2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2011 жылғы 7 желтоқсандағы № 472-IV шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 5 қаңтарда № 2600 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 шілдедегі № 156-V қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.07.04 № 156-V қаулысымен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы "2012–2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2012–2014 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, облыстық мәслихат ХХХVІ сессиясында ШЕШТІ:
1. 2012–2014 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2012 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 120 710 832 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 46 872 936 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 657 420 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 689 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68 174 787 мың теңге;
2) шығындар – 119 559 073 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 1 715 771 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 2 112 471 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 396 700 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 224 030 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 243 830 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 19 800 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 788 042 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 788 042 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.07.20 № 52-V, 2012.10.03 № 61-V; 2012.11.30 № 85-IV  Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2012 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына және Жылыой ауданына – 50%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
біржолғы талон бойынша, қызметпен айналысатын жеке тұлғаның жеке табыс салығы бойынша:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына, Атырау қаласына – 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталатын:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен ұсталмайтыннан:
меншікті облыстық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
Құрманғазы, Қызылқоға, Мақат және Жылыой аудандарына – 50%;
Атырау қаласына – 60%;
Индер, Исатай, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке - 100%.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V; 2012.11.30 № 85-IV  Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).

Об областном бюджете на 2012-2014 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 7 декабря 2011 года № 472-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 5 января 2012 года № 2600. Утратило силу - решением Атырауского областного маслихата от 4 июля 2013 года № 156-V
Сноска. Утратило силу - решением Атырауского областного маслихата от 04.07.2013 № 156-V.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года "О республиканском бюджете на 2012–2014 годы" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2012-2014 годы, областной маслихат на XХХVІ сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы - 120 710 832 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 46 872 936 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5 657 420 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5 689 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 68 174 787 тысячи тенге;
2) затраты - 119 559 073 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 1 715 771 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2 112 471 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 396 700 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 224 030 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 243 830 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 19 800 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1 788 042 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  1 788 042 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным решениями Атырауского областного маслихата от 20.07.2012 № 52-V; 03.10.2012 № 61-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Утвердить на 2012 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
Жылыойскому району и городу Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;
по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и городу Атырау 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
собственно-областному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
Курмангазинскому, Кзылкогинскому, Макатскому и Жылыойскому районам – 50%;
городу Атырау – 60%;
Индерскому, Исатайскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).

3. Тиісті бюджеттің кірісіне:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кірістер сыныптамасының "Әлеуметтік салық" коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар жөніндегі берешек, сондай-ақ автомобиль жолдарын пайдаланушылардың бұрын Жол қорына түсіп келген аударымдары;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)" коды бойынша – бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
"Өндірушілер көтерме саудада сататын, өзі өндіретін дизель отыны" коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек есептелетін болып белгіленсін.
4. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 процентi шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. Аудан, қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2012 жылға арналған көлемдері 35 137 110 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан - 8 259 794 мың теңге;
Атырау қаласынан - 26 877 316 мың теңге болып белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2012 жылға 8 268 730 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 2 866 842 мың теңге;
Индер ауданы – 1 424 166 мың теңге;
Исатай ауданы – 944 237 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 1 794 077 мың теңге;
Мақат ауданы – 541 585 мың теңге;
Махамбет ауданы – 697 823 мың теңге болып белгіленсін.
7. 2012 жылы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді
қызметтегі әскери қызметшілерден басқа), сондай-ақ ішкі істер органдарының жедел-іздестіру, тергеу және саптық бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметтер көрсету шығыстарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 мың теңге сомасында белгіленсін.
8. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 102 350 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 1 337 792 мың теңге;

3. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду "Социальный налог" классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
по коду "Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом" - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду "Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом" - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
4. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Установить на 2012 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 35 137 110 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского – 8 259 794 тысяч тенге;
города Атырау – 26 877 316 тысяч тенге.
6. Установить на 2012 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 8 268 730 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому - 2 866 842 тысяч тенге;
Индерскому - 1 424 166 тысяч тенге;
Исатайскому - 944 237 тысяч тенге;
Кызылкугинскому - 1 794 077 тысяч тенге;
Макатскому - 541 585 тысяч тенге;
Махамбетскому - 697 823 тысяч тенге.
7. Установить с 1 января 2012 года месячный размер денежной компенсации военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы), а также сотрудникам оперативно-розыскных, следственных и строевых подразделений органов внутренних дел для оплаты расходов на содержание жилища и коммунальные услуги в сумме 3 739 тенге.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
102 350 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
1 337 792 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;

үйден оқытылатын мүгедек балаларды жабдықтар және бағдарламалармен қамтамасыз етуге - 40 458 мың теңге;
жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге - 112 647 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін арттыруға – 427 169 мың теңге;
"Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 10 497 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 205 391 мың теңге;
тұрғын үй көмегін көрсетуге – 200 мың теңге;
арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуді енгізуге – 8 659 мың.теңге;
дәрілік заттар, вакциналар және басқа иммунды биологиялық препараттарды сатып алуға - 1 276 742 мың теңге;
"Саламатты Қазақстан" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан және босатылған адамдардың арасында АИТВ-жұқпасының алдын алуға арналған әлеуметтік бағдарламаларды іске асыруға - 1 405 мың теңге;
өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдардың өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақыны белгілеуге - 46 091 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 221 335 мың теңге;
алынып тасталды - 2012.11.30 № 85-IV Шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 48 946 мың теңге;
оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу мен біріктіру орталығын ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 2 809 мың теңге;
автокөлік жолдарында қауіпсіздікті қамтамасыз ету – 10 114 мың теңге;
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға – 659 602 мың теңге;
кепілді тегін медициналық көмек мөлшерін қамтамасыз ету және ұлғайтуға – 1 604 049 мың теңге;
азық түлік тауарлардың тұрақтылық қорын құруға – 449 247 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдауға – 435 336 мың теңге;
шағын қалаларды абаттандыру мәселелерін шешуге - 210 389 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтауға – 75 000 мың теңге;

40 458 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
112 647 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
427 169 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
10 497 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев интеллектуальные школы";
205 391 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
200 тысяч тенге - на оказание жилищной помощи;
8 659 тысяч тенге - на введение стандартов специальных социальных услуг;
1 276 742 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
1 405 тысяч тенге - на реализацию социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы;
46 091 тысяч тенге - на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
221 335 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
исключен - решением Атырауского областного маслихата от 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
48 946 тысяч тенге - на содержание и материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2 809 тысяч тенге - на содержание и материально-техническое оснащение Центра временного размещения оралманов и Центра адаптации и интеграции оралманов;
10 114 тысяч тенге - на обеспечение безопасности дорожного движения;
659 602 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
1 604 049 тысяч тенге - на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
449 247 тысяч тенге - на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
435 336 тысяч тенге - на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020";
210 389 тысяч тенге - на решение вопросов обустройства моногородов;
75 000 тысяч тенге – на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;

ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді ұйымдастыру және жүргізу үшін – 30 230 мың теңге;
облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 500 000 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Осы тармақтағы екінші мен сегізіншіні қоса алғандағы абзацтардағы ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V; 2012.11.30 № 85-IV  Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
9. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы" шеңберінде келесідей көлемде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 44 496 мың теңге;
кәсіпкерлікке үйретуге – 7 481 мың теңге;
көшу үшін субсидия беруге – 1 642 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз етуге – 88 726 мың теңге;
жастар саясатын өткізуге – 83 220 мың теңге;
кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға – 507 197 мың теңге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
"Жұмыспен қамту – 2020" бағдарламасы шеңберінде әлеуметтік объектілерді күрделі жөндеуге - 376 138 мың теңге;
қызметтік тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 475 417 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) сатып алуға – 120 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері;
ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 5 974 мың теңге;
ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал етуге 679 300 мың теңге республикалық бюджеттен бюджеттік несиелер көзделгені ескерілсін.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттері және бюджеттiк несиелердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
ауылдық (селолық) округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 37 311 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер;
инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 1 000 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамуға ықпал ету шараларын іске асыруға көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10 тармақ жаңа редакцияда - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V шешімімен.

30 230 тысяч тенге - на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
500 000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов со второго по восьмой абзацы данного пункта районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год в рамках "Программы занятости 2020" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
376 138 тысяч тенге - на капитальный ремонт социальных объектов в рамках "Программы занятости 2020
44 496 тысяч тенге – на частичное субсидирование заработной платы;
7 481 тысяч тенге – на обучение предпринимательству;
1 642 тысяч тенге – на предоставление субсидий на переезд;
88 726 тысяч тенге – на обеспечение деятельности центров занятости населения;
83 220 тысяч тенге – на проведение молодежной практики;
507 197 тысяч тенге – на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров;
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
5 974 тысяч тенге - в рамках содействия развитию предпринимательства на селе на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
475 417 тысяч тенге - на строительство и (или) приобретение служебного жилища;
120 000 тысяч тенге - на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
679 300 тысяч тенге - на содействие развитию предпринимательства на селе.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов, целевых трансфертов на развитие и бюджетных кредитов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" предусмотрены:
целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на решение вопросов обустройства аульных (сельских) округов в сумме 37 311 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на развитие инженерной инфраструктуры в сумме 1 000 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в новой редакции - решением Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V (вводится в действие с 01.01.2012).

11. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізуге 500 000 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
12. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшін 31 852 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер;
ауылдық елдi мекендердiң әлеуметтiк сала мамандарын әлеуметтiк қолдау шараларын iске асыру үшiн 177 171 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттiк кредит беру көзделгенi ескерiлсiн.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер мен бюджеттiк кредиттер сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемде:
облыстың елді мекендерінің және Атырау қаласының сумен қамту және су бұру жүйесінің нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 2 688 400 мың теңге;
білім беру нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 2 615 437 мың теңге;
денсаулық сақтау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға – 719 055 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау нысандарын салу және қайта жаңғыртуға –  1 728 669 мың теңге;
облыстың елді мекендерін газдандыруға – 2 028 583 мың теңге;
облыстық маңызы бар "Индер-Қарабау-Миялы-Сағыз" автокөлік жолын қайта жаңғыртуға – 4 926 481 мың теңге;
мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 312 500 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 30 561 мың теңге;
алынып тасталды - 2012.11.30 № 85-IV Шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне бөлу жергілікті атқарушы органының шешімінің негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
14. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында 2010-2014 жылдарға арналған тұрғын үй мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде 7 326 598 мың теңге сомасында, оның ішінде:
тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға – 3 101 598 мың теңге;

11. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 500 000 тысяч тенге.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены: целевые текущие трансферты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 31 852 тысяч тенге;
бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 177 171 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов и бюджетных кредитов районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
13. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
2 688 400 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов системы водоснабжения и водоотведения населенных пунктов области и города Атырау;
2 615 437 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
719 055 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
1 728 669 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
2 028 583 тысяч тенге – на газификацию населенных пунктов области;
4 926 481 тысяч тенге – на реконструкцию автомобильный дороги областного значения "Индер–Карабау-Миялы–Сагиз";
312 500 тысяч тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций;
30 561 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020";
исключен -
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау определяется на основании решения местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
14. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2010-2014 годы в сумме 7 326 598 тысяч тенге, в том числе:
3 101 598 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья;

инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) сатып алуға 4 225 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.01.25 № 19-V шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасында 2010 - 2014 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша 100 мектеп 100 аурухана қызметкерлеріне тұрғын үй салуға және сатып алуға 756 000 мың теңге сомасында кредиттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың  2012.11.30 № 85-IV Шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
16. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте:
тарифтердің өсуіне байланысты коммуналдық қызмет шығындарына - 14 846 мың теңге;
білім беру мекемелерінің ағымдағы шығындарына - 150 204 мың теңге;
сумен жабдықтау және су тарту жүйелерін күрделі жөндеу үшін -   3 809 мың теңге;
білім беру мекемелеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер - 1 056 774 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге –  6 245 мың теңге;
елді мекендерде көшелерді жарықтандыру үшін – 3 100 мың теңге;
қалаішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеу үшін – 3 500 000 мың теңге;
азаматтардың жекелеген топтарын тұрғын үймен қамтамасыз ету үшін - 129 300 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық үшін - 133 411 мың теңге;
облыс аумағында жалпы білім беру мектептерінде оқитын аз қамтылған отбасылардың балаларын ыстық тамақпен қамтуға - 76 284 мың теңге;
облыс аумағында жалпы білім беру мектептерінде оқушыларға ыстық тамақ беруді ұйымдастыру үшін құрал-жабдықты сатып алуға - 136 884 мың теңге;
білім беру мекемелерінің қызметкерлеріне еңбек демалысына берілетін төлемақысының айырмасы - 115 900 мың теңге;
білім беру нысандарын күрделі жөндеуге жобалық-сметалық құжаттама дайындауға - 28 260 мың теңге;
мәдениет нысандарын күрделі жөндеуге жобалық-сметалық құжаттама дайындауға - 6 240 мың теңге;
аудандық бюджеттердің кіріс бөлімінің орындалмауына байланысты шығыстарын қаржыландыруға - 90 000 мың теңге.
алынып тасталды - Облыстық мәслихаттың 2012.07.20 № 52-V шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
алынып тасталды - Облыстық мәслихаттың 2012.10.03 № 61-V шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.07.20 № 52-V, 2012.10.03 № 61-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).

4 225 000 тысяч тенге – на развитие и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V (вводится в действие с 01.01.2012).
15. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены кредиты бюджету города Атырау по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретения жилья для работников 100 школ и 100 больниц в сумме 756 000 тысяч тенге в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2010 -2014 годы.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
16. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год целевые текущие трансферты из областного бюджета бюджетам районов и бюджету города Атырау на:
14 846 тысяч тенге – на затраты по коммунальным услугам в связи с повышением тарифов;
150 204 тысяч тенге – на текущее содержание учреждений образования;
3 809 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
1 060 905 тысяч тенге – на капитальный ремонт объектов образования;
6 245 тысяч тенге – на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
3 100 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
3 500 000 тысяч тенге – капитальный ремонт внутригородских автомобильных дорог;
129 300 тысяч тенге - на обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
исключен;
на подготовку к зимнему периоду – 133 411 тысяч тенге;
исключен.
76 284 тысяч тенге – на обеспечение горячим питанием детей из малообеспеченных семей учащихся в общеобразовательных школах области;
136 884 тысяч тенге – на приобретение оборудования для организации обеспечения горячим питанием учащихся в общеобразовательных школах области;
115 900 тысяч тенге – на выплату разницы по отпускным пособиям работникам учреждений образования;
28 260 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт объектов образования;
6 240 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт объектов культуры;
90 000 тысяч тенге – на финансирование расходов районных бюджетов в связи с невыполнением доходной части.
Сноска. Пункт 16 с изменением и дополнениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 20.07.2012 № 52-V; 03.10.2012 № 61-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).

17. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте:
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға - 78 793 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 1 605 591 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға - 36 263 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға - 600 мың теңге;
елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге - 23 966 мың теңге.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың 2012.07.20 № 52-V, 2012.10.03 № 61-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
18. 2012 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 75 995 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Облыстық мәслихаттың  2012.07.20 № 52-V, 2012.10.03 № 61-V; 2012.11.30 № 85-IV Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
19. Облыстық бюджетте 2012 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу үшін 395 751 мың теңге қаралсын.
20. 2012 жылдың 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі борышы 3 275 930 мың теңге сомасында белгіленсін.
21. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттің орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарлама тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22.Осы шешімнің орындалуын бақылау бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасы М. Шырдабаевқа жүктелсін.
23. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
24. 10 9 255 037 "Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдағы кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету үшін бюджеттік кредиттер беру" бағдарламасының 512 "қарыз алушы банктерге берiлетiн бюджеттiк кредиттер" ерекшелігі бойынша жұмсалған 106 900 000 теңге кассалық шығындары 519 "Өзге де iшкi бюджеттiк кредиттер" ерекшелігіне жылжытылсын.
25. 7 2 279 004 011 "Елдi мекендердi газдандыру" бағдарламасы бойынша жұмсалған 1 955 551 000 теңге кассалық шығындары 9 9 279 071 011 "Газ көлігі жүйесін дамыту" бағдарламасына жылжытылсын.
26. 1 1 282 001 "Облыстың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтер" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 508 347 теңге кассалық шығындары 1 1 282 003 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.

17. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам, бюджету города Атырау в следующих размерах:
78 793 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
1 056 774 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
36 263 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
23 966 тысяч тенге - водообеспечение населенных пунктов;
600 тысяч тенге – на развитие объектов благоустройства;
исключен.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 20.07.2012 № 52-V; 03.10.2012 № 61-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
18. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2012 год в сумме 75 995 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 03.10.2012 № 61-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год 395 751 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).
20. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2012 года в размере 3 275 930 тысяч тенге.
21. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
22.Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по бюджету, финансам, экономики, развития предпринимательства, проблемам аграрного сектора и экологии М. Чердабаева
23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года;
24. Произведенные кассовые расходы по специфике 512 "Бюджетные кредиты банкам-заемщикам" программы 10 9 255 037 "Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства на селе в рамках Программы занятости 2020" в сумме 106 900 000 тенге перенести на специфику 519 "Прочие внутренние бюджетные кредиты".
25. Произведенные кассовые расходы по программе 7 2 279 004 011 "Газификация населенных пунктов" в сумме 1 955 551 000 тенге перенести на программу 9 9 279 071 011 "Развитие газотранспортной системы".
26. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 1 1 282 001 "Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии области" в сумме 2 508 347 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 1 1 282 003 "Капитальные расходы государственных органов".

27. 1 5 258 001 "Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және облысты басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 332 500 теңге кассалық шығындары 1 5 258 005 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
28. 3 1 252 001 "Облыс аумағында қоғамдық тәртіпті және кауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 2 619 548 теңге кассалық шығындары 3 1 252 006 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
29. 3 1 252 013 "Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 216 759 теңге кассалық шығындары 3 1 252 006 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
30. 4 2 260 006 "Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 452 "Материалдық емес активтер сатып алу" ерекшеліктері бойынша жұмсалған тиісінше 80 000 теңге және 10 000 теңге кассалық шығындары 8 2 260 032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 452 "Материалдық емес активтер сатып алу" ерекшеліктеріне жылжытылсын.
31. 4 2 261 003 "Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктері бойынша жұмсалған тиісінше 334 760 теңге және 104 891 800 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктеріне жылжытылсын.
32. 4 2 261 006 "Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктері бойынша жұмсалған тиісінше 4 560 900 теңге және 71 168 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктеріне жылжытылсын.

27. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 1 5 258 001 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления области" в сумме 332 500 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 1 5 258 005 "Капитальные расходы государственных органов".
28. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 3 1 252 001 "Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области" в сумме 2 619 548 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 3 1 252 006 "Капитальные расходы государственного органа".
29. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 3 1 252 013 "Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов" в сумме 216 759 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 3 1 252 006 "Капитальные расходы государственного органа".
30. Произведенные кассовые расходы по спецификам 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 452 "Приобретение нематериальных активов" программы 4 2 260 006 "Дополнительное образование для детей и юношества по спорту" в сумме соответственно 80 000 тенге и 10 000 тенге перенести на специфики 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 452 "Приобретение нематериальных активов" программы 8 2 260 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
31. Произведенные кассовые расходы по спецификам 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 2 261 003 "Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам" в сумме соответственно 334 760 тенге и 104 891 800 тенге перенести на специфики 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
32. Произведенные кассовые расходы по спецификам 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 2 261 006 "Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования" в сумме соответственно 4 560 900 тенге и 71 168 000 тенге перенести на специфики 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".

33. 4 4 261 024 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу", 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар", 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктері бойынша жұмсалған тиісінше 1 672 700 теңге, 50 000 000 теңге, 35 765 000 теңге және 19 099 200 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу", 433 "Мемлекеттік кәсіпорындардың үй-жайларын, ғимараттарын, құрылыстарын күрделі жөндеу", 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" және 431 "Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды күрделi жөндеу" ерекшеліктеріне жылжытылсын.
34. 4 9 261 004 "Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру" бағдарламасының 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 5 424 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.
35. 4 9 261 011 "Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 5 200 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
36. 4 9 261 012 "Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу" бағдарламасының 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 5 729 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.
37. 4 9 261 029 "Әдістемелік жұмыс" бағдарламасының 149 "Өзге де қызметтер мен жұмыстар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 7 100 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.

33. Произведенные кассовые расходы по спецификам 139 "Приобретение прочих товаров", 149 "Прочие услуги и работы", "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 4 261 024 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" в сумме соответственно 1 672 700 тенге, 50 000 000 тенге, 35 765 000 тенге и 19 099 200 тенге перенести на специфики 139 "Приобретение прочих товаров", 433 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений государственных предприятий", 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" и 431 "Капитальный ремонт помещений, зданий, сооружений" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
34. Произведенные кассовые расходы по специфике 149 "Прочие услуги и работы" программы 4 9 261 004 "Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования" в сумме 5 424 000 тенге перенести на специфику 413 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
35. Произведенные кассовые расходы по специфике 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 4 9 261 011 "Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению" в сумме 5 200 000 тенге перенести на специфику 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
36. Произведенные кассовые расходы по специфике 149 "Прочие услуги и работы" программы 4 9 261 012 "Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии" в сумме 5 729 000 тенге перенести на специфику 413 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
37. Произведенные кассовые расходы по специфике 149 "Прочие услуги и работы" программы 4 9 261 029 "Методическая работа" в сумме 7 100 000 тенге перенести на специфику 413 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".

38. 6 1 256 013 015 "Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 640 000 теңге кассалық шығындары 6 9 256 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
алынып тасталды - 2012.11.30 № 85-IV Шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
40. 6 1 261 015 100 "Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 3 000 000 теңге кассалық шығындары 4 9 261 067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
41. 8 1 262 003 "Мәдени-демалыс жұмысын қолдау" бағдарламасының 311 "Заңды тұлғаларға соның ішінде шаруа (фермер) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігі бойынша жұмсалған 60 000 000 теңге кассалық шығындары 8 1 262 032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 413 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.
42. 10 1 255 001 "Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 184 900 теңге кассалық шығындары 10 1 255 003 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
43. 10 3 254 005 "Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 51 454 940 теңге кассалық шығындары 10 5 254 032 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасының 411 "Негiзгi құралдарға жататын тауарларды сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. 43 тармақ жаңа редакцияда - Облыстық мәслихаттың 2012.11.30 № 85-IV Шешімімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).

38. Произведенные кассовые расходы по специфике 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 6 1 256 013 015 "Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)" в сумме 640 000 тенге перенести на специфику 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 6 9 256 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
исключен - решением Атырауского областного маслихата от 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).;
40. Произведенные кассовые расходы по специфике 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 6 1 261 015 100 "Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" в сумме 3 000 000 тенге перенести на специфику 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 4 9 261 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
41. Произведенные кассовые расходы по специфике 311 "Субсидии юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам" программы 8 1 262 003 "Поддержка культурно-досуговой работы" в сумме 60 000 000 тенге перенести на специфику 413 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" программы 8 1 262 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
42. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 10 1 255 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства" в сумме 184 900 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 10 1 255 003 "Капитальные расходы государственных органов".
43. Произведенные кассовые расходы по специфике 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 10 3 254 005 015 "Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение" в сумме 51 454 940 тенге перенести на специфику 411 "Приобретение товаров относящихся к основным средствам" программы 10 5 254 032 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций".
Сноска. Пункт 43 в новой редакции, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 28.03.2012 № 19-V; 30.10.2012 № 85-V (вводится в действие с 01.01.2012).

44. 13 1 265 001 "Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 225 950 теңге кассалық шығындары 13 1 265 002 "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары" бағдарламасының 139 "Өзге де тауарлар сатып алу" ерекшелігіне жылжытылсын.
Ескерту. 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 және 44 тармақтармен толықтырылды - Облыстық мәслихаттың 2012.07.20.№ 52-V, 2012.10.03 № 61-V Шешімдерімен (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi).
Облыстық мәслихаттың ХХХVI
сессиясының төрағасы                       Б. Кощанов
Облыстық мәслихат хатшысы                  Ж. Дүйсенғалиев
Облыстық мәслихаттың VІІІ сессиясының

44. Произведенные кассовые расходы по специфике 139 "Приобретение прочих товаров" программы 13 1 265 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности" в сумме 225 950 тенге перенести на специфику 139 "Приобретение прочих товаров" программы 13 1 265 002 "Капитальные расходы государственных органов".
Сноска. дополнены пунктами 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 и 44 - решениями Атырауского областного маслихата от 20.07.2012 № 52-V; 03.10.2012 № 61-V (вводится в действие с 01.01.2012).
Председатель XХХVІ сессии
областного маслихата                       Б. Кощанов
Секретарь областного маслихата             Ж. Дюсенгалиев
Приложение к решению
VIII сессии областного маслихата

20924
005
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
105913
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
315107
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
98762
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
65091
033
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
151344
042
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
42445
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1000000
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1000000
05
Денсаулық сақтау
10564458
2
Халықтың денсаулығын қорғау
299964
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
299964
005
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
162220
006
Ана мен баланы қорғау
63573
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
71998
012
Қазақстан Республикасының "Саламатты Қазақстан" Денсаулық сақтауды дамытудың 2011-2013 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жатқан және босатылған адамдардың арасында АИТВ-жұқпасының алдын алуға арналған әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру
1405
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3981749
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3981749
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
1
2
3
4
5
6
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
2501090
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
119672
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
94283
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
80564
022
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету

20924
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
105913
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
315107
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
98762
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
65091
033
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
151344
042
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
42445
271
Управление строительства области
1000000
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1000000
05
Здравоохранение
10564458
2
Охрана здоровья населения
299964
253
Управление здравоохранения области
299964
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
162220
006
Услуги по охране материнства и детства
63573
007
Пропаганда здорового образа жизни
71998
012
Реализация социальных проектов на профилактику ВИЧ-инфекции среди лиц находящихся и освободившихся из мест лишения свободы в рамках Государственной программы "Саламатты Қазақстан" на 2011-2015 годы
1405
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
3
Специализированная медицинская помощь
3981749
253
Управление здравоохранения области
3981749
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
2501090
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
1
2
3
4
5
6
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
119672
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
94283
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
80564
022
Обеспечение больных с хронической почечной недостаточностью, миастенией, а также больных после трансплантации почек лекарственными средствами