласного значения)
449,8
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
447
04
Образование
1361495,2
464
Отдел образования района (города областного значения)
75313
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
29868
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
220
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
45225
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
1417,8
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
1417,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
1284764,4
003
Общеобразовательное обучение
1174787
006
Дополнительное образование для детей
42138
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
490
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
12537
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
7926
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)

2290
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
7427
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
5000
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
4099,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
28070
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
114338,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114338,6
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
26495,4
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4042
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15107
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
406
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
19817
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7426,7
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5053,1
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
10207
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24533
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1041,5
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
209,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
269635,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
340
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
340
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25687,8
026
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
25687,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
227174,2
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
76511,5
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
99000
072
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде тұрғын жай салу және (немесе) сатып алу және инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту (немесе) сатып алу

2290
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
7427
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
5000
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
4099,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28070
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
114338,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114338,6
002
Программа занятости
26495,4
005
Государственная адресная социальная помощь
4042
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15107
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
406
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19817
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7426,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5053,1
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
10207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24533
021
Капитальные расходы государственного органа
1041,5
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
209,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
269635,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
340
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
340
464
Отдел образования района (города областного значения)
25687,8
026
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
25687,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)
227174,2
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
76511,5
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
99000
072
Строительство и (или) приобретение служебного жилища и развитие(или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020

346
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2407
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
7790
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7790
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12734
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
12174
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
560
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5739
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5477
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
262
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7086
001
Жергілікті деңгей мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7086
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
23000
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
15082
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14768
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
314
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7918
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6980
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
938
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6207
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6207
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6207
12
Көлiк және коммуникация
7220
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
2616
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2616
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4604
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4604
13
Өзгелер
11281
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі

346
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2407
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
7790
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
7790
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12734
006
Функционирование районных (городских) библиотек
12174
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
560
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5739
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации,укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5477
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
262
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7086
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7086
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
23000
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
15082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
14768
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
314
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7918
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6980
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
938
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6207
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
6207
12
Транспорт и коммуникации
7220
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
2616
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
2616
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4604
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4604
13
Прочие
11281
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)